Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50239 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #120 -: 17-02-2011, 19:26:59 »

Няма да се разсърдя Делфинче :)
И на мен ми е приятно че ти напомням за толкова забавни неща. Няма нищо лошо човек да се посмее и на себе си.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #121 -: 20-02-2011, 23:00:41 »

В петък изядох много гулия и днес получих бъбречни кризи. Сега едвам стоя пред компютъра да пиша.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #122 -: 20-02-2011, 23:03:35 »

а откъде знаеш, че е от гулията?

определено трябва да промениш менюто си, виж че постоянно нещо те боли така както се храниш сега :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #123 -: 21-02-2011, 00:53:52 »

Злояд, йогите са символ на физически и психически устойчиви люде, а не на... само се замисли някой влиза във форума и зачита твоя дневник...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #124 -: 21-02-2011, 02:50:29 »

Аз съм на същото мнение като Мрулка и Петко.
До момента само оплаквания съм прочела...
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #125 -: 21-02-2011, 03:42:39 »

Злояде много е шибан грипа който си пипнал. Е и аз го пипнах. ЗДравето ми е желязно по принцип но тези грипове мутират от година на година.  Съдрах се да кашлям няколко дена, тази вечер  не ми издържаха нервите и естествено съм в перфектна форма. Точно в полунощ, точно в кучия студ около нулата се събличаш гол до кръста и м у дръпваш един крос 8 километра.  С шапка ако духа вятър. След процедурата си като нов човек. И също мани ги тея помии дето ги папкаш ами вземи заколи някоя домашна кокошка и си направи пилешка супа по традиционната рецепта. Веднага ще оздравееш.
Вчера бях при набор приятел, който всяка зима си прави противогрипна ваксина. Ходих да го заразя да тестваме ваксината. Ако не се разкашля и разшурти до седмица, конспирационните теории може да си ги наврете някъде между извънземните и малко в ляво от рептилите и сие.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #126 -: 21-02-2011, 05:21:04 »

Ако не се разкашля и разшурти до седмица, конспирационните теории може да си ги наврете някъде между извънземните и малко в ляво от рептилите и сие.
А ти спокойно ще можеш да си хакнеш една, че да може повечко да светиш отколкото сега.  ;)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #127 -: 21-02-2011, 18:13:18 »

Злояде, а замислял ли си се за стреса? Дали животът, който водиш не е прекалено напрегнат, в една или друга област? Понякога стресът има по-токсичен ефект и от всички вредни храни, взети накуп...
Мрачни мисли, неподходяща обстановка, общуване с човек/хора, когото не понасяш... Всичко може да е, не само храната.
Не искам да се бъркам, просто от опит знам, че вземеш ли често да боледуваш и да имаш някакви неразположения, значи си има причина... Някъде нещо в системата е дало накъсо  :surpris_23:. Каква е причината (причините) вече само ти може да знаеш, но трябва много добре да помислиш къде може да се крие...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #128 -: 21-02-2011, 21:09:49 »

а откъде знаеш, че е от гулията?
Гулията изкарва пясъка от бъбреците по не особено приятен начин. Последния път ми се беше случило преди 2 години. А освен това вчера карах на салата от черни репи и на всичкото отгоре ми пареше при ходене по малка нужда.

Злояд, йогите са символ на физически и психически устойчиви люде, а не на... само се замисли някой влиза във форума и зачита твоя дневник...
В края на краищата всички обитаваме физически тела. Йогите не боледуват не защото са толкова здрави, а защото доста добре избягват вредните въздействия. И все пак като става въпрос за очистителна криза въпроса не е дали, а кога ще се случи. Ти като си почти изцяло на сурова храна защо продължаваш да се жабуриш сутрин със зехтин, да правиш шанки и други подобни процедури?. По твоята логика би трябвало вече да не ти се образуват токсини.

Вики, наистина съм подложен на голям стрес напоследък, а вчера и завчера ми бяха двойнокритични дни.

Вече се чувствам добре като изключим, че снощи не можах да спя от кризите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #129 -: 21-02-2011, 22:45:01 »

В днешно време всички живеем в стрес, колкото и да не ни се иска...

Вниманието съвсем другаде трябва да се насочи, но няма да задълбавам, защото не съм приятна на някои...
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #130 -: 22-02-2011, 07:44:02 »

И за стреса има решение - медитации, техники за релаксация, визуализации, психично пречистване... Точно сега е идеално време за духовен пост, какъвто е житният режим, примерно :). Въобще, ти знаеш всякакви йогистки техники, адаш, така че давай ;).

...защото не съм приятна на някои...

Еми... преценката е твоя  :whistling2 - emotloader:. Никой нищо не е казал.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #131 -: 22-02-2011, 15:17:15 »

Еми... преценката е твоя  :whistling2 - emotloader:. Никой нищо не е казал.
А ти що се оправдаваш?  :D
И аз така- нищо не съм казала.
Може пък и да е констатация, обща, а не моя преценка.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #132 -: 30-03-2011, 00:22:32 »

Напоследък хич не ми върви по отношение на храненето.
Първо ми жабуняса шишето в което си съхранявах водата - щяха да ми взимат 3-литров буркан и така се наложи да изкарам 3-4 дни без да пия капка вода. Карах на компоти, грейпфрути, буркани с домати.  Вече имам ново шише.
Тази вечер майка ми като рече "дай аз да ти измия лапада да не губиш време" и ми изми колкото за тридневна дажба. И хич не искаше да чуе, че е много - щял да се слегне. Направих си го на салата със задушен ориз и се наложи да сложа 3 лимона (количеството наистина беше нечовешко). Не успях да изям всичкото и със сигурност повече няма да опитам лапад, защото все още ме болят всички вътрешности от преяждането.  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #133 -: 30-03-2011, 20:19:46 »

Още съм жив  :weight_lift:
Днес не съм ял нищо - екадаши е. Само пия по малко вода. Сутринта към 10 часа усетих, че апана се е качила до вишудха чакра и използвах случая да повърна. Само да поясня - апана е най-грубия вид прана и обикновено тече надолу. Тя отговаря за изхвърлянето на отпадните вещества от организма.
В 11 часа повърнах още веднъж. Първия път изкарах киселини, а втория - слузове от спанака.
По-късно имах и леко разстройство.
В момента перисталтиката ми е почти спряла заради екедашито. Може по някое време да пия един активен въглен или чай от бял равнец.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #134 -: 30-03-2011, 22:37:12 »

В 11 часа повърнах още веднъж. Първия път изкарах киселини, а втория - слузове от спанака.
Исках да кажа лапад.
Вече изпих един активен въглен и сега пия чай от бял равнец и лайка - от него се чувствам по-добре.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #135 -: 31-03-2011, 07:39:14 »

Прочетох съвета ти за наули в друга тема и понеже не съм попадала на информация как се прилага, искам да те попитам как го практикуваш. По-точно ме интересува всяка сутрин по 1 мин ли се изпълнява, или времето постепенно се увеличава, докато се достигне до определен период. Много ще съм благодарна да споделиш твоята схема за това упражнение. Знам, че редовното изпълнение предотвратява всички проблеми по храносмилателния тракт, мога да го правя но нямам представа дали 1 мин дневно е достатъчно за това.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #136 -: 31-03-2011, 23:30:42 »

Не съм гледал по колко време правя наули, но около минута, мунита и половина.
Първо правя удиана бандха, след това изолирам правите коремни мускули и от това положение 5-6 пъти ги раздалечавам настрани и ги събирам.
Поемам въздух , издишвам и отново двойно наули - този път разминавам правите коремни мускули - когато единия отива напред другия отива назад - това 10-тина пъти.
Отново вдишване и издишване и следва въртене на правите коремни мускули 16-20 пъти в едната и после в обратната посока.
Следва кратка почивка и започвам наули с косите коремни мускули като ги редувам - общо до 20 повторения.
Това до тук си го правя всеки ден.
 Има дни в които отделям по още 40-50 секунди за агнисара дхаути. Това е поредица от удиана-бандхи без да има вдишвания между тях. Когато гледам да ги изпълня качествено правя до 30-40, а ако гоня бройка съм стигал до 100.

Още едно полезно приложение на удиана-бандха - когато дебелото черво е пълно и съдържанието му не иска да се придвижи задържам леко в удиана-бандха за времето на една перисталтика на дебелото черво и когато околния натиск върху него отслабне то с лекота придвижва съдържанието си - този процес е напълно осезаем.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #137 -: 04-04-2011, 00:17:07 »

Тези дни храносмилателната ми система беше напълно блокирала и даже по едно време си мислех за чревна непроходимост.

Ето как преминаха тези няколко дни:
1.4 - продължих екедашито до обяд и хапнах някакви банани заради киселините, които получавах. Бананите бяха зелени и итвратителни, но нямаха алтернатива.
Вечерта си направих картофи на пара и ги преглъщах с голямо усилие - езофагуса ми беше раздразнен.
2.4 - Изкарах деня на таратор без краставици - не ми вървеше с твърдата храна.
Неделя - закуска - орехи с доматен сок.
Гаденето почти изчезна.
На обед - тъй като до момента откакто станаха проблемите с лапада не бях получавал никакви позиви за дефекация се реших на крайна и отчаяна постъпка - изядох един компот от сливи.
Вечеря - картофи на пара.
И късно вечерта успях да посетя двете нули, но беше сравнително оскъдно за три дни хранене.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #138 -: 04-04-2011, 07:52:15 »

Когато не ти се яде ,не яж. Няма такъв филм -"Едвам ги преглъщах" Изобщо не е нужно да ядеш три пъти. По добре да не ядеш нищо,отколкото нещо отврвтително.
Да не пиеш вода заради шишето,а да пиеш консервирани домати,не ми се вижда оферта. ;) Винаги може да си купиш минерална,нищо няма да ти стане за няколко дни.Или да я изхвърлиш и да си налееш хубава.
Компот от сливи,абе как ги мислиш тези менюта. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Когато храната е в повече,по-добе е, да я изхвърлиш в коша,а не да правим тялото на кошче.
Братче вземи се стегни и не прави такива изцепки. :laugh:
Не е толкова трудно-никакви консерви,поне знаеш от йога,това е мъртва храна,салатки,варени зеленчуци,ядки,сокове-прясно изцедени,плодове. Стара храна не яж!
Просто се включих,защото се учудвам,че при толкова напреднал йогин, може да се случват такива проблеми.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #139 -: 04-04-2011, 09:56:24 »

Здравей Zloqd
На твое място аз бих направил следното:
При спиране на дефекацията просто бих спирял да тъпча отгоре каквото и да било и веднага бих почнал с млечно-маслените микроклизми (Малахов) Изключително ефикасни са за такива проблеми.
Бих се наливал здраво с вода както и с Фрешове, но доколкото разбрах не си имал възможност да си правиш - затова вода.
Това със сливите е хитро те и крушите действат слабително, но не бих си помислил да ги приема от компот. Ако няма пресни винаги има сушени сини сливи - продават ги навсякъде. Бих ги накиснал за няколко часа и след това с пасатора с вода и готово. Единствено това бих "хапвал" много вода и по няколко пъти на ден по глътка растително масло. Каквото ти се намира все тая е.
По тоя начин действаш и отгоре и отдолу на храносмилателната система - без да я задръстваш. Няма начин да не проработи.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.