Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50223 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #160 -: 08-07-2011, 14:40:15 »

Сис, благодаря ти за рецептата. Като гледам в дневника си какво се случи последния път като ядох таратор ще ми трябва доста време за да постигна вътрешна нагласа да опитам отново.
А извара от доста години не съм опитвал - вече съм забравил как ми действа, но във всеки случай с млечните изделия няма да разбера какъв е вкуса на тученицата.

ама че си и ти.. защо си поставяш такива самоограничения...
можеш да замениш млякото с други неща - повечко орехи, краставици, тиквички... какво ли не още...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #161 -: 08-07-2011, 22:17:27 »

Избягвам да комбинирам две зелени храни в една порция. Затова никога няма да комбинирам тиквичка с краставица, зеле с краставица или със зелена чушка. Тученицата също я смятам за зелена храна.
Едното изключение е когато си правя туршия от кисели домати слагам и други зелени неща.
Другото е грах с копър.
А ядки никога не бих опитал с нещо зелено.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #162 -: 08-07-2011, 22:39:46 »

Избягвам да комбинирам две зелени храни в една порция. Затова никога няма да комбинирам тиквичка с краставица, зеле с краставица или със зелена чушка. Тученицата също я смятам за зелена храна.
Едното изключение е когато си правя туршия от кисели домати слагам и други зелени неща.
Другото е грах с копър.
А ядки никога не бих опитал с нещо зелено.

е защо така бре, джанъм, какви са ти съображенията ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #163 -: 09-07-2011, 09:19:47 »

Въпрос на вкус. Може и да има някаква логика, но избягвам да задълбавам и да я търся :)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #164 -: 09-07-2011, 14:31:13 »

Въпрос на вкус. Може и да има някаква логика, но избягвам да задълбавам и да я търся :)

трябва някой път значи да ти направя от уникалната ми салата от зеле, краставици, тиквички, кълнове от леща, елда и слънчоглед, магданоз, копър и зехтин и лимон :)
да ти променя вкусовете към нещо по-разкрепостено :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #165 -: 09-07-2011, 16:30:13 »

Чак при тази рецепта ще намеря логиката ако се раша да я опитам :)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #166 -: 21-07-2011, 11:06:44 »

хей Злояде, защо така се ограничаваш ?   ::)  Хубаво е човек  да опитва нови храни, да усеща нови аромати, ако щеш и нови емоциии... tooth :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #167 -: 31-08-2011, 11:28:33 »

Злояде, къде се изгуби  :surpris_25:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #168 -: 31-08-2011, 22:27:58 »

Гледах да не влизам да пиша тука (но чета редовно ) защото имам проблеми от такова естество : http://vbox7.com/play:ce327b7f. Избраха сестра ми на "случаен " принцип, а покрай нея и аз го отнесъх - имаше период в който плучавах по няколко изгарания на ден от някакво излъчване, което спокойно минава през стени. Изгарянията не са единствения ефект, но са най-забележими измежду въздействията(повечето хора не могат да разберат, че им въздействат с това нещо) . Въпросната апаратура може да проследи в реално време някой поне в рамките на града в който е.
 Сега съм спрял всякакви практики, но скоро ще се върна към тях.

Менюто: Обикновено всеки ден картофи на пара, някоя тиквичка - и тя 10-15 мин. на слаба пара, много магданоз и домати. Хлебчета се излъгах да хапна само веднъж.
Обикновено към салатите слагам и няколко листа босилек (толкова е много в саксиите на терасата, че май няма да смогна да го изям в пресно състояние)

Бях си донесъл от село и малко тученица и веднъж си добавих към картофите на пара с краставица - тученицата направо ме зареди с енергия, но трудно се свиква с вкуса и.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #169 -: 23-11-2011, 00:15:45 »

Коляното, дето го контузих миналата година се беше пооправило през лятото, но сега пак ме замъчи и го лекувам с канела. Запасил съм се с тикви и от време на време си пеквам по някоя тиква, поръсвам обилно с канела и натрошени орехи и като я изям веднага усещам облекчение. Давайте идеи с какво друго върви канелата освен с щтрудел (гледам да го избягвам заради тестото, но в краен случай може и да си направя, защото съм се запасил с много орехи - нямат изяждане)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #170 -: 23-11-2011, 13:24:08 »

здравей злояде  :love_026:липсваше ми тука
опитай сурова настъргана тиква с канела и мед, ммммм много вкусно  :Appetit_17:
също може да опиташ и някои суров крем
ето един мой крем от ябълки
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1616791547965&set=a.1028776367953.2005521.1481640638&type=3&theater
дано можеш да видиш, ето рецептата накратко
-четири ябълки, чаша покълнало жито, две лъжици мед, какао, канела
може да направиш подобен десерт от круши, дюли....
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #171 -: 23-11-2011, 15:53:10 »

Здравей Дани.
По отношение на настърганата тиква - преди няколко години имаше един пероид в който ги правех на сок, но така се изхвърляше поне една трета от тиквата. А за меда - отдавна не съм сигурен кой е менте и затова не купуваме. Сега тиквите ги купуваме и повечето от тях са зелени - ако ги рендосам сурови само магаре може да им се зарадва.

Тази рецепта от фейса може да я пробвам към февруари. Не съм си представял, че канелата е на такива пръчици. Моята е на прах в пликчета - дано не се окаже, че е синтетична като ванилията (не, че някога съм харесвал нещо правено с ванилия)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #172 -: 23-11-2011, 18:18:17 »

и аз използвам канела на прах, тази на пръчица повече няма да купя, много е твърда  tooth :Confus_3:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #173 -: 24-11-2011, 12:15:49 »

Тази на пръчиците се настъргва на специално дребно ренде и става на прах :) хахахахаха :)
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #174 -: 29-11-2011, 09:22:09 »

Или се смила на прах в кафемелачката  :whistling2 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #175 -: 30-11-2011, 23:24:20 »

Тази вечер забелязах, че туршийката ми(засега карфиол и малко гулия, със солената вода, че няма място за другите работи) е тръгнала малко накриво и затова сложих три глави чесън за да избегна гниенето и да започне правилна ферментация. Като се поосвободи място започвам да слагам и другите работи: нарязвам глава целина, малко зеле, евентуално тиквичка и червено цвекло и моркови.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #176 -: 28-07-2012, 22:56:07 »

Отупвам си дневника от прахта, че направих един гаф с храненето и няколко дни се чудя по кой свят ходя.
Предната седмица майка ми купи бамя - много полезно растение, което смазва вътрешностите и ставите, но е нетрайно. И аз започнах всеки ден да си правя картофи с бамя(за да я свърша по-бързо). В началото се чувствах добре - ставите се пооправиха (но разтегнах сухожилие на коляното), хемороидите спряха да кървят...
Но от два дни съм с някакво злобно главоболие - почти като преди земетресение. Бялото на очите ми не е бяло. Имам чувството, че съм слънчасал(а не излизам никъде). Направо е като летен грип.  И това със сигурност е защото ми се сгъсти кръвта от тези лигави неща в бамята. Добре, че утре започват екадаши.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #177 -: 29-07-2012, 00:39:36 »

Мноого не я обичам тая бамя  :surpris_23: Едно от изключително малкото растения дето са ми отвратително непоносими...
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #178 -: 30-07-2012, 18:26:44 »

Абе Злояд, човек като те чете се чуди с твоите познания защо не вземаш мерки да се излекуваш от проблемите си ? Тук около мен всички познати се отърваха от хемороиди само с гладуване и промяна на режима и сега вече не си спомнят какво им е било. учудваш ме силно?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #179 -: 30-07-2012, 19:35:47 »

Ако ставаше въпрос за взимане на мерки - нямаше да оставя коня в реката. Тези хемороиди се получиха от облъчването.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.