Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50241 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #80 -: 04-01-2011, 23:47:49 »

Компреса - корени от чер оман киснати в ракия (съхранява се на тъмно и хладно)

Като знам каква лютива миризма и каква мътилка излизат от лещата докато я правя на пара си правя извода, че не е от чистите храни дето да стават за покълване. Хапвам си я единствено на пара, но този път хем си наруших разделното хранене(ако зависеше от мен нищо друго нямаше да ям до другия ден защото се бях нахранил добре преди това). Затова ще си карам на старата изпитана стратегия - да ги правя неща дето единствено аз мога да ям за да няма орташко готвене. Недостатъка на това е, че като направя повече ядене няма кой да ми помага за изяждането и преяждам. Като си намеря половинката ще реша и този проблем.
А от кого зависи?
Защо се притесняваш да изхвълиш храна на боклука - по-притеснително е да я изхвърлиш в тялото си. Имай малко милост към себе си  :love_026:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #81 -: 05-01-2011, 00:08:01 »

Онази леща беше предвидена "за двама", а аз се бях наял с друго още преди да я сложа на котлона. Ако беше само за мене щях да си я включа на следващия ден ама майка ми прерита да я слагам.
Позволявам си да изхвърлям само развалена храна. Трудно ми е да си приготвям малки проции, защото трябва цял ден да се чакаме на опашка пред кухнята.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #82 -: 05-01-2011, 03:37:26 »

Никога не съм правила леща на пара. Но за да не излиза мътилка при варенето, се накисва предварително. Същото е и когато искаш да покълваш.
Не можеш да ме убедиш, че лещата е крайно вредна и мръсна храна.

И съм съгласна с Вики. ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #83 -: 05-01-2011, 21:20:22 »

Накисвам я за цяла нощ лещата. Аналогично има хора дето не можеш да ги убедиш, че пържолите са вредни (въпрос на тренинг)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #84 -: 05-01-2011, 22:43:00 »

Няма много общо м/у пържолите и лещата.

Значи не ти е читава самата леща или не я обработваш правилно.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #85 -: 13-01-2011, 23:27:36 »

 През почивните дни карах на салата от черна ряпа с боб.
През седмицата вече не си нося на работата грейпфрут, а гулия, вечерята - картофи на пара със стерилизиран грах, малко лютеница, и много кромид лук(помаха ми за възстановяване на ставата). От днес слагам зехтин вместо олио - най-после се уцели истински зехтин.

Резултата от ряпата и гулията - повече от половин седмица изкарвам чернилки (а не ям храни съдържащи хлорофил защото им е рано).

Утре от обяд започва екадаши...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #86 -: 15-01-2011, 00:19:31 »

Днес закусих с две ябълки и реших, че ще гладувам, но преди малко прегладнях и изядох два нара. Доста освежаващо действат на гладно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #87 -: 15-01-2011, 23:10:29 »

Днес закуската ми беше овесени ядки с черни стафиди(старателно измити със сода и гореща вода).
Обяда - тука доста кривнах от суровото, защото имам един много лютив лук на едри глави и едни бурканчета с домати дето не са за директна консумация - правих ги през лятото от доматите дето бяха тръгнали да се развалят(малко посгъстени на котлона и стерилизирани).
Та си направих ориз с такива неща(съвсем леко ги запържих за няколко секунди) и малко зеле. (лука и зелето са заради коляното - още не мога да го сгъна напълно). Към тази рецепта си прибавям и чаша вино (за аромат)преди да сложа сварения ориз накрая и да го разбъркам.
Вечерята - нар. Тия нарове ми докараха алергична реакция - нещо като херпес. Чак върха на езика ми започна да оттича.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #88 -: 17-01-2011, 13:14:54 »

Злояде, как ги ядеш тия нарове - то семки само, не ти ли изтръпва устната кухина? :surpris_23: Аз нара само на фреш си го пия, и то когато имам достатъчно търпение да го обезсемча, да изсипя семките на едно място, а после и в машинката  ;D. И наистина са доста стипчиви - след консумация на "citric acid" е добре да се изплакне устата хубаво, иначе има подобни реакции... На мен и след грейпфрут ми се е случвало  :-\.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #89 -: 17-01-2011, 20:10:39 »

 То търпението наистина си е необходимо за яденето на наровете. Дъвча внимателно и по малко зрънца, осмуквам семките и ги изплювам. Аз получавам подобна алергична реакция като ям шипки и езика ми се изпонабоде с власинки - остават забодени за дълго.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #90 -: 17-01-2011, 20:35:02 »

Злояд, това не е алергична реакция - просто ти изтръпва устата. Ако прекалиш ананаси, грейпфрути или киви резултата ще е същият.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #91 -: 17-01-2011, 21:35:20 »

Не може да ми изтръпне устата за повече от денонощие и да ми се подуят джуките. Направо си беше като херпес - сега спадна но още има бяло връхче. Действително и от ананаса ги получавам тия неща, но с кивито и греипфрута нямам проблеми.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #92 -: 23-01-2011, 00:19:49 »

Аз съм привърженик на еднообразието в менюто - като почна с едно меню да деня и карам така с дни и затова рядко поствам в дневника. Хубавото на еднообразието е, че организма успява да се адаптира към дадено меню преди да съм го сменил.

Напоследък карам на две хранения дневно - закуска ябълки, а за вечеря - празнично меню - картофи на пара си ги правя на пюре (кромид лука и зехтина са сурови). Цяло чудо е, че се намериха хубави картофчета по това време и съм си взел повече от 10 килограма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #93 -: 30-01-2011, 10:01:24 »

Злояде хич не ми харесва храненето ти, нямаш никакви пресни зеленчуци..... :pensif_29:
Знаеш ли нещо за кая калпа   ??? ??? ???
Търсих в гугъл, но на български няма никаква информация, а с английския ми е доста трудно
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #94 -: 30-01-2011, 23:31:54 »

Злояде хич не ми харесва храненето ти, нямаш никакви пресни зеленчуци..... :pensif_29:
Обикновено през деня си нося гулия на работата. А тия картофи на пара ги правя с поне 100-150 гр. червен лук.

Кая калпа - единственото място където я има описана е в книгата на Венцеслав Евтимов "Йога"
 Цитирам дословно:
Цитат
Йогийската техника за подмладяване кая калпа представлява триседмично лечение според методите на Хата Йога. 
Тези методи се предшествуват от дълга подготовка - всекидневни асани, Пранаяма, природосъобразна храна(вегетарианска),релаксация, оптимистични мисли, отсъствие на неприятности, грижи, нервно напрежение и др. След 45 годишна възраст хата-йогите започват да се подготвят за подмладяващо лечение, практикувайки в продължение на 60 дни в годината плодово-сереална диета(плодове и житни растения). Най-малко 4 пъти годишно те прилагат метода за пълно очистване на храносмилателната система, който описахме подробно в "Крия".
През време на Кая Калпа пълното очистване на организма се прави чрез всички възможни средства с които йога разполага: Вамана дхаути, Снакха Праксалана, пълно въздържание от храна (йогийско гладуване) или включване на разтоварващи дни, Пранаяма, йогийска сауна и др.

Днес прекъснах 24-часовото гладуване с един нар (този плод взет на гладно остъргва доста токсини и предния път ми докара нещо като херпес от натравянето, но трябва да се внимава, защото причинява запек).  Вечерях картофи на пара ( с другите неща). Обикновено пропускам да напиша сока на 1-2 лимона.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #95 -: 31-01-2011, 13:23:19 »

Добре правиш с този лук, но към варени картофи идеално се вписват и настъргани моркови,алабаш,бяла сладка ряпа, пащърнак... става чудна салата, и като плиснеш отгоре сока на 2 лимона + зехтин, става мазало  :essen: :essen: :essen:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #96 -: 31-01-2011, 23:26:46 »

Много тежко ще ми дойде ако му сложа и моркови - те се възприемат по-бавно и забавят усвояването на останалите неща(а на всичкото отгоре може да се подуя като овца преяла с люцерна).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #97 -: 01-02-2011, 10:27:20 »

Мда, морковите са доста въглехидратни (поне спрямо другите зеленчуци - те са си кореноплодни впрочем) и в комбинация с картофите може да натоварят малко повече стомаха.
И аз картофите си ги правя с огрооомно количество лук - червен, стар, салатен, пресен, какъвто дойде, иии... да видите как се освобождава място в градския транспорт после  :Content_4 - emotloader:.

Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #98 -: 01-02-2011, 10:44:12 »

И аз изследвам страничните ефекти на консумацията на лук  tooth
Нали знаете: An apple a day keeps the doctor away, an onion a day keeps everyone away  :bleh
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #99 -: 01-02-2011, 20:52:08 »

И като един маниак в тази област, си поизпатих малко, като включих по-рано лук, чесън, че дори и черен пипер...  :Confus_3: :Confus_3:
така че сега пазя поведение, че при всяко изхождане ректума ми сякаш изгаря  :Confus_3:
ако на някой му се е случвало такова нещо, да каже какво помага...аз практикувам локално намазване преди всеки сеанс... дори започнах да си пия пчелния прашец, разтворен в малко кисело мляко, за да позамажа дебелото черво с малко слуз  :Confus_3: :Confus_3:

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.