Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен.....  (Прочетена 6932 пъти)

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Здравейте и от мен.....
« -: 13-11-2010, 18:10:13 »

  Дълго време не взимах пряко участие по темите,но искам да ви кажа,че чета форума редовно и всички вие сте страхотни...Вие  ми бяхте подкрепа през лятото,когато реших да пречистя организма си с помощта на гладуването,за пореден път...Имах нужда от коренна промяна в живота си...Исках се избавя от този ужасен порок-пушенето...А и разбира се исках и да сваля излишните килограми,натрупани в резултат на депресиите и непрекъснатите промени в настроението ми....
     Започнах гладуването и отказването от цигарите паралелно-2 седмици бях на плодове и без цигари....Отслабнах с около 7 кг,които запазих при захранването.Чувствах се страхотно...Преливах от енергия.Не пушех-за сметка на това тичах или тренирах всеки ден....Бях щастлива....
    Но ето ме сега 3 месеца по-късно-пълна развалина.Отново пуша,тъпча се като луда,не спортувам....Искам да върна момичето от лятото...Искам отново да се харесам в огледалото...Искам отново да съм дисциплинирана както в спорта,така и в грижата за  себе си.Не съм гладувала веднъж или два пъти-правя гладувания от 9ти клас. Убедила съм се в ефекта на глада много пъти,но явно някъде бъркам....
Сякаш при мен всичко е един затворен кръг и след отслабването идва напълняването отново.
Оттам идва и депресията,тъпченето до пръсване и така до момента,в който отново гладувам,за да отслабна....Омръзна ми вече...Страх ме е,че цял живот ще робувам на тези 7-8 килограма,които ту си отиват,ту се завръщат дори отгоре...А  и кой знае какво си причинявам на организма с тези йо-йо изпълнения......
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #1 -: 14-11-2010, 09:09:37 »

Здравей, Ju!
Този кръговрат ми е много познат. Дълги години съм постъпвала така. Дали причината не е в мислите ни?...
Какво си мислеше, докато прави гладуването и захранването и как позволи да се върнат вредните навици? Какво си мислиш сега? Най-вероятно, че си се издънила, че не можеш, че си слаба и нямаш воля и все повече затъваш в подобни негативни мисли и неправилни действия. Говоря от личен опит.
Върни се към мисленето от "слънчевите" си периоди и ще успееш отново. На мен лично ми е доста трудно /дълги години съм била с негативна нагласа към себе си/, но хубавите неща не стават отведнъж. Вярвай в себе си и ще успееш! :peperudi:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #2 -: 15-11-2010, 08:03:29 »

 :kisss:В началото бе Словото...идеята...програмата...без ясна идея, програма ...няма ясна промяна!!!!Твоята психика, е твоят шеф...каквото каже ...това става, а тялото изпълнява!!!Освен това то...тялото запомня какво и как и кога е правено...ако си създадеш система на гладуванията...кой месец, кой ден от седмицата...създаваш моториката на тялото...навиците...Шъъъ съ справиш...след ,като веднаж ,дваж тялото е опитало лекотата и свободата ...то ще продължава да си го иска!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

zlat

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #3 -: 25-02-2011, 23:16:23 »

:kisss:В началото бе Словото...идеята...програмата...без ясна идея, програма ...няма ясна промяна!!!!Твоята психика, е твоят шеф...каквото каже ...това става, а тялото изпълнява!!!Освен това то...тялото запомня какво и как и кога е правено...ако си създадеш система на гладуванията...кой месец, кой ден от седмицата...създаваш моториката на тялото...навиците...Шъъъ съ справиш...след ,като веднаж ,дваж тялото е опитало лекотата и свободата ...то ще продължава да си го иска!!!
Мноого хубаво си го казала, Мариина, ама е доста трудничко за изпълнение. Аз успях да се справя с цигарите и да не казвам голяма дума, но вече три години не пуша. Опитвала съм хиляди пъти но обезуспешно, докато не стана така че синът ми да ми се скара за пушенето. Нямате представа как се чувства човек, ако детето му се скара за даден порок. След това още на следващия ден ги хвърлих и досега не съм палила, нито ми се е приисквало да паля.
За диети и здравословно хранене също много пъти. Преди 10 години с плодово зеленчукова диета и овесени ядки между плодовете свалих за около 2 месеца 20 кг. Задържах ги доста дълго, но пак се върнаха полека лека. Отказването от цигарите също ми оказа лошо влияние върху килограмите. Решила съм вече никакви диети,заради йо-йо ефекта а да сменя начина ми на хранене, но все още се лутам, пък и ми се хапват различни неща.  Дали да не се подложа пак на терапията"хокане от сина ми"  - май тя ми действа най-добре.  :Content_4 - emotloader:
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #4 -: 01-03-2011, 16:06:13 »

Здравей,  Ju!  :flowers2: Аз самата с килограми не съм се борила, но с други неща. Постигах резултати, след това по някакви причини преставах с работата и позволявах, повтарям - позволявах!, на старото да се върне. А тялото е такова съвършенство, всеки път като река да си припомня стари методи и техники, то откликва с такава радост и благодарност, защото то помни кое му е носело добро. Не се обвинявай, това е най-лошото, което можеш да си причиниш! Обичай се, изпълни се с любов към всяка смоя клетка, към всяка мисъл, прощавай си и моли за прошка, изобщо молитвата има невероятна сила, използвай я! Не знам дали си чела за метода Хо опонопоно, там се използва много прост похват - просто си повтаряй многократно "Съжалявам! Прости ми! Благодаря! Обичам те!"

 :heart_2:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #5 -: 12-03-2011, 07:09:45 »

Diva menta,
заинтригува ме с този метод Хо опонопоно. Можеш ли да кажеш нещо повече за него?
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #6 -: 12-03-2011, 07:14:19 »

Всъщност намерих материали за него, затова си променям въпроса така: Ти ползвала ли си го и какви са личните ти впечатления?
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #7 -: 17-03-2011, 14:31:36 »

RoJe, чак сега виждам въпроса ти :( Ползвала съм го този метод, не за решаване на здравословни проблеми, обаче. Аз винаги съм била много притеснителна, едно нещо някой да ми кажеше (или аз, ако съм казала нещо) - и го премятах през мислите си с дни, че и месеци, направо няма да повярваш, такива филми си спретвах  :Confus_3:...Този метод ми помогна по-спокойно да приемам нещата, самата аз да съм по-спокойна, в мир със себе си...Но това пътуване към мира вътре в мен го започнах преди доста време, за мен си беше направо въпрос на оцеляване, така, че съм ползвала и други методи. Джо Витале твърди, че и само думите -"Благодаря! Обичам те!" - са достатъчни. Това са най-мощните думи в света... :pensif_29:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #8 -: 19-01-2012, 13:44:28 »

Благодаря Ви,за прекрасните думи....Чета чак сега отговорите Ви и още веднъж искам да кажа "Благодаря"! Благодаря Ви за страхотния форум...За пореден път се убедих,че има смисъл...убедих се,че ние сме господари на телата си и на случващото се в мислите и съзнанието ни....Действителността е такава,каквато ние си я създадем...а моята дълго време беше "тъжна и грозна",защото аз самата си я направих такава....Но стига!
Днес,година по-късно отново имам нужда от промяна...Точно 3 ваши публикации ми бяха нужни,за да се осъзная и да повярвам...Да повярвам,че аз отново мога да бъда,това което бях и че само аз съм си господар...
От утре слагам началото на по-слабата,по-уравновесена,по-щастлива и по-позитивна Джулия....
Благодаря Ви,че Ви има....от днес се присъединявам с удоволствие към страхотния форум,защото е хубаво да знаеш,че не си сам в начинанието си....:-))))))) До скороооо....
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #9 -: 19-01-2012, 14:25:17 »

Не си сама Ju:fluretaa:
И тъй като от утре слагаш началото, си мисля че е добре, днес да направиш един хубав край, като си хапнеш хубаво от нещата които няма да ядеш повече.  tooth :whistling2 - emotloader:
Активен

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #10 -: 19-01-2012, 14:47:09 »

Хахахаха  направих го вече....тази процедура ми е задължителна преди дълго гладуване....Но след вс,което прочетох днес във форума определено съм много мотивирана и знам,че този път наистина ще успея :-)))))))))))))))))))))
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #11 -: 19-01-2012, 14:53:13 »

Здравей, Ju!

Спри с тия диети! Няма смисъл от тях. Просто влез в ритъм. Ритъмът, който ти харесва.

Опитай се да разбереш какво ти пречи да влезеш в него - дали това са хората, с които живееш и те карат да споделяш техните хранителни навици, дали това са приятелите, които искат да пушиш с тях докато обменяте клюки, дали това е някое гадже, което не те обича, ама и не му стиска да те остави ... и елиминирай пречките една по една.

Ако можеш и да забравиш за това вторачване в излишните килограми и бързането да отслабнеш, за да можеш да си влезеш в еди - кои си дънки за 14 февруари ... цена няма да имаш! Никой не те гони. Не бързай :-))
Активен

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #12 -: 19-01-2012, 15:03:53 »

хихихихи това ще ми стане любимата страница,съвсем сериозно...най-много аз си преча,честно казано....и "болното ми мислене",но наистина се замислих,че повече не искам да продължавам така...прекалено съм млада да си губя времето в депресии...Искам да мина на гладуване,за да пречистя не само тялото си,но и ума си...затова съм си го навила на пръста...а иначе цигаритее ...спряла съм ги засега,пък дано да е завинаги този път...:-)))))))))))))))))
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #13 -: 19-01-2012, 17:33:53 »

Добре дошла и от мен !  :flower:  :flowers2:
Поздравления за решението ти да излезеш най-после на "правия път" :)

А иначе мога да те посъветвам да прилагаш смехотерапия в моментите, когато ти е гадно и депресирано...има толкова много комедии за гледане, и вицове за четене...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #14 -: 19-01-2012, 22:42:21 »

И аз съм била на твоето място Жу  :love_006 - emotloader: Спри да мислиш за гладуване с цел отслабване- не е това начина, яж по- често, повече салати, ядки и плодове....и няма да усетиш как трайно ще отслабнеш...да, при теб се получава затворен кръг, защото  гладуването  не е начин за трайно отслабване, а за пречистване на организма.
Промяната не е трудна, особено щом  имаш и желание и воля  :Content_22:  :love_006 - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #15 -: 20-01-2012, 10:26:12 »

Привет и от мен. Много е кофти когато бъркаме глада за емоции, любов, промяна и т.н. с ...обикновения глад.
Това което ми помогна на мен, беше, че започнах да се занимавам с всички неща които някога са ми се стрували супер яки, но все съм отлагала по някаква причина(при всеки са индивидуални, но за мен са гмуркане, акробатика, катерене, дори в момента се опитвам да свиря на пиано  tooth ) Дето се казва, използвай телесния глад, за да нахраниш гладната си душа...
Активен
Psychonaut

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #16 -: 20-01-2012, 10:58:19 »

Страхотни сте всички...Не е за вярване как без да познаваш един човек,вникваш в същината на проблемите му...Дани,знам че е супер грешно да приемаш гладуването,като начин за отслабване...даже винаги съм се ядосвала на жени,които го правят само с тази цел....Решена съм от днес да мина на плодово-чаен режим,защото усещам че тялото ми се нуждае точно от това...Теди,това което си написала важи на 100% за мен...липсата на емоции,запълвах с огромни количества храна в продължение на месеци...Но днес слагам край!Решена съм да променя изцяло хранителните си навици,а от там и начина си на мислене.От днес минавам на глад,а след захранването ще се замисля за суровоядството...Вчера прочетох доста интересни статии в сайта и съм впечатлена от променити,които настъпват,като цяло...Присъединих се към вас,защото знам,че този път ще успея...Не само заради себе си,но и заради вас...Благодаря Ви,че сте отделили от времето си,за да отговорите на публикацита ми...Сега вече знам,че не съм сама и промяната,която така отчаяно желая ще дойде много по-лесно,а дори и приятно,благодарение на форума Ви....  :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #17 -: 20-01-2012, 13:41:10 »

Лекичка – полекичка! :)
com_pot ти го каза - бързай бавно...да не спукаме балончето!
Пукал съм го доста пъти...виждам, че и ти...
Привет и от мен! :love_028:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Marie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • "Аз имам цел.Аз постигнах целта си.Аз имам нова це
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #18 -: 20-01-2012, 16:24:28 »

 :thankyou: Дааа,едно по едно.... :) :) :) :) :)
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Здравейте и от мен.....
« Отговор #19 -: 20-01-2012, 20:49:13 »

Привет Жу от още един новак!
Аз също се присъединявам към по-долните мнения,че глада не е най-добрия начин за овладяване на теглото. Особено като имаш толкова малко да сваляш, защото 5-6-7 кг. са си малко :) Мен не може човек да ме накара доброволно да гладувам, но сега ми се налага  tooth . На теб успех и попътен вятър!
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.