Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Първи стъпки в суровоядството :)  (Прочетена 2894 пъти)

diana8victoria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте :) С удоволствие се включвам в суровия форум! :)

От една седмица правя опити за суровоядство, и честно казано доста добре започвам-успявам да се храня поне на 70-80% така, в някои дни и на 100%. Засега обаче менюто ми не е много разнообразно, опитвам се да слушам организма си и, естествено, постоянно се ровя в книги , форуми и всякакви източници за суровоядци (дори се зачетох и за слънцеядство-мноооого интересно, но по този въпрос друг път)   ;D :Content_22:

И така, готвените блюда доста отдавна съм ги поспряла, понеже преди почти година почнах да ходя на фитнес и спазвах режими-салати, ядки, пълнозърнест хляб, мляко, яйца, кашкавал.... Сега съм спряла месото и почти не ям сирена и яйца, но още ми е много трудно да "усетя" кога, какво и по колко да ям. Много се радвам, че ви има и дневниците са страхотни!

Четох, че е най-добре да се ядат главно местни продукти, типични за региона , в които човек живее... И също, на много места се казва че се яде по 2 пъти на ден-на обяд нещо по-леко и вечерята по-обилна- на спокойствие със семейството, когато няма стрес.... Навсякъде казват, че вечер се яде най-малко, а сега вече тотално се обърках... Та, какво мислите по тези два въпроса?  :)

Активен
It's Rawsome :)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Първи стъпки в суровоядството :)
« Отговор #1 -: 02-12-2010, 09:34:27 »

Спокойно , всичко ще си дойде на мястото , след като се запознаеш и с Аюрведа. Ако не го направиш , винаги ще има останали въпросчета ... Които не могат да бъдат отговорени по друг начин. ( Все едно да търсиш химик и геронтолог да ти разяснят неща от областта на астрономията :)   )


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

diana8victoria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Първи стъпки в суровоядството :)
« Отговор #2 -: 02-12-2010, 18:17:31 »

Благодаря ти! Вече започнах да чета за Аюрведа, но естествено тепърва ще се запознавам. Ако имам въпроси, ще питам... ;)
Активен
It's Rawsome :)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Първи стъпки в суровоядството :)
« Отговор #3 -: 03-12-2010, 14:00:18 »

 :kisss:Здравейййййййййййй...леле, колко си млада!!!Къде ли бях аз, на твоите години  :surpris_23:у кривата бара, покрай върбалака у трънака tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

diana8victoria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Първи стъпки в суровоядството :)
« Отговор #4 -: 03-12-2010, 19:22:13 »

 Iskam da vi se pohvalq, che vse po-uspeshno uspqvam da se hranq sys surovi hrani (izvinqvam se za latinicata, no nqmam na rabota kirilica), chuvstvam se mnogo dobre. Opredeleno imam poveche energiq i kato cqlo po pozitivno nastroenie. Oshte e mnogo rano da se usetqt vsichki "posledici", nai-mnogo me pritesnqva dali qm dostatychno.... No aktivno cheta dnevnicite, moje bi skoro i az shte si napravq edin.  :Content_22:
Активен
It's Rawsome :)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Първи стъпки в суровоядството :)
« Отговор #5 -: 03-12-2010, 23:15:45 »

  nai-mnogo me pritesnqva dali qm dostatychno....
Няма точна рецепта кой колко да яде - при всеки е индивидуално. Ако 15 минути след ядене си гладна значи не е било достатъчно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 23 запитвания.