Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: риба  (Прочетена 7109 пъти)

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
риба
« -: 10-01-2011, 21:55:39 »

Поставям рибата при суровите храни защото я обичам сурова без сол.
Хубаво е да е замръзена и мазна.Сьомга, скумрия,херинга. Дълголетните народи
в цивилизованите държави ядат предимно риба. Японците въпреки голямото съдържание на сол
в храните им са дълголетници благодарение на консумацията на риба и водорасли
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:риба
« Отговор #1 -: 11-01-2011, 08:15:48 »

 Батенце кви ги гориш бе????Как не те е срам да ядеш риба??? :surpris_22:Ама нещо се опитваш да ми обясняваш че рибата е сурова храна ли....Бате ако те видя че ядеш риба мисли му,Бате никви риби няма да има за мен -теб ще те изям обещавам ти
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:риба
« Отговор #2 -: 11-01-2011, 08:56:54 »

Ама аз не ставам за ядене. Жилав съм, не увирам пък и не съм бъкан с омега 3 ненаситени масни киселини.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:риба
« Отговор #3 -: 11-01-2011, 10:12:09 »

Оф ще умра от смях хаха  :Content_4 - emotloader: ;D :essen:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:риба
« Отговор #4 -: 11-01-2011, 15:31:28 »

Ами хапвай си сурова рибка щом искаш. Тоя готин тип отдолу също обичаше да си хапва ...

http://nerivar.livejournal.com/2760.html
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:риба
« Отговор #5 -: 11-01-2011, 15:33:10 »

Имам чувството, че един и същи човек пише от няколко акаунта....
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:риба
« Отговор #6 -: 12-01-2011, 09:25:07 »

Ааа Бино тук съм съгласен.Писал съм замръзена риба точно за това.Гадинките ако ги има нямат никакъв шанс.
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:риба
« Отговор #7 -: 12-01-2011, 10:34:09 »

стига дее.. тук и сурово месо ше се подхване скоро май май  :o
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:риба
« Отговор #8 -: 12-01-2011, 13:35:00 »

Ааа, месото е опасно сурово.Пък и не е толкова вкусно като рибата.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:риба
« Отговор #9 -: 16-01-2011, 08:43:28 »

Мразя риба във всякакъв вид, род и размер - пък ако ще и замразена  tooth. Но, живи-здрави, който иска - да хапва. Пийс  :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:риба
« Отговор #10 -: 16-01-2011, 08:45:18 »

Ааа Бино тук съм съгласен.Писал съм замръзена риба точно за това.Гадинките ако ги има нямат никакъв шанс.

ЗамрАзена ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:риба
« Отговор #11 -: 30-03-2011, 08:53:09 »

................ооо...снимката беше отврат.....не знам как да си я изтрия от ума сега.....   да бяхте предупредили хората със слаби нерви...




Забележка: Моля, използвайте кирилица във форума!
« Последна редакция: 08-04-2011, 20:18:33 от marulka »
Активен
за всичко имам време   :-)

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:риба
« Отговор #12 -: 30-03-2011, 13:36:36 »

Ами хапвай си сурова рибка щом искаш. Тоя готин тип отдолу също обичаше да си хапва ...

http://nerivar.livejournal.com/2760.html
Тук пише, че не било заради рибата ... С което не искам да кажа, че видиш ли трябва да се яде риба. Най-малкото от етични съображения аз не бих, друг въпрос е, че някои я възприемат като зеленчук.
http://www.electroherbalism.com/Naturopathy/MiscAltHealthTopics/Parasites/Parasite_Pictures_and_videos.htm
Бррррр! Бррррр! Брррр! И хипохондрия и какво ли не!
Отивам на рецептите за обезпаразитяване.  :(
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:риба
« Отговор #13 -: 08-04-2011, 19:27:13 »

 Според австралийското Министерство  замразяване на индустриално  месо за около 10 дни при температура минус 8 ° C или по-ниска ще убие всички тения кисти.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:риба
« Отговор #14 -: 08-04-2011, 20:55:00 »

 Орто...ти си ебати гадняра tooth
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:риба
« Отговор #15 -: 11-04-2011, 16:42:22 »

Поставям рибата при суровите храни защото я обичам сурова без сол.

При суровите ясно но защо при ХРАНИ   tooth

Според австралийското Министерство  замразяване на индустриално  месо за около 10 дни при температура минус 8 ° C или по-ниска ще убие всички тения кисти.

И какво като ги убие то в рибата и изобщо в суровите меса има МНОГО по СТРАШНИ неща от Тенията.
ХОРА да се яде сурово месо, било то от риба е като да си играеш на руска рулетка - "Вервайте ми"  :pensif_29:

Замразяването убива само по сложните организми а на истинските гадорийки дето много трудно се лекуват после не им дреме - имам в предвид разни гадни бактерийки от които заразените меса бъкат.

Типичен метод за съхраняване на едноклетъчни култури е дълбокото замразяване!


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:риба
« Отговор #16 -: 25-04-2011, 20:01:19 »

Поставям рибата при суровите храни защото я обичам сурова без сол.

При суровите ясно но защо при ХРАНИ   tooth

Според австралийското Министерство  замразяване на индустриално  месо за около 10 дни при температура минус 8 ° C или по-ниска ще убие всички тения кисти.

И какво като ги убие то в рибата и изобщо в суровите меса има МНОГО по СТРАШНИ неща от Тенията.
ХОРА да се яде сурово месо, било то от риба е като да си играеш на руска рулетка - "Вервайте ми"  :pensif_29:

Замразяването убива само по сложните организми а на истинските гадорийки дето много трудно се лекуват после не им дреме - имам в предвид разни гадни бактерийки от които заразените меса бъкат.

Типичен метод за съхраняване на едноклетъчни култури е дълбокото замразяване!




Като изключим фенството и сектанството напълно не съм съгласен с теб.   
Наричаш месата заразени,   с което приемаш че и ти си заразен и ако те изям суров ще пострадам. С какво една маруля поливана с заразена вода или пепикана от кучета и котки в био оранжерия,  или морков зарит в земята торена с кравешки лайна от крава бълвала говежда тения е по малко опасен от замразената риба или осолено сурово мариновано месо от бозайник?
Или с какво суровите кори нори,  сушените на слънце водорасли спирулина или всякакви кракери и други веге кулинарни произведения, накацани от мухи по време на сушене или налазени от плъхове и хлебарки в зърното, преди смилането  са по безопасни?  Рекордьор по зараза  с гъбички и бактерии държат кълновете. Това естествено си е мое мнение абсолютно неангажиращо.  Ех Бино заради Японеца "Ти" купувам океанска прясно замразена едра риба . Черноморска прясна и за подарък не искам :)
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:риба
« Отговор #17 -: 25-04-2011, 22:13:02 »

Ако ме изядеш мен едва ли ще имаш някакви особени проблеми - болестите ме оставиха откакто оставих месото. Така че моите пържоли ще са БИО  tooth.

Обаче ако бях израсъл както животните угоявани за месо - тъпкан цял живот с несвойствена храна пълна с антибиотици и хормони, Обездвижване, Липса на чист въздух, Овалян в собствените си и на съседите изпражнения. Тогава едва ли щях да съм много БИО.

Защо според теб в Америка облъчват с радиация месото преди да излезе в търговската мрежа - Има едни малки гадинки Е-Коли които изобщо не се влияят от замръзяването.
Облъчването се наложило след няколко епидемии от Е-Коли с доста смъртни случаи - тогава въвели закон с максимално допустими жизнени Е-Коли на единица месо. Радиационното третирани ги намалява в допустимата норма но не ги треби напълно.

Тези Е-Коли ги има в стотици пъти повече от нормалното във всички меса - птици и бозайници - дори са открили защо е така - условията на отглеждане на животните и храната.

Тъканите на едно живо растение не са толкова подходяща среда за развитие на бактерии колкото разлагащите се животински тъкани - много е просто - разлагащата се тъкан няма механизми за борба външни фактори.

При рибата има други проблеми някой беше качвал една "готина" снимка на човек дето си е хапвал сурова риба.
Потърси я
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:риба
« Отговор #18 -: 26-04-2011, 01:05:32 »

Да така вече се разбираме. Изброените по горе индустриални добиви имат много трески за дялане.  Няколко поста по нагоре Бино е пуснал линк на много възрастен Японец около 75г, който е хванал рибна тения от сурова риба.  И японеца не си е правил фреш от пелин с карамфил. А също не е папкал сурови тиквени семки.
Притеснява ме този японец, нарушава ми рибното храносмилане. Трябва да намеря оперирана от кучешка тения вегетарианка на снимка как и режат тенийната киста от черния или белия дроб. И отдолу да пише някакви глупости как яла моркови и маруля от градината. на практика зараза може да се лепне от всичко и само силна имунна система може да ни опази. 
Бино намирай втори японец с подобни рибни симптоми и по възможност на 40-50г не повече. Аз ще търся вегетарианка с тения.

Автор medikforum.ru      
Сряда, 30 Март 2011 12:32
Семейна двойка вегетарианци от Франция може да се окаже в затвора заради смъртта на детето им. Те го държали изключително на кърма и то починало от липса на витамини.

Към момента на смъртта, 11-месечната Луиза тежала по-малко от 6 кг и се хранела само с майчино мляко. А майката и нейния съпруг били вегетарианци, които не употребявали никакво месо и млечни продукти. Решението за това взели, след като гледали по телевизията репортаж от касапницата.

В резултат на тази строга диета в майчиното мляко на Сержин Малик, според експертите, имало сериозен недостиг на витамини, който и причинил смъртта на бебето. 40-годишната Сержин (на снимката) и нейният съпруг Джоел Лий извикали бърза помощ за детето, което постоянно се потяло, плачело и било много вяло. Но, в момента на пристигането на лекарите момиченцето вече било мъртво.

В болницата се изяснило, че теглото на бебето е само 5,7 кг, докато средната норма за момичетата в тази възраст е 8 кг. Луиза била слабичка и бледа. Аутопсията показала, че в организма на детето има недостиг на витамини А и В12, които са абсолютно необходими за здравословното развитие. Подобен недостиг на витамини също така прави детето по-уязвимо към инфекции.

Сега тези родители са изправени пред съда. Прокуратурата ще иска за тях доживотен затвор.


 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:риба
« Отговор #19 -: 26-04-2011, 06:55:53 »

Орто, много ти е стара информацията.  ;) Обсъдихме я още преди месец:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2761.0
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.