Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ледени крайници  (Прочетена 12130 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Ледени крайници
« -: 28-01-2011, 09:57:13 »

Не видях да има такава тема... И така - този проблем ми се появи през 2007-ма (когато бях отслабнала рязко), но се задълбочи през следващите няколко зими, като в момента е добил застрашителни размери  :-\. Предполагам, проблемно оросяване. През зимата ръцете ми са ледени почти постоянно. Независимо колко дебели и плътни ръкавици съм нахлузила, след точно 15 минути навън, при температура около или под нулата, стават на кютуци - буквално. Зачервени, ледени, така сковани, че не мога и вратата да си отключа после и всяко движение е придружено с адски болки. А пък ако преди години можех и в студа да изляза без ръкавици, то това в момента е ЪпсурТ.
Вечерно време пък краката ми мръзнат - през деня положението е поносимо, ама нощем не мога да си легна без два чифта чорапи... Абе, неприятна история  :(.
По едно време пих гинко билоба. Не забелязах кой знае какъв ефект, но пък и аз го вземах за кратко, и то не всеки ден (признавам, немарливо подходих  :whistling2 - emotloader:). Случайно някой да знае ефикасни начини за подобряване на оросяването (за тежки случаи като моя!)?
Ако имате време, ще съм благодарна да ми дадете съвет. Благодаря предварително! :flowers2: :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Ледени крайници
« Отговор #1 -: 28-01-2011, 10:12:33 »

Много ефикасно си реши такъв проблем един приятел. Обаче той е много търпелив и последователен човек  :peperudi:
Методът е прост - всяка вечер си държи краката в леген с гореща вода и малко морска сол. В продължение почти на година го прави това, също и ръцете си потапя. Краката се поливат до под коленете с топлата вода докато се поохлади и стане близка до температурата на тялото, най много после да добави още веднъж гореща...нещо такова
Неговите крака в момента са топли през зимата и без чорапи. Никога не придобиват типичния блед цвят, който вероятно са имали преди. Предполагам, че по този начин постепенно си е извел токсините от капилярите и кръвообръщението се е възобновило.

От личен опит мога да споделя и друго. Забелязала съм, че когато се занимавам с йога и се разтягам добре  в съчетание с дълбоко дишане, направо ми се запалват пръстите и на краката и на ръцете. А  моите също обикновено са студени. Само че аз не съм постоянна. Ако ти си по вече от мен, със сигурност ще имаш ефект  :kisss:
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Ледени крайници
« Отговор #2 -: 28-01-2011, 10:18:03 »

Преди време ми попадна следната статия. Наясно съм, че това са само най-общи съвети, каквито се срещат под път и над път, и не може да се визира като надежден източник, но има няколко интересни попадения.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3485271
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ледени крайници
« Отговор #3 -: 28-01-2011, 10:19:00 »

А междувременно ти предлагам този вариант.
http://expansions.com/warm-thoughts/

Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Ледени крайници
« Отговор #4 -: 28-01-2011, 18:32:00 »

Благодаря ви много! :flowers2: :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Ледени крайници
« Отговор #5 -: 28-01-2011, 21:32:01 »

Аз също умрях от студ по време на това гладуване, направо не можех да заспя от студ, спях и още спя с дълги долни бели гащи, известни още като "наполеонки", плюс вълнени чорапи, или обикновени (когато ми е по-топло) плюс поло с яка отгоре...
Предлагам ти сериозно да се заемеш с процедури по закаляване със студена вода, като започнеш от краткотрайни обливания на краката, и започнеш да се изкачваш нагоре по тях, и така постепенно, докато достигнеш без проблем обливане на цялото тяло за около минута-две. Преди да започна гладуването имах навика да завършвам всяко къпане с чисто чешмяна вода, и след душа изобщо не ти е студено като излезеш от банята.
Този метод, комбиниран с добро изтриване на тялото с по-груба и естествена изтривалка, ще ти даде резултати със стоплянето.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Ледени крайници
« Отговор #6 -: 31-01-2011, 17:30:41 »

Може и да ви прозвучи странно, но при мен действа безотказно един друг бабешки метод - на принципа клин - клин избива.
Обливане на краката не с топла, ами със студена вода, не повече от минута.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Ледени крайници
« Отговор #7 -: 01-02-2011, 16:20:58 »

Благодаря ви за съветите  :flowers2:. За студената вода обаче в момента - неееее, просто не бих могла  tooth. През лятото съм го правила и не ми е проблем, но сега ще ми е твърде трудно :). Е, то през лятото и баба знае де, ама...  :D
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Ледени крайници
« Отговор #8 -: 02-02-2011, 00:44:11 »

Напротив, щом се захраниш и почнеш "нормална храна", и да си върнеш вътрешната топлина, ще можеш да правиш процедурите със студена вода, ако спазваш правилото за постепенност на процедурите, няма да имаш проблеми :flowers2:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ледени крайници
« Отговор #9 -: 31-03-2011, 18:09:00 »

Здравей Вики
Когато започнах да се занимавам със собственото си оздравяване ми възникна абсолютно същия проблем като при теб - Краката и ръцете ми бяха постоянно измръзнали без значение от ръкавици чорапи иа каквото и да било даже кожата на ръцете ми беше много изсъхнала и се беше нацепила на места, появи ми се и запек, лош сън. Имах късмет че започнах да се занимавам по Малахов, а човека много грамотно е описал проблема и как да се справим с него.
Проблемът ти е ТИПИЧНО превъзбуждане на доша ВАТА.

Не е нужно да пиеш Гинко Съветите на rima са много добри:
"""Много ефикасно си реши такъв проблем един приятел. Обаче той е много търпелив и последователен човек 
Методът е прост - всяка вечер си държи краката в леген с гореща вода и малко морска сол. В продължение почти на година го прави това, също и ръцете си потапя. Краката се поливат до под коленете с топлата вода докато се поохлади и стане близка до температурата на тялото, най много после да добави още веднъж гореща...нещо такова
Неговите крака в момента са топли през зимата и без чорапи. Никога не придобиват типичния блед цвят, който вероятно са имали преди. Предполагам, че по този начин постепенно си е извел токсините от капилярите и кръвообръщението се е възобновило.

От личен опит мога да споделя и друго. Забелязала съм, че когато се занимавам с йога и се разтягам добре  в съчетание с дълбоко дишане, направо ми се запалват пръстите и на краката и на ръцете. А  моите също обикновено са студени. Само че аз не съм постоянна. Ако ти си по вече от мен, със сигурност ще имаш ефект"""

Освен сол във водата за киснене на краката може да слагаш и малко оцет.
Добре е още да започваш деня с чаша гореща вода в идеалния вариант с отвара от сладък корен - Сладник(просто се вари 5 мин) и пиеш водата. Той много добре регулира Вата. Също така и чая от шипки - изобщо сладко киселки чайове.
Хубаво ще е всяка вечер преди да си легнеш да се напарваш добре под душа- след като се избършеш натривай областта на корема и хълбоците с растително масло(кокосово, макадамия, бадемово - те попиват много бързо и няма да ти оставят мазни следи по дрехите) добре е преди лягане да натриваш и ходилата и ръцете си - веднага след първите няколко процедури ще усетиш една приятна топлина. При мен така стана направо това ме спаси Можеби няколко месеца редовно преди да си легна точно натривах - ходилата и ръцете.
Ако имаш запек - МлечноМаслените микроклизми по Малахов, в 50мл. прясно мляко разбиваш една чаена лъжичка растително масло (примерно зехтин) и най лесно е да използваш една от 50 кубиковите спринцовки които продават във всяка аптека. Ефекта е много бърз.
Избягвай студената вода - никакви обливания киснене или пиене.
Избягвай всякакви студени храни и напитки - изобщо всичко което може да внесе студ в тялото ти Вата е студ и сухота. Трябва да се загряваш и омекотяваш. Натриванията с масло и млечномаслените микроклизми ще омекотят организма ти и ще му помогнат да задържа по лесно топлината.
За храната - Наблягай на топла храна с преобладаващо солен,кисел,сладък вкус, по богата на натурални мазнини - това ще регулира Вата.
Избягвай Сушените плодове, те са сладки но са сухи и водят до разбалансиране на Вата може да ги употребяваш но само предварително накиснати.
Препоръчително е всякакви Сурови Ядки - задължително предварително накиснати. Това ще улесни усвояването им - Вата е характерна с нарушаване на храносмилането Именно затова суровите салатки особено такива със зеле по внимателно и задължително с повечко растително масло иначе водят до превъзбуждане на Вата салатките трябва да са по тежки иначе ще са ти противопоказни. Не се страхувай от напълняване при така превъзбудена Вата това е невъзможно. Пък и историята не помни случай някой да е напълнял от по мазнички салатки.
Избягвай плодовете които са с разхлабително действие и те превъзбуждат Вата - круши, сини сливи , както и стипчивите като нарове дюли и подобни. Те изсушават организма а за Вата трябва обратното наблягай на Банани и цитрусови - сладкокисели сочни плодове. Авокадото със своя плутен маслен вкус е създаден точно за Вата балансиране. Набивай здраво авокадо може със сусамов тахан и мед. Идеалната храна за Вата балансиране.
Ами това засега друго не се сещам ако имаш въпроси питай.

Спазвай ги тия неща и всичко ще се оправи не си мисли за някакви сериозно неща оросявания и т.н. проблема е ресно решим само с малко постоянство......    :peperudi:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ледени крайници
« Отговор #10 -: 31-03-2011, 18:55:47 »

Homo futurus, много благодаря за съветите, макар че не са конкретно до мен. :flowers2: И аз съм Вата и инстинктивно спазвам някои от съветите. Ям салатите с по-мазни дресинги, авокадо, накиснати бадеми. От плодовете наблягам на банани и цитруси в момента, хапвам и пресни фурми. Ям също тахан и мед. Избягвам зеле (освен кисело от време на време) и бобови. Значи колкото и да ям няма да мога да наддам повече от колкото съм, доколкото разбирам, така ли? Аз съм 51-52 кг при ръст 172см. Някакви други съвети за Вати имаш ли? Много благодаря предварително!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ледени крайници
« Отговор #11 -: 31-03-2011, 20:55:00 »

Здравей desi82
Ами за сега не се сещам за друго в книжките на Малхов има написани доста неща. Но най вече това е.
Фурмите са идеални за Вата особено от пресните.
За съжаление много обичам и зеле и боб :о) и не ги избягвам. Единственото което спазвам е да ги хапвам в умерени количества и с подходящите подправки:
     Масала регулираща ВАТА:
Куркума, Джинджифил, Индийско орехче,Кимион,  Черен пипер, Червен пипер, Чесън, Чили, Канела, Карамфил, Кориандър, Кардамон.
Прекаляването с подправки е лошо за Вата затова тези подправки в умерено количество колкото да придадат плътност и загряващ ефект.
Обожавам салата от Зеле която е ужасна за Вата но съм забелязал че когато е добре намачкана с повечко олио умерено оцет, сол не използвам в салати и особено ако е престояла един ден - нямам никакви проблеми с нея. Престояването на зелевата салата дори на стайна температура за ден два не е никакъв проблем не се разваля само леко се вкиселява започва да се превръща в туршия. Ако вкисне то се осеща много ясно няма как да се сбърка - тогава не става за ядене.
Бобовите трябва да са добре сварени и няма проблеми с тях. Примерно сварен боб пасиран с малко чесън или друг лук, зехтин, лимон, малко подправки, сусамов тахан. Идеално е за Вата - ако не се яде по много.
За по добро усвояване на бобовите ги комбинирам обикновено с ориз. Макар и да не е разделно - действа, повечко ориз по малко сварени бобови. Преди това салатка.
Киселото зеле е по добро за вата от прясното. Пак с олио и червен пипер.
Казах на Вики че при нея няма опастност да наддаде защото тя е с Превъзбудена доша Вата. И имах в предвид по конкретно от салатките с повечко олио.
При теб май всичко си е ОК освен Вата коя е другата ти доша ? Как се храниш - пълно суровоядство или ....
Обикновено са поне 2 доминиращи - при мен Вата-Пита като Вата е преобладаваща и наддаването ми е ужасно трудно.
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/

Ако нещо по конкретно те интересува питай с удоволствие ще ти отговоря.


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ледени крайници
« Отговор #12 -: 31-03-2011, 21:13:17 »

По нагоре има коментари за студени обливания - Хората са прави те са подходящи по принцип, но НЕ при Превъзбудена ВАТА тогава са много противопоказни. Когато изгоните студа който се е загнездил в тялото ви с процедурите които описах тогава е добре да се правят. Аз лично винаги завършвам банята с много горещ душ и рязко Студен Това ми доставя огромно удоволствие макар че съм Вата. Обаче когато гладувам особено след втората седмица, както и по време на първата седмица от захранването не си правя такива експерименти защото имам много лош личен опит :о)))
Глада Изостря Вата затова на много хора им е студено и невъзможно да се стоплят.
Ако ви е студено по време на гладуването Всеки ден се напарвайте в банята сутрин и вечер най добре.
Внимавайте ако имате вана Кисненето във ваната изцежда много и изтощава, затова по подходящо е горещи душчета.

Засега друго не се сещам.
Желая здраве на всички :о)
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ледени крайници
« Отговор #13 -: 01-04-2011, 13:40:53 »

Хомо футурус, много благодаря за отговора! :flowers2:Много ценни съвети! Аз мисля, че другата доша е пита, но преобладава вата. Бобовите ги избягвам, защото са вкусни сготвени и лесно прекалявам и се надувам. Прясно зеле също ям рядко поради същата причина, но ще се възползвам от съвета. От подправките обожавам канела и я ползвам редовно. Ползвам и по малко чесън и лук. По принцип се стремя към пълно суровоядство, но проблема е, че бързо отслабвам и съм на периоди. Имам периоди, в които съм 80-90% на сурово имам и такива като сега когато съм на 100%. Гледам да балансирам за да не падам под 50кг. Преди 2 години като започнах да включвам повече сурова храна често мръзнех, но сега не е така. Иначе като пречиствания правя всеки месец по 1 път шанка, а декември и януари правих чернодробното. Други режими или гладувания не съм правила поради ниско тегло. Всъщност аз никога съм нямала проблеми с теглото. Моята цел е регулиране на хормоните.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ледени крайници
« Отговор #14 -: 01-04-2011, 14:30:47 »

На прав път си давай смело.
И аз не съм имал проблеми с килограмите обратното даже проблем ми е качването - преди вегетарианството ядях като прасе даже като 2 прасета никакъв ефект.
Колкото по дълго се храниш суровоядски толкова повече метаболизма ти ще се настрои за този начин на хранене и ще ти е все по лесно дори суровоядски да балансираш ВАТА.
Вече имаш нагледни резултати: ""Преди 2 години като започнах да включвам повече сурова храна често мръзнех, но сега не е така.""
Ако ти е възможно прави си повече чернодробни прочиствания. Те са много важни.
Пролетта е най подходящото време за тях :о)
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Ледени крайници
« Отговор #15 -: 01-04-2011, 14:43:54 »

Хомо футурус-наистина много ценна информация.Аз също,когато правя някакви разтоварвания съм цялата ледена  и  нищо не е в състояние да ме стопли.Отивам в банята с цел горещо обливане,което мога да правя цял ден :)и само минути след като съм излязла-ела да видиш-всичко е както  преди.Но,свърша ли разтоварването,което съм си поставила за цел-нещата се нормализират. :)Наскоро открих,благодарение на Деси,сгряващия ефект на топлия чай от пресен джинджифил.
Според един тест аз съм капха-пита,с доста преобладаваща капха.
Деси,а относно регулирането на хормоните-какво мислиш за дивия ям/сладък картоф/?Аз си вземах добавката и започнах да я пия,защото отдавна бях чела,че дивия ям съдържа най-много естествен прогестерон,благодарение на фитохормона диосгенин и благодарение на него значително се регулира съотношението естроген/прогестерон.И ,като цяло е полезна добавка,както за ендокринната с-ма,така и за костите.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ледени крайници
« Отговор #16 -: 01-04-2011, 19:36:31 »

Таман постнах в раздела за рецепти/разни една вкусотийка която донякъде регулира женските хормони и по специално една от съставките и - Покълналата леща.

Не е за пренебрегване и козметичният им ефект - изчистват и подмладяват кожата, засилват косата, като дори не са редки случаите на потъмняване на побелелите коси. Според най-нови изследвания на Запад лещата е особено полезна за жените, тъй като стимулира женските хормони и я препоръчват на жените в критична възраст.

ето линкче: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2769.0

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ледени крайници
« Отговор #17 -: 01-04-2011, 21:48:15 »

Леща много обичаме всички вкъщи. За покълналата сега говоря. За обяд имахме салата от 4 вида леща и 4 вида боб с разни други вкуснотийки. ;) Никой не се оплаква от дискомфорт. Не знам на никого дошата. :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ледени крайници
« Отговор #18 -: 02-04-2011, 16:56:32 »

Преди години бях преяла с покълнала леща и от тогава не искам и да чувам за нея. Дори и готвена не съм яла от години. Въобще с боови лесно преяждам и съзнателно ги избягвам. По-добре ми е без тях.
Футурус, можеш ли да препоръчаш нещо друго за хормонален баланс. Макар, че си мисля, че суровоядството много добре ме балансира, но има какво да се желае. Покрай цикъл малко ми се влошава кожата и се дразня. Иначе като цяло нямам ПМС, нито болки и минава леко.
Линдорина, много добре съм запозната с дивия ямс. Аз три години ползвах натурален прогестеронов крем на основата на ямс. Сега съм го спряла да видя дали може да се справи организма ми и без външна намеса. А ти каква добавка пиеш? Аз съм челар че прогестеона е най-добре да се приема през кожата.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ледени крайници
« Отговор #19 -: 02-04-2011, 20:50:14 »

Не мога да те посъветвам нищо друго освен Хата Йога доколкото знам има асани които действат особено благоприятно на жлезите. Вече трябва да си видиш за коя жлеза коя асана и действа. Препоръчвам ти книгата на Айенгар - Светлина върху Йога. Тя е световно призната за една от най добрите Хата Йога книги.
http://www.bulbooks.com/files/large/d6f491e059e927755ec98ddbfad98654.jpg
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.