Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412808 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #200 -: 07-07-2009, 15:37:27 »

На кой производител купуваш?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #201 -: 09-07-2009, 09:05:55 »

Да споделя нещо интересно, което усещам от два дни. Чувствам се много енергитизиран, буквално неуморим...последните два дни изминах около 5-6 км. пеша.

Петко, ами те 5-6 км ходене са един час бързичко ходене, от гара Филипово до централна гара през центъра  са около 45 мин
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #202 -: 09-07-2009, 11:23:46 »

Да, така е. Аз всеки ден почти минавам по толкова, нищо, че йогата ми е на 10 мин. от вкъщи. Тва дето съм го написал, имах предвид, че просто явно от пшеницата имам повечко енергия 8) ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #203 -: 09-07-2009, 23:43:45 »

09.07.2009

1-во хранене:
- тва дето е всяка сутрин - ленена напитка с пчелен прашец(без да броим маслата преди това, пиенето на чаша топла вода и жабурянето с шарлан)

2-ро хранене:
- кълнове от нахут и броколи
- арабски хляб, намазан със соева майонеза и наръсен с пшеничен зародиш
- 50 г кашу

3-то хранене:
- 5 праскови
- диня

4-то хранене:
- ленено хлебче, намазано с тофу(от това дето е за мазане) и поръсено с пшеничен зародиш
- 50 г кълнове от пшеница

5-то хранене:
- салатка от салата "Айсберг", половин глава цвекло, нарязано на формички, зехтин; всичко се поръсва с пшеничен зародиш и сусамени семенца
- 50 г кълнове от нахут
- половин купичка червена леща(варена)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #204 -: 10-07-2009, 09:27:26 »

здравословен природен стимулант със силно действие...
Преди 7-8 години ходих редовно на фитнес и блъсках здраво, колкото и сега да не ми личи. Тогава аз търсех същото - "здравословен природен стимулант със силно действие", защото не исках да пия химия. За 2 години бях качил 20 кг. маса и исках още и още. Тогава изпробвах ефекта на бабините зъби. Уникален е! За 3 дни пиене и веднага слагах 5-10 кг. повече на щангите. Ето точно описание за какво иде реч - http://bg.wikipedia.org/wiki/Бабини_зъби
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #205 -: 10-07-2009, 10:59:46 »

Благодаря,Петко. Аз това го знам, и съм забелязал действието му :) Но съм го взимал под формата на Требестан.И сега-но отвреме на време. Обаче отдавна търся някой по-запознат да ми каже доколко да разчитам на тая билка, и колко дълго мога да я вземам без проблем, защото ,знаеш- функцията й е да те кара да произвеждаш повече тестостерон. Тънка работа е. И не знам кой изобщо е компетентен. Защото ти все пак си програмиран да ползваш определено количество тестостерон,произведено от организма ти и  чрез требестана  това количество се увеличава  - в някаква степен вече променяш целия хормонален баланс. Ето , и ти си забелязял - качваш сила и килограми, ама иначе нямаше да ги качиш.. Ако вникнем малко , доставеното по-голямо количество енергия няма откъде да дойде ,освен от резервите на организма ( както е при всички други стимуланти вкл. кафето)  и в дългосрочен план организма ще си избере една от двете опции - или да намали реакцията си спряма стимуланта (както е при кафето)  или да ти "наложи"  дни на почивка, в които да стане компенсиране, тоест - почивка ,през която да се възстановяваш от преразхода. После се повтаря същия цикъл.  Затова аз го ползвам само  епизодично, защото съм забелязал именно вторият ефект.
Кажи ти какво мислиш и как е било при теб.
Подобни въпроси са ме вълнували и по повод приятните усещания след тренировка - ендорфините. Питал съм доста хора, ама нямат концепция. Там вероятно е подобно - депата ,които произвеждат тези ендорфини ,физиологично не са създадени да ги произвеждат постоянно , тъй като и спортът при който този ефект се усеща най-ярко е  фитнеса. А фитнеса е изкуствен спорт .Статично натоварване. А статичното натоварване по принцип не е познато в природата.Там натоварванията са динамични.  И само в частност - статични или изометрични, но за много кратко време ( напъваш се ВЕДНЪЖ да вдигнеш тежък камък или клон.Но ако го вдигнеш 10 пъти , тогава вече става фитнес.Само че нормално не ти се налага да го вдигаш 10 пъти . :))    )
« Последна редакция: 10-07-2009, 11:01:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #206 -: 10-07-2009, 12:35:51 »

На кой производител купуваш?
На който имат в момента - 'Път към здраве' или 'ТИТ - Т.Тенев', от други май не съм взимала. Обикновено ръжените кълнове ми се получават по-твърди, а пшеничните са с млечната сърцевина, която се разпуква дори при лек допир.

Да се оплача: пълно фиаско претърпях с пониците. Опитах да си отгледам в малък съд, но явно не сте получава.

- арабски хляб, намазан със соева майонеза и наръсен с пшеничен зародиш
готов ли го взимаш или си приготвяш? Ако имаш тайна рецепта, 'заскрети' я в сред другите в под форума за хляб и т.н., че да си направим и ние.  ;)

- салатка от салата "Айсберг", половин глава цвекло, нарязано на формички, зехтин;
Лелеее, кой те глези така? Рязано на формички. Браво, браво!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #207 -: 10-07-2009, 13:13:40 »

Така си е, бате Бино. От една година ходя на йога, и смея да твърдя, че покрай нея и суровоядството, животът ми сега е много по-различен от преди. И мога с категоричност да заявя, че истината е в йогата ;) Като се занимавах с фитнес от слаботелесен, станах заякнал, че на втората година направо си бях доста здрав. За моята слаба костна система и мускулатура това си беше доста...обиколка бицепс - 42 см. И то без химия. Хората около мен ме поздравяваха за това как изглеждам. Егото ти расте с всяка изминала тренировка. Обаче вътрешно още тогава усещах, че нещо не е съвсем в ред. Болеше ме стомах, имах си гастрит, колит, езофагит(връщане на храна по хранопровода и много киселини)...всичко това ми е от 1996 г.(една учителка ме остави на поправителен изпит по български и литература....беше голяма трагедия за мен...бях около 4 като оценки, на поправителния изкарах 6...бях се занимарил и затва всичко ми беше за 4 през годината, но тя яко ме заби с някакви нейни записки и изведнъж се оказа, че имам 7 двойки от въздуха >:(...взех си изпита с отличен...разкара ме из целия материал...всичко като компютър знаех...с тълкувание...всичко...но нали има комисия от още двама учители и тези учители я питаха защо изобщо ме е оставилана поправителен, след като видимо не съм неграмотен като другите двама на този изпит...а бяхме общо 6 паралелки...демек от 150 души имаше трима тъпаци и единия аз  :o .... и точно в оная възраст...мнооого тежко ми беше....срам от роднините...от всеки и от всичко....и идва следващата година и същата учителка решава да ми го връща, след като официално ми заявява пред целия клас, че аз съм я посрамил пред колегите й...нали другите от комисията я питаха защо ме е оставила :D ....беше най-авторитетния преподавател в училището, което пък беше на 3-то място в Пловдив по онова време...и ми беше и сега продължава да ми е почти комшийка....на 100 м от нас живее....и аз тогава като се притесних...и си прецаках цялата храносмилателна система...така я прецаках, че чак сега с йогата и суровоядството се излекувах...13 години през ден болки...беше скапано живуркане...кво ли не съм правил да се излекувам, но не знаех за суровоядството, нито за това как да се отпусна на съзнателно и подсъзнателно ниво...това всичкото го написах да видиш как се получиха моите 13 годишни болежки). Освен това за да поемам по 4000 калории на ден се сцепвах от ядене...тъпкане направо...но нали знаеш, че всеки си има генетичен праг. 3 месеца пих едни протеини на прах в които имаше трибулус...станах като машина направо...мислих си, че мога да мина и Арнолд в един момент :D :D :D :D :D направо се самозабравих с този 'егоразвиващ' спорт ;D и какво мислиш стана...контузих се лакетната става...физиотерапия след това НСПВСи след като нямаше резултат и кортокостероиди инжекционно в ставата и с фитнеса се свърши ;D
А колкото до ендорфините, определено след йога са повече, отколкото след фитнес. Уникалното за йога е, че може да си ухилен и да си продължи блаженото чувство мнооого време. Дори и постоянно, но тва става с режим на живот...поне аз така виждам от себе си...промених се много...и вече не спя по 8-9 часа а по 5-6.
Извинявам се, че така разводних нещата, но исках максимално ясно да обясня причините за всяко нещо ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #208 -: 10-07-2009, 13:39:59 »

Лелеее, кой те глези така? Рязано на формички. Браво, браво!
хах, никой. Сам си ги правя. Отнема време, но за салатка винаги имам време. С ножа си фантазирам нещо и си режа ;D
Арабският хляб си го купувам от дюнерите "Аладин" до "Четвъртък пазар". Но той не е суровоядски...но като няма набухватели все пак не е от най-вредните храни, и понякога си го похапвам. Продава се на връзки. Една връзка(10 питки хляб) - 1,70лв.  :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #209 -: 10-07-2009, 13:41:27 »

Много благодаря, Петко. Не е много писаното, а е интересно. :)  При теб, странно :) ,  е важел принципа :"от всичко по много" , което не е характерно за "вата" :)       Но сега както е ясно за всички , напредваш бързо във вярната посока, просто ти е заложено явно. Колко тъжно е да видя мои връсттници на по 40 ,които са останали на нивото си от преди двадесет години - освен да се напият или да отидат на лов или риболов, (където да се напият)  и да правят пари ( ако го могат) ,други интереси като чели нямат.
 
Ама ние трябва да бързаме да комуникираме с теб сега, защото след време вече ще си напред в йогата и може и да не разбираме какво искаш да ни кажеш :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #210 -: 10-07-2009, 13:51:21 »

Моля!
Ама ние трябва да бързаме да комуникираме с теб сега, защото след време вече ще си напред в йогата и може и да не разбираме какво искаш да ни кажеш :) 
Е, не. Напред ще съм след поне 7-8 години, не по-малко. Дано всичко върви добре с всички нас. Аз съм като вас...не съм нещо по-различен ;D :D ;) :)
Лек ден. Аз ще се включа пак по-късно днес :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #211 -: 10-07-2009, 14:21:15 »

Мерси, мерси  :) Моят юнак много го харесва и се надявах, че с шепа брашно, малко вода и магийка дето ти ще ми я кажеш, ще си спестя ходенето до 'Аладин'  :D

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #213 -: 10-07-2009, 19:21:27 »

Тези Аладинските са по друга рецепта 100% ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #214 -: 10-07-2009, 21:07:00 »

да не си учавствал в направата им?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #215 -: 10-07-2009, 21:36:36 »

 :D не, хах...Кремче, какво става с теб? Нещо интересно да си хапвала напоследък? ;D Я метни нещо насам ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #216 -: 10-07-2009, 22:49:05 »

Да се похваля! Правих си фреш от суров картоф и две праскови. Стана яко! Жив съм ;D :D Никакви странични действия. Пробвайте и вие ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #217 -: 11-07-2009, 09:31:50 »

Кремче, мерси за линка.

Петко, и аз се усъмних, че не е същата рецепта заради сметаната и млякото, но по-долу има друга - с тесто за хляб (брашно, вода, мая). Като ми остане време ще се пробвам да видим дали ще ги докарам на вкус до аладинските.

Ххммм... картоф значи... Ти не знаеш ли, че Тефал мисли за всичко? И никога повече няма да ти се налага да ядеш храната сурова, за да има в нея по-малко мазнини. Купи си ActiFry и се наслаждавай!  :D :D :D

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #218 -: 11-07-2009, 15:05:24 »

:D :D :D :D :D :D :D :D :DВерно арабският хляб е малко съмнителен, заради тези вредни неща - мляко, мая, сметана...пък и бялото брашно е кофти продукт. Най-добре да си правим от чесновите хлебчета ;) :)
« Последна редакция: 11-07-2009, 20:17:20 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #219 -: 11-07-2009, 20:16:38 »

11.07.2009

1-во хранене:
- тва дето е всяка сутрин - ленена напитка с пчелен прашец(без да броим маслата преди това, пиенето на чаша топла вода и жабурянето с шарлан)

2-ро хранене:
- 50 г кълнове от броколи
- арабски хляб, намазан със соева майонеза и наръсен с пшеничен зародиш
- 50 г кашу

3-то хранене:
- 25 дребни кайсии

4-то хранене:
- 100 г кълнове от пшеница
- 100 г кълнове от нахут

5-то хранене:
- 3 топчета от сладките*, дето правих вчера

6-то хранене:
- салатка от домати, краставици, зехтин с добавка от тахинито ;D; всичко се поръсва с пшеничен зародиш и сусамени семенца
- 50 г кълнове от нахут
- 50 г бадеми
* Рецептата за топчетата:
Равни части суров сусамов тахан и мед се смесват. Счукват се орехи на едро и се добавят към основната смес, толкова, че да се сгъсти консистенцията. Може да се добавят и стафиди. Оформят се топчета и се овалват в кокосови стърготини, канела или ванилия, примерно, и се прибират в хладилника да стегнат. На вкус няма дума, с която да ги опиша ;)
Това са салатките ми от предните две менюта :)
« Последна редакция: 11-07-2009, 20:20:05 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 23 запитвания.