Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412811 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #260 -: 22-07-2009, 07:08:35 »

Радвам се, че е така. Ако има нещо, питай ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #261 -: 22-07-2009, 19:14:23 »

Утре, 23.07. по бТВ от 18,00 часа в предаването "Нека говорят" на Росен Петров ще гостува 108 годишния йога Свами Дев Мурти :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #262 -: 22-07-2009, 19:22:33 »

21.07.2009

1-во хранене:
- тва дето е всяка сутрин - ленена напитка с пчелен прашец(без да броим маслата преди това, пиенето на чаша топла вода и жабурянето с шарлан)

2-ро хранене:
- 50 г кълнове от пшеница
- ръжено хлебче, намазано със соева майонеза и покрито с кълнове от лук
- ръжено хлебче, намазано с мед и сусамов тахан
- 10-на бразилски ореха

3-то хранене:
- пъпеш

4-то хранене:
- 30-40 г кълнове от пшеница
- 50 г кълнове от нахут
- 50 г шамфъстък

5-то хранене:
- зелено смути - 2 банана+връзка магданоз

6-то хранене:
- салатка от зеле, моркови и магданоз
- 50 г кълнове от фасул мунг
- 50 г кълнове от броколи
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #263 -: 23-07-2009, 16:05:23 »

Здравеи Петко.Малко се позабравих ме.Вилнях по морето и ме нямаше никакъв пред компа.Но сега съм тук и бързам да те питам нещо което ми направи доста силно впечетление.Продавача от които си копувам ядките на едро ми каза да неси копувам шамфастък соров защото бил отровен в по големи количества. ???Какви са тези количества???и наистина ли е така???
Имаш ли представа??
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #264 -: 23-07-2009, 16:24:26 »

е, не, не, не и шам-фъстъка, ми аз кво да ям, то всичко се оказва, че е вредно вече... :o
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #265 -: 23-07-2009, 19:54:17 »

Не съм биохимик, за да изследвам конкретните проблемни храни, но ми се струва, че всичко това са спекулации. И за кашуто, сега и за шамфъстъка. За мен са измишльотини! Виж, ако човекът е имал предвид, че конкретно шамфъстъкът не е съхраняван правилно, тогава може да е станал опасен. Но по принцип не намерих никакви данни, че самата ядка може да е опасна. Хапвай спокойно и остави тялото ти да те 'води' по отношение на храната ;)
« Последна редакция: 23-07-2009, 19:56:02 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #266 -: 24-07-2009, 04:10:30 »

Не знам да е отровен. Може би продавачът нещо е чул недочул за афлатоксните.

http://www.e-locator.net/link/?id=221738
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=335611
http://dnes.dir.bg/2007/02/23/news1382449.html

За кашуто, сурово несурово, аз си хапвам, защото ми се яде.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #267 -: 26-07-2009, 22:40:02 »

Да, най-верочтно е чул нещо за афлатоксините :)

25.07.2009

1-во хранене:
- тва дето е всяка сутрин - ленена напитка с пчелен прашец(без да броим маслата преди това, пиенето на чаша топла вода и жабурянето с шарлан)

2-ро хранене:
- 50 г кълнове от пшеница
- 50 г кълнове от нахут
- 20-30 г кълнове от броколи
- ръжено хлебче, намазано със соева майонеза и покрито с кълнове от лук
- 2 шепи шамфъстък

3-то хранене:
- мюсли в 200 мл соево мляко

4-то хранене:
- 5 праскови

5-то хранене:
- салатка от домати, краставици, червен лук, магданоз и зехтин; със заливка от тахинито(тахан и лимонов сок), поръсена с пшеничен зародиш
- 150 г кълнове микс(пшеница, слънчоглед и нахут)
- 50 г лешници

Течности:
- около литър вода
- 500 мл зелен чай с 2 с.л. мед
- 200 мл отвара "Twinings" с лайка, и аромат на мед и ванилия :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #268 -: 27-07-2009, 07:52:23 »

Каква е тази отвара бе Петко,която последно си пил?
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #269 -: 27-07-2009, 09:18:34 »

Исках да кажа чай "Twinings"(лайка, мед, ванилия). Но писах отвара, щото нали не е растението чай, а е само лайка и другото(медът и ванилията) са аромати. Тоест, опитах се да съм максимално точен в изказа ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #270 -: 27-07-2009, 17:55:48 »

Петьофи,разбрах за какво говориш ;).....Земетресение ли имаше при вас бе майна :(?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #271 -: 27-07-2009, 18:07:38 »

При тях ли е било земетресението... Щото аз тук го усетих... :-X
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #272 -: 27-07-2009, 18:15:20 »

При тях,при тях :(
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #273 -: 27-07-2009, 18:58:40 »

О, да! При нас беше. Вертикално. Тресе нагоре-надолу. Имаше и грохот даже. Тва стана докато си хапвах кълнове. Втория път беше, докато бях на йога. Точно преди да почнем с асаните подскочихме. Като за загрявка ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #274 -: 29-07-2009, 18:11:19 »

 Здравей!
 
Цитат
   Сутрин като стана веднага почвам да се жабуря с шарлан. Около 20 мин. .. След 20-30 мин. пия 1-2 лъжици студенопресован зехтин "Борхес"(http://www.kosherfoodonline.eu/images/products/B1-001_full.jpg). След още 15 мин. изпивам 1-2 лъжици масло(едно от тези - тиквено, конопено или ленено...обикновено редувам по 2 седмици всяко едно от тези масла), и след още 15 мин. слагам в кафемелачката(нея използвам само за семена, естествено) 2 супени лъжици ленено семе.
Петко този ритуал :) колко време може да продалжи  ::)може ли всеки ден или има период ,когато трябва да се спре за определено време? ???

Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #275 -: 29-07-2009, 18:22:56 »

Цял живот ;) Аз един ден не съм пропуснал вече 11 месеца. И не смятам да спирам. Доколкото знам и от инструктора ми по йога, няма почивка тоя вид дейности ;)
Могат единствено, при желание, да се добавят още процедури - пиене на хума(сега започвам); чаша топла вода след шарлана(вече 4 месеца го правя); пиене на някаква настойка(тва го правих 7 дни срещу паразити) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #276 -: 29-07-2009, 18:35:42 »

Петко,благодаря за отговора, :)ще си открадна идеята за чаша вода след шарлана ;D,
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #277 -: 29-07-2009, 20:12:24 »

Петко, това което си описал, че ядеш, по принцип това ли ядеш или правиш някакво разстоварване? То всъщност ми изглежда да е достатъчно..но като се сетя аз като подбарам ядки по колко изяждам...направо ме хваща срам  ::) Пък то само ядките да бяха...
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #278 -: 29-07-2009, 20:12:37 »

ПИтьофи,ти си луд ;D ;D ;D ;D ;D-майтап си правя бе другарче :-* :-* :-* :-*
На мен пиенето на смляно ленено семе ми се отрази....никак,не забелязах нещо особено искам да кажа.....какво трявба да забележа евентуално?
Аз си пия горещата вода ВСЯКА сутрин,пък другите ритуали от време на време,а понякога и по-често ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #279 -: 29-07-2009, 22:41:12 »

Петко,благодаря за отговора, :)ще си открадна идеята за чаша вода след шарлана ;D
Крадвай, нямаш проблем ;D ;)
Петко, това което си описал, че ядеш, по принцип това ли ядеш или правиш някакво разстоварване? То всъщност ми изглежда да е достатъчно..но като се сетя аз като подбарам ядки по колко изяждам...направо ме хваща срам  ::) Пък то само ядките да бяха...
Това си ям, да. Разтоварвания не съм правил. Считам, че съм още новак в тези неща и не бива да бързам с разни разтоварвания. Освен това съм малко килограми...185 см/55 кг...пък и самия факт, че станах веге, и след това в някаква степен(70-80%) суровоядец си е достатъчно разтоварване. Организмът се адаптира около година, доколкото ми е известно, и нека да се нормализират процесите и тогава смятам, че е задължително да включа един ден седмично да съм на плодове и фрешчета.
Относно контролът върху изяжданата храна, мисля, че съм го постигнал това. В началото и аз като хванех пакета с кашу и не можех да се спра, но сега вече не може да ме задържи никоя храна повече, отколкото трябва. Не искам да звуча прекалено самоуверено, но именно затова толкова тръбя за йогата. Благодарение на нея човек лека-полека започва да се контролира във всичко - лоши навици, емоции, хранене, сън и т.н. Само от една година се занимавам, но все пак има резултати ;) :)
ПИтьофи,ти си луд ;D ;D ;D ;D ;D-майтап си правя бе другарче :-* :-* :-* :-*
На мен пиенето на смляно ленено семе ми се отрази....никак,не забелязах нещо особено искам да кажа.....какво трявба да забележа евентуално?
Аз си пия горещата вода ВСЯКА сутрин,пък другите ритуали от време на време,а понякога и по-често ;)
Васе, ти какво очакваш точно? ;D Сега вече сериозно. Начина по който живея е йога, т.е. по системата йога. В тази система се правят много неща - храна, сън, двигателна активност...практики и т.н. Само едно от тези неща да вземем...храненето например, виждаш се състои от много 'ритуали'. Когато се спазват, ако не всички, поне повечето неща, и то дълго време, чак тогава се чакат конкретни резултати. Една ленена напитка няма кой знае какво да измени в теб...трябват още неща...и задължително практика! Гледам много хора почват да се хранят по нашия правилния начин, но допускат една грешка. Все нещо им се яде повече, все ту ПМС имали, ту лош ден, ту не знам кво си. Грешката, която имам предвид е липсата или малкото практика. Има ли липсващо звено се къса веригата на тази система и веднага се появяват колебания и проблеми. Така че практика му е майката!
А самото ленено семе помага за по-лесното изхождане; за тва, че изчиства червата; съдържа важни витамини; 30-35% от семето е масло, което е също много ценно и т.н. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.