Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412844 пъти)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #380 -: 14-08-2009, 14:56:18 »

Супер, супер давай все така  :Content_14:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #381 -: 16-08-2009, 17:14:39 »

15.08.2009

1-во хранене:
- тва дето е всяка сутрин - ленена напитка с пчелен прашец(без да броим маслата преди това, пиенето на чаша топла вода и жабурянето с шарлан)

2-ро хранене:
- фреш от 2 лимона

3-то хранене:
- половин чаша кълнове от пшеница
- ръжено хлебче, намазано със соева майонеза
- 10-на броя бразилски орех

4-то хранене:
- 3 круши

5-то хранене:
- овесени ядки, стафиди, мед и 1 ч.л. смляно ленено семе в 150 мл вода

6-то хранене:
- салатка от домати, краставици, магданоз, червен лук и зехтин
- ръжена филийка със соева майонеза
- кълнове от броколи
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #382 -: 16-08-2009, 18:42:19 »

Петко, аз чета какво е менюто ти... прави ми впечатление, че е много еднообразно :surpris_23: не ти ли доскучава да ядеш все едно и също. аз все гледам да си правя разни вкусотии,че да ми се хапва с настроение. И аз хапвам кълнове, и аз ползвам различни студено пресовани масла, но все гледам да разнообразявам.
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #383 -: 16-08-2009, 23:06:43 »

Ами гледам разнообразието да ми е в ядките(въртя ги 4-5 вида), в кълновете(също доста), в различните фрешове и смутита, но си права...имам някои "константни величини" :whistling2 - emotloader: ;D :D
Иначе и аз понякога фантазирам...особено с лещата, която не ми хареса без нищо и я овкусих с разни неща...опитах да вкарам плод или фреш като първо ядене след ленената напитка...махнах сега последно и соевото мляко...замених го с вода или друго ядково мляко...вкарах повече мед(него май не съм го писал по менютата)...вкарах си разни неща(ритуали ;D) преди хранене и така...Определено изоставам в изобретателността и магията на кулинарията :surpris_25:....но засега е това ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #384 -: 17-08-2009, 02:34:18 »

Аз съм забелязала, че има хора, които им допада да хапват суровите неща в по-простия им вид т.е. шепа ядки, чаша кълнове...както Петко прави. Има хора, които предпочитат да си правят вкусотиики, да подразни и окото. :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #385 -: 17-08-2009, 08:27:35 »

Вери, напълно съм съгласна с теб! Аз съм от партията на Петко  :D Не знам дали е защото нямам много време, а и ме вълнуват други неща, но не ми е тръпка да бъркам манджички, пък било то и сурови. И така си ми е добре - стига на се намират плодове, зеленчуци и кълнове в шкафа.  :)

Петко, давай твоя вариант на леща, че съм фен!  ;)
Чудесен дневник имаш! Чета си тук с удоволствие.
« Последна редакция: 17-08-2009, 11:20:59 от vladi »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #386 -: 17-08-2009, 09:56:06 »

Аз все си мислех, че идеята на суровоядството е запазване (връщане?) към един по-прост начин на живот. Затова и останах много учудена, като видях какви неща мога и се правят от сурова храна. Не че не е хубаво, много е приятно даже, но явно си зависи кой поради каква причина е суровоядец (а и вегетарианец като цяло), а и колко му се занимава да седи в кухнята :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #387 -: 17-08-2009, 14:59:11 »

vladi,Петко и аз съм от вашия тим.Най-сложното нещо,което съм си приготвяла са кракерите,гранола баровете и патладжана на леля ни Дарби......да не пропускам нещо,ама май не.Иначе,ако някой ми "сготви" от другите неща,с удоволствие ще си изпапам всичко,ама кой да е тоя някой,коооооооооооооооой  :D :D :D
 :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #388 -: 17-08-2009, 15:36:09 »

Иначе,ако някой ми "сготви" от другите неща,с удоволствие ще си изпапам всичко,ама кой да е тоя някой,коооооооооооооооой  :D :D :D
 :Confus_3:
хахаххх...Васе, и аз търся такъв човек, който да ми готви :Content_4 - emotloader:
Аз съм забелязала, че има хора, които им допада да хапват суровите неща в по-простия им вид т.е. шепа ядки, чаша кълнове...както Петко прави. Има хора, които предпочитат да си правят вкусотиики, да подразни и окото. :)
Верно! Два основни вида вкусове, според начина на приготвяне. Интересно...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #389 -: 17-08-2009, 15:49:30 »

Хехе, не очаквах толкова много  коментар на моето мнение ...  :Content_4 - emotloader:
Но да ви кажа , че аз съм от другия отбор.  :whistling2 - emotloader:  Аз обичам да си приготвям храната. Като постепенно се получава и накрая си я украся  :Content_22: с удоволствие си я похапвам  :essen:. А храненето трябва да е бавно и с наслада :Appetit_17:. Бързото похапване не е полезно :pensif_29:. А като си отделил време за ди приготвиш нещо вкусно няма как да не му отделиш нужното време и да му се насладиш.  :Content_14: Е, ако има някой да ми го приготви - добре  :flowers2: ! Но всички вие знаете, колко  малко сме хранещите се по този начин, а също знаете, че приготвящите на такава храна сме точно толкова, колкото хранещите се!  :peperudi:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #390 -: 17-08-2009, 15:54:58 »

Петко, давай твоя вариант на леща, че съм фен!  ;)
Чудесен дневник имаш! Чета си тук с удоволствие.
Мерси :)
'Мързелива' леща:
Слагаш в купичка покълнала леща. Заливаш с някакво студено пресовано масло - зехтин, тиквено, конопено, ленено, от рапица и т.н. Поръсваш с кафява сол. Слагаш и една щипка кимион или кардамон. Разбъркваш всичко добре и хапваш ;)На вкус става почти като готвена :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #391 -: 17-08-2009, 16:05:32 »

Пропуснах да спомена, че отделям време за постоянното присъствие на кълнове вкъщи. Въртя по няколко вида кълнове - пшеница, ръж, леща, нахут, елда, люцерна, соя. Отделно си купувам още 2-3 вида - от лук, броколи, зеле, бобче "Мунг"...С две думи поне 5-6 вида кълнове трябва да имам(не в едно хранене, разбира се), за да ми е вкусно. А като ми е вкусно не мога да не се изкефя с пшенични кълнчета на празен стомах, т.е. започвам с кълнове храненето. Пък и се придържам към йога храненето...начинът по който да се храним...да усвоим цялата прана от храната, от въздуха, от всичко...но се отнесох пак ;D
« Последна редакция: 17-08-2009, 16:07:04 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #392 -: 17-08-2009, 16:09:24 »

А и нека си зададем въпроса "Защо се храним?" За да живеем или за да ни е вкусно? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #393 -: 17-08-2009, 16:13:44 »

О  :Content_22: аз се храня за да живея   :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #394 -: 17-08-2009, 16:56:48 »

А и нека си зададем въпроса "Защо се храним?" За да живеем или за да ни е вкусно? ???


ей това въпроса ??? аз предпочитам да не ям , ако не ми е вкусно :-\  :-[
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #395 -: 17-08-2009, 17:47:24 »

Аз обичам да си приготвям храната. Като постепенно се получава и накрая си я украся  
И аз съм така, по-точно ние. Обичаме да готвим, да речем, че ни е хоби. В което не виждам нищо лошо. Аз напоследък нямам много време за импровизации, затова мъжът ми се вихри в кухнята. Да не забравяме също така, че не изхранваме само нас си, а и двете човечета, които са вкъщи. За мен е важно да ги заинтригувам.
« Последна редакция: 17-08-2009, 17:51:25 от Вери »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #396 -: 17-08-2009, 23:30:03 »

Петко, направо нахлувам в дневника с въпрос - как да се подготвя, ако искам да се запиша на йога? нещо съм малко предубедена, оба4е, 4е това в Козлодуй ще е истинска йога, ама ще видим...от септември по някое време клубът се събира и мисля да запо4на да го посещавам. не знам оба4е нищо нито за у4ителя, нито съм 4ула отзиви някакви
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #397 -: 18-08-2009, 09:35:44 »

Ами никаква подготовка не ти трябва. Удобни дрехи си носи - клин или къси панталони, тениска или боди и тва май е всичко. Записваш се(щом е със записване), отиваш и ако ти хареса ок. Предполагам, че в Козлодуй нямаш друг избор, така че рискувай и после споделяй впечатления ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #398 -: 18-08-2009, 09:58:48 »

да, така е - за Козлодуй нямам други избор. даже това е спортна секция (така ми го обясниха) към централата, но приемали и страни4ни като мен
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #399 -: 18-08-2009, 10:29:18 »

Аха. Но за начинаещи ли е? Ти попита ли? Откога започваш?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.