Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412680 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #40 -: 07-06-2009, 22:52:05 »

Менюто ти ми се вижда супер пълноценно,ще взимам пример,ама ти ядеш по 200 пъти на ден бе човек ;D ;D ;D
 ;)

то и твойто меню нали го видяхме снощи, и ти доста пъти хапваш ;D

Напълно съм съгласна с думите на Петко, че трябва да се яде много пъти на ден, и с такова ядене се отслабва! При това отслабването е много постепенно и здравословно, а постигнатия резултат се задържа! Ако забелязвате аз винаги толкова се ядосвам като някой дето тръгне да сваля килограми се пуска веднага да гладува...  >:( Аз толкова години все гладувах и все си бях дебела...  >:( >:( >:( Истината е, че килограмите както са качени с ядене, така и трябва да се свалят с ядене. Разликата е в качеството на храната и евентуално количеството (ако преди сте преяждали или не сте си дояждали - всяко нещо с мярка!), като в никакъв случай не бива да пренебрегвате богатите на мазнини храни като ядките, зехтина, авокадото... Това са Омега-мазнини, които са жизненоважни за нормалния човешки живот, като освен всички други функции, те притежават функцията да "топят" натрупаните мазнини в тялото, това звучи малко странно, но за да горите мазнини и килограми, трябва да приемате мазнини...

Това всичко съм го чела от различни източници и съм проверила върху себе си последните месеци. Повечето дни и аз ям поне 5 пъти и често твърде калорични неща, но в крайна сметка отслабвам. Ако имате излишък от килограми, суровата храна абсолютно помага!

Нещо друго, което ми прави впечатление е, че и Петко не си кръщава яденията "закуска", "обяд" и другите традиционни имена. Мисля, че това е един много съществен момент - да се освободите от идеята, че в еди-колко си часа трябва да ядете еди-какво си, след еди-колко си часа да ядете отново и т.н. По-скоро трябва да следвате естествените си нужди и ако в определен момент, макар и да е време за обяд, не ви се яде, да оставите за по-късно и т.н. Ако ви се яде 10 пъти днес, е по-добре да хапнете 10 пъти нещо малко, отколкото да преяждате на 3те стандартни хранения сутрин, обед и вечер.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #41 -: 07-06-2009, 23:08:31 »

Сурови  бисквити не съществуват... ;) (поне според мен)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #42 -: 07-06-2009, 23:11:36 »

Да, но поне не са с нито една подправка... ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #43 -: 08-06-2009, 04:47:02 »

Сурови  бисквити не съществуват... ;) (поне според мен)
E, ако си ги направиш, ще засъществуват. :))))))))))))
Аз вече правих/суших сладък вариант - лимонови кокоски.

Иначе тези оризовки и т.н. са добра алтернатива. И ние ги похапваме.

Марулчето е права за мазнините и отслабването. От опит собствен го твърдя. :)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #44 -: 08-06-2009, 09:48:05 »

Исках да кажа купешки сурови бисквити... :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #45 -: 08-06-2009, 11:23:57 »

Петко, не знам вече къде беше писал за конопа, няма проблем да ти взимам и на теб, и на който иска, от София. Единственият недостатък е, че си идвам от дъжд на вятър в Плд, но като знам, че ще идвам, мога да ви уведомявам и да ви взимам по колкото искате.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #46 -: 08-06-2009, 14:48:32 »

Еееей, два дни ме нямаше и Петко станал звезда  ;)
Много благодаря за интересния дневник!

Радулче, аз бих се възползвала от предложението за коноп, мила.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #47 -: 08-06-2009, 15:40:14 »

Влади, нямаш проблем, мила! ;)
Като идвам пак към Пловдив, ще ви кажа, за да си дадете поръчките :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #48 -: 08-06-2009, 16:40:11 »

Radula, благодаря ти за предложението! Мисля да се възползвам от него :)

vladi, моля, моля! ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #49 -: 08-06-2009, 17:13:26 »

Еееей, два дни ме нямаше и Петко станал звезда  ;)

остави се, мина ме по рейтинг чак! ще трябва да го съботирам скоро ;D

в тая връзка, Влади, ти де се загуби, само на бебчо попълваш дневника, а на мама? ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #50 -: 08-06-2009, 19:42:47 »

Да ви кажа чесно всичко което е продукт на съвремената хранително вкусова промишленост ми е съмнително.Прекалено много хора правят прекалено големи отстъпки със съвестите си.Нарошават морални цености и откровено ни тровят за да могат да натрупат хартиени лъжи./имам предвит парите/Всъщност това нежелание от моя страна да пълня джобовете на мазни ченгенца ме поведе по пътя на соровоядството.Също много ми омръзна постояно да ме лъжат в очите.Но комаи това е една друга тема.Драги мои съфоромници ще ме прощавате но аз имам стихиен характер и много лесно се паля и съответно гасня.........и съм революционо настроен за всичко свързано с клишетата и масовата хипноза...
Урината я ползвам за затягането на венците.Някъде по форомите зачетох още някои неща но му истървах краищата.Всъщност венците ми кървяха и имах лош дъх но сега вече всичко е тип топ.
Имам питане за конопеното семе.То няма ли странични въздеиствия ко психотропни и тем подобни???Също така искам да запитам някои които е наясно с кълновете .Мога ли да исползвам семена които са третирани с цинк??Имам предвит тези които се продават навсякъде по сортови семена...... ??? ??? ???
На последно място съжелявам но си истрих пощата и писмата които получих в абв то така и неги прочетох.Моля пратете ги отново.Голяма съм блеика.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #51 -: 08-06-2009, 20:25:18 »

За конопеното семе не се притеснявай, няма такава опасност.
Мер беше пуснала тема.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=83.msg525#msg525

Стихиен характер викаш си. Да не си зодия скорпион? :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #52 -: 08-06-2009, 21:43:30 »

Козирог е ;D ;D ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #53 -: 08-06-2009, 22:23:35 »

Абе, тука рибоци нема ли ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #54 -: 08-06-2009, 22:27:19 »

axim, от личен опит ти казвам, че конопеното семе не дава никакви странични реакции...за последните 3 дни изпих 1 литър конопено мляко ;D
За сортовите семена си нямам идея...но по-добре си купи тези дето са си предназначени за кълнене ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #55 -: 09-06-2009, 06:04:38 »

Въпроса ми за семената има чисто материално икономическо звучене.Защото копуването на едро е за предпочитане.Иначе и аз съм виждал по Пикадили пакечтетата за покълване.Комаи ще трябва да отскоча до някои градинарски фором и да питам там. ;D ;D ;D
Аз съм козирок с асцедент водолеи.Които разбира от астрология ще се светне че съм шизофреник с маниакални наклоности. :P :P :P.......мда....
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #56 -: 09-06-2009, 08:25:56 »

axim, тези в Пикадили не са стока. Radosti ми препоръча броколи - били с добра кълняемост. Иначе аз съм пробвала червено цвекло, пълно фиаско се получи! Само ми раздразни сетивата с приятен аромат, а кълнове - почти никакви. След това взех още нещо зелено (чесън, ако не се лъжа), пак не покълна. Обобщавайки опита на Radosti и vladi: броколи и рукола са ОК.

Марулче, като видях какви ги твориш в дневника на Василенка, реших, че ще е забавно и в моя да вършееш. Че и аз за рейтинг се боря!  :D
Общо взето с менюто на бебчо съм, без картофите и ориза, значително по-големи количества зеленчуци + ядки и млекце. Ще ми се да опитам конопеното, но Петко без да ще му направи анти реклама като го оприличи на кравето, което не обичам. Все пак ще се жертвам - нали е полезно.  ;)

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #57 -: 09-06-2009, 11:11:03 »

Жалко за конопеното семе.......пък аз толкова се надявах.......
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #58 -: 09-06-2009, 11:17:20 »

Аксим, аз имам от тези пакетчета със семена от Пикадили, взех си от всички видове преди да тръгна, но не съм ги покълвала всичките... Засега мога да ти препоръчам само тези от ряпа - невероятно хубави са! Освен тях ми харесват кълновете от люцерна - вземи си пакетче люцерна от някой здравословен магазин и покълвай яко - не знам колко милиона кълнове излизат от едно такова малко пакетче и са много хубави ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #59 -: 09-06-2009, 11:18:13 »

Влади, кълновете от репички също стават лесно ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.