Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: храни за мускулна маса  (Прочетена 31224 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #40 -: 26-03-2011, 00:15:57 »

Само да спомена за изометричните упражнения - при по-голямо натоварване кръвта се изтласква от мускула и при по-дълго задържане започва анаеробно изгаряне както е при динамично натоварване с много големи тежести. Ако се задържи още по-дълго липсата на оросяване може да доведе до негативни ефекти (изтръпване на крайник или спазъм).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #41 -: 26-03-2011, 06:38:07 »

Само да спомена за изометричните упражнения - при по-голямо натоварване кръвта се изтласква от мускула и при по-дълго задържане започва анаеробно изгаряне както е при динамично натоварване с много големи тежести. Ако се задържи още по-дълго липсата на оросяване може да доведе до негативни ефекти (изтръпване на крайник или спазъм).
А това с анаеробното изгаряне добре ли е или зле, какво означава точно? И колко дълго имаш предвид да се държи в позиция за този ефект... и колко време изтръпване и спазъм? Значи Весо някакви други упражнения е имал предвид, не точно изометрични  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #42 -: 26-03-2011, 11:07:28 »

 Абе Гарванчо, кой ти даде акъл да тренираш всеки ден? УПРАЖНЕНИЯТА ТЕ ПРАВЯТ ИЗМОРЕН, ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН. Докато възстановяваш, релаксирай и духовно. Помни, че клетките в тялото ти не правят разлика между истина и фантазия. Т.е. ако си мислиш, че реласкираш и примерно се притесняваш за някоя глупост, клетките се стресират и влизат в "авариен режим", защото си мислят, че тялото е в опасност. Тогава преустановяват всякакъв растеж.  Ако си мислиш, че това са  някакви банални, недоказани глупости от източните учения, затвори си очите и си представи как падаш от някой мост, ама доста цветно си го представи. След това отвори очи и виж какво чувства тялото ти. То не знае, че не падаш наистина. Хайде сега си представи, че по цял ден се притесняваш за нещо. То не се усеща като при падането, но стреса натрупва бавно-бавно и те изкарва от баланс. После........ абе правя всичко както ми казаха, пък нищо не се получава, пак съм отпаднал  :surpris_23:.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #43 -: 26-03-2011, 12:14:17 »

Доколкото си спомням от часовете по биология при анаеробното  АТФ изгаря много бързо и продукта е млечна киселина. Ако продължиш с натоварването преди да се е възстановил мускула започваш да изгараш мускулна маса (не знам дали мазнината изгаря при анаеробно, но мускула със сигурност) за да получиш енергия.
За продължителност при изометричното - времето може да се удължи с достатъчно тренировки, но в началото е индивидуално.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #44 -: 27-03-2011, 11:37:00 »

@Веселин
- ами, кой ми каза.... колегите предното лято дето бачках ми разправяха, че всеки ден трябвало да се тренира.... като ми говореха да разделям тренировката... 1 ден бицепс трицепс... 1 ден гърди и гръб... 1 ден рамо... 1 ден крака... ама в интерес на истината на мен все ми се струваше, че бицепса и трицепса поне 3 дни си ги ползвам  tooth
може и това да е причината да се скапя така тогава като тренирах, а и все пак работех по 17ч. всеки ден общо взето... яденето и то беше проблем, забрави да е здравословно... и после като приключих с работата тотален срив досега общо взето  :thankyou:
иначе за притеснението... вярвай ми, специалист съм в тая област и все за нещо се напрягам... не знам здравословното хранене дали ще ме подпомогне в това, но ще разбера  O0
между другото не намерих оризов протеин, а конопен, дано да върши същата работа... но ще ми кажеш ли от него ли да вземам преди и след тренка, или чиа семена, или нещо друго.. и по колко ???

@Злояд
- благодаря, ще внимавам значи, днес следобяда ще измисля някаква тренировка за бицепс трицепс може би с няколко изометрични нововъведения, утре ще почивам и вторник пак тренировка  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #45 -: 27-03-2011, 23:08:40 »

само да вметна, че за конопеното семе си пишело на етикето колко и кога да се взема... ама то толкова етикети и неща напоследък, че явно не съм обърнал навреме внимание, че пише  :whistling2 - emotloader:
днеска си направих тренката.... утре няма да тренирам силово, ама мисля да ходя да поритам, което пак си е скапващо... обаче е различен вид натоварване... ако редувам силово с друг вид натоварване, това ще попречи ли отново на организма да се възстанови, или между тренировките трябва да имам ден покой ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #46 -: 28-03-2011, 06:26:39 »

Ще разбереш сам,тялото ще ти покаже.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #47 -: 28-03-2011, 09:41:49 »

 Честно казано не знам какво да ти кажа. Бенато е прав. Тялото ти ще покаже най-добре кое е най-добре  tooth. От друга страна, какво означава мисля да поритам. Аз като ходя да ритам с мойте хора, после два дена не ме търси за никакви физ. натоварвания. Няма такива дербита, че по някой път ме хлъзгат да затворим срещата с по някоя бира. Както казваш, че не кипиш от енергия , със сигурност всекидневно натоварване от какъвто и да е тип не е много препоръчително. Ще ти дам пример: тренирал си мъртва тяга за гръб, клекове за бедро или нещо друго, с което натоварваш краката. Те са ти пълни с млечна киселина. В част от влакната се получават микроразкъсвания и трябва да се възстановят( при анаеробното винаги е така) и ти какво, дай яко тичане след топката.  Трябва да си доста трениран, за да се справиш безпроблемно, а като ти чета темата - едва ли. Пак казвам, зависи какво разбираш под "ще поритам".
 Относно оризовия протеин:
 В момента няма да намериш никъде (освен онлайн предполагам). Ти от София ли си ? Ако да, то говорих с единия от собствениците в Зоя.бг и май успях да го навия пак да внесе до края на другата седмица. Ако не можеш да отидеш до магазина им, предполагам, че ще го качи и онлайн.

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #48 -: 28-03-2011, 09:52:37 »

 Не се втелясвай толкова много кога и по колко протеин да пиеш, в колко часа точно да ядеш и т.н. Моето лично мнение е, че протеин преди и веднага след тренировка повече вреди, отколкото помага. Ти не усвояваш протеина като протеин, а като амино киселини, а протеините по принцип са доста трудно усвояеми, освен ако не са сурови, правилно приети ( там да внимаваш с плодовете, да не пиеш много вода, защото разреждаш стомашните ензими и т.н). Не мога да си представя как точно след  здрава тренировка, когато на тялото му е необходима всяка калорийка за да възстанови нормалното си състояние, ти ще му вкараш протеин, с който тепърва да се бори, за да разгради и това да ти се отрази добре на форамата. По скоро преди и след тренировка ти трябват бързи въглехидрати. Тогава спокойно може да си ги позволиш. Те ще изгорят и няма да напълнееш. Виж ако искаш да отслабнеш тогава е друго положението.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #49 -: 28-03-2011, 20:18:59 »

ВЕско , ти знаеш ли че наший бат Деян , който тренира в същото читалище , където и аз понякога, направи световен рекорд преди време? Със 100 кг клекна 182 пъти!  Та може да даде някоя и друга препоръка на Гарванчо. Но предполагам , че първата ще е да се отпише веднага от нашия форум, затова мисля да не ги запознавам :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #50 -: 29-03-2011, 10:16:12 »

...Една кафа може само да мечтае за релефа на вата-пита. При спиране на заниманията дошите са пак определящи - ватата ще си остане почти без промяна и без строг режим на хранене . Пита ще спадне с 20-30 кг, а кафа става плондер ако не предприеме железни ограничения в храненето. Това е за "нормалното" масово фитнес-хранене. Ако е пприродосъобразно - тогава стойностите ще са по-други , но зависимостите си остават, няма как.)   
Бате, аз съм Капа-Пита и се спихнах с общо 20 кг (от 92 на 72) като мускулите също ми се спихнаха, но не много. Свалила съм яко шлаки, целулит и вода, а активното тегло мисля че ми е почти същото, супер твърда съм навсякъде и скоро ще отида да ме измерят. Последния път беше Октомври 2009та, бях 83 кг с тренировки 3 пъти в седмицата и смесено хранене (мръвки, мазнини и сурово). От тогава имам сигурно 2 тренировки, храненето ми го знаете - лакто-суровоядство.

Гарванчо, за ВМХ трябват 2 месеца адаптация, т.е. много стриктно хранене без никакви прости въглехидрати или най-много 1 плод на закуска. Ако искаш това, смело с целите яйца и ядките, зехтин, ги.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #51 -: 29-03-2011, 10:16:32 »

 Това е меко казано доста впечатляващо  :o . Не знам за бат Деян, но и аз познавам двама-трима подобни, не чак рекордьори, но като изключим експлозивната им сила, природата доста ги е ощетила откъм характер. Почти не може нормално да се комуникира с тях. Явно високите нива на тестостерон не са най-добрия вариант за качество на живот.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #52 -: 29-03-2011, 10:18:57 »

Зависи, ако си жена не е лошо  O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #53 -: 29-03-2011, 10:36:27 »

 ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #54 -: 29-03-2011, 13:02:02 »

В смисъл да си жена на тестомен ли? tooth tooth
Аз не вкусвам месо,яйца и кашкавали,много рядко сирене,само на заведение в шопска или пица,но това е в месеца веднъж. И изобщо не мога да се оплача от липса на тестостерон,както се казва за мерака ляк няма. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Това с месото ,яйцата и маслото не е за всеки. Плюсовете са много компромисни.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #55 -: 29-03-2011, 13:33:24 »

Затова не съм посочила месо и масло, а пъдпъдъчи яйца и ги :)
Жените с повече тестостерон са много страстни...оказа се, че дойдох в повече на вече бившия си приятел  :Confus_3:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #56 -: 29-03-2011, 16:19:36 »

Така е ,beelee. Тестостеронът е определящ за някои  мераци :)
Бенато е облагодетелстван природно в този смисъл. Каквото и да яде, тестостеронът ще изтича от ушите му. 

Веско, аз затова винаги приканям да се надзърне най-напред в Аюрведа. Там има отговори  на много въпроси.  Не само за здравето.  Нали знаеш,  хората харесват тези , които са най-близко до тях по възможно най-много признаци.  Тези , тестостеронните , не се имат за "лошокачествени"  и общуват прекрасно ,само че с такива като тях самите :) 
 И за мен такива хора са твърде авторитарни, влизат остро, рядко изслушват ,прекъсват те постоянно, трудно сдържат избухливостта си, гледат винаги да доминират във всичко, това им е като някакъв инстинкт. Имам такъв приятел  и ми е доста трудно да общувам с него. Но попреглъщам понякога, за сметка на другите му изключителни качества. 
Познавайки тези характерни черти  на различните типове доши, човек може да прецени как да си конструира общуването още при първа среща. Особено ако става въпрос за служебни контакти. Защото един и същи подход  няма да има един и същ ефект  .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #57 -: 29-03-2011, 22:09:20 »

@бенато
- да си слуша човек тялото хич не ми се вижда лесно, а и не съм свикнал... обаче ще се опитам, явно това е начинът  O0

@веселин
- прав си, че не трябва да се претоварвам, но пък аз много обичам да играя мач, въпреки че едва ли съм от най-добрите, но доста ми се играе, така че не се сдържах и понеделник ходих да играя мач... гледах много да не се напрягам обаче и да не се хвърлям в яко тичане и т.н., за да не се скапя като теб... и мислех днес да почина, а утре да тренирам, но и това не се стърпях и ходих да играя бадминтон ...вчера след мача ме боляха кокалите и мускулите, да видим утре как ще съм дали ще почивам, или ще тренирам... но ако реша да тренирам, вече четвъртък мисля да ми е абсолютна почивка, да не взема наистина тотално да се скапя  :bleh
иначе не съм от софия, от варна съм.... въпросът е в това дали конопения протеин върши същата работа като оризовия, или оризовия има някакви преимущества? щото ако са еднакви, може да си вземам конопен, но ако оризовия е по-добър... може да си го потърся в тия магазини като ги накараш да го внасят пак  :pensif_29:

@бате Бино
- не искам да ме запознаваш с него, след като ще ме кара да се отказвам от тоя форум ..явно за нищо няма да го послушам, освен да ми покаже някакви упражнения, но аз си тренирам с дъмбелите, а сега и изометрични, така че няма голям смисъл май  :surpris_23:

@беелее
- как я виждаш работата да се храня така бе... че аз ще пукна за 2 седмици  tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #58 -: 30-03-2011, 09:33:14 »

Аз оризовия го усещам по-добре, но не мисля, че има някаква особена разлика. Beelee  е права за хоромните. Те карат протеина да се отлага в мускулите, така че при много протеин и същевременно липса на тестостерон, едва ли ще има някакъв ефект. Лично аз ти препоръчвам мака, но само сутрин, защото с много хора съм говорил и на някои им действа прекалено силно и като я взимат следобед не могат да заспят вечер. Тя стимулира синтеза на полови хормони. Бабините зъби са българския аналог. От тях правят трибестана (за да вдигаш самолета  tooth), но не знам дали има силата на мака.
Това за фитоестрогените в ядките ми е малко като водата на Марс, всички знаят че трябва да има, но никой не я е виждал. За хмела и соята ясно, количеството им в тях е опасно високо, но в бадемите, лешниците или примерно слънчогледа смятам, че е пренебрежимо малко, що се отнася до стотина грама дневна консумация. При мен определено не се отразяват на физическата ми сила, че и сексуално всичко е нормално.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:храни за мускулна маса
« Отговор #59 -: 30-03-2011, 14:33:34 »

Това семе от мак, дето се продава в Кауфланд дали става :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.