Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Flaska-бутилка от бъдещето!  (Прочетена 20297 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #20 -: 28-04-2011, 20:55:57 »

Муки ти откъде се включи бе :)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #21 -: 29-04-2011, 00:36:21 »

Veso, така мисля, защото нали знаеш...като се прекали с нещо, картинката може и да се измени. Иначе защото е много силен разтворител и "обира" всичко(всмисъл минерали). По същата причина поради която пречиства. Почти всички препоръчват пречистванията с дестилирана вода в определени количества и периоди. Надали е случайно...ама всеки си преценява.

Параноидното поведение е психически проблем, независимо за какво става въпрос ;D
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #22 -: 29-04-2011, 06:49:01 »

от края  :thankyou:  от толкова много коментари разбирам,че всеки сам избира какво и как да пие и няма единно мнение по въпроса за водата  tooth   
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #23 -: 29-04-2011, 10:33:32 »

Ами няма , по-умните пият по-добра вода , по-глупавите пият по-лошата ... остава да разберем ние към кои се числим и какво разбираме от вода :)) хех
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #24 -: 29-04-2011, 13:44:23 »

Аз може да си поръчам едно шише-флашка,за колата и пак ще си наливам изворна вода от балкана,от букова гора,невероятна е.Дестилата нещо не ме блазни,но може би нямам опит с нея.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #25 -: 29-04-2011, 22:51:08 »

Veso, така мисля, защото нали знаеш...като се прекали с нещо, картинката може и да се измени. Иначе защото е много силен разтворител и "обира" всичко(всмисъл минерали). По същата причина поради която пречиства. Почти всички препоръчват пречистванията с дестилирана вода в определени количества и периоди. Надали е случайно...ама всеки си преценява.

Параноидното поведение е психически проблем, независимо за какво става въпрос ;D

Ами т
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #26 -: 29-04-2011, 23:01:54 »

Veso, така мисля, защото нали знаеш...като се прекали с нещо, картинката може и да се измени. Иначе защото е много силен разтворител и "обира" всичко(всмисъл минерали). По същата причина поради която пречиства. Почти всички препоръчват пречистванията с дестилирана вода в определени количества и периоди. Надали е случайно...ама всеки си преценява.

Параноидното поведение е психически проблем, независимо за какво става въпрос ;D

Нещо се бъгна работата

Ами тя водата си обира, ама и аз си вкарвам от тези минерали с яденето.
Виж аз как си представям нещата:
Да примем, че клетките са къщите в един квартал. И когато поклуджийската кола мине, ние изкарваме боклука, а не храната от хладилника. Затова си мисля и че клетките биха си задържали полезните елементи, които вече са влезнали в техния строеж. И колкото е по празна боклуджийската кола толкова повече боклук би могла да извози.
Но аз не искам да си налагам мнението, не съм сигурен дали това, което си мисля е вярно. Решил съм да опитам, пък да се надяваме, че няма да съжелявам после.

benato това е чудесно, че имаш достъп до такава вода, ама аз където живея нямам и трябва да мисля други алтернативи :)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #27 -: 30-04-2011, 00:07:17 »

Разбира се, можеш да си представяш нещата както искаш:) Иначе моята представа е доста различна. Не мисля, че клетката има хладилник, защото ... всичко в тялото е във водна среда. 70 % от клетката е вода, останалото са маркоелементи(Ca, Na, K, Fe, Cl, Mg), микроелементи, водни разтвори на киселини, основи, соли,биомолекули и т н. Белтъка, мазнините няма как да ги направи нещо водата..тва ясно, ама минералите са под формата на йони...

Ама деликатна тема е:) Трябва да се пробва:) Аз бих пила всякаква вода tooth за най-сигурно и защото не ми пука де... Ама трябва да си взема дестилирана...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #28 -: 30-04-2011, 00:55:05 »

Разбира се, можеш да си представяш нещата както искаш:) Иначе моята представа е доста различна. Не мисля, че клетката има хладилник, защото ... всичко в тялото е във водна среда. 70 % от клетката е вода, останалото са маркоелементи(Ca, Na, K, Fe, Cl, Mg), микроелементи, водни разтвори на киселини, основи, соли,биомолекули и т н. Белтъка, мазнините няма как да ги направи нещо водата..тва ясно, ама минералите са под формата на йони...

Ама деликатна тема е:) Трябва да се пробва:) Аз бих пила всякаква вода tooth за най-сигурно и защото не ми пука де... Ама трябва да си взема дестилирана...

Примера с хладилника беше само образен, ясно е че нямат хладилник :) . Съгласен съм с това, което казваш, но сигурни ли сме, че клетките наистина нямат контрол над тези процеси ? Незнам, аз няма задълбочено познание по темата може би просто ми се иска да е така и затова виждам такава логика в нещата :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #29 -: 30-04-2011, 10:57:22 »

Клетката е глупава и изкарва всичко за боклука , така ли divineflow ?
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #30 -: 30-04-2011, 12:09:56 »

Не! Не можеш да описваш клетката с качествено-относителни определения като глупав-умен. Глупав е човек или по-точно интелектуалният му център, защото "човек" е твърде общо;D Клетката си има устойство и механизъм на действие, никакъв разум. Има пропусклива мембрана, цитоплазма, клетъчни органели и бла бла. Ама не знам да има по един склад за полезни и за вредни вещества. Водата прониква в клетката през клетъчната мембрана, а дестилираната вода е мощен разтворител и разтваря в пъти повече вещества от обикновената вода. Затова пречиства тази вода. Затова разтваря и минералите. А това какво разтваря не зависи от токсичността му, а от физичните и химичните му свойства. Сол и захар не се разтварят с еднаква скорост и в еднакви количества. Нито навън в чашката, нито вътре в клетката. Ако клетката имаше разум и избирателност да задържа полезното и да изхвърля вредното, нямаше да има токсичност, токсини, токсикология...:) Не разбирам какво сложно има. :surpris_23: Противоречието е очевидно... "Чистим се от токсини, ама тя клетката знае това и ще ни съдейства като пусне само тях." Ако беше толкова умна и имаше избирателност кое е токсично и кое не е, нямаше да ги допуска най-вероятно. :whistling2 - emotloader:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #31 -: 30-04-2011, 15:36:11 »

Veso и divineflow,диалога ви е само умствена гимнастика.Тази вода да не си я вкарвате венозно?Едва ли някой може да каже какви промени и "химий" стават докато е в храносмилателната система.В зависимост от храната и микрофлората солите от водата реагират по някакъв начин.Но какви реакций протичат,какво се усвоява и какво изхвърля не се ангажирам да гадая.Разликата между дестилираната вода и минералната като разтворител е нищожно малка!
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #32 -: 30-04-2011, 16:05:11 »

Ами хубаво, тя и умствената гимнастика не е излишна.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #33 -: 03-05-2011, 16:59:53 »

В този ред на мисли помисли дали мозъка не контролира всеки един процес в клетката :)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #34 -: 03-05-2011, 18:54:02 »

Той ги контролира, обаче механично, а не съзнателно. При средностатистическия човек умът няма пълен контрол над механичните дейности. Такъв може да се постигне с доста самонаблюдение, самоконтрол, търпение... солидна степен на осъзнатост:) Тоест възможно е, но не е масово. А да контролираш процесите си на клетъчно ниво, вече си е бая еволюция. Ако някой се възприема така - евала. Всеки сам си "знае" и си има самоусещане къде се намира и какво прави...  :) Ако е толкова напреднал, отговорите си ги знае и няма да има съмнения.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #35 -: 03-05-2011, 20:58:14 »

В този ред на мисли помисли дали мозъка не контролира всеки един процес в клетката :)
titan,това е много деликатен въпрос.Мозъкът има много голям контрол над тялото,но той не е господар на човека.Той е слуга!Въпреки,че е узурпирал власта той си остава слуга.Големия въпрос е около господаря.Но това е много дълга и трудна тема.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #36 -: 04-05-2011, 07:30:34 »

 :kisss:Нищо.Аз си падам по трудните неща.Дай малко по-вече.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #37 -: 04-05-2011, 23:12:27 »

Ето, както обещах резултатът от пробата с минералната вода - http://img52.imageshack.us/i/image000qq.jpg/
Това е след изпаряването на 4 литра минерална вода Elvian, която доста рекламират, поне тук в Англия, че е натурално минерална от планина във Франция. Съжалявам за не особено доброто качество на снимката, но телефонът ми толкова може :) . Целият съд е покрит с нещо като бели снежинки, които при докосване стават на прах. Аз лично подозирам, че това са минаралите от водата, но ми се струва, че са изкуствено добавени. Определено почти няма котлен камък. Засега смят да се придържам към дестилираната вода.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #38 -: 08-05-2011, 07:39:24 »

Evian  е една от най-лошите силно рекламирани води в света ,но с отлична дистрибуция.Аз лично по-харесвам Перие , но тук в БГ пия изворна от Витоша или в редки случаи изворна на Девин.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #39 -: 10-05-2011, 16:43:30 »

 Поткрепяйки думите ми с дела, мисля да направя следния опит : 
 В два абсолютно идентични буркана ще сложа еднакво количество семена фий. Едните ще ги третирам с пречистена вода през кана, а другите с пречистена от каната и след това минала през шишето Флашка структурирана вода. На третия-четвъртия ден ще сравня резултатите и ще кача снимките. Да видим дали всички тези научни факти, с които ми напълни главата иначе приятния словенец, който е дилър за България ще се докажат на практика.
 Отосно марките вода - доказано най-качествената и лека вода в Европа е Lauretana, но те едва сега прохождат в България. Ето линк http://www.organic.bg/bio-product.php?lang=BG&id1=3451 . Аз лично много я харесвам. Най-вече защото е в стъкло и не я озонират, хлорират и т.н.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
 

Страницата е създадена за 0.217 секунди с 23 запитвания.