Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Flaska-бутилка от бъдещето!  (Прочетена 20298 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #40 -: 10-05-2011, 17:38:39 »

 Първи впечатления: след около един час има коренна разлика във вида на водата от двата буркана. Повтарям, че количеството семена, вода, както и самите буркани са абсолютно идентични. И двете вода са минали през каната, но тази от буркана с лепенката е структурирана с Flashka. Очевидно там процесите са доста по-интензивни. Очаквайте нови включвания по темата следващите дни  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #41 -: 10-05-2011, 21:28:14 »

Водата от флашката изглежда по зле.  Поздравявам те за практическата дейност за достигане до изводи.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #42 -: 10-05-2011, 22:45:39 »

 Идеята ми е не как изглежда водата, а как повлиява жизнените процеси и дали това, което твърдят производителите, а именно, че се усвоява от организма много по-лесно е вярно. Ако на третия-четвъртия ден кълновете поливани с вода от флашка са по-развити, това ще е ясен знак, че производителите са на прав път. За момента със сигурност мога да кажа, че има разлика между водата от флашка и другата.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #43 -: 11-05-2011, 23:20:06 »

Много интересно. Чакаме резултати. Аз ползвам филтър каничка. Миналия ден сипах чаша оцет и излезе чиста вода, поне на вкус  ;D Но да не разводнявам темата.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #44 -: 13-05-2011, 19:52:01 »

 Ето резултът:
В десния буркан ( с Флашка) кълновете са с една идея по-развити от другите. Не знам дали се вижда хубаво, но интересен факт е, че при семената третирани с флашка почти всичко покълна, докато при другите имаше семена, които забавиха развитието си.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #45 -: 16-05-2011, 12:28:25 »

Адаш браво на теб :) , купих си дестилатор сега ще ме накараш и такава бутилка да си взема :) . Едва ли ще има проблем ако и наливам дестилирана вода. Този експеримент, който си направил е много интересен и аз лично съм много изненадан от резултата, защото разликата определено е очевадна. Ако имаш време, желание и ти се занимава, пробвай го още 2-3 пъти, за да сме сигурни.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #46 -: 17-05-2011, 17:11:28 »

Може ли да направиш едно представяне на дестилатора с мнение?
« Последна редакция: 18-05-2011, 17:42:52 от Mep »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #47 -: 17-05-2011, 17:35:31 »

Адаш браво на теб :) , купих си дестилатор сега ще ме накараш и такава бутилка да си взема :) . Едва ли ще има проблем ако и наливам дестилирана вода. Този експеримент, който си направил е много интересен и аз лично съм много изненадан от резултата, защото разликата определено е очевадна. Ако имаш време, желание и ти се занимава, пробвай го още 2-3 пъти, за да сме сигурни.

Хайде този път с нахут  ;)
Това е след 20 минути:

Това е след час и половина:


 Утре ще видим какво е положението, макар че този нахут специално, който взех сега, набъбва изключително бързо и не знам дали ще се получи видима разлика, но.......... бъдещето ще покаже!  :love_028: :peperudi: :Content_22:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #48 -: 17-05-2011, 19:52:35 »

Nqmam kirilica
Moje li da napravish edno predstaviane na destilatora s mnenie ?

Ами ето това е машинката на която се спрях. http://www.jdharris.co.uk/water-distiller  има и видео малко по-надолу на тази страница.

Със стъклена кана излиза 17 паунда по скъпо от пласмасова, но всичко с доставката излезна около 170 паунда. Знам че има и по-евтини в ибей и за 90 паунда можеш да намериш дестилатори, но този целият е от неръждавейка за разлика от другите, които са плстмасови. Има 3 години гаранция и доживотно Moneyback guarantee. По-евтините са с 1 година, но вероятно си има причина да са с толкова. Иначе е много лесен за обслужване и в цената са включени 6 филтъра активен въглен и 250 гр. препарат за почистване на котлен камък. Самоизключва се, което е супер, защото няма смисъл да го дебнеш кога ще свърши. прави 4 литра вода за около 5-6 часа. - мощтност 750 вата.
Лично аз нехаресвам да купувам най-евтините неща, затова си взех този, като се надявам, че ще е по-издръжлив.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #49 -: 18-05-2011, 20:22:19 »

 Съжалявам, но тази сутрин се наложи да изхвърча под пара и съвсем зарбавих да източа водата и да изплакна зърната  :-[. За съжаление миришеха доста неприятно и преди малко полетяха към кофата. Кисненето в една и съща вода повече от 24 часа не им понесе. Явно времето се стопля и ще трябва да съм по-внимателен с домашното "производство" на кълнове.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Flaska-бутилка от бъдещето!
« Отговор #50 -: 19-05-2011, 12:09:48 »

Няма значение, важното е че има видима разлика и е добре, че си се сетил да направиш този експеримент :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 22 запитвания.