Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: сребърна вода за натуралната козметика  (Прочетена 5713 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Купих си уред за сребърна вода и в книжката към него е дадени как да се ползва в домашната козметика
- за шампоан за нормална и мазна коса
жълтък на яйце
 лъжица лимонов сок,
лъжица масло / някакво растително/
не можах да си преведа какво значи от руски "послтакана" концентрирана сребърна вода

средство за снемане на грим
0,25 л  концентрирана сребърна вода
1 чаена лъжичка морска сол
сок от половин лимон
тоника се съхранява в хладилника почиства се лицето с него а след това се маже с растително масло


Измиването със концентрирана сребърна вода действа много добре на съха и лющеща се кожа.
Може да се направят и ледени кубчета с който да се масажира лицето / и не само/ или под  формата на компрес

Предложили са и да се разтвори капсула с водорасли в малко количество концентрирана сребърна вода / до получаването на каша / която може да се ползва като маска за лицето

Има и маска с жълтък , растително масло и половин лъжичка сребърна вода , намазва се на лицето - след 3-5 мин. се слага втори слой, стои 20 тина минути и се измива със хладен чай лицето

Сока от един лимон, чаена лъжичка глицерин с малко сребърна вода  и  става лосион за нормална кожа


 
« Последна редакция: 29-06-2009, 12:39:06 от kriss »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #1 -: 29-06-2009, 08:04:19 »

Каква е тази сребърна вода, Крис? :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #3 -: 29-06-2009, 17:49:47 »

Благодаря ти!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #4 -: 29-06-2009, 19:14:41 »

Продава се в аптеките също - 1 шишенце е около 3 и нещо.
Активен
Духът владее материята!

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #5 -: 30-06-2009, 17:45:10 »

Да аз досега си купувах , но решихме с мъжа ми , че ни излиза по изгодно да си вземем уреда. Тук в АСЕНОВГРАД си го купувам за 4. 10 лева 0 .1л. и то в слаба концентрация - понеже това което си правя се разтваря една чаена лъжичка в литър вода а това което се продава се разрежда 0.1л  1:2 или 1:4
Нашето семейство ползваме в промишлени количества / малките са вечно в драскотини и разни охлузвания - и дезинфекцирам с него , а и не само рани - ръцете си на някой му се напълнили очите с пясък ... дълъг е списъка
« Последна редакция: 30-06-2009, 17:49:43 от kriss »
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #6 -: 22-10-2009, 21:46:53 »

Крис, може би е "полстакана" думата. Ако е така, става дума за половин водна чаша - 100 мл :Content_22:. За уреда не знам, сигурно е много добър. Аз си карам по бабешкия метод - кисна чисто сребро във водата. Но надали има голяма концентрация. Иначе от месец се наливам с нея и ни гъби, ни зъби ми напомнят за себе си/част от екстрите на диабета :Content_4 - emotloader:/.
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

٠ Тео ٠

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • I took the red pill
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #7 -: 12-05-2010, 22:23:00 »

аз потапям 75г сребро в 5 литра вода,предполагам има нещо сребърно
Активен

nora

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:сребърна вода за натуралната козметика
« Отговор #8 -: 12-06-2010, 20:12:29 »

Моля ви кажете ми как си правите сребърна вода в домашни условия.Аз живея в Холандия и няма как да си купя такава от тук,както и не се очертава скоро да се прибера за да потърся уреда.Разполагам със сребърни пръстени,но  са с  камъни.Това ще  навреди ли?
Активен
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 22 запитвания.