Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320246 пъти)

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #120 -: 18-10-2011, 09:26:53 »

Ехо,здрасти.Ми кое ме кара-просто това не ми е първото гладуване все пак,незнам колко съм правила до сега,като изобщо не включвам отделно плодово-чайните-безбройни 20-25 дневни разтоварвания.Все пак си познавам организма.В момента съм смъкнала кг и тялото ми трябва да свикне с по-малкото такива.Именно мини гладуванията в случая ми идват на помощ.Така че утре на старта-да не се откажеш?!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #121 -: 18-10-2011, 09:37:05 »

На старта съм.
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #122 -: 18-10-2011, 11:26:26 »

И аз почвам от утре 3 дни само на водица, а днес съм само на малко грозде и чай.  :essen:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #123 -: 18-10-2011, 13:44:13 »

Е,така,така - стимулът е много по-голям,когато по-вече хора гладуват заедно.Еула,много се радвам,че и ти се присъединяваш към нас с Катето и ще започнем заедно.малко извън темата,но все се каня да ти кажа,как в началото мислех,че си дама/сори :Content_22:/Може би ,защото Еула ми звучи много нежно.Това за теб днес,понеже нямам грозде :Cherries :)
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #124 -: 18-10-2011, 14:03:24 »

И аз ще направя 3 дена.
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #125 -: 19-10-2011, 08:54:16 »

.... в началото мислех,че си дама/сори :Content_22:/Може би ,защото Еула ми звучи много нежно...


Благодаря ти lindorina  :thankyou:

Не знаех, че мога да бъда по някакъв начин радост за ухото  :Confus_3:


А сега по темата: Гладуването при мен почна успешно, ще видим как ще завърши ... :)
« Последна редакция: 19-10-2011, 08:55:56 от eula »
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #126 -: 19-10-2011, 19:25:04 »

Е,Еула-вече знаеш,че и за ухото може да си радост ;)Поздравления за успешното започване.Катето нещо се губи-дано да е сериозна като теб.Сутринта и аз започнах-два пъти си писах поста на работа и не се получи с нета-не можах да го изпратя.Та,бях изпила една с.л.англ.сол и до обяд си карах на чая от джинджифил.Обаче после се наложи да отида на зъболекар и всичко отиде на кино.Доктора ми сложи от гадното лекарство и просто вкуса ми беше ужасен.Та,по-късно хапнах грозде и така-реших за сега да се откажа.Но мислено съм с вас и ви подкрепям.Стискам палци да довършите това,което сте решили.Надявам се след това да ми отвърнете със същото,когато реша :)Успех,а вие все пак пишете-  винаги е в плюс ,когато се споделя по темата.Успех!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #127 -: 20-10-2011, 08:52:27 »

Гладуването при мен минава много по-лесно когато си правя шопинг терапия...всеки ден се глезя с нещо, било то и мъничко.  tooth
Активен
Psychonaut

fokusmokuz

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #128 -: 22-10-2011, 02:38:20 »

[Редактирано]
« Последна редакция: 22-10-2011, 09:10:34 от hristo.deshev »
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #129 -: 22-10-2011, 07:23:33 »

Теди-права си-шопинга действа на психиката и има ефект при гладуването.И аз съм пробвала :)
Хей,fokusmokuz,теб май ще те кръстим Орто 2
Кате,къде се изгуби-аз уж ще те подкрепям,а тебе те няма-ако пак не ме лъжи 6-тото чувство,най-вероятно си се вживяла в ролята на овчарчето :)Нищо,вси ще стане някога...
Еула,за теб съм сигурна,че се справяш-драсни някой ред-интересно ми е.
Хайде хубав ден на всички-аз и днес съм на работа
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #130 -: 24-10-2011, 09:03:23 »

В петък успешно приключи краткото ми 3-дневно водно гладуване. Нямах никакви оплаквания и всичко беше ОК. Дори мислех да продължа с още 2 дни, но социален ангажимент ме принуди да прекратя и да започна захранване в събота. Интересното при мен е, че през първите на каквото и да е съзнателно започнато от мен гладуване аз нямам субективното усещане за глад, не зная защо, но е факт. Може би е от предварителната психическа настройка и превключване на съзнанието в режим "тяло без храна"  :surpris_23:
Както и да е, огладнях сериозно едва когато почнах да се захранвам  :essen: За трите дни гладуване дни загубих 7 кг - от 98 станах 91, което обаче нямаше изразен външен ефект  :Confus_3:. Чувствах се отлично, имах достатъчно енергия, дори си позволих няколко леки силови трренировки - предимно кофички и лицеви опори, ей така за форма  tooth
Днес вече съм 94 кг и смятам да стабилизирам около тази стойност. За тези, които не са ме виждали - такава ми е структурата, не съм дебел, има доста мускулна маса по мен и ... просто кантара си спира на тези килца  :Confus_3: Не зная обаче как би ми се отразило едно 15-20 дневно гладуване. Максимума, който съм правил е 7 дни - 9 кила надолу и усещане за отпадналост последните 2 дни. Смятам всеки месец да правя по едно такова кратко 3-дневно пречистване, а два пъти в годината по едно 7-10 дневно гладуване.

Това е от мен. Желая успех на всички гладуващи  :)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #131 -: 24-10-2011, 12:52:19 »

Аа, позабравил си беседите по Аюрведа  :pensif_29:  И по-конкретно, че си облагодателстван да си особено подходящ тип за гладуване :)   Най-вече затова се чувстваш добре . ( И настройките са важни , но има по-определящо звено ..)
Смело можеш да добавяш допълнителни дни .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #132 -: 09-01-2012, 12:58:02 »

От днес започвам гладуване на плодове и зеленчукови сокове. Ако още някой предприема подобни стъпки тези дни, да пише.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #133 -: 09-01-2012, 22:26:45 »

De Niro, аз съм на зеленчукови и плодове сокове + билков чай от днес. По-точно от завчера почнах опитите, но след голямото ядене покрай празниците ми беше трудно изведнъж да мина на сокове, затова завчера почнах да пия сок, но си и похапвах, вчера цял ден пих сокове, но си вечерях със салатка и вече днес цял ден съм само на сок и разнообразни билкови чайове.
Колко мислиш да изкараш?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #134 -: 10-01-2012, 19:58:12 »

Ами на мен днес ми е втори ден от плодово-чаеният разтоварителен режим, но без чая :). Зеленчуковите сокове ще почакат май. Вчера си хапнах 1 портокал, малко мандаринки, сушени сливи, зелени ябълки и 100-на грама лешници. То и днес същото, само където добавих и една салатка, която открих току-що. Ето я и нея:
 http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=5068.0
Не знам колко мисля да изкарам. Иска ми се да е за постоянно, но ще видим. Напоследък се намирам в нещо подобно на зимна депресия и не знам как ще ми се отрази плодоядството.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #135 -: 10-01-2012, 21:40:31 »

Днес ми е 2 ден само на сокове и все още ме мъчи зверски глад... въпреки, че предишните пъти съм карала на много по-малки количества сок. А по план имам още 1 ден - утре...  :surpris_22: идва ми да се откажа вече... май наистина съм свикнала на големи количества храна или пък е заради студа. Може би ще вкарам предсрочно някое плодче и аз  :Cherries
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #136 -: 11-01-2012, 14:46:27 »

Как смяташ да продължиш хранителният си режим след като приключиш със соковете? С какво се хранеше преди това? Аз съм на една ябълка и един портокал днес...засега. Относно зверският глад, ще ти кажа на мен какво ми помага в такива моменти. Преди време прочетох в един сайт едно от правилата на златното хранене, което гласи, че ако не си гладен за да изядеш една ябълка, то тогава изобщо не си гладен. Мисля, че е много по-добре да се вкара не един, а много плодове пред това да се натъпче човек с меса и теста.
« Последна редакция: 11-01-2012, 14:55:52 от DeNiro »
Активен

Gabarche

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #137 -: 11-01-2012, 21:22:07 »

Здравейте. Гладувам вече трети ден и ми е малко осбенно. Чудя се ще издържа ли още два три дни :essen:
Мисля че ме наболява и глава абе всичко ме боли... :Confus_3:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #138 -: 11-01-2012, 21:24:30 »

След 7 мия ден ще ти мине , спокойно
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #139 -: 11-01-2012, 23:06:26 »

След 7 мия ден ще ти мине , спокойно

След 14-тия още повече, а след 21-вия ще си почти напълно здрав  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.