Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320210 пъти)

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #600 -: 15-11-2013, 21:29:20 »

Изгладняването е лош признак, така че внимавай и не се нахвърляй на храната с вълчи апетит за да не допуснеш предишни грешки.
Пробвай първата седмица само на плодови сокчета, после вкарай и малко зеленчукови после цели плодове и зеленчуци, после ядки и семена, после малко зехтин,сол,хляб и т.н.
Има доста инфо тука така, че от теб се иска само да четеш и да внимаваш със захранването.
Лесно се гладува, трудно е захранването, а там е магията....УСПЕХ.... :Content_14: :Confus_3:
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #601 -: 15-11-2013, 21:35:17 »

Ааа не! Сол ще вкарам на куково лято. А за хляб и дума да не става. Да не съм неграмотен да го ям това - нали ще ме боли главата и т. н.
А ти какъв опит имаш със храните, та даваш такива съвети?
Аз не съм от вчера в тези неща.
« Последна редакция: 15-11-2013, 21:37:51 от route »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #602 -: 16-11-2013, 12:11:25 »

Ами като не си от вчера в тези неща захрани се както трябва за да има ефект от цялата работа....
Новобранка съм в тези неща и можем много да си помагаме като споделяме,питаме и се учим от грешките си...
Нещо сбърках като ти дадох съвет или си се засегнал, нещо не те разбирам. Ако е така ИЗВИНЯВАЙ, всеки е свободен да прави каквото си иска със собственото си тяло и душа.
Хе-Хе- има и мазохисти колкото  е по-гадно на тялото толкова им става по-хубаво  tooth tooth tooth
Успешно захранване :essen:
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #603 -: 16-11-2013, 13:41:43 »

На мене не ми е лесно - добре, че днес е последен ден. Благодаря за пожеланието. Прочетох твоята рецепта за хляб и сигурно е много вкусен, но аз предпочитам нещата в по-друг вид и без сол. Например на смлени кълнове, омесени и изсушени. И тази нахутена мая... не споменаваш как се прави, но пък аз харесвам да е плътно, а не бухнало.

Това за мазохизма не го коментирам - не ми е хубаво, когато ми е гадно. Толкова.

Тук може да има повече жени, но това не означава, че ние трябва да се тровим за да направим разлика, или за да се наложим. Щом тяхната информация е вярна и здравословна, не виждам причина да не я прилагаме.

Прав си долу горе за подредбата, но аз ще го направя по малко по-друг начин, защото по принцип си ям чисти и сурови неща, та с тях не е толкова опасно, дори да се прекали (това не по време на захранването).
От друга страна ми се иска да вкарам повече треви, вместо плодове, като няма да ги пренебрегна. Това като експеримент.
Подготвил съм и кълнове от соя, лен, люцерна - за след няколко дни. Ръж и лимец също, но те ще бъдат смлени и пасирани, след това прецедени, и ще изпия "млякото". Това най-вече заради люспите. Дано се получи. Ръжта е силна и бактерицидна, за това ще я смекча, като я смеся с вода или плодов сок.

Аз не крия какво смятам да направя, затова пиша.
« Последна редакция: 16-11-2013, 14:11:27 от route »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #604 -: 16-11-2013, 15:05:18 »


Аз не крия какво смятам да направя, затова пиша.

Марш - рут /route /, накъде маршируваш, какво смяташ да направиш, което не криеш?   ;D
и сигурен ли си, че не криеш нещо важно?   ;D
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #605 -: 17-11-2013, 09:10:30 »

Започнах неправилно, но съм много доволен от храната, която ми се видя благодат. И малко стрит черен орех вкарах - чудо. Сладък глог от полето (за първи път ям толкова много - сигурно шепа), меки шипки, маалко трънка, тревата - изстискана и остатъка дъвкан (тя беше първа), малко сладка ряпа, домат, и от набъбналите: ръж, лен, люцерна. И малко от соевите - които бяха готови. Ръжта е нещо, което бях позабравил, но реших, че ще е в менюто ми за повечко време.
Не чувствам никаква вина и нямам чувство на нещо погрешно изядено. Трябва да пробвате глога - изключителен.
« Последна редакция: 17-11-2013, 09:13:22 от route »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #606 -: 17-11-2013, 20:33:06 »

Route как е стомахчето ,кога за последно си ходил до ве-цето да праиш големата работа.....
Сподели, пиши на всички ще е интересно захранването, може нещо ново да вкараш ексцентрично и току виж всички започнали да правят като теб ,понеже на си от вчера в тия работи....
Споделената болка е половин болка и споделената радост е два пъти радост така че споделяй има кво да научим от теб....
Гладът си е глад захранването му е майката. - А бе да те питам ,Ти наистина ли 20 дена си бил само на вода и чай и абсолютно нищо друго.... :Content_14: :essen: :pensif_29:Трудно е ей, трудно как си устискал.....Браво...
« Последна редакция: 17-11-2013, 20:34:47 от ni_ki68 »
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #607 -: 17-11-2013, 23:41:25 »

Не, няма да го напиша пак - изтекли ми 60 те минути и се загуби.

Накратко - благодаря ви за вниманието и интереса, добре съм с ws-а, другите неща ги мога (разбира се, че се появиха някои неприятности, които успешно премахнах). Половин ден спах в комфорт и топлина.
И мисля, че грубото начало бе поради вчерашния товар.

(Не търсете кой лъже и мами - той е просто служител.)

Мисля да не споделям повече в тази тема за моето захранване, пак да кажа, че не съм пример.
« Последна редакция: 17-11-2013, 23:43:10 от route »
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #608 -: 20-11-2013, 04:31:16 »

Хлорохилът и нешестето възвуждат много глада.
Твърда храна след 20 дена на вода си е голям риск! След около втората седмица перисталтиката спира и може да се получи преплитане.
Аз на времето на 17 ден изядох 2 ябълки. Не спах цяла вечер от коремни болки.
Както ni_ki68 казва - първо плодови сокове поне 1 седмица, после още 1 седмица с добавка на зеленцукови сокове, а след това постепенно на плодове и зеленчук.
След най-дългото ми гладуване(25 дена) бях на плодови сокове 9. На 9 ден ядох диня. Имах известен дисконфорт в стомаха и червата си.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #609 -: 20-11-2013, 11:48:19 »

Така е, Андрей.
Аз за сега не мога да направя това нещо. Но не следвам нечии препоръки, и не давам такива.
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #610 -: 22-11-2013, 17:55:55 »

Прочетох твоята рецепта за хляб и сигурно е много вкусен, но аз предпочитам нещата в по-друг вид и без сол. Например на смлени кълнове, омесени и изсушени. И тази нахутена мая... не споменаваш как се прави, но пък аз харесвам да е плътно, а не бухнало.
Здравей, Route! Поздравления за всичко което правиш! Жалко само според мен, че е имало и чайчета по време на 20 дневното ти гладуване,а не само на вода. Аз съм привърженик на второто и смятам за голяма грешка дори няколко капки лимон или чай .  За захранването нямам личен опит, защото сроковете при мен са до 10-15 дни максимум и тези схеми не са ми познати. Захранвам се с плодове и зеленчуци и по-нататък по усет като внимавам естествено да не преям. Много ми хареса изразът "аз харесвам да е плътно, а не бухнало":), звучи дръзко! Може ли да споделиш за технологията на изсушаване на омесените кълнове за които споменаваш по-горе? Какви кълнове слагаш , правиш ли от тях питка след като ги смелиш или не, в какво ги сушиш, колко време и при каква температура?!
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #611 -: 22-11-2013, 23:31:18 »

Здрасти, Калояне! Само така - никакви чайчета! Това е чиста работа. Аз обаче да си помогна за това-онова,... и... билки. Другото ми прегрешение си го пропуснал.
Следващото ми гладуване ще е водно, но няма да е тази година.

Решението ми за ръжта и други, които вече си наскладирах, е мисля ясно - на трева. То това си е отдавнашно мое виждане... НО.

А пък кълновете - на питки, с лен и коприва, и сушене според бита ми - на вентилаторна печка. Аз вече съм съвсем скаран със детските специализирани играчки "за ценители". Не мога да ги докарам тънки, но пък и обикновено заминават бързо. Сега имам подготвящи се грах, просо и нахут.
« Последна редакция: 23-11-2013, 00:22:55 от route »
Активен

Liberty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #612 -: 24-11-2013, 01:51:12 »

Здравейте на всички. Аз съм нова тук, регистрирах се преди малко и много се радвам, че намерих този форум, защото искам да споделя, че имам голям проблем. Аз се подложих на соколечение поради 3 причини - заради болки в един зъб, за детоксикация и за премахване на стрес, с който се борех преди това месеци наред. И така, от раз преминах само на зеленчукови и плодови сокове, без никаква храна, дори и плодове, без сол и мазнини, само малко медовина, в продължение на 10 дни. След това започнах захранване подобно на Л Ковачева - 1 и 2 ден - по една мини салатка от домати на ден без сол и със сокове успоредно, но по-малко, 3 ден - същата порция салата + 1 малък сварен картоф, който изядох наведнъж, защото след 1 ден от захранването се появи толкова силен и постоянен глад, че буквално ти замъглява мисълта, и ми стана тежко, не лошо, но тежко като след преяждане, 4 ден - зеленчукова супа без сол и олио и това беше мн голяма грешка, защото отново ми стана тежко + това, че получих сърцебиене и ускорен пулс, 5 и 6 ден бях само на грозде, с количеството на което отново прекалих, защото пак ми стана тежко, но по-малко, 7, 8 и 9 ден - 2-3 порции от настъргани домат, краставица и лук без сол, с 2-3 капки зехтин на ден, 10 ден - 1 такава порция + 1 малка препечена филийка пълнозърнест хляб, която (отново) изядох наведнъж и тогава вече ми стана най-тежко като след преяждане, но 5 пъти по-силно усещане и имах ускорен пулс в продължение на часове. Но не е само от хляба, проблемът е, че днес е вече 11 ден захранване, а аз не мога да изям повече количество от 1/8 домат, 1 кръгче краставица и съвсем малко лук на едно ядене, ако изям малко повече от това количество, ми става тежко, чувствам се преяла и имам ускорен пулс. Истината е, че не ми е ставало лошо, нито съм имала какъвто и да е здравословен проблем. Утре ще е 12 ден и колко време още ще продължавам да ям толкова малки порции? Изобщо не знам какво да правя. Някой, който е минал през това, може да сподели и да ми даде съвет. А иначе ефектът от соколечението е поразителен върху психиката - стресът ми напълно изчезна, сънят ми се подобри и усетих огромни сили и енергия и мн спокойно и позитивно мислене, също и имунитетът ми се засили.
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #613 -: 24-11-2013, 02:15:39 »

  :Confus_34: Намери си някаква глина и я изяж.

Чудя се защо не я вкарат в "традиционната рецепта за захранване"?!


Вижте какво пише тук:

"Характеристики на Земята:
Хората с доминираща Земя са чувствени, материалисти, практични и мразят всичко, което не е планирано. Земята дава търпение, самодисциплина, отговорност и удобство. За хората с преобладаваща Земя традицията и сигурността са от изключителна важност. те са предпазливи, разсъдливи, бавно си формират мнение и бавно вършат всичко. Те са резервирани, имат ограничено въображение, но за сметка на това завидно търпение и издържливост. Те са практични и земни, уравновесени. Работят усилено, не обичат промените и могат да прекарат години затънали в рутина, без дори да се отегчат. Трудно се адаптират към нови ситуации и промени.

Липса на Земя:
Хората, при които има недостиг на Земя не са в синхрон с материалния/физически свят, те са отнесени, непрактични, възможно е да занемарят /пренебрегват телата си, летят из облаците, липсва им дисциплина, не са заземени, често се чувстват не на място и имат твърде активно въображение. Случва им се да забравят да ядат, спят, упражняват и т. н. Имат проблем с еднообразието, издържливостта, планирането и организирането на живота си. Липсата на земя предизвиква липса на стабилност и неспособност да се довеждат до край нещата. Днес са тук, утре ги няма. Често прахосват парите си или залагат на хазарт. Безотговорни са и живеят за момента.

Земята е материалното начало."
http://colorsofmagic.net/index.php/magicheski_materiali/index/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%8F


Разбира се можем да тълкуваме едните като собственици, а другите като безимотни.
Първите имали качества, понякога погрешно вземани за глупост, и нямали никакво въображение (което е много неприятно).

И така - какво ни трябвало за да можем да завършим нещо докрай, нещо като гладуване и захранване - собствена земя.

Глината си е земя и внесена директно в тялото, си е внасяне на този елемент, което би трябвало да действа пълноценно със всичките "характеристики на земята" (лесно разбираемо за хората с въображение).

« Последна редакция: 24-11-2013, 02:53:34 от route »
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #614 -: 25-11-2013, 15:15:01 »

Добре, че си направих снимка за нова лична карта, някъде към 13-14 ден, та се е запечатало състоянието ми в момента. Така че винаги ще ми е лесно да се върна към този момент и възгледите на някого за моето "болно свинство" оставям на полицията.

Значи захранването ми до момента - половин литър вкусен шафран, огромни количества чорба от нахут и от грах, кълнове от същите и люцерна, към 15 кила ябълки 4-5 кила моркови, червено цвекло, около кило белен слънчоглед, ленено семе, сусам - над 500 гр, салати..., фурми, стафиди, орехи, банани...

Трябва да приема същността си и да не се боря против себе си...Смешно и срамно е...да се съпротивлявам. Това може, нали? Той, нали?
« Последна редакция: 25-11-2013, 15:26:42 от route »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #615 -: 25-11-2013, 19:02:32 »

Свободке, мила, по-леко я карай. Не знам на каква възраст си, но след като години тялото ти е задръствано с всякакви лоши храни, как си представяш за някакви си 20 дена, да тръгнат нещата "по мед и масло"? Дълъг път те чака. Подготви се, най-вече ментално.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #616 -: 26-11-2013, 00:13:02 »

Добре, че си направих снимка за нова лична карта, някъде към 13-14 ден, та се е запечатало състоянието ми в момента. Така че винаги ще ми е лесно да се върна към този момент и възгледите на някого за моето "болно свинство" оставям на полицията.

Значи захранването ми до момента - половин литър вкусен шафран, огромни количества чорба от нахут и от грах, кълнове от същите и люцерна, към 15 кила ябълки 4-5 кила моркови, червено цвекло, около кило белен слънчоглед, ленено семе, сусам - над 500 гр, салати..., фурми, стафиди, орехи, банани...

Трябва да приема същността си и да не се боря против себе си...Смешно и срамно е...да се съпротивлявам. Това може, нали? Той, нали?

човек, не знам какво захранваш и какво правиш, но определено пишеш несвързани работи...
имаш някакъв сериозен проблем и едва ли можеш да го решиш само с гладуване... дълбоко се съмнявам..
от теб лъха на мрак и самота....
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #617 -: 26-11-2013, 07:39:27 »

А на разложено мириша ли, а?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #618 -: 26-11-2013, 19:02:45 »

това ти си знаеш!   :)
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #619 -: 28-11-2013, 01:27:45 »

Здравей Liberty. "Някой, който е минал през това, може да сподели и да ми даде съвет". Съжалявам че никой от форума все още не ти дава съвет. И аз самият не мога да ти дам съвет с който да помогна. Мисля си че е редно да потърсиш медицинска помощ при неразположението което описваш. Ще се радвам ако споделиш как се чувстваш към настоящият момент. Надявам се че си добре.
Поздрави
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.