Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320245 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #460 -: 14-05-2013, 08:06:15 »

Тренираш ли пак със същият интензитет   по време на този режим , Тита?  Внимавай да не стане играчка-плачка .. :'(
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #461 -: 14-05-2013, 09:09:57 »

Тренирам почти всеки ден по 2 часа, но не се претоварвам. Гледам да е щадящо(не блъскам до повръщане  tooth ) Специално за салта и гимнастика се убедих, че колкото по-лек си, толкова е по-лесно  :Content_22: Направо не ми се връща на нормално хранене  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #462 -: 14-05-2013, 12:32:38 »

Тита, колко сок пиеш приблизително, дневно?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #463 -: 15-05-2013, 08:53:07 »

Ами доста май - около 5 литра. Но за човек, който е свикнал да помита по 15 банана на ядене, мисля, че си е рекорден минимум. Гледам да спра в момента, в който наистина вече не съм гладна и гълтам от лакомия  :police:
Активен
Psychonaut

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #464 -: 15-05-2013, 12:29:39 »

А с каква сокоизтисквачка ги правиш соковете и от какво са- повече плодове или зелени?
И също така непосредствено преди да ги пиеш ли ги правиш?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #465 -: 15-05-2013, 13:17:23 »

Rohnson, някаква, 1000 вата, повече плодове, пия веднага  tooth
Активен
Psychonaut

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #466 -: 07-06-2013, 18:39:48 »

От утре ще направя едно гладуване. Принципно ми се иска да е повече от 20 дни, но не знам дали ще издържа, тъй като това ще ми е първото гладуване. Може би ще направя 7 дни гладуване, 14 захранване и така малко по малко ще увеличам, ама.. Да не се заричам, както си го почувствам, че е редно така ще го направя  ;D Не съм болна от нещо, нямам някаква цел (е няма да се оплаквам на няколко свалени кг.), ама ей така да изпитам нещо ново, което никога досега дори не ми е минавало през акъла, а и вярвам, че ще ми се отрази добре като цяло(в края). Не знам защо сега имам страшното усещане, че ще ми е много трудно, ама то нали на тези който им е трудно най-много се нуждаят от него.  tooth Относно захранването.. малко ще си закаля волята, че и тя не е перфектна.  :-[ Има ли други гладуващи или такива, които ще започват?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #467 -: 07-06-2013, 19:55:22 »

...Има ли други гладуващи или такива, които ще започват?

Аз се пъна на едно каскадно гладуване (руски). Загрях с три пъти 1+1 (ден глад + ден почивка). Почнах с 2+2 - днес ми е вторият ден глад. После идват 2 дни почивка. И дано устискам след това за 3+3 и нататък до 5 дни.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #468 -: 08-06-2013, 11:08:48 »

Христо, ще преразкажеш ли накратко и на български каква е идеята на каскадното гладуване, че тая статия дето си линкнал към нея много дълга и даже картинки няма  tooth

Списъкът с това, което се яде, нещо никак не ми възбуди апетита, ти какво точно ядеш, и сухо ли гладуваш?

МОЖНО УПОТРЕБЛЯТЬ:
рыбу, птицу, яйца, квашу...

Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #469 -: 08-06-2013, 12:57:37 »

Не съм влизал месец и сте все така готини. Просто да отбележа.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #470 -: 08-06-2013, 14:34:59 »

Марулке, здравей!

Христо, ще преразкажеш ли накратко и на български каква е идеята на каскадното гладуване
...
Списъкът с това, което се яде, нещо никак не ми възбуди апетита, ти какво точно ядеш, и сухо ли гладуваш?

Да, за сухо гладуване става дума. Мислех, че вече има дискутирано из други теми за "каскадьорското" гладуване и затова не споменах повече. То и няма много за разказване де -- схемата горе съм я написал: от 1+1, качваш до 4+4 и после удряш една 5-ца. В дългата статия има описани и някои други видове каскади.

Вече за дните на "ядене", имам несъгласия с г-н Ларионов(ой) [1]. Той твърди, че трябва да се залага на животински белтъци, за да не се натоварвала задстомашната жлеза. И оттам идват нежните предложения за яйца, млека, риби и т.н. Аз такива неща не възнамерявам да ям и карам смело с плодове и зеленчуци. Обещавам, че ако имам проблеми от това, няма да обвинявам него или системата му за негодни. Повече гледам какво е забранил за употребяване:

рафинирана захар, продукти съдържащи захар, подсладители, сол, продукти съдържащи сол, месо (говеждо, овче, свинско), кафе, алкохол, пушене

Изключвайки солта, нещата от горния списък по принцип не ги употребявам. Сега гледам да ям и безсолно.

[1] Ха сега де! Ларионовой ли се казва авторът или това "ой" накрая е от скланянето в някой падеж?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #471 -: 08-06-2013, 14:54:29 »

Ох, успокоих се значи, че не наблягаш на белтъците  tooth Ами, сигурно е описвано някъде това гладуване, но аз не следя форума от доста време, попрочетох темите, чиито заглавия привличат внимание :) А по принцип питах какво се цели с това каскадно гладуване, понеже на мен ми се струва малко безсмислено да се редува гладуване и ядене (особено на нежния списък от продукти, който споменахме), по-скоро се получава стрес за организма, който а-ха почнал да се чисти и го тъпкаш пак с храна.. Ти всъщност усещаш ли някакъв положителен ефект?

пс: Името на автора в падеж значи, че е от женски род, не е г-н  :bleh
« Последна редакция: 08-06-2013, 15:00:59 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #472 -: 08-06-2013, 15:17:24 »

Смисълът е, че е по-леко за свикване и ти дава прогресиращ път към по-дългите периоди. Аз преди това не бях правил сухи гладувания и не се виждах да се метна на 5 дни веднага. Дори и сега не гарантирам, че ще устискам 4 или 5 дни. 2 дни издържах, мисля че и 3 ще изкарам. В краен случай, ще направя 1-2-3 пъти 3+3 и ще приключа.

Правя сухо гладуване заради една екзема, която имам по ръцете. Дотук се влияе много добре. Още от първия ден на сухо спряха всякакви сърбежи и обривите почнаха да намаляват. Сега са доста намалели и продължавам да ги мъча! Снимам ги всеки ден и накрая ще пусна по-голям разказ с картинки в темата за екземите.

Иначе сухото гладуване, дотук за периоди от 1-2 дни, за мен е много по-леко за понасяне от водното. Бих го препоръчал на хората, които не са опитвали.


Ларионова ли е фамилията? Изобщо не ми беше хрумнало.  :surpris_23:
« Последна редакция: 08-06-2013, 15:19:01 от hdeshev »
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #473 -: 08-06-2013, 16:19:23 »

За сухото каскадно гладуване съм чела, че е най-добро/от друг руски автор - Филонов Сергей Иванович/.


[1] Ха сега де! Ларионовой ли се казва авторът или това "ой" накрая е от скланянето в някой падеж?

Да,става въпрос за г-н  Ларионов , членуването с "ой" е за дателен падеж  :)
« Последна редакция: 08-06-2013, 16:33:34 от Ros »
Активен

Делян Ангелов

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #474 -: 08-06-2013, 19:23:15 »

Здравейте, не съм писал до сега във форума, дано не бъркам нещо разделите. Извинявам се предварително. Имам един два въпроса ще се радвам, ако някой може да ми отговори. Април месец правих разтоварваща диета на Лидия Ковачева. След това един месец съм се хранил нормално, като съм избягвал вредните храни до колкото мога, а сега от юни месец започнах гладуване само на дестилирана вода. Днес ми е 6-ти ден, като идеята ми е да направя 10-15 или 20 дни, ако издържа. Друго важно нещо което ме притеснява е  че изобщо не съм ходил до тоалетна от както съм започнал гладуването, също така имам страшна умора, която се изразява най-вече в умора в краката. Не съм правил клизми и не съм сигурен дали трябва да правя. (Само да отбележа, че лекувам бактерии в простата и уретрата). Ако някой може да ме посъветва дали това всичко е нормално ще съм му благодарен. :)))
Активен

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #475 -: 08-06-2013, 20:21:58 »

Здравейте мили и позитивни хора тук!  :)
Има ли някой, който в момента гладува по метода на Лидия Ковачева. Ще се радвам да споделим опит.
Аз приключвам 4-я ден само на плодове, чай и вода. Мисля да направя 20 дни. А вие?  ;)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #476 -: 08-06-2013, 22:25:35 »

...Друго важно нещо което ме притеснява е  че изобщо не съм ходил до тоалетна от както съм започнал гладуването, също така имам страшна умора, която се изразява най-вече в умора в краката. Не съм правил клизми и не съм сигурен дали трябва да правя. ...

Деляне, и аз съм правил 2 пъти десетдневно гладуване на вода без клизми. Изкарва се, но май общото мнение във форума е, че с клизми е по-леко за понасяне. За умората не знам какво да ти кажа. Моите проблеми по време на гладуванията бяха с кризи: гадения, обща слабост, световъртеж. Ето тук е едната от историите.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #477 -: 09-06-2013, 06:09:28 »

Здравей Деляне,

Нормално е да чувстваш умора, по принцип се наблюдава през първите дни на гладуване, после отшумява. Не е нормално да не ходиш до тоалетна по цяла седмица, колкото и да не ти се иска ще трябва да си направиш клизма, даже трябва да се правят всеки ден, но като за начинаещ, ако ти е трудно/неприятно, пробвай колкото можеш. Ако не направиш клизма, най-вероятно ще се получи така, че няма да се изходиш нито веднъж за целия режим (20 дена или колкото направиш), понеже материалът в червата дотолкова изсъхва в опитите на организма да си извлече нещо хранително от него, че изобщо не може да се "плъзне" надолу и да излезе. И по лошото е, че така опитвайки се да извлече полезно от чревното съдържание, се извлича от вредното, което именно се предполага да извърлим навън при това гладуване, което пък може да доведе до самонатравяне на организма, или най-малкото да ти понижи и забави ефекта от цялото гладуване.

Една възможна причина за невъзможността за изхождане е липсата на физическа активност, което е логично щом човек няма сили да извършва такава през първите дни. Може да пробваш малко коремни преси или друго упражнение за стимулиране на перисталтиката, както и масаж на корема, от рода на този: http://www.youtube.com/watch?v=LQd_3VMSNuE или просто стимулиране с леко натискане с пръсти на двете точки (горе долу на 2см отстрани на пъпа) пряко влиящи на перисталтиката.

Да не пропусна да предупредя и за чая от сена, да не ти хрумне да се разхлабиш с него, че на мен веднъж преди много време ми хрумна по време на водно гладуване и бълвах нон стоп пяна като бясна кучка  tooth . Всъщност изобщо не е смешно, беше толкова отвратително, че се наложи да се захраня без време.   :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #478 -: 09-06-2013, 17:36:55 »

Включвам се и аз. Трети ден съм на плодове и вода. И аз като теб, Диадема, смятам да направя поне 20 дни. Макар че съм подготвена за всякакви варианти. Малко трудно ми върви този път, не че съм много гладна, но току ми се прияжда нещо - напр. слънчогледово семе или някакъв зеленчук, какъвто ядат в къщи...Но трябва да изкарам, защото трябва да помета: миома, киста и още някакви по-дребни нещица. За миомата и кистата вече правих два пъти по три дена само на цитрусови сокове през месец, сега е ред на плодовият режим...
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #479 -: 09-06-2013, 19:33:50 »

Много се радвам, diva menta! :-) Консултирала ли си се с лекар как да проведеш лечението? Аз не съм. Моят проблем е на очите. Четох, че на очите плодолечението започва на 16-17 ден. Затова трябва да издържа 20 дни. Трудно ми е, макар че днес ми е 5-ти ден. Почивните дни си оказват влияние. А тази вечер трябваше да сготвя за домашните и те после сладко да си хапнат. ;-) През седмицата е по-лесно. Така че - утре с нови сили! Стискам ти палци! Надявам се, след 2-3 седмици да можем да се похвалим с максимален успех.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.