Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320286 пъти)

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #340 -: 05-09-2012, 20:45:45 »

6-ти ден мина сравнително добре. Ще видим утре седми. Жадна съм доста, устата ми пресъхва много. Хвана ме отново безсънието, това и предното 10-дневно гладуване се появи. Освен това ми изтръпват краката като легна. Ох...голямото предизвикателство беше днес като минах през пазара...само плодове могат да ме изкушат...едни ябълки, праскови, грозде...и дини, все още дини!...

Я дайте моля по един съвет - мисля да изляза от гладуването с парче ябълка или ябълков сок. Защото после нали мисля да продължа около двайсетина дни на ябълки или плодове разни. Какво мислите? Предният път излязох с морковен сок и после парче ябълка. Добре беше.
Сега това дали е ок?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #341 -: 06-09-2012, 12:36:17 »

Ако ще пиеш ябълков сок разреди го с вода иначе ще те боли корема , с морковен е по добре :)
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #342 -: 07-09-2012, 18:30:50 »

Титат, от все сърце благодаря за отговора! А в един сайт /на център ДАР/ пише, че ябълковеният сок и ябълката са най-доброто излизане от продължително гладуване...вчера го прочетох, докато търсех инфо по въпроса... :surpris_23:

Ден 8 мина добре. Само ми е отпаднало. Обаче пак трябваше да мина през пазара за малко и... :surpris_22:

 :flowers2:
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #343 -: 20-09-2012, 18:23:22 »

Есен е, гладуване на  вода, почивка.. -едва ли има по-добра релаксация за тялото и ума от това! Лека медитация, забавени движения, усещането е невероятно! Минава 9-я ден . Само който е пробвал знае,трудно се описва еуфорията, за останалите , успех!
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #344 -: 20-09-2012, 21:11:17 »

Есен е, гладуване на  вода, почивка.. -едва ли има по-добра релаксация за тялото и ума от това! Лека медитация, забавени движения, усещането е невероятно! Минава 9-я ден . Само който е пробвал знае,трудно се описва еуфорията, за останалите , успех!

Хехе Джованка...завиждам ти (и разбира се - съчувствам;)...сещаш се)! Добра луна си яхнал! С нетърпение и аз чакам времето си! Раничко ми е още! Хората са го измислили преди стотици години кога се правят тези работи. Та съм решил че по пости ми е най-полезно, най-готино и разбира се най-леко(лесно)...айде леко ти...
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #345 -: 20-09-2012, 23:01:41 »

Есен е, гладуване на  вода, почивка.. -едва ли има по-добра релаксация за тялото и ума от това! Лека медитация, забавени движения, усещането е невероятно! Минава 9-я ден . Само който е пробвал знае,трудно се описва еуфорията, за останалите , успех!
ей, djovani  ;) Съществуват доста неизбежни фактори, които поставят изискванията си спрямо нашите адаптационни процеси. Има много конкуриращи се механизми.., трудно е да се определи с точност какво точно съставя механиката на кой да е процес, като се има предвид, че в 90 % от случаите се касае за комбинация от интерактивни елементи - т.е всички фактори влияят едновременно. Ако изместя фокуса и разгледам варианта , в който повредите се натрупват , докато организмът се разпадне като стара таратайка, интересно ми е кои точно "нежелани ефекти" се опитваш да заобиколиш? Кои точно си "взел на мушка" , с какво се бориш , каква е идеята изобщо.., какви са очкванията ти за последващите благоприятни ефекти?
Какъвто и да е мотивът ти всъщност, малко от "оздравителните" способи могат да се определят като "лечителни", но хубавото при тях (вкл. и гладуването на първо място) е , че позволяват оздравителния потенциал на орагнизма да оперира по-ефективно, като дават на комплекса ум-тяло жизнено необходимото време, място и намалени изисквания, които подпомагат нормализацията и възстановяването без значение къде и какъв е проблема. Поздарви! На добър час с гладуването !
« Последна редакция: 20-09-2012, 23:13:30 от purelove »
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #346 -: 21-09-2012, 12:29:40 »

Здравейте и благодаря за пожеланията и подкрепата! В момента ми е доста възвишено и бих написал с удоволствие едно Похвално слово за глада и ефектите от него, но може би друг път! Накратко, Purelove, ;) - очакванията и мотивите ми от това гладуване не са точно формулирани, знам само,че получавам повече отколкото съм предполагал.., наблюдавам и анализирам какво се случва! Със сигурност твоя пост и снимката ти ми действат повече от мотивиращо,за което искрено благодаря! :) :love_006 - emotloader:
И ми идва на ум:) - Две хубави очи. Душата на дете
в две хубави очи; - музика - лъчи  Не искат и не обещават те...  Душата ми се моли,дете,
 душата ми се моли!
И нека повече хора имат блясъка в очите ти!  :peperudi:
Поздрави от устието на Ропотамо!



Активен

Miki__to

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #347 -: 27-10-2012, 12:33:25 »

 :peperudi:еХО и аз започнах,вече мина ден 1 ,ходих на скална разходка,пих ябълков оцет и ще се старая така да пречистя организма си,без да му навредя ,,,Доказано е че при мен само гладуване от 10,20 дни действа имам за сваляне 20 кг,,,сега съм 74 кг, 172 см висока,,,,дано успея :essen: :Content_14: :Confus_34:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #348 -: 27-10-2012, 12:50:19 »

.......пих ябълков оцет и ще се старая така да пречистя организма си,без да му навредя.....

Miki__to , желая ти успех  :Content_22:
Предполагам имаш опит с гладуването, ябълковия оцет как го ползваш, би ли споделила?

Miki__to

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #349 -: 27-10-2012, 16:03:09 »

.......пих ябълков оцет и ще се старая така да пречистя организма си,без да му навредя.....

Miki__to , желая ти успех  :Content_22:
Предполагам имаш опит с гладуването, ябълковия оцет как го ползваш, би ли споделила?
[/

Две супени на ден на обяд и в 18.00  :Appetit_17:
Активен

Miki__to

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #350 -: 28-10-2012, 07:22:34 »

Ден 2 чуствам се пълна с енергия и много щастлива :Content_4 - emotloader: :Content_14: :peperudi: :weight_lift: :fun_096:
« Последна редакция: 28-10-2012, 07:24:06 от Miki__to »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #351 -: 13-11-2012, 17:19:50 »

Айде и аз да се включа. Миналата седмица говорих с titan и той ми каза: "прави ми впечатление,че ядеш мърша и сирена, яйца, кафе.. аз си мислих, че имаш нормален хранителен режим".

Миналата седмица се опитах да погладувам, но направих 2 дена.
Сега няма да си поставям срок.
Почвам от утре.

Целта ми е нормален хранителен режим.

Но първо малко да се позачистя. Пишейки тук ще ми е по-лесно. Утре ден 1. Някой друг гладува ли?
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #352 -: 13-11-2012, 17:27:07 »

Няма да си отварям дневник, защото съм много нередовна с попълването му.
Тази тема си е есктра.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #353 -: 13-11-2012, 22:58:10 »

...Утре ден 1. Някой друг гладува ли?...

   Почнах от вчера понеделнишки, че само акъл давам напоследък и нищо не правя...та днес завършвам втори ден. Бях забравил колко трудно е началото. Няма свикване с това...
   ...и аз безсрочно, пък да видим какво ще стане.
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #354 -: 13-11-2012, 23:05:59 »

Уха , Спаначе , стискам ви палци , аз за 7 дни свалих 7 кила и сега пак се натъпках , 2-3 дни ще съм на лек режим , то при мен е повече вода и цеулоза , лесно ще ги махна. вече намалих дажбите на половина. Доволен съм , самоконтрола е в основата на всичко.
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #355 -: 14-11-2012, 09:16:17 »

както писах вчера в една от темите и аз съм от гладуващите - вече 7 ден. Нещо днес ми се струва, че времето е спряло, и ми е доста замаяно изключая отпадналостта. Въпреки, че пия вода устата ми е непрекъснато изсъхнала и много напукана. Боли ме гърба и са ми заглъхнали ушите, главата си ме боли още от първия ден - та нея не я броя  :Confus_3:. Все още намирам сили да работя и успявам да се концентрирам. Относно килограмите - за жалост нямам кантар, но предполагам са 5 надолу - след като вчера като си обух едни тесни обувки и ми бяха широки отвсякъде, а дрехие ми висят като на закачалка. Иначе съм кафа и уж ми е заложено да гладувам без пролеми :D
Смятам след 10-тия ден да направя много бавно и продължително захранване и да остана на сурова храна, колкото се може по дълго време.
Успех на всички гладуващи!
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #356 -: 14-11-2012, 10:05:55 »

Така ми се иска и на мен да прескоча в четвъртия ден, ама няма как да стане. Ден 1 започна. На работа съм, още е 10:05, вода не ми се пие. Времето е меко и навън не е студено.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #357 -: 17-11-2012, 21:26:14 »

Аз съм предател. Още не гладувам, а правя точно обратното, тъпча се с боклуци  :Confus_3: .
Активен

kikaha1

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #358 -: 18-11-2012, 22:55:10 »

Здравейте, мисля че това е правилното място където човек може да сподели своите идеи , знания и практически опит в гладуването без да му се смеят...Та по същество от 01.11.2012 съм на т.нар. водно гладуване (пия само кафе, чай, вода, бира, вино и прясно изцеден филтриран плодов сок) и не съм си поставял крайна дата за приключването му. Чувствам се ОК, и вярвам че тялото ми само ще ми подскаже кога има нужда от нещо повече. За протокола се претеглих и установих загуба на 7 кг тегло, но това не е въобще целта на "гладуването" ми. Това е всичко засега от мен, успех на всички "гладуващи"
Активен

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #359 -: 18-11-2012, 23:31:11 »

Чисто луд! ... :surpris_22: :surpris_22:
Sorry мъжки, но кафето, бирата, фрешовете, виното не са вода !!Когато човек върши глупости освен блудкавия вкус в устата му, остават и някакви уроци…  Понеже никога не можеш да си сигурен в правотата на изводите си !! Вади си поуката сам ;)
Брей, много си го модифицирал тоя терапевтичен подход ... То изобщо не може и да става дума за гладуване при теб, но това е друга тема. Както искаш ме разбирай .. Но подобни напитки нямат място тук !!!  :pensif_29:


За протокола се претеглих и установих загуба на 7 кг тегло, но това не е въобще целта на "гладуването" ми. Това е всичко засега от мен, успех на всички "гладуващи"
Каква е целта/идеята тогава ???
« Последна редакция: 18-11-2012, 23:33:24 от purelove »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.187 секунди с 21 запитвания.