Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320560 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #380 -: 24-11-2012, 19:55:06 »

Гарване,може да опиташ да си приготвяш полусуровоядски дюнери  :Appetit_17: Изпичаш си няколко чапати и ги пълниш със зеленчуци  :Appetit_17:
Активен

kara69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #381 -: 25-11-2012, 11:57:12 »

Аз сега се регистрирах,доста съм загазил със здравето и втори ден съм на вода,имам малък опит от преди години,за 3,5 месеца на дини и пъпеши свалих 32 килограма,сега обаче килограмите ми не са много отгоре 4-5,проблема ми е кръвното и сърцето и колкото и да го отлагах сега вече дано не е късно да пробвам да се поуправя,черния ми дроб е меко казано зле,дали ще успея с него не знам,знам само за лимон и нищо друго дето помага,дайте идеи кво да направя.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #382 -: 25-11-2012, 13:22:50 »

Аз пак започнах да гладувам. Предното си гладуване го прекъснах на третия ден. Та сега... пак  :Confus_3: .
Днес ми е трети ден, но този път няма да му отпусна края. Петък и събота бяха лесни. Не съм пила никаква вода, така че си бяха сухи. Днес пих вода, отпаднало ми е, трябва да чистя, но нямам ентусиазъм и живец. Ей така ми е хубаво да си седя в леглото и да не правя нищо. След половин час обаче ще гледам да се надигна да посвърша малко работа из нас.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #383 -: 26-11-2012, 22:24:23 »

ДЕН ПЪРВИ от Гладуване само на вода

Пиша го успешен!  O0 :Content_22:
Устоях на вътрешните желания на прасето в мен да си остана само с гладуване до обяд/следобяд/вечеря и след това да се намуам както си знам.  :essen: :Confus_3:

Езика ми леко побеля и усещам нишестен вкус в устата. А докато висях в тоалетната прочетох една книжка.  :whistling2 - emotloader: ;D Добре тръгват нещата.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #384 -: 27-11-2012, 11:24:15 »

Гарване,може да опиташ да си приготвяш полусуровоядски дюнери  :Appetit_17: Изпичаш си няколко чапати и ги пълниш със зеленчуци  :Appetit_17:
ти от варна ли беше, занимава ли ти се да ми правиш чапати, че на мен честно казано не особено  :angel:

иначе гарвана гладува 2 дена - от събота вечер до понеделник вечер... когато изпи един лимонов сок и изяде 2 ябълки през 2 часа разстояние една от друга... и накрая вечерта малко ряпа със зехтинец ....а днеска изяде 1 ябълка + лимонов сок и след половин час (демек преди малко) зелена салата с репички ...и около 13ч мисли да си хапне грашец с 2 филийки чер хляб магазинен  :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #385 -: 27-11-2012, 11:43:01 »

Ей, куца работа. Май ще си остана само с три дни гладуване. Възможиха ми разни задачи, които ще трябва да изпълнявам извън дома и ще се паднат около захранването и в края на заплануваната десетдневка. Не ми се рискува в случай, че се налага да прекратя предварително или да трябва да се захранвам в момент, в който не съм сигурна дали ще имам възможност да си осигуря каквото ми трябва за захранването. Предпочитам да си опека работата - три дни гладуване, три дни захранване и да не го мисля дали ще мога да съчетая нещата.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #386 -: 27-11-2012, 12:00:39 »

Аз продължавам, ужасно студено ми е.
72.6кг съм.
Активен

kara69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #387 -: 28-11-2012, 07:51:25 »

Забелязал съм че при гладуването повечето жени го свързват с килограмите на това отделят най-голямо внимание,но пък ги съжелявам че по-бавно свалят и съм останал с впечатлението че на глад трудно издържат,с някои изключения.Днес ми е почти 6-ти ден на вода,боли ме черния дроб мисля да включа лимонов сок 3 пъти дневно да видя какво ще се получи,тук пишете и за зехтин ама това е много гадно няма как да го преглътна.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #388 -: 28-11-2012, 10:48:09 »

   Първите 4 дена се свалят най-много килограми (от изпразване на стомах, черва... задържаната вода, част от слузта...) и се създава фалшиво усещане за успех. А те точно тези килограми се възстановяват след това за хора с наднормено тегло. Същинското ендогенно хранене се включва някъде след 4-ти ден (за вата и кафа съответно извадете или прибавете един). Затова по мое мнение само за доши близки до кафа е препоръчително да има и един ден без вода за да се поускори работата. Обикновено не мисля за килограмите, а за боклукочистенето. И все пак ако реша да ги сметна винаги считам, че съм свалил толкова колкото е сумарното от 5-я до последния ден.
   По рано започва пречистването и при редовно постещите (поне два-три пъти в годината) особено ако са по едно и също време. Тялото му вече знае какво го чака и се радва, докато ума вика:„оо нее...пак ли” :Confus_3:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #389 -: 28-11-2012, 13:57:43 »

Днес ми е трети ден на вода. Добре се чувствам, в смисъл, че не ми е непоносимо, не че си нямам неразположения. Боли ме главата, не си усещам езика, имам лепкав налеп по зъбите, сополевя се яко, кашлям някакви доста гъсти секрети, забелязах и по-обилно вагинално течение, студено ми е, крака-ръце - ледени непрекъснато, въпреки, че съм се навлякла. От време на време ми се замайва главата, посещавам често тоалетната.
Трите дни съвсем успешно си правих сутрешните упражнение, много добре ми подействаха.
Изкушавам се да продължа още, но не ми се рискува, та утре захранвам. По-нататък ще направя по-дълъг курс.
Килограмите не знам как се движат, не съм се теглила. Аз нямам проблем и да се върнат, ако каквото съм свалила, нали ще е чистичко и ново, въпреки колосалните ми размери (тежа 105 кг на 170 см ръст).
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #390 -: 28-11-2012, 15:11:21 »

Днес ми е трети ден на вода. Добре се чувствам, в смисъл, че не ми е непоносимо, не че си нямам неразположения. Боли ме главата, не си усещам езика, имам лепкав налеп по зъбите, сополевя се яко, кашлям някакви доста гъсти секрети, забелязах и по-обилно вагинално течение, студено ми е, крака-ръце - ледени непрекъснато, въпреки, че съм се навлякла. От време на време ми се замайва главата, посещавам често тоалетната.
Трите дни съвсем успешно си правих сутрешните упражнение, много добре ми подействаха.
Изкушавам се да продължа още, но не ми се рискува, та утре захранвам. По-нататък ще направя по-дълъг курс.
Килограмите не знам как се движат, не съм се теглила. Аз нямам проблем и да се върнат, ако каквото съм свалила, нали ще е чистичко и ново, въпреки колосалните ми размери (тежа 105 кг на 170 см ръст).

А-аааааа ! Абсолютно начинаеща ли си, Кюна ? Всички тези преживявания, които описваш, са абсолютно нормални. Остави го този ръчен контол за намеса в края на класическата тридневна формула. Прекъсване на гладуването по време на ацидозен пик е равностойно на дезертьорство - не си изпълнил своя "свещен дълг" пред разума и тялото - наградата да преминеш през триумфалната арка на победител в борбата с токсините и натрупаната шлака  tooth Изчакай всичко да отмине и да си се самозадейства автоматично.. Просто тези всички надпревари със самия себе си са абсолютно противопоказни според моята си идеология  :whistling2 - emotloader:

Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #391 -: 28-11-2012, 16:13:46 »

Гледай сега как ме човъркаш!  :Content_22: Аз знам, че са нормални (не ми е за първи път да гладувам, но са били все кратки, поради незнание и разни други причини). Сега също искам да продължа и се чудя и мая как да го стъкмя.  :( Много се изкушавам да продължа с гладуването и каквото ще да става, ама пусто, като няма да съм си вкъщи и на крак по цял ден... Ако се задържа в такова положени, в което съм сега, ще е ок, мога да се справя. Но ако стане по-зле... наистина не знам какво да правя, раздвоена съм.  :surpris_23: Много мразя така да ми изникват спешни неотложни ангажименти.  :surpris_25:

Приемам идеи, коментари, съвети, всичко...
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #392 -: 28-11-2012, 20:08:12 »

Абе майната му, продължавам с гладуването!!!
Утре отивам да си взема болничен от личната и да се спасяват. Пък ако ме разкарат от фирмата ще си намеря по-хубава работа!  :Content_14: :Content_22:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #393 -: 30-11-2012, 20:16:25 »

kati_na, противопоказно е по-дългото от 48 часа гладуване по време на менструация !!
(Добре е да се избягва гладуване и преди този период)

Ще се радвам на повече инфо по въпроса.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #394 -: 05-12-2012, 16:34:10 »

някой гладува ли в момента?
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #395 -: 05-12-2012, 17:29:40 »

Аз  ;D Днес ми е първи ден на вода, мисля да направя 3-4 дни, не повече.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #396 -: 07-12-2012, 11:30:02 »

Аз от днес започвам пак. Целта е да изкарам поне до 17ти. (така да се каже план минимум  tooth) На 14ти-16ти имам пак практики и ще ми се отрази добре да съм гладуваща по това време. Надявам се това да ми помогне да се справя с повече ситуации и блокажи.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #397 -: 07-12-2012, 14:37:51 »

Ей, щом е с компания и аз ще се опитам с вас:)
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

Alx

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #398 -: 11-12-2012, 10:02:46 »

 Здравейте ;) Реших да се присъединя към тази тема. На 23 години съм, висока съм 170 и тежа 70 кг. Имам ужасно вреден навик да ям всичко и по много, като най-вече ме изкушава сладкото и тестените изделия. От днес съм на плодолечение и ще се опитам да издържа възможно повече дни! Чувствам тялото си изтормозено от прекомерното ядене и непрвилното комбиниране на храните  :Confus_3:

Надявам се тук да срещна нови приятели и подкрепа в начинанието ! :)

Хубав ден  :peperudi:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #399 -: 14-12-2012, 09:32:09 »

Alx, успех в начинанието!  :Content_22:

Днес ми е шестия ден на водица (и от време на време някой билков чай "за пред хората"  :whistling2 - emotloader:). Решила съм да ги направя 15 дни и на 16тия да пристъпя към "обичайната" форма на хранене.  tooth

Sissona, как върви при теб?
« Последна редакция: 14-12-2012, 09:34:39 от Кюна »
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.