Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Faline  (Прочетена 20442 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Faline
« Отговор #40 -: 28-11-2011, 20:51:19 »

Изглеждат суупер!,дневният ти режим си го бива също  :Content_14:
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #41 -: 28-11-2011, 22:14:02 »

А, забравих да спомена и лененото брашно  :Dormir_13 - emotloader:

Мерси, grow, за съжаление рядко ми се случва да съм на такъв режим, въпреки че все повече клоня към суровите неща и дори се замислям да намаля драстично готвеното в менюто ми.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #42 -: 29-11-2011, 22:53:26 »

Вече ми е традиция след кратките ми разтоварвания да се глезя със сурови десертчета и този път не стана изключение! Не е от най-сполучливите, тъй като ми се разтече крема, но затова пък си е една сбъдната мечта от последните дни :kisss:


Следвах горе-долу рецептата на Даниела, с промени разбира се:
блат: бадеми, слънчоглед, смлян сусам, овесени ядки, агаве, за тъмния блат добавих и рожков.
крем: между блатовете е от банан, а горния от райска ябълка и сусамово брашно и мед.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Faline
« Отговор #43 -: 29-11-2011, 23:26:46 »

Станала е много хубава кръгла торта  :Content_14: :essen: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
....аз пък ще опитам твоите кюфтенца  :Appetit_17:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Faline
« Отговор #44 -: 01-12-2011, 21:59:52 »

А, забравих да спомена и лененото брашно  :Dormir_13 - emotloader:

Мерси, grow, за съжаление рядко ми се случва да съм на такъв режим, въпреки че все повече клоня към суровите неща и дори се замислям да намаля драстично готвеното в менюто ми.


За разнообразие или за определен период е много добре да.Със суровото няма лошо,макар че има продукти които се усвояват по-добре след лека термична обработка,пара например.Крайностите в суровото някои твърдят че водят до дисбаланс в организма,а домашно готвеното си е гранд  ;)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Faline
« Отговор #45 -: 01-12-2011, 22:53:01 »

Faline, привет! :fluretaa:
Поздравления за тортата!Изглежда много добре, а предполагам е и  вкусна!Изобщо много добре изпипваш нещата, най-общо, имаш нюх!  :Content_14:

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Faline
« Отговор #46 -: 02-12-2011, 10:19:35 »

Като ви гледам тортите на всички и се комплексирам  tooth
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #47 -: 02-12-2011, 21:10:39 »

Grow, точно сего съм в такъв период и много ми харесва, само на сурово съм и само понякога ме изкушава нещо готвено, всъщност само едно нещо: филийка хляб с тофу или някаква друга соева глупост - кюфте, дори пушена соева наденичка ядох онзи ден  :surpris_22: Не знам, защо толкова ме влече точно соята и се чудя да пробвам сама да си направя тофу тези дни  :Content_22:

Ros, благодаря ти, още съм начинаеща, но се старая   :thankyou:

Цветенце, аз пък се комплексирам, че ям толкова много и толкова тежки храни, а от салатките пак си оставам гладна, въпреки че последно време забелязах, че почнах да се наяждам и с зеленчуци, сигурно суровоядството ми почва да има ефект, маха се слузта и храната, която поемам, се усвоява по-добре, поне аз така си го обяснявам.  :peperudi:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Faline
« Отговор #48 -: 03-12-2011, 11:23:10 »

Много хубаво е това,аз си мисля че там е ключа,именно в баланса,когато хранителния режим е на периоди,било то сурови храни,сокове,дори и готвени ястия,но там с дисциплина и не повече от 1ж дневно :),макар че зимата имаме нужда от повече топлина,която готвената храна набавя.
От соевите продукти наистина само тофу съм пробвал в чист вид,а това "пушена соева наденичка" какво точно е не мога да си го представя  :surpris_23:,аз леко съм позабравил как изглеждат тия деликатеси.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #49 -: 05-12-2011, 20:28:18 »

Днес по случай на екадаши правя един ден глад. Дори първо реших да гладувам, тъй като нямах апетит, а после проверих и видях, че е екадаши. Пих вода само сутринта, не ми се пие цял ден. Бих могла да направя повече дни, но до пълнолунието няма да издържа, а и много чести ще ми станат разтоварванията. Освен това, искам да си отпразнувам студентския празник  :whistling2 - emotloader:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #50 -: 31-12-2011, 15:09:52 »

След една почти напълно веганска Коледа (оказа се, че в баклавата на баба ми имало масло  :surpris_22:, но затова пък беше тоолкова вкусна  :Appetit_17:) и като цяло липсата на млечни на масата ми от доста отдавна, а също и моето new year's resolution, новогодишно решение демек, да спра да хапвам медец, тъй като почна ли не мога да спра, а не е нормално... та вече мога да кажа (макар и не искам да казвам голяма дума), че май ще ставам веганче, живот и здраве  :peperudi:  :Content_22: :kisss: А след толкова много готвено (боб, сарми итн) усещам нужда от повечко сурово  :Appetit_4: :Cherries :peperudi:.
Ето го и чиийзкейка за довечера (портокалово-лимоново-мандаринов):

Весело посрещане на Новата Година! Да сте здрави, щастливи и все така вдъхновяващи! :sorcerer - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #51 -: 03-01-2012, 10:44:07 »

Ох искам и аз веганска Коледа догодина...ама за сега от цялата рода сме само аз и майка ми срещу 7 месари  :surpris_23: А този кейк исглежда...ммм  :essen: Нямам думи просто!
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #52 -: 06-01-2012, 23:48:15 »

Веге-и-не-само-парти!!! Признавам, че имаше и меса на трапезата, тъй като повечето гости бяха заклети месояди, но затова пък имаше и такива предимно вегански нещица:


шишчета: има с тофу, има и с кашкавал/моцарела
сосовете: босилеково песто, хумус и лютеница


маслинена паста


хайвер от амарант + аспержи


портокалов чийзкейк

+плодови бонбони, сандвичи с пастет от авокадо, други неща... без снимков материал обаче
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Faline
« Отговор #53 -: 07-01-2012, 10:21:31 »

Изглеждат супер! Faline, мариноваш ли ги в нещо аспержите? Ще си призная, че никога не съм яла, обаче от известно време ми се набиват на очо ;-)
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #54 -: 07-01-2012, 20:48:11 »

Ами тези аспержи тук са сварени набързо... амарантът също е сварен, така че като цяло не са сурови тези хапки, затова пък са  :Appetit_17:
« Последна редакция: 07-01-2012, 20:51:59 от Faline »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Faline
« Отговор #55 -: 08-01-2012, 09:23:06 »

Faline, поздравления  :love_026:
Отново 6+  :)

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #56 -: 08-01-2012, 16:50:31 »

Благодаря ти, Ros!  :kisss:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Цветна салатка
« Отговор #57 -: 13-01-2012, 19:07:19 »

Тези дни наблягам на тази салатка: освен че е много вкусна също така радва окото!

тъмна (лилава) зелка
морков
цвекло
зелении каквито имам (в случая маруля и магданоз)
червена чушка
сусамово семе
зехтин
ябълков оцет
 :essen: :Appetit_17: :essen: :Appetit_17: :essen:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Faline
« Отговор #58 -: 13-01-2012, 20:57:32 »

Красива салатка  :Content_22: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:...и шишчетата също  :Content_14:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Faline
« Отговор #59 -: 13-01-2012, 21:09:41 »

Ихаа, егати яката салата  :flowers2: :) :) :) :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.