Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Faline  (Прочетена 20453 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Faline
« Отговор #60 -: 14-01-2012, 18:36:29 »

Много красива и апетитна салатка, Фалин! :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #61 -: 14-01-2012, 20:21:11 »

Понеже съм фен на амаранта, какво друго има във въпросния хайвер?  :essen:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #62 -: 14-01-2012, 21:17:05 »

Красива салатка  :Content_22: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:...и шишчетата също  :Content_14:

Ихаа, егати яката салата  :flowers2: :) :) :) :)

Много красива и апетитна салатка, Фалин! :)

Мерси!  :thankyou: А е и икономична: вече от няколко дни си я правя от зелката още от рождения ми ден, тази със шишчетата, и все още имам повече от половин зелка! А правих и сок от нея - става лилав, изглежда много екзотичен на цвят :Content_22:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #63 -: 14-01-2012, 21:20:04 »

Понеже съм фен на амаранта, какво друго има във въпросния хайвер?  :essen:

Използвах тази рецепта: http://colourofcinnamon.com/%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82/

Обаче не е суров амаранта, май ставало и с покълнал.
Вместо лук сложих корен джинджифил и вместо бадем бразилски орех, но с лук и бадеми също съм пробвала и пак става вкусно.
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Faline
« Отговор #64 -: 21-01-2012, 19:30:30 »

Здравей, Faline! :fluretaa:
Изчетох целия ти дневник и ми направи впечатление, че имам много общи неща с теб. Първо, относно гладуванията, аз също правя соково разтоварване. Включвам и клизми за по-голяма ефективност на пречистването. За по-голяма доза протеини и хлорофил е хубаво да добавиш още зеленолистни - спанак, маруля, броколи, кориандър, а най-добре е да добавиш и пшенична трева. Тя дава много енергия.Можеш да си ги отгледаш вкъщи в сандъче.Става много бързо. Ето тук можеш да попрочетеш повече за сокове и комбинация от тях: www.RecipeMagician.com.
На мен днес ми е първи ден захранване. Направих 5 дни, от които 36 часа на вода. И аз имах същите симптоми като теб.През деня -никакви проблеми, чистих ,правих йога,но през нощта се въртях като луда, имах болки ту в стомаха, ту в жлъчката, сърбежи по тялото и на сутринта едно сърцебиене.Не спря няколко часа, реших ,че може и да е паднала кръвната ми захар, защото моята по принцип е в долната ми граница и си продължих на сокове. Беше и Екадаши, може би и това донякъде е причината.Преди като съм правила 36 часови има виене на свят , но нямах сърцебиене , сега обратното. Освен това съм ВАТА доша,по-точно вата-пита, но с преобладаваща вата. Може би и ти си вата. Доколкото знам от АЮРВЕДА за мен не са подходящи много дълги гладувания, затова приемам соковото разтоварване, което освен, че детоксикира, снабдява организма с много елементи. Това не означава , че няма да опитам да увелича на вода, но все пак гледам и нещата, които правя да ми доставят и удоволствие, а не да стават насила.  :)Освен това, зареждах и всеки сок с положителната си енергия. Преди да го изпия си казвах и представях как измива всички мръсотии в тялото ми, болни клетки и как клетките ми ми благодарят за това, което правя за тях. Енергията, според мен, е много важно нещо.
Рецептите ти също са страхотни, ще пробвам тортатата с двата блата и крема с райската ябълка. Само, че мисля да заменя райската ябълка с друго плод, ще видя с какъв.
Успя ли да си направиш сама соевите продукти? Аз също обичам , но засега си ги купувам готови ,но не знаем какво слагат вътре все пак.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #65 -: 22-01-2012, 14:34:39 »

Здравей, Сабинка!  :flowers2:
И аз съм вата, затова още не съм правила дълги гладувания, а и не мисля, че трябва. Аз отдавна не съм описвала какви точно сокове правя, но в момента една голяма част от всеки сок са зеленолистните - селъри, магданоз, маруля, спанак, броколи. Дори и в салатите ми преобладава зеленото, не мога и ден без нещо зеленко. Имам и ечемичена трева на прах - все още не съм се заела да я отглеждам сама.
Още не съм правила тофу сама, скоро пробвах едно органично silky тофу, много различно от това, на което съм свикнала, и много ми хареса, само че беше скъпичко.
При мен не се получи по-продължително разтоварването този път, не направих и ден на вода, въпреки че исках, но понякога социалните ангажименти изискват корекции на режима. Поне гледам захранването ми да е по-бавно, 1 ден вкарах плод и зеленчук, днес е ред на семената, утре ядки, вдругиден масло - самото дълго захранване също се и разтоварващо само по себе си. А и този път имах съвсем приземена цел - исках да сваля излишните килограми, които доста ми натежаха след празниците.
Откакто направих за първи път соковото разтоварване за първи път и видях невероятния ефект - съм му голяма фенка, след гладуване на вода, например, изобщо не се чувствам толкова свежа и подновена, а по скоро изтощена, но може би просто нямам тренинг. Така че мисля да си правя кратки сокови режимчета и занапред, ще се радвам да си правиме компания и друг път  :love_026:
« Последна редакция: 22-01-2012, 14:36:15 от Faline »
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #66 -: 03-10-2012, 19:01:56 »

Не съм писала от доста време и сега попаднах на дневника ми и се изумих, като прочетох, че преди само година нормалното ми тегло е било 54 кила  и съм искала да отслабна още  ??? докато сега нормата ми е 58  :o с тенденция за покачване. Иначе си спазих новогодишното решение и станах веган, но явно не ми се е отразило много добре или съм допуснала грешки в храненето.
След случайната ми среща с Theodora  :love_026:, а и преди това също така съм чувала за хора, живеещи на банани общо взето  :Appetit_4: ;D, прочетох това и онова, направих си регистрация на cronometer.com, почнах да си вписвам храните, които поемам, и се оказа, че още с обедната салата съм си поела почти цялото предвидена за деня количество мазнина (говорим за няколко парчета авокадо, не беше цяло дори). Бях в лек шок, тъй като обикновено вечер следва салата с доста маслини и обилно поръсена със смлян сусам, а после за десерт се хапват и семена/ядки в големи количества.
За да не ставам много подробна само ще кажа, че от днес съм на HCRV или LFRV, никакви ядки за известно време, почвам отново да покълвам (спрях се на амарант, киноа и елда, а също купени от броколи, от снощи накиснах амарант, но не ми покълна обаче и го хапнах така, полусуров).

Предизвикателството е двойно за мен, защото:
1) намалявам драстично мазнините
2) минавам на почти изцяло сурово - това вече съм го пробвала и преди, но не и в low fat варианта, а също сега ще се откажа безмилостно от хляба, оризовките и други приятни дреболии към иначе суровите салати, които ям.

Приятните неща са че ще похапвам плодове на воля, което е добре дошло за мен, особено банани  :Appetit_4:, а също така, че вече самата ми диета изисква повече спорт, не че досега не спортувах, но сега ще имам много повече стимул, а и енергия, надявам се.  :weight_lift:

Целта ми е да променя начина ми на хранене, който, макар и веган, през повечето време суров, не се оказа много благоприятен за мен.  :Confus_34:

« Последна редакция: 03-10-2012, 19:21:43 от Faline »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #67 -: 04-10-2012, 09:44:34 »

 :Content_14: Много е хубаво когато човек е разбрал къде бърка и има ясен план как да оправи нещата. Пожелавам ти бързи резултати, които да те мотивират и да ти показват, че си на прав път. Успех!  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #68 -: 05-10-2012, 12:32:04 »

Благодаря ти, Теодора  :flowers2:
Вече 3 ден съм така и съм учудена, че се наяждам. Докато преди колкото повече ядки хапвах, толкова повече ми се дояждаше и бях вечно гладна и настървена за храна.  А сега дори не си изяждам калориите за деня, защото се чувствам сита.
Пробвам с различни неща за протеини - вчера в салатата имаше по малко от: сурови гъби, кълнове от броколи, кълнове от соя, амарант - все още не покълва, не знам къде бъркам  :Confus_3: за днес се надявам да ми покълне елдата  :love_007: но май най ми се усладиха гъбките  :Appetit_17:
Тичам си обичайното количество обиколки засега, надявам се да има прогрес и по тази линия  :peperudi:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #69 -: 05-10-2012, 14:33:18 »

На мен амаранта ми покълва за 4 часа...  :surpris_23: Може би семенцата са кофти. Иначе елдата ми е фаворит на мен
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #70 -: 06-10-2012, 13:38:47 »

На мен амаранта ми покълва за 4 часа...  :surpris_23: Може би семенцата са кофти. Иначе елдата ми е фаворит на мен

Може би... елдата ми покълна без проблем, а амарантът и киноата се инатят  ??? ще пробвам с други семена.

Аз продължавам на сурово, днес бях на йога. Чувствам се леко отпаднала в интерес на истината, усещам леки симптоми на детокс, както е при разтоварванията, също така отслабнах, бавно но сигурно  :kisss:

Това ми е салатката от вчера:

сладки сочни домати с зеленолистни, кълнове и гъбки.
имаше и накиснато вакаме - ядох съвсем малко и имах пълната илюзия, че съм се наяла едно хубаво с риба  ;D

А току що обядвах със "сурови" спагети, че все еднотипна салата само (освен плодовете и зелените смутита, които се поглъщат през останалото време, но не ги коментирам много, защото там нещата са ясни) - колкото и да ми харесва, все пак е добре да има и разнообразие.



Въпросните спагети бяха от тиквички и тиква. Соса (кашата по скоро  tooth) наоколо от смляни броколи, червена чушка, кълнове от елда, кълнове от соя, гъби). Нарочно не слагах допълнителна мазнина, тъй като обикновено вечер ми се дояждат семена и тогава си хапвам дажбата. В началото като опитах тези сурови спагети ми се сториха ужасни - безвкусни, само си човърках с вилицата из чинията с неохота. Мина ми през ума да не се тормозя и да си им сложа малко смлян сусам/лен. В крайна сметка им сложих малко хималайска сол, черен и червен пипер, куркума, кумин - и разликата беше потресаваща!  :Appetit_17: получи се много апетитно и вкусно.  :love_007:
« Последна редакция: 06-10-2012, 13:41:41 от Faline »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #71 -: 06-10-2012, 16:51:01 »

Леле...само това ли яде? Аз ям 5 пъти по толкова  :surpris_22: Иначе е супер, вдъхнови ме и си направих нещо подобно на кашата, само че с карфиол вместо броколи и без соя. Станааа  :essen: Според мен отпадналостта(ако това усещаш под детокс де...) е от недостатъчно калории  :surpris_23: При умерен спорт на този режим ти трябват поне 2500, а ако спортуваш като мен - над 3000
« Последна редакция: 06-10-2012, 16:52:51 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #72 -: 10-10-2012, 08:24:00 »

Последната седмица, която се опитвам да следвам схемата 80-10-10 като цяло ям 4 неща:
1) зелено смути с плод - примерно спанак, банан и круша
2) през деня на работа - много плодове. Примерно, 3 големи праскови + 1 банан. Да се оплача, че от прасковите ми е наранена цялата уста, така че дори ме боли да се усмихвам, явно съм прекалила  :Confus_3:
3) вечер вкъщи една огромна салата домат, краставица, 3-4 маслини, зелении, кълнове елда, кълнове броколи, веднъж изхрупах половин глава броколи (сурово разбира се) - много вкусно ми беше  :Appetit_17: дори си помислих, че най-после съм се трансформирала в суровоядка  :surpris_23:. Също мъничко уакаме - ммм няма такава вкусотия  :Appetit_17:
4) десерт - намачкан банан, рожков, годжи бери, щипка чия, супена лъжица смлян сусам или коноп.
Цялата седмица гледах да не надвишавам 1500 калории на ден, тъй като една от целите ми е да отслабна. Не свалих много, надявам се защото на мястото на мазнината идват мускули - хех, наивната аз  tooth
Изкушавах се основно с алкохол, кафе, варени картофи, веднъж картофи с лютеница - странен избор, при обилието на въглехидрати които поемам точно картофи да ми се ядат  ??? защото са сложни или може би защото това готвих за дребния.
Днес май се разболявам и нищо не ми се яде и всичко ме боли от вчерашната йога.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #73 -: 10-10-2012, 08:52:41 »

Всичко 6+  :Content_14:, дори 8/1/1 не отричат картофите май...само дето са ти много малко плодовете според мен...но и ако не спортуваш хипер интензивно може и да са достатъчни ...знам ли  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #74 -: 19-11-2012, 14:55:48 »

Всичко 6+  :Content_14:, дори 8/1/1 не отричат картофите май...само дето са ти много малко плодовете според мен...но и ако не спортуваш хипер интензивно може и да са достатъчни ...знам ли  :surpris_23:

Днес изгледах сума ти клипчета на Freelee (защо ли хехе  :laugh:) и намерих и видеото за transition - което наистина позволява картофите с лютеница вечер, поне за преходния период, урааа  ;D Защото, честно казано, е трудничко веднага на 100% сурово за мен и се отказах в един момент. Последните дни доста готвено и/или мазно хапвам и се чувствам мн зле  :(. Но сега пак се вдъхнових да пробвам с hi-carb, като си позволя преходен период, който допуска всичките готвени храни, които всъщност ми се ядат - като супи от кореноплодни или дори паста с въпросната лютеница, йеее  :essen:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #75 -: 19-11-2012, 15:25:22 »

Да, те и пастата толерират, само мазно да няма. На мен не знам какво ми стана...просто нито ядките ме блазнят нито нищо мазно... само сладки и презрели продове ...  tooth Пък преди слагах по 1 тон олио на салатите и авокадо и семена ииии не можех да си преставя как го правят, ама то си става от самосебе си. Просто като постоиш така повечко време и минеш "абстиненцията", тялото ти се влюбва в hiCarb
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #76 -: 21-11-2012, 10:12:26 »

Блазе ти... колко горе-долу ти отне този преход? като време. Не ми се седи в абстиненция дълго време  :surpris_22:
Сега почнах да превеждам книгата 8-1-1 и още повече се надъхах за втори опит и се записах и в групата за Banana Girl.  :sorcerer - emotloader:
Само един въпрос ме мъчи - дали е подходяща цялата схема, ако не спортувам хипер много. Тя Фрили доколкото разбрах е фитнес инструктор. Аз се движа все пак, но май не е достатъчно: тичам 3-4 пъти седмично по 3-4 км, ходя на йога 1-2 пъти седмично и на салса 1-2 пъти седмично - само тичането е по-интензивното натоварване, йогата и танците все пак не са изтощителни. И сега зимата дано има сняг да карам и борда през уикендите. Просто се чудя дали няма да експлодирам от толкова въглехидрати, ако не спортувам повече.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #77 -: 22-11-2012, 17:37:33 »

ами отне ми ...около месец да мина на 811, но истиски не ми се ядяха поне след 2 месеца...иначе важното е да си разтрисаш лимфата и стомаха поне 1 път на ден, понеже иначе, поне на мен, не ми е готино на стомаха..  Но това си беше и преди 811...просто аз ако не спортувам имам лошо храносмилане. Пък и как да не спортуваш, много си си добре  :Content_4 - emotloader: Важното е да почувстваш това ободрителното дето го има след физическо натоварване.
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #78 -: 23-11-2012, 14:15:16 »

Ще взема да пусна тема за ски/борд - да заформим веган/сурова група за зимата :)

Аз между другото (шепнешком) трети ден съм банана гърл  - 100% сурово, само плодове и зеленчуци  :essen: :Appetit_17: :peperudi:  - ама засега няма да се хваля, за да не взема пак да си прецакам режима. По план искам да  изкарам така (и с малко мазнини де, до 10%, като свикна да съм без тях) до Коледа, ама като се познавам каква съм по-добре да си трая, пък да видим докъде ще стигна  tooth

Току що обядвах с 4 банана и 5 фурми  :Appetit_17: :love_007:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #79 -: 23-11-2012, 15:53:49 »

Хайде следващия път да ги докараш поне на 7 банана и 7 фурми  tooth
 За борда и аз съм вътре!
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.