Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 98297 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sis
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 173

« Отговор #140 -: 28-05-2014, 14:10:26 »

Благодаря ти, че споделяш и че отново пишеш. Желая ти много слънце и светлина по пътя!!!
Активен
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #141 -: 28-05-2014, 14:32:16 »

purelove,бъди здрава!  flowers2
Благодаря за всичко споделено, чета те с голям интерес!

« Последна редакция: 28-05-2014, 15:15:39 от Ros » Активен

съншине :3
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #142 -: 28-05-2014, 15:54:56 »

117 дни без храна, забележително...  браво, аплодирам Успех за напред!  flowers2
Активен
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #143 -: 28-05-2014, 18:27:21 »

Това е нашето лунно/ слънчево/ момиче. Някак ми стана топло и уютно като я чета. Бих я прегърнал с всичката любов на света.
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 152

Намасте

« Отговор #144 -: 29-05-2014, 08:23:21 »

Не знам защо.но усещам някакъв смесен заряд от носталгия,песимизъм,затвореност и някои др. труднообясними качества в почти всички писания.Или съм станал прекалено чувствителен,или съм луднал :)Дано не съм прав.
Хубав и светъл ден!!
Активен

"По делата ще ги познаете"
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3863

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #145 -: 29-05-2014, 10:00:59 »

Живко, чувал ли си поговорката  - "по-добре мъдър да те разплаче отколкото глупак да те развесели "  парти  
Не знам как е  при теб, но според мен на първо място трябва да е съдържанието в един пост, както и  посланията, произтичащи от писаното, а не какви чувства той провокирва у различните съфорумци.. ухилен
Всички конфликти, и тук и по други форуми, се започват когато се излезе извън рамката на контекста и се отиде към коментар на ЛИЧНОСТТА. (  по съдържанието не се пуска и дума, но пък щедро се заобсъжда личността  ухилен) Ти по съдържанието на двата поста имаш ли нещо да споделиш? Smiley  
Хората са различни, всеки си има спецификата на изразяване, като не може да се хареса на всички, но не  е и нужно амии... знам ли защото си е въпрос на вкус и на "кръвна група" дали някой ти пасва или не .. Но и да не ти пасва, това не значи, че не би могъл да ти е полезен..  слънце
Отиде ли се към коментар на личността, отива конят точно У РЯКАТА  ухилен

По-премереният , по неутралният тон на общуване е залог за "мирното и щастливо" съществуване на един форум. Иначе се стига дотам и двете "страни в конфликта" да се почувстват оскърбени и да си тръгнат , като е можело всичко да завърши с хепиенд, ако се е било внимавало малко повече с изразните средства..Нали затова имаме претенции да сме образовани -не само да слагаме на място препинателните знаци, ами и  за да намираме подходящата дума , която хем да изрази мисълта ни , хем да не засяга достойнството на отсрещния..
( Имам предвид размяната на пряка реч м-у Роми и Л.М. , която завърши точно по този начин. )  
« Последна редакция: 29-05-2014, 10:52:54 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Намасте

« Отговор #146 -: 29-05-2014, 12:51:17 »

Живко, чувал ли си поговорката  - "по-добре мъдър да те разплаче отколкото глупак да те развесели "  парти  
Не знам как е  при теб, но според мен на първо място трябва да е съдържанието в един пост, както и  посланията, произтичащи от писаното, а не какви чувства той провокирва у различните съфорумци.. ухилен
Всички конфликти, и тук и по други форуми, се започват когато се излезе извън рамката на контекста и се отиде към коментар на ЛИЧНОСТТА. (  по съдържанието не се пуска и дума, но пък щедро се заобсъжда личността  ухилен) Ти по съдържанието на двата поста имаш ли нещо да споделиш? Smiley  
Хората са различни, всеки си има спецификата на изразяване, като не може да се хареса на всички, но не  е и нужно амии... знам ли защото си е въпрос на вкус и на "кръвна група" дали някой ти пасва или не .. Но и да не ти пасва, това не значи, че не би могъл да ти е полезен..  слънце
Отиде ли се към коментар на личността, отива конят точно У РЯКАТА  ухилен

По-премереният , по неутралният тон на общуване е залог за "мирното и щастливо" съществуване на един форум. Иначе се стига дотам и двете "страни в конфликта" да се почувстват оскърбени и да си тръгнат , като е можело всичко да завърши с хепиенд, ако се е било внимавало малко повече с изразните средства..Нали затова имаме претенции да сме образовани -не само да слагаме на място препинателните знаци, ами и  за да намираме подходящата дума , която хем да изрази мисълта ни , хем да не засяга достойнството на отсрещния..
( Имам предвид размяната на пряка реч м-у Роми и Л.М. , която завърши точно по този начин. )  
Или аз съм неграмотен,или простоотново неразбран :)Имах превид целия форум,тая тъжна атмосфера-сякаш не сме във форум на пречистени и пречистващи се тела и души,а сякаш сме изоставени от любим човек Smiley
Вярно-пътят е труден,но пък си струва Smiley
Съжалявам ако пак съм предизвикал конфликт Smiley,просто ми стана тъжно за тези млади хора.
Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #147 -: 29-05-2014, 13:30:57 »

Не бой се , няма конфликт. черешки  Но на мен ми е интересно това , върху което акцентираш - "тъжно". , защото за 5 години  ти си единствен с подобно впечатление Smiley  Други характеристики сме чували достатъчно , но точно пък "тъжно" ни е за пръв път  амии... знам ли Е дай за всеки случай няколко примера за "тъжни" ,"песимистични" , "насталгични" постове, не се притеснявай Smiley
« Последна редакция: 29-05-2014, 13:32:59 от бате Бино » Активен

iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1110

« Отговор #148 -: 29-05-2014, 19:19:07 »

Или аз съм неграмотен,или просто отново неразбран :)Имах превид целия форум,тая тъжна атмосфера-сякаш не сме във форум на пречистени и пречистващи се тела и души,а сякаш сме изоставени от любим човек Smiley
Вярно-пътят е труден,но пък си струва Smiley
Съжалявам ако пак съм предизвикал конфликт Smiley,просто ми стана тъжно за тези млади хора.

aз те разбрах, наистина, даже не знам защо другите не схванаха за какво говориш, т.е. че не визираш конкретен пост и конкретна личност!

а форумът е тъжен, наистина, както  е тъжно и цялото творение, което целокупно въздиша даже досега...

а това за изоставянето от любим човек, пак си го налучкал, но с уточнението, че не Той ни е оставил, а ние можем да оставим Него!
и докато сме в това състояние, нищо не може да подобри мрака, който лъха отвсякъде, който мрак често човеците опитват да "просветлят" с всякакви неща, непопадащи в целта...
едно от тях, за съжаление, макар и само по себе си нещо добро, е опитът за правилно хранене...
« Последна редакция: 29-05-2014, 19:21:05 от iskrena » Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #149 -: 29-05-2014, 19:24:34 »

Е дай за всеки случай няколко примера за "тъжни" ,"песимистични" , "насталгични" постове, не се притеснявай Smiley

Боби, те на глед може да не са такива, но духът, който лъха от някои от тях.... това може да е усетил Живко...
Активен
salvaje
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

« Отговор #150 -: 29-05-2014, 20:56:33 »

Прав е Живко.  Grin И как няма да е като твърде често се пише за болести (уж за лекуването им), кем трейлс, колко изкуствена е станала храната или пък някакви дребнави заяждания... и рядко някой споделя ентусиазма си за това какво е открил(а) или какво е проработило при него/нея.

В тая връзка... на мен много ми липсват ентусиазираните постове на Тита.
Активен

Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #151 -: 29-05-2014, 21:12:39 »

Салвия, пише се за болести щото хората масово са просто болни, независимо от опитите и ентусиазмите си, които ти искаш да споделят!
една от причините, разбира се, колкото и да ти е втръснало да го слушаш си е тази - изкуствена храна, замърсена вода и въздух, изпълнен с богатства - метали от всякакъв вид, сорт и порода!   Grin
така че, това е нещо, което няма как да отсъства от трапезата на форума, освен ако не искаш да се плува в някаква розова нереалност!
Активен
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Намасте

« Отговор #152 -: 30-05-2014, 01:34:08 »

Слава Богу!
Вече бях решил да положа обет за мълчание. Smiley
Живот и здраве на всички и нека оптмизмът ви е приоритет и никога не ви напуска.
Обичам ви. сърце
Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #153 -: 30-05-2014, 08:52:38 »

Ама вие, сладури мои, ако се вглеждате  за  "тъжното" , ще го намерите навсякъде .. ухилен
Помислете от друг ъгъл - каква е идеята на един форум? Да забавлява и да оправя настроението или да предоставя ценна информация ?  намигам Това не е дружество на анонимните алкохолици все пак.. ухилен
Ентусиазмът , който не ни ( не ви Smiley ) достига от постовете - ще си го генерираме ние самите!  ухилен На база на информацията от тях , а не на ДИРЕКТНО НАСОЧЕНИТЕ красиви фрази.. Ако сам не можеш да се развеселиш и ентусиазираш , кой друг да го направи ? Smiley ( Ако баща ни не е оставил наследство, на вуйчо си ли ще се надяваме?  ухилен )  
После, вие май сте от тези,  за които "чашата е наполовина празна" ? ( а не - "наполовина пълна" ).. ухилен
Когато някой разкаже тук как се е излекувал от нещо си с помощта на натурални методи - това тъжно ли е или ентусиазиращо?  намигам ухилен  За мен лично това е супер ентусиазиращо и оптимистично, но  за друг явно е тъжно  -  съфорумецът говори за болести .. Smiley Да, говори се за патологии, но също така - и за начините за тяхното преодоляване, нали ?  намигам  

Освен това - вие забравяте, че по форумите се обсъждат най-вече ПРОБЛЕМИ, мили мои..  намигам И се търсят РЕШЕНИЯ.  Щом тук е тъжно, къде е по-весело - в бгмама ли?  ухилен във xnetbg    ли ?("конспиративният" форум) в автомобилните форуми ли ?  ухилен Ами ето аз вчера пуснах  пост в Ситроен форума за ПРОБЛЕМ - четвърти ден колата ми е във фирменият сервиз и не могат да открият защо първи цилиндър не ми работи. Ако нямах този "ТЪЖЕН" проблем Smiley  - какъв пост трябваше да им напиша - "Ейй, момчета, да знаете колко съм щастлив и доволен когато си шофирам моята Це петица! "  ухилен  Ще кажат хората - "Тоя нещо пощуря"  ухилен

Трети момент: Зависи от коя страна поглеждаме  - от страната на съфорумецът, имащ  ТЪЖЕН проблем, който трепери и се надява на помощ  и който ще бъде супер щастлив и "ентусиазиран" когато му вдъхнем надежда , или от страната на четящият  за неговите "тъжни" проблеми  намигам намигам намигам намигам намигам
Това ми намирисва май  на силно его..  Grin - да гледаме във всички случаи да извличаме оптимизъм  за себе си
Няма как винаги да сме "на плюс", понякога оптимизмът не е за нас, той е за този, на когото помагаме.. намигам намигам намигам намигам
А ние ще чакаме нашият си "оптимизъм и ентусиазъм" когато на нас ни дадат нужната информация! намигам намигам
Ето , аз "натъжих" момчетата в Ситроен форума с моят проблем, но ще съм весел и ентусиазиран, когато те ми помогнат да ми заработи цилиндъра SmileySmiley  
И обратно - няма да съм весел, когато някой от тях ще дойде да пита тука защо му е възпалена, например простатата.. Обаче ще съм радостен ако съм успял да му реша проблема, защото ще знам че той, питащият ,самият той ще е останал  доволен.. намигам намигам

Но най-важното  в крайна сметка е , че Живко ни обича , въпреки ,че сме "тъжни, носталгични и песимистични" ! слънце слънце слънце Това е да имаш ценната способност да си "НАД НЕЩАТА"  намигам намигам

« Последна редакция: 30-05-2014, 08:59:50 от бате Бино » Активен

съншине :3
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #154 -: 30-05-2014, 09:20:29 »

Убихте ентусиазма лъхащ от поста на purelove.  ухилен
Активен
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #155 -: 30-05-2014, 10:06:35 »

Нейното слънце не залязва. Наистина.
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
nortifox
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« Отговор #156 -: 30-05-2014, 22:12:39 »

Purelove  роза роза роза
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #157 -: 31-05-2014, 00:15:45 »

Но най-важното  в крайна сметка е , че Живко ни обича , въпреки ,че сме "тъжни, носталгични и песимистични" ! слънце слънце слънце Това е да имаш ценната способност да си "НАД НЕЩАТА"  намигам намигам

хепи енд  във форумски мащаб!   Grin
« Последна редакция: 31-05-2014, 00:22:27 от iskrena » Активен
Fruit
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 50

« Отговор #158 -: 31-05-2014, 14:22:28 »

purelove,  радвам се ,че си отново тук  flowers2
Активен
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Намасте

« Отговор #159 -: 04-06-2014, 08:12:16 »

Нека обобщим.Тези които са преминали пълния цикъл от създаването на темата досега,споделете,моля,резултатите и впечатленията си накратко.
Активен

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: