Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Електронен дневник на Mariya  (Прочетена 21689 пъти)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Електронен дневник на Mariya
« -: 27-07-2009, 20:05:42 »

 Дневникът  ни дава възможност да си правим себе-анализ, да следим ежедневието си и да имаме повече осъзнаване за това къде сме, къде отиваме и към какво се стремим. Дневникът ни напомня постоянно че следваме дисциплина, учи ни да бъдем честни със себе си и помага да преодоляваме трудните моменти в различните практики. Имайки дневник, това ни дава възможност да се връщаме назад и да виждаме какъв прогрес сме постигнали, къде сме имали трудности, къде можем да станем по-добри, къде сме се справили добре и къде не толкова. Това е още един начин да подобрим осъзнаването за себе си и за нашето ежедневие. Правейки ретроспекция на деня, преценяваме ситуациите и реакциите ни.

 Ако ви е станало интересно какво ще се появява тук, хвърляйте по едно око, но засега не гарантирам, че ще е материал, важен за някой друг освен мен. :)

С уважение, Mariya


Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #1 -: 27-07-2009, 22:28:49 »

27/07/09
6.00        -   събуждане
6.00-6.05 -  миене на лицето
6.05-6.25 -  жабуркане с нерафинираното слънчогледово олио
6.25-6.40 -  миене на  устната кухина+жабуркане със смрадлика
6.40-7.00 -  душ
7.03        -  чаша топла вода с сок от 1/2 лимон ,1/2 греипфрут
7.20        -  1 лъжица зехтин
7.40        -  1 лъжица macadania nut oil
8.00        -  1/2 чаша вода +лененото семе
8.01        -  чаша вода ;D
8.10-9.10 -  “мързелива" гимнастика+ фитнес с кростренажор
9.20        -  ябълка
10.00      -  грозде
10.45      -  чаша вода
11.15      -  1/2 манго
11.55      -  смути с  малини, банан,листо от  маточина
12.40      -  чаша вода
14.00      -  салата (домат, краставица, чушка /зелена, червена, жълта / ,червен лук,   босилек,зехтин+филия хляб
15.30      -  чаша вода
17.00      -  100 gr бадеми
18.30      -  чаша вода
19.30      -салата /зеле,моркови,чесън,зехтин,лимон, кориандър,сусам,червен боб/+филия хляб
20.00-21.00 -“мързелива" гимнастика+ фитнес с кростренажор
21.30          -душ с антицелулитната програма /кафе+зехтин/



12.10-13.45 разходка до/в Ravnedalen.http://www.ravnedalen.no/
« Последна редакция: 27-07-2009, 22:36:08 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #2 -: 27-07-2009, 23:02:30 »

Смятаиииий,ти къде се намираш .....От колко време си там,прости ми любопитството :)
Предполагам,че е доста успокояващо да се разхождаш из такива местенца(като това към което си дала линк).
 ;)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #3 -: 28-07-2009, 13:16:04 »

Здравей ,Василена
Живея в Норвегия, в Кристиансанд .Tук съм от 1,4 година,наистина е страхотно,а тази градинка е на десет минути път от нас .Tака че ,често съм там на разходка.По принцип съм "кашкавал" турист и често обикалям по различни места. :)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #4 -: 28-07-2009, 15:05:34 »

Да,да,видях ,че живееш в Норвегия и затова възкликнах.Сигурно е интересно.Как ти се виждат хората там? ;)
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #5 -: 28-07-2009, 15:14:34 »

Това да си суровояд в Норвегия трябва да е приключение. Какви са местните зеленчуци и плодове, при тоя климат нещо не се сещам за много...
Интересно ще е на всички предполагам да споделиш повече.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #6 -: 28-07-2009, 16:00:58 »

Здравейте!
Намира се всичко.има внос така че спокойно може да се намерят всички плодове и зеленчуци без никъкъв проблем, само да пообиколя магазините и си намирам всичко, което ми се яде .Aко не мога да си намеря нещо, родителите ми пращат от бг например мед говоря за чист натурален имаме кошери с пчели,баща ми се грижи за тях и само на него имам доверие.сега чакам пак поредната пратка че меда сварши. :) :) :)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #7 -: 28-07-2009, 16:28:30 »

Цитат
Как ти се виждат хората там?
Хора като на всякъде ,казват че са студени към чужденците ,аз не съм попадала още на такива.Имам приятели дето са  норвежци
 и такива дето са  женени за  норвежци или като мен са попаднали тук .Но аз проблем не съм имала досега ,навсякъде са много мили и ти обясняват всичко не ти крещят Eдинственият проблем който имах това беше с езика ,защото имат два писмени нинорск и букмол и страшно много диалекти ама се свиква с времето .Аз уча букмол и говоря кристиансанд диалект. Все още не разбирам всичко когато пътувам извън Кристиансанд особено на север, ама и аз като пътувам повече разглеждам такаче не ми е проблем.Най често срещнато изречение маи е ,,Какво каза,, ама не само кам чужденците ами и между тях като си говорят ,В началото се стресирах  :o като ми кажат така ,но когато разбрах каква е истината свикнах. ;D ;D на кратко.

Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #8 -: 28-07-2009, 17:00:54 »

 ;D ;D ;D
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #9 -: 28-07-2009, 17:03:16 »

Не са перфектни ,имат още много да учат, ама на мен ми харесва за сега.Аз съм малко панталей пътник,но и вече малко стара.  ;D ;D ;D :D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #10 -: 28-07-2009, 17:06:30 »

хмммммм бях написала нещо друго нo изчезна
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #11 -: 28-07-2009, 17:36:12 »

Ако не правиш на никой лошо никой няма да ти направи лошо.Макар че, на мен ми откраднаха 3 колела, е едното го намерих на 200 м от нас ,да се бях сетила и другите да потърся и тях сигурно щях да намеря ,това си е нещо нормално ;D ;D ;D.Пият много в петък и събота. Имат режим на алкохола.Алкохол по магазините, така нареченият Винпром,може да си купиш от понеделник до петък. до 20.00, събота до 18.00,неделя почивка ,за да идат на работа в понеделник.По заведенията можеш да си купиш до 02.00 но на космически цени.Бирата май им е най- евтина и за това пият бира ,повече като са навън/поне аз съм останала с такова впечатление/.
От хранителен магазин можеш да си купиш само алкохол с нисък % като бира ,сайдър,и т.н.
Това е режима в нашата община ,другите си имат друг час.Не  казвам че са алкохолици ,но си имат този проблем и си го решават както си знаят ,макар че ако има желание човек може да се зареди предварително,ама тва не е мой проблем. България я свързват със Слънчев бряг и Златни пясъци.
Ама и аз тема написах за алкохола...защо ли ???
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #12 -: 28-07-2009, 18:53:38 »

Марийче, верно много интересно! Благодаря ти, че споделяш! :)
А би ли казала какво значи подписът ти? :) Тъкмо се чудих на какъв език е, сега вече ясно :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #13 -: 28-07-2009, 19:40:32 »

Здравей ,Радула!
Норвежците  употребяват този израз ,когато ходят на разходки я в гората ,я на планина ,на чист въздух и т.н.Смисълът е  когато си на разходка никога не си тажен.Аз не мога да намерия конкретно как да ти го преведа поне сега не се сещам за някакъв израз на български. ::) ;)
АКО някой има предложение да пише .Тъкмо ще го сменя ,ама да звучи поетично.означава 
ut- вънка
på-на
tur-разходка
aldri-никога 
sur-тъжен

C уважение,Mariya  :)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #14 -: 28-07-2009, 19:56:48 »

Хехе, супер, благодаря ти, Марийче! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #15 -: 28-07-2009, 20:12:42 »

Цитат
Хехе, супер, благодаря ти, Марийче!

За нищо,пак заповядай
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #16 -: 28-07-2009, 20:46:59 »

6.00        -   събуждане
6.00-6.05 -  миене на лицето
6.05-6.25 -  жабуркане с нерафинираното слънчогледово олио
6.25-6.40 -  миене на  устната кухина+жабуркане със смрадлика
6.40-7.00 -  душ
7.03        -  чаша топла вода с сок от 1/2 лимон ,1/2 греипфрут
7.20        -  1 лъжица зехтин
7.40        -  1 лъжица macadania nut oil
8.00        -  1/2 чаша вода +лененото семе
8.01        -  чаша вода
8.10-9.10 -  “мързелива" гимнастика+ фитнес с кростренажор
9.20        -  киви
10.00      -   папая
10.45      -  чаша вода
11.15      -  череши
11.55      -  смути / ягоди листо от  маточина /
12.40      -  чаша вода
14.00      -  салата /китайско зеле,маслинки, царевица,мини царевички, зелен грах,кориандър,сусам,зехтин,лимон/+филия хляб
15.30      -  чаша вода
17.00      -  сок от моркови +зехтин
18.30      -  чаша вода
19.30      - салата / марула,репички,зелен лук, зехтин,лимон, /+филия хляб

днес никакъв спорт или разходка след обeд, мързелувам,че утре съм на плаж ,ако не завали . ;D ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #17 -: 28-07-2009, 20:52:05 »

Здравей ,Радула!
Норвежците  употребяват този израз ,когато ходят на разходки я в гората ,я на планина ,на чист въздух и т.н.Смисълът е  когато си на разходка никога не си тажен.Аз не мога да намерия конкретно как да ти го преведа поне сега не се сещам за някакъв израз на български. ::) ;)
АКО някой има предложение да пише .Тъкмо ще го сменя ,ама да звучи поетично.означава 
ut- вънка
på-на
tur-разходка
aldri-никога 
sur-тъжен

C уважение,Mariya  :)


Дори да си изял големия ръжен, на разходка излез и не ще бъдеш тъжен!

Те ви го на български в поетичен вариант ;D
« Последна редакция: 28-07-2009, 20:56:59 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #18 -: 28-07-2009, 21:02:11 »

Здравей,Mарулка.
Благодаря за идеята ,разсмя ме наистина много,всъщност винаги когато чета твои постове се смея от сърце. ;)
 имаш една почерпка от мен  :)
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Електронен дневник на Mariya
« Отговор #19 -: 28-07-2009, 21:22:35 »

почерпката след месец, че ся не ям :'( обаче мое ме черпиш една разходка до Норвегия ако държиш... ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 22 запитвания.