Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгата на Пол Брег "Чудото на гладуването"  (Прочетена 35048 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Сега изобщо не знам дали ще си пусна мнението където трябва,че съм такъв спец,че няма и накъде ;D.Аз съм много впечатлена от "Чудото на гладуването" на Пол Брег.Има интересни неща там.Тя е свързана с  гладолечението,въпреки че,той е привърженик на строгата форма на глада-само на вода.Но при всички случаи има какво да се научи от книжката ;)Идеята за форума е супер!
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Споко,Василена и аз съм от големите специалисти в интернет.....! Книгата "Чудото на гладуването" на Пол Брег наистина е страхотна и си заслужава човек да си я купи.Аз я имам в някакъв съкратен вариант,издадена 1993г. Притежавам още три негови книги "Здравословен начин на живот по системата на Брег", "Ябълковият оцет-чудодейно здравословно средство" и "Изграждане на мощна нервна сила". Впечатлена съм от този автор ,а наред с неговото име пише и името на неговата дъщеря-Патриша Брег.Ще ви разкажа интересен факт след неговата смърт.Той не умира от естествена смърт,а е блъснат от кола и е бил на 92год./до колкото си спомням/.При аутопсията установяват,че всички негови органи са абсолютно здрави и чисти и това учудило всички !!!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Починал е от инцидент със сърфа си:o(голям фен) и при аутопсията органите му били в състоянието на млад човек,невероятно нали.
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Джаки ,може и да си права за инцидента,не бях сигурна за него.Аз също съм му фен,но миналото лято имах такава случка,във връзка с Пол Брег....Синът ни беше на студентска бригада в САЩ,а ние в Смолян се запознахме с една американка от Лос Анжелис родом,живееща в Ню Йорк и беше в Смолян във връзка с работата си.Тя беше страхотен човек,на 32год. и от петнадесетгодишна е вегетарианка.Говорехме с нея за хранене и аз я попитах какво ще каже за Пол Брег и най-интересното беше, че тя не беше чувала въобще за него.....,нито за дъщеря му...!!! Нямам обяснение...
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Америка е грамадна,доктори и системи-безброй,а и те са доста ограничени(американците)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз имам 2книги на Пол Брег-Здравословен начин на живот по системата на Пол Брег и Готварска книга на гастронома.
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Аз имам за сега само 2 книги на Пол Брег едната е "Здравословен начин на живот по системата на Пол Брег",а другата "Изграждане на мощна нервна сила" много държа да си купя и готварската книга,но уви още не съм я срещала в книжарниците.
Само едно ми направи малко лошо впечатление и по точно изрази от сорта купувайте си от нашата хранителна добавка "Хуск",ябълковия оцет на Пол Брег е полезен за еди какво си и еди какво си -купете и него,посетете нашите диетични магазини и су купете еди какво си.
Според мен книгата е написана главно за американци,не е например като "суровоядство"на Атерхов просто стила не му е толкова популистки.

Незнам това си е лично мое мнение много уважавам Пол Брег за приносите му към здравословното хранене,не ме разбирайте погрешно,но просто някой неща ме дразнят.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Nel, и на мен ми се стори така след 3-тата им книга. Освен двете споменати от теб, имам готварската, а съм чела и:
Apple Cider Vinegar - Miracle Health System
Build Strong Healthy Feet
Healthy Heart
Water. The Shocking Truth

Въртят се около едно и също, а основното е казано в "Чудото". Ти си ми остава любимата от всички негови.

Ако си от Пловдив, готварската книга я имаше в магазинчето срещу кино 'Фламинго'.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Nel,напъъъъъъъъъъълно(Юлиян Вучков style ;D) съм съгласна с теб.И аз го отразих тоя момент с :НА6АТА програма,НА6АТА книга,системата НИ,КУПУВАЙТЕ това,КУПУВАЙТЕ онова.Не съм дребнава,но прави впечатление.Някак си комерсиално ми прозвучаха тези агитции,но пък книгите му са добри ,има какво да се научи от тях ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

И мен много ме дразни като в някои иначе полезни статии почнат да те убеждават, че за да постигнеш еди какво си, трябва да си купиш от техните продукти... Един вид го чувствам едва ли не като принизяване на здравословния начин на живот до степента на производителите на животински продукти, които всячески те убеждават, примерно, че млечният шоколад с добавен калции е супер полезен...  :-\  А двете неща са толкова различни, че е ужасно дори да ми минава през акъла...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

vladi от Русе съм и 100% я има някъде книгата,но не мога да мъкна детето по всички книжарниги в града.Въпреки,че съм разочарована леко след втората книга,която купиш,защото в нея се пишеше почти същото,се надявам поне в "Готварска книга на гастронома" да има повече рецепти отколкото размисли.Който я има да сподели.

Иначе в "суровоядството" на Атерхов също има доста рецепти,но аз искам да си запълня все още малката здравословна библиотечка с повече такива книги.
    vasilena ,  marulka радвам се,че сме на едно мнение.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

"Готварска книга на гастронома" - беше в мен за 1-2 седмици, има много рецепти, но на мен не ми допадна понеже повечето бяха готвени и с животински продукти и с не дотам естествени съставки.
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз споменах по-горе, че имам готварската книга! Има интересни рецепти, но повечето освен, че не са суровоядни, не са и разделни. За суровоядец не я препоръчвам!
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Е как така не са суровоядски,то нали Пол Брег е суровоядец,еееееее....,аз май няма да си я търся тази книга.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Nel,Пол Брег не е суровоядец.Той е "за" провеждането на гладолечебни курсове и "за" прородосъобразния начин на живот ;)
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Ем,май нещо не съм дочела,но останах с впечатлението,че препоръчва готвенето да се сведе до минимум,а без готвене по-добре.Чвно за това съм останала с такова впечатление.
Но все пак пише,че дъщеря му е редактирала книгата,та може да съм се подвела по някое изречение.
Мерси за поправката  vasilena  :).
Въпреки това ще потърся нещо по-интересно за цетене.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

На Пол Брег имам "Чудото на гладуването".Много добра книга,която доказва за пореден път,полезността от прочистването на организма.
А за смърта му,аз също съм чувал,че е загинал докато си е карал сърфа човека,на 95 години!
Много ми е интересно,месоядците,които говорят против лечебният глад,ако не си пускат анти-вирусната програма на компютъра,какво ще им се случи.И как не виждат връзката?!?
« Последна редакция: 02-06-2009, 13:56:45 от Svetlio »
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Ее,   Svetlio добро сравнение направи,просто нямам думи.Много сполучливо е излязло.Много си прав за лечебният глад с него се изхвърлят много токсични боклуци от тялото.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Nel,ако търсиш още книгата на Брег с рецептите,в Русе приятелка я има,може да и звъннеш да си я снимаш...
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Мерси
Jaki
аз си ги намерих вече тази,която ме интересуваше най-силно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.