Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спазвате ли определни часове за прием на храна?  (Прочетена 11845 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Здравейте на всички !
И аз мисля, че трябва да се придържаме към някакви основни принципи, но да не забравяме, че всичко е относително и строго индивидуално.

Да не забравяме, че нашето тяло е уникално и може да се нагажда към всякакви режими! .......


Прав си ,бате Бино, като казваш:

...

В прогимназията не , разбира се , но за всеки ,(поне на 2/3) мислещ човек е понятно , че препоръките за хранене на един 85 кг, 25 годишен спортяга  няма как да са едни и същи с  препоръките за 80годишен , разхождащ се в Морската градина  дедо, чието единствено натоварване за деня е да си спомня с умиление коя мома  на коя пейка е понатискал навремето.. :)

Диего, аз също като теб, сутрин нито ми се яде, нито ми се пие, но изобщо не се учудвам, защо някой мисли точно обратното.

Странни хора, сутрин дори вода не ми се пие (освен ако не съм махмурлия tooth). През нощта организма провежда едно мини сухо гладуване, защо бързаме да го прекратим с вода, сок или храна?

Samanta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Диего  Да      бате Бино Не !!!! :kisss:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А ти на каква база прецени , драга Саманта ?  ;)
Дали защото Диего ти стана симпатичен заради честия си  махмурлук , или просто хвърли ези-тура ? :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Диего  Да      бате Бино Не !!!! :kisss:
:flowers2:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Доказано е, че усещането за жажда се притъпява с възрастта. И аз не бях жадна първоначално и положих известна доза усилие, но после разбрах, че умората като цяло е причинена от обезводняване. Вече кардиото сутрин не ми е никакъв проблем!  :weight_lift: Сега, съвсем откровено, си мисля за чашата с вода, както преди за кафето.  :Content_22:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ето още един довод срещу популярната ( и много удобна :) )  фантасмагория "Тялото си знае най-добре какво му трябва .. " , нали Теодорче ?  ;)
Вярно , има известно противоречие, защото мозъкът също е част от тялото :)
А умората , Теодорче , може да се дължи на безброй причини по принцип. Ако отворим медицинските буквари , там тя е като важен симптом на почти всички болести и недоимъчни състояния ( минерал липсвал, витаминче трябвало, хормонецът зациклял
/ напр. при хипофункция на щитовидната/ )  , така че си истинска късметлийка - да я уцелиш от първия път :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173



  Бате Бино, много добре си описал различните гурута Шаталова, Кларк, Малахов. Напълно споделям мнението ти. За образоваността на Малахов и аз съм се замисляла, особено след като прочетох автобиографията му. Даже се зачудих дали да му вярвам на 100 процента.
 Не си споменал нищо за д-р Олга Елисеева, а би ми било интересно, знам че имаш лични впечатления.
 Специално за мен книгата и "Класическо природосъобразно прочистване" е изключително ценна. Но относно часовете за прием на храна не знам мнението й.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Да...тялото много добре си знае, затова моите колеги тъпчат Мак Доналдс и чипс...   tooth Относно късмета...не е изобщо късмет и далеч не е първото което съм пробвала като "ритуал" сутрин, пробвала съм какво ли не. При друг може да не действа, но аз все пак е вариант :) Дано всеки намери нещо, което му върши работа  :peperudi:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Сиси, ще ти споделя специално за теб , щом ти е интересно за Елисеева.
Не е по темата обаче , и ще ни мъмрят :)
 Аз като ходих при нея , лично не можах да я зърна , защото се беше скрила в Карлови Вари да пише поредната книга. Така че впечатленията ми са косвени. Цял отбор от висококвалифицирани и опитни доктори са примамени в центъра й.
Лекарката , при която аз попаднах , беше много любезна , а аз много послушен, затова  диагностиката продължи почти 4 часа. Използват  доста точните апарати  ( със стрелка !) на фирма Имедис. Опитах се да й направя впечатление като й цитирам някои размисли на академик Неумивакин, но се оказа , че тя е работила с него в миналото :)
 Иначе пада здраво и комплексно прочистване на организма. Има някои различия със Семенова и Малахов. За тормоз над разните бацили използват прибори от рода на цепера - пускат определени честоти. Обаче не едно-единствено приборченце да въздейства на  цялото тяло, а нещо като електрически гердан се премества тук-таме  по тялото , в зависимост от това ,  къде (според диагностиката)  са намерени разни нашественици ( паразити или лоши бацили) .

 Аз лично имам сериозни резерви към този начин на въздействие и не вярвам в 100% му ефективност.
  (1. Установяването - кои са поразените от паразити органи или части  от тялото става посредством резонансно тестиране    само в една точка - над нокътя на показалеца , което няма как да има висока точност! Ако пропуснеш някое органче,  какво става - избил си навсякъде другаде , но после от него те пак се разселват из тялото където им видят очите.
  Още повече , за да  "отчете" приборът бацилите, те трябва да имат определена бройка , за да бъдат  опасни. Ако са малко на брой - апаратът не ги лови.(казва - не са страшни)  Обаче като усетят жегата зад ъгъла  , гадинките почват бясно да се размножават и стават наистина много и опасни ( подобно е и когато ги подгониш с антибиотици)  
(така е и в лабораторията - гледат какъв е титъра .Ако е малък - викат "карай, свиркай си " ..  Да , днес той бил малък , но какъв ще бъде  утре?
/ "Невъзможното днес е възможно утре" - Циолковски :) /
 2. Добре, установено е , че имам  златист стафилокок в простатата.  Почват да го гонят с ток. Обаче процедурите траят няколко дни. Ако са ме тествали в понеделник, дали към петък този стафилокок ( разбрал , че е нежелан в простатата ) не би могъл да се премести в белия дроб по кръвен път? От където никой няма да го гони?
3.  За да бъдат установени и после изгонени посредством ток с определена честота, бацилите и паразитите  трябва да имат тази честота. ;) Обаче ако са още яйца  , или пък минали в някакви "спящи" състояния , тогава май нямат своя частота.. След като мине косачката онези "спящите" се събуждат и попълват редиците.
4. Лабораторно беше установено  , че с ток (дори 500 пъти по-силен от препоръката на Кларк в книгата й) не е никак лесно да се изпъдят разни бацили. Поне не от първия път..  
 Затова болшинството  (алтернативни)  специалисти смятат , че фитотерапията е много по-ефикасна в тези случаи- като поотровим кръвта  с това-онова , тя самата после отравя и изгонва нашественика, нали си тече навсякъде.. Затова Семенова залага именно на нея и не използва ток.  
Но когато се налагат спешни действия , резонансната терапия определено би могла да бъде от голяма полза,  докато се овладее положението и да се реши какво да се прави по нататък. ( Елисеева разказва за облекчаване на много тежки състояния буквално за  броени часове )  

Лошото е , че поне  тогава, (през 2006 ) не беше организирано на  санаториален принцип и се налагаше всеки ден да ходиш до другия край на Москва . Не е удобно, определено. Може вече да е по друг начин.
      Но Елисеева явно дерзае яко и покорява все нови и  нови хоризонти.
(Олга и Евгения Елисееви са първите , открили природния холографски метод за записване на информация в човешката кръвна плазма , и са го приложили в изследванията си .)
 Купих си книгата й - " Защо човек боледува от рак. Сензационни разкрития на квантовата медицина и нови методи за лечение "
Зарадвах се , че ще науча и аз нещичко, обаче не знам как би могъл да стори това дори и професор по медицина.. защото там няма никаква медицина , само физика . Ето произволно избрани абзаци:
 
" Най напред интерферентната картина е запомнила следата от срещата на големия квант с високоенергиен електрон, след това от шлейфа на разсейване започва синтезът на спиралата. С ювелирна точност започва абсолютно симетричен синтез, който ще увие шлейфа на разсейване на спиралата. Материята на кръвната плазма на човек , болен от рак, съдейства  за съвместен синтез на основата на електронно позитронни двойки. "
"Уникалните свойства  на мазерното излъчване позволяват да се създаде в кръвната плазма  цяла поредица универсални радиоантени.  На всяка стъпка от промяната на квантовото състояние на материята  на кръвната плазма възниква собствена радиовръзка , осигуряваща взаимодействието на всички микроскопични обекти в кръвната плазма помежду им и с пространството"
 Цялата книга е такава.  С радост ще я подаря  на някой и ще доплатя , за да ми разясни какво е искала да каже Олга в нея  :)
 
Но това е пътят. Стогодишните догми като например - "дошъл бацил-донесъл болест- дай ми чука (антибиотика) за да ти върна здравето.."  отдавна им е време да си ходят.  

« Последна редакция: 11-11-2011, 13:46:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Бате Бино, много благодаря за изчерпателния отговор. В цитираната от теб книга, нивото е наистина твърде академично. Аз съм чела "Тайната на неправилните диагнози невидимите завоеватели на нашия организъм".
Буквално на последната страница има мн. интересна противопаразитна схема. Лечение с пелин, при което през час се слага цветче пелин в/у езика, но това се прави и през нощта. Курсът е 3 дневен и се повтаря след седмица. Описвам го съвсем схематично, има мн. подробности. Доста трудно изглежда, но интересно. През 2003г. е залагала и на билки, после може би става по-комерсиална.
Извинявам се, че променихме темата, но винаги научавам от теб неща, заради което си заслужава да чета форума.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря , Сиси.  Тая, цитираната от теб книга я бях дал за прочит на една докторка от Варна, която първоначално ми беше симпатична. Тя я прочете и каза : " Това хич не може да бъде така! "   (Аз с доктор  рядко се наемам да споря, защото ще ме цака с кухи познания и ще реши, че ме е надспорил :)
Обаче , когато избухна като водородна бомба при защитата на дипломните работи ( а моята естествено беше за  тоталното изобличаване на "хуманната" медицина :) ) вече съвсем ми падна в очите.
Тя е известна с това , че ненавижда "алтернативната" медицина  , но не очаквах чак да ме накълца на салата :)
Понякога това да си лекар е доста тежка присъда :)

   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

 Темата станала забавна
А ти на каква база прецени , драга Саманта ?  ;)
Дали защото Диего ти стана симпатичен заради честия си  махмурлук , или просто хвърли ези-тура ? :) 
и разнородна... 
 Теодорче, жаждата е последният повик на организма за вода. Оставиме ли организма на малко вода, при следващото делене, клетките ще  съдържат по-малко от безценната течност. Следващите ще съдържат още по-малко и накрая ще се превърнем в мумии  :Content_4 - emotloader: Това не означава, че трябва да пием по 10 литра вода, а да увеличиваме дневният прием, докато усетим правилното количество.
 Явно няма да стигнем до едно мнение за закуската...  Какво мислите за обяда и вечерята? В колко часа трябва да са ? Съгласни ли сте,че обяда трябва да е предимно от въглехидрати, а вечерята от белтъчини ?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Aз въглехидрати след 16 часа ям само ако искам да не спя :)
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Да , зная какво е мнението на Шаталова - набляга на хранене два пъти дневно с тенденция да се напредне до веднъж дневно.  Специално на  закуската не видях да се спира .( прехвърлих набързо заради теб цялата й книга, благодаря ти :) )
Което значи , че двете хранения може да са закуска и обяд. :)

Сигурно говорим за две различни Шаталови  :surpris_23:, сега и аз отварям книжката, иии хоп:

"... В нашия лагер, „закуска”, в традиционния смисъл на думата не съществува. Заменя я чаша билков чай  с една чаена лъжичка мед. Това е продиктувано не от моите субективни желания или капризи, а от обективно същетстващите биоритми на човешкото тяло. Отдавна е установено, че храносмилателните функции достигат максимална активност в периода от 10 до 14 часа, ето защо, обядвахме в 12 часа ..."
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Диего , ти пак забрави за Аюрведа без да искаш .:)  Нищо ,простено ти е , нали си Зоро.. :)
(Те затова те и похвалиха вероятно..  :)  )
Пак да кажа може би за седемнайсети път :
Не може да има универсални препоръки за различните  типове хора! За "вата" едно -две хранения на ден са малко. Ще усеща глад, а когато дойде дългоочакваното време за храна - може да преяде. Обади се на Петко, той е 100% вата, нека да ти разкаже какви са му усещанията когато пропусне дори едно ядене.
За "кафа" може и без закуска, може и без вечеря , няма да усети дискомфорт.
Различията не са в проценти, те са в пъти!
Да, максимумът е по обед, аз не съм твърдял че е сутрин или вечер.

Самата Шаталова е почти чиста кафа.
Затова дава и препоръки, които пасват на нейния тип метаболизъм :)
Ето я тук:
 http://video.mail.ru/mail/a8815a/699/745.html
http://www.molode4no.net/images/122.jpg
Обърни внимание каква масивна китка има. По-голяма е от моята даже.
И какво едро телосложение въпреки оскъдното си растително хранене. И въпреки факта , че е във възраст вата ( над 60г) , когато човек така или иначе почва да губи тегло. Ако се храни по "обичайния" начин, тази жена ще тежи поне 102кг.
 Ако беше вата , щеше да запее друга песен на друга октава :)
(И с това оскъдно хранене щеше да тежи под 50кг при ръст да кажем 170 )

Така като спорим с теб, се сетих неволно за една моя преподавателка по география в Езиковата гимназия. Това беше човек от съвсем различен калибър..
Когато ни изпитваше или правехме контролно , ни оставяше да  си ползваме учебниците, щом толкова искаме.. :)  
   И въпреки това трудно някой изкарваше повече от тройка! Жената се опитваше да ни накара да мислим,  а не да цитираме механично написаното в бумагите. Оказа се , че това явно никак не е лесно дори за хора с претенции ..:)

« Последна редакция: 14-11-2011, 12:30:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Бино, забравих за Аюрведа, когато на тестовете за определяне на дошата изкарвах почти равен брой точки и за трите :Confus_3: ... пък и отдавна съм изхвърлил в коша всички конкретни "инструкции за употреба", касаещи тялото, разума и душата ... прави едно, прави две ... ае сиктир, живота да не е ШЗО!
Пак повтарям, природата ме е дарила с чудесни инстинкти и интуиция и предпочитам да се вслушвам в тях.
Теодора, когато човек е взел твърдо решение, да не следва утъпканата пътека на болното стадо, уверявам те, тялото му няма и да си помисли за Макдоналдс!
« Последна редакция: 14-11-2011, 14:43:28 от Diego de la Vege »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ами и аз нали това исках да кажа я, (ама ти пак не вдяна.. :))  - да не се спазват механично инструкциите, а да се съобразяват колкото може повече фактори и  на тяхна база да си вземеш решението.

А по ШЗО-то .. , аз понеже съм бил там, не всичко беше толкова лошо. :)
Ти прочете ли мъдрата приказка от Мер?  ;) 
Има и там с какво да се обогатиш. Например с това от абсолютен новобранец през първата година да станеш командир на взвод през втората.  Как бързо се сменя приоритета  в мисленето и поведението ти , когато от изпълнител на заповеди се превръщаш в генератор на такива .. :)
Почти невъзможно е човек да остане напълно независим от някакъв висшестоящ фактор. Дали ще бъде началникът му, дали ще бъде банката, от която е взел кредит, дали ще бъде съпругата му, дали детето му , което прекалено обича.. все трябва да се съобразяваш с някого или с нещо . А това не е задължително да ти тежи и пречи ако си успял да налучкаш начина.. :) 
Напротив, даже може да ти е от полза. В тоя смисъл ШЗО-то на мен ми беше от много голяма.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Jorko, никой не говори за 10 литра, а за здравословните 2-3. Много малко хора познавам, които си ги пият. Просто споделих, че аз в началото, за да изпия дори литър на ден, трябваше да го правя без да усещам жажда, а сега тялото ми си ги иска. Може би моите инстинкти не са перфектни като на Diego  :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... Може би моите инстинкти не са перфектни като на Diego  :whistling2 - emotloader:

Май се изразих неправилно, имах предвид, че природата е дала на всеки (не само на мен) чудесни инстинкти. Интуицията пък е онова тихичко гласче, което ни казва във всяка една ситуация, как трябва да постъпим, ние обаче си имаме една купчина неписани правила за поведение и му казваме - бе яяя шат ап, след време въобще преставаме и да го чуваме дори ... Не казвам, че не трябва да се спазват основните закони на обществото, идеята е да не се носим неосъзнати и пасивни по течението.

стана малко офтопик, сори
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Именно на мен тихото гласче ми казваше да пия вода, дори когато не бях жадна... Абсолютно съм съгласна, то винаги знае кое е най-доброто за нас, въпроса е да чуем правилния глас, защото редом с него се обаждат и егото, и мързелът...  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.142 секунди с 23 запитвания.