Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спазвате ли определни часове за прием на храна?  (Прочетена 11844 пъти)

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Важно е да не бъркаме глада с жаждата! Инстинктите трябва да се следват, но трябва да сме пречистени и да няма външни влияния. В крайна сметка, трябва да се храним само когато сме гладни. За дошите не знам много, а и не ме интересува. Според мен индийските учения не са актуални, или поне не за нас. Нямам намерение да обиждам когото и да било. Най-полезно е да се храним с български плодове и зеленчуци. Вибрациите са най-хармонични там, където човек се е родил. Защо тогава не следваме знанията и ученията, които са дадени за България?!? 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Жорко.., Тесла, Нютон, Фарадей, Макс Планк, Томас Едисон, Андре Ампер, Джемс Джаул, Блез Паскал,  ... и още хиляда (поне),  също не са българи, доколкото си спомням.. :)
И викаш, ученията им не би трябвало да са актуални за нас   ..?  ;)
 Интересно ми стана , между другото , кога едно учение би могло да бъде "актуално" и кога не  , замислих се :)
Излиза , че когато ти лекуват 5 органа на 5 различни етажа  в болницата или когато една болест ( диабет напр.) я лекуват 5 специалисти с 5 различни специалности,( и пак не могат да я излекуват!) , като никой не разбира от това , което разбира колегата му , е по-актуално.
Защото точно такова е положението навсякъде в "модерния свят" , вкл. и у нас, :)

Да спомена само и други учения от тази "неактуална" част от света - йога, акупунктура, рейки, цигун, китайска медицина ,  източни бойни изкуства..
Помниш ли преди няколко години някакви  "неактуални" лекари от Тибет бяха отишли в София да полекуват.   За нула време се записаха пациенти за няколко месеца напред...:) Лекарите си тръгнаха, няма ги.

Прав си за храните . Отговорът го е дал още великият отец Паисий през хиляда седемстотин  и коя година.. :  "Защо се срамуваш, неразумни юроде, да се наречеш българин.."
Все едно го е казал оня ден..
(Когато бях дете , го наричаха "чуждопоклонничество" .)  
Отговорът е - защото и сега се срамуват!  Не само на продуктите си , хотелите си, заведенията си ,   фирмите си  и т.н     дават чужди имена. Погледни само как започнаха да си кръщават децата - Патриция, Дейвид, Патрик, Урсула, Барбара,Джоанита, Флорентина, Памела, .. (при това не става въпрос за малцинствата, а за чисти българи . Те даже малцинствата са по-сдържани в това отношение)
От доста време заглеждам рубриката във вестника на народа (Уикенд) и виждам , че поне 50% от имената на бебоците вече са доста далеч от българските. Не знам дали има друга страна с подобен "феномен".
А ти искаш да ядат български плодове и да пишат на добър български ..  tooth
« Последна редакция: 16-11-2011, 07:57:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... Отговорът го е дал още великият отец Паисий през хиляда седемстотин  и коя година.. :  "Защо се срамуваш, неразумни юроде, да се наречеш българин.."
Все едно го е казал оня ден..
(Когато бях дете , го наричаха "чуждопоклонничество" .) 
Отговорът е - защото и сега се срамуват!  ...

А може би имат причина да се срамуват, може би голия патриотизъм и изтърканите лозунги вече не ги топлят, що за назидателен тон, пречат ли ти нещо?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Диего, айде да ти предложа едно споразумение - аз няма да коментирам твоите постове и ти няма да коментираш моите. Става ли ? (Мисля , че от това само ще спечелиш.)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Определено храната трябва да е главно от географските ширини, които човек населява. Нелепо би било да караш ескимос да яде плодове, а африканец китова мас... Просто организма има различни особености и нужди. Аз лично винаги предпочитам българските продукти, което не означава че се лишавам от вносни.
Активен
Psychonaut

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Бате Бино, никой не отрича приноса за науката на Тесла, Нютон и тн... Темата на разговор е друга, а и като цяло на форума(нямам против и други теми). Мисълта ми е, да черпим опит от български учители, знахари билкари и каквито там се сетиш. Знанието сега е при нас!!! В началото е било дадено на индииците, след това на евреите, но и двата народа не са го използвали по предназначение(за това са пръснати по целия свят). От нас се очаква инициатива, а не ровене в миналото...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.