Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суровоядство на път  (Прочетена 3861 пъти)

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Суровоядство на път
« -: 13-01-2012, 19:44:14 »

Ще се радвам да споделите, как един суровоядец може да остане такъв, дори и на дълъг път... или поне веган. Въпреки че ми се е случвало да карам с дни на ориз, макарони и пържени картофи, и не е много приятно, макар и да е веган.
Предстои ми дълго пътуване, не мога да нося буркани с кълнове или тахан, трябва ми нещо, което няма да ми се разлее из багажа. В местата, където отивам, няма био магазини, нито веган заведения. Разбира се, навсякъде се намират салатки и плодове, но лично аз съм от по-лакомите и няма да издържа само на тях, особено на дълъг път. Обикновено в такива случаи си позволявам някое сиренце, за да се чувствам добре, но този път искам да си остана на растителна храна и още по-добре сурова, тъй като пътуването се пада точно седмицата, когато е подготовката към житния режим, който наистина искам да се опитам да спазя. А и по принцип не ми се връща към млечните.

Моите идеи:
ядки+сушени плодове (ще си ги купувам и там, надявам се)
пакетче конопено и/или сусамово семе (да си поръсвам салатките)
пакетче спирулина (да си я добавям във фрешовете)
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Суровоядство на път
« Отговор #1 -: 13-01-2012, 19:51:52 »

Може крекери да си вземеш,не заемат много място и са трайни...
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Суровоядство на път
« Отговор #2 -: 13-01-2012, 20:36:37 »

Мерси, това е идея... единственният и недостатък е че има риск да ги изям всичките още първия-втория ден  :Content_4 - emotloader:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Суровоядство на път
« Отговор #3 -: 13-01-2012, 21:12:45 »

Въй, въй, въй....same destiny that we share  :surpris_23:
Ами, аз си взимам ябълки, ядки (ако не изникне спешно пътуването, успявам да си ги накисна), някой и друг морков, пиперка, които да ръбам поне лятото...
Иначе, да, крекери и сушени плодове, пресни ябълки и тъй....и салатки някъде, ако можеш да си поръчваш или да си купуваш плодове и зеленчуци от местни магазини....
И на мен ми предстои същото нещо от утре до вторник и сега ще кисна едни орехи, пък ще влача ябълки, моркови...бля-бля-бля...от Кърджали-то ще завъртя и някакви сушени плодове и още нещо от пазара и толкоз!!!
Успех и дръж фронта!!!
О, пропуснах, ще нося и малко хлорелка и ще я разтварям в топла водичка  :D
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Суровоядство на път
« Отговор #4 -: 13-01-2012, 21:47:42 »

Мерси за идеите! Наистина ще си взема ябълки и моркови за из път... Лошото е че имам около десетина дни на "враждебна" за вегани территория  :surpris_23: Ще се опитам да мина и аз на плодово-зеленчуков режим... Но вече съм ти казвала, Цвете, че направо ти завиждам че се наяждаш с не много калорични неща. Аз след салатката ако не се натъпча с ядки, стафиди, обилно поляти с тахан - все едно не съм и яла... Затова сигурно в момента съм +5 кила. А по време на пътуването просто се виждам как се тъпча с хляб и картофи  :Confus_3:
Успешно пътуване ти пожелавам! И вярвам в теб, ти си един пример за пътуващ веган :flowers2: и пиши после, как е минало... И аз ще пиша, но моето е след 2 седмици  :sorcerer - emotloader:


Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Суровоядство на път
« Отговор #5 -: 13-01-2012, 22:46:38 »

А сусамовия тахан ако го смесиш с равна част мед, и като прибавиш смлени орехи, бадеми и слънчоглед (по възможност накиснати) към него, ще получиш доста насищаща и вкусна смес, от която можеш спокойно да си вземеш 2-3 буркана, които ще ти стигнат без проблем за период от 14 дни  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Суровоядство на път
« Отговор #6 -: 14-01-2012, 00:17:52 »

Bpa, даааа, това ми е любимо... даже прекалено любимо, отчасти затова реших да спра меда (отчасти по вегански съображения), дори си мисля в житния режим да го заменя с фурми примерно...
Притеснявам се да не ми се счупи буркана в куфара, да се чудя какво да правя, от друга страна пък ако го опаковам в повече хартия би трябвало да издържи  :surpris_23:
Май ще замина с сума ти торби с ядене и като хапвам от всяко нещо ще си спомням за вас и всичките ви съвети  :thankyou: и така ще устоя на всички съблазни  :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суровоядство на път
« Отговор #7 -: 14-01-2012, 18:41:12 »

Аз на път винаги вземам микс от сурови ядки и стафиди, ябълки и банан както и таблетки спирулина. Но можеш да си направиш и сурови крекери и да си ги хапваш със салати когато има такава възможност. :)
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Суровоядство на път
« Отговор #8 -: 15-01-2012, 12:56:16 »

Айде и аз ще кажа,макар че моето от леснотия чак куца откъм друго(вкусово разнообразие примерно).
Цяла зелка,чанта с орехи,плодове които издържат-ябълки тям подобни,евентуално кутия с фурми.Зелката дори не я режа,ръфам я като заек за радост на околните  :Cherries
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Суровоядство на път
« Отговор #9 -: 16-01-2012, 12:07:48 »

Може някакви сладки от този тип: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=17.0 - опаковани, лекички, насищащи .. :)
Аз си вземам обикновенно с мен чиа и сутрин с чайче и някое плодче може да се пласира във всякаква враждебна или приятелска обстановка :)
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

starless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Суровоядство на път
« Отговор #10 -: 22-01-2012, 20:15:14 »

Според мен всичко зависи къде точно къде отиваш.
Бил съм в страни където няма био продукти, но из пазарите е лесно да се намерят ядки, сушени и пресни плодове собствена продукция (в повечето случаи био, но без сертификат)

Аз по-скоро бих взел няколко пълнозърнести хляба или пълнозърнест сухари/бисквити. Може би няколко пакетчета тиквени семки, конопено семе, два-три черни шоколада ...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.