Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212824 пъти)

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #220 -: 27-10-2016, 18:41:28 »

Боко , изтърва почерпката .. :) Lancia Kappa coupe

NRG,  цена в долари означава - че от чужбината нейде ще идва.. А от там гаранция няма. И ВРЪЩАНЕ при нехаресване - също!  tooth А от БГ  и двете ще са възможни. ( освен ако  и ти не си в чужбината. Това е друго вече. А и открай време от чужбина закупен уред е по-надежден от същият, купен от БГ . Важи за всичко, вкл. за автомобилното масло и праха за пране  :pensif_29: )

И другото неприятно - Кювингс, закупен тук в БГ ще е с цена около 1000 лева.

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #221 -: 06-11-2016, 11:15:21 »

Бате Бино, много готин автомобил! Не съм те мяркал из града и определено не съм виждал на живо този модел...Дано не ти прави проблеми, че като рядък модел, сигурно теудно се намират части...Между другото, ако ти трябва нещо за автомобила и го има в магазина, мога да помогна с 30% отстъпка...Това за определен магазин де, ама те всички продават почти едни и същи части...ама да не се налага :)
Сега за Грийниса.
Машината изглежда добре. Много приятно тиха и удобна за ползване. Първо я пробвах със 6 средни моркова и 4 средно големи ябълки...сока беше чуден.. излезе към 600 мл някъде.Също така не става въобще бавно. Пулпата излиза доста суха и пробвах да я прекарам втори път, след което пусна още малко сок и пулпата излезе още по-суха и спластена, но се появиха и мааалки парченца в спка, което не е лошо според мен...С миенето се зае жената и се справи бързо, като четката от комплекта сваля за секунди всичко, което се е набило в цедката...На следващата ситрин пробвахме пак с моркови и ябълки, но този път и цвекло. Много хубав сок става и съм много доволен, понеже предимно това ще цедя май... след това промих два пъти с по една чаша вода и пробвах с две пиперки, две краставици, няколко стръка поумекнала целина и два стръка магданоз, които скъсах директно от саксията... с всичко се справи, но явно понеже целината беше поумекнала, се позапуши отвора за пулпата и в спка влязоха малки парченца... След като отворих да я чистя се видя причината за запушването... беше се задръстило с конци от целината и тогава се сетих, че ме бяха посъветвали да редувам тревите между другите неща, а аз ги сложих последно...както и да е за напред ще знам да слагам по малко и ще редувам... По-нататък ще пиша пак, като пробвам и с други зеленчуци и плодове... Засега съм доволен...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #222 -: 06-11-2016, 21:54:23 »

Благодаря, Боко. Ще ти пиша ЛС.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

NRG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #223 -: 17-11-2016, 12:41:44 »

Аз пък да се похваля, че си взех чистак бърсак кювингс NS модела за 250 левчета от ибей. С нетърпение го чакам и да почвам да го тормозя. Единствено не ми допада, че е бордо и на нищо в кухнята не се вързва, ама за тия пари ще си го представям бял  tooth
Активен

чоко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #224 -: 22-11-2016, 11:44:03 »

Имате ли впечатления за бавната  сокоизтисквачка от Лидл? Виждам , че  има и модел  на Rohnson за на подобна цена, какви са недостатъците в този ценови клас? Как се справят със зеленолистни?
« Последна редакция: 22-11-2016, 11:51:29 от чоко »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #225 -: 22-11-2016, 13:21:15 »

Здравейте,
ако става въпрос за каталога на Лидъл от тази седмица и сокоизтисквачката, която е показана там - да, моята сокоизтисквачка е подобна.Бавно смила зеленчуците, трябва да са нарязани на по - дребни парченца, доволна съм.Но моята е друга марка - Горение.За зеленолистни обаче Ви съветвам да я използвате като поставяте малко количество и то нарязани стръкове.Има специални машинки за зеленолистни в магазин ЗОЯ и на други места.Аз все още не съм си закупила подобна машинка.Тези машинки са специално и само за зеленина.Но иначе за правене на сокове моята машина Горение ми върши работа и съм доволна.
Поздрави !
Активен

чоко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #226 -: 22-11-2016, 14:44:22 »

Благодаря, предполагам разликата в мощността на по-скъпите модели е компенсирата с нуждата от нарязване на продукта.
тази в Лидл е 150 вата
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #227 -: 22-11-2016, 16:00:19 »

Нарязването на продуктите се прави за да може по - лесно да се смилат.Но забравих да Ви пиша,че баластът излиза напълно сух.Не се захабяват зеленчуците.Колкото по - високо е числото на ватовете, толкова е по - добре.Според мен 150 вата са малко.Така,че преценете сами колко сок на ден искате да правите и ако правите много сок си вземете от по - скъпите сокоизтисквачки.Те не захабяват зеленчуците и така от по - малко зеленчуци ще правите достатъчно количество сок.
Поздрави !
Активен

чоко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #228 -: 22-11-2016, 17:25:48 »

Какво имате предвид , че се захабяват зеленчуците?
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #229 -: 23-11-2016, 08:27:15 »

Здравейте,
просто когато сокоизтисквачката не прави добре сок баластът / отпадъците / не излизат сухи,  в отпадъка има достатъчно много сок, който трябва допълнително да се отцежда през тензух.Затова е хубаво при правене на сок отпадъците, които получаваме да са напълно сухи т. е. без никакъв останал сок.Така от по - малко на брой зеленчуци или плодове ще получаваме повече сок като количество.До сега през тези години съм имала много на брой сокоизтисквачки / поне 6 - 7 /, които при правене на повече сокове бързо се амортизират и когато баластът не е сух допълнително през тензух добивах още сок.Затова съм си закупила една по - скъпа сокоизтисквачка.Така от много малко на брой зеленчуци правя достатъчно сокове.Особено зимата в нашия дом правим сок от ябълка, червено цвекло, тиква, моркови, целина и магданоз.Тези зеленчуци са евтини и достъпни и много полезни.
Поздрави !
Активен

martincho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #230 -: 24-11-2016, 10:31:15 »

Здравейте.Искам да попитам за отзиви относно тази бавнооборотна сокоизтисквачка на Philips:
http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-za-plodove-i-zelenchuci-tip-ohljuv-philips-avance-collection-200-w-syd-za-pulpa-1l-tehnologija-micromasticating-siva-bjala-hr1895-80/pd/D69T6YBBM/
Интересува ме някой ползвал ли е,изтисква ли добре сока,дали се запушва и има ли общо с omega сокоистисквачките.Разбрах от коментарите,че Kuvings i Омега са от най-добрите,но цените са им от 700 лв.,нагоре.Тази,която съм избрал е около 400 лв.Дали е добре за тази цена този продукт?
Активен

NRG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #231 -: 14-12-2016, 21:26:19 »

Да се похваля, че ми дойде кювингса и съм супер щаслив и доволен.  :Content_22:
Има обаче още две приставки и се чудя дали правилно съм разбрал за какво са. Едната е допълнителна черна цедки и доколкото разбрах е за по "едро" цедене. Другата е външна част и доколкото разбрах, винта се слага в нея и може да мели месо. Дали правилно съм разбрал?
Активен

NRG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #232 -: 16-12-2016, 12:44:20 »

Да се похваля, че ми дойде кювингса и съм супер щаслив и доволен.  :Content_22:
Има обаче още две приставки и се чудя дали правилно съм разбрал за какво са. Едната е допълнителна черна цедки и доколкото разбрах е за по "едро" цедене. Другата е външна част и доколкото разбрах, винта се слага в нея и може да мели месо. Дали правилно съм разбрал?
Мноо съм зле, оказа се, че са за смути и сладолед  :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #233 -: 18-12-2016, 23:28:42 »

Добре е дългите стебла с влакна в тях (напр. дръжки с листа от целина, магданоз и всички подобни) да се нарязват на парчета не по-дълги от 2 пръста преди поставяне в дъвчаща сокоизстисквачка. Ако се пускат цели, както се опитах, те се увиват и провлачват около централното въртящо тяло, задръстват машината и създават голямо напрежение на частите при поставяне на следващи зеленчуци.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #234 -: 05-01-2017, 13:21:46 »

Здравейте! Искам да ви питам, като си нарязвате ябълки и круши, преди да ги мачкате с машината, махате ли им семките или ги пускате с тях? Аз ги отделям, понеже си мисля, че ще задръстват цедката... Ви на какво мнение сте по въпроса?
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #235 -: 05-01-2017, 21:21:31 »

Не ги махам, не я задръстват.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #236 -: 12-03-2017, 18:37:04 »

Плодовете и зеленчуците представляват структурирана вода. Прекарвайки ги през разни изтисквачки , унищожаваме това им качество. Много по-добре е да ги употребяваме непреработени.
Бях обещала да посоча източник подкрепящ или отхвърлящ горното.
В Чудото на гладуването, Малахов, на стр. 259, има твърдение подкрепящо горното мнение, че зеленчуците съдържат структурирана течност.
« Последна редакция: 12-03-2017, 18:46:50 от iris »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #237 -: 13-03-2017, 09:56:54 »

Това си е ясно като бял ден, iris :) По-ценно е да посочиш източник за второто твърдение - че изтисквачката разрушавала структурирането. И как точно го разрушава. ;)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #238 -: 13-03-2017, 10:05:46 »

Останах с впечатление, че не е ясно като бял ден. :)

Бъди сигурен, че няма кой да изнесе такива данни, напротив те ще са строго засекретени. Иначе как ще се продавт тези уреди!?
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #239 -: 13-03-2017, 10:08:32 »

Но наистина аз прочетох някъде това твърдение в прав текст. Ако го срещна отново, ще посоча източника.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.