Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Неумивакин - Кислородната вода  (Прочетена 34940 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #20 -: 22-10-2009, 23:47:24 »

Неумивакин май още не е преведен от руски.  Може в оригинал да се чете за сега, поръчки се правят в руските книжарници и те ги доставят книгите.

 Абе какво си играете с тази кислородна вода от аптеките , да ви продават изветряла стока, при това скъпо. Купувате си един литър концентрат (водороден пероксид) за 3 лв . той е 30 % , разрежда се по малко , стига за доста дълго. Продава се там,където продават химически далавери - колби, киселини,дестилирана вода ит.н.  Айде , и да почерпите батя си. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #21 -: 23-10-2009, 00:01:18 »

Аз ше те почерпа ,ако ми го преведеш на английски или ми го пратиш. :angel: ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #22 -: 23-10-2009, 05:55:59 »

Зарибихте ме. :)
Водороден пероксид е hydrogen peroxide, но трябва да е концентрат.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #23 -: 23-10-2009, 07:33:13 »

Mariya,не съм влюбен,но то явно толкова си ми е акъла :whistling2 - emotloader:.....ама си трая...не казвам на никой :kisss: :Content_14:

Ако се вземе 30% разтвор,то тогава се разрежда 1/10 и готово.Но колко е трайноста на този концентрат и как да се съхранява?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #24 -: 23-10-2009, 07:59:15 »

Абе какво си играете с тази кислородна вода от аптеките , да ви продават изветряла стока, при това скъпо. Купувате си един литър концентрат (водороден пероксид) за 3 лв . той е 30 % , разрежда се по малко , стига за доста дълго. Продава се там,където продават химически далавери - колби, киселини,дестилирана вода ит.н.

Не съм и чувал даже за такива места. Не че съм и търсил де. Някой да е попадал на такова в София? Ако намеря, сто процента си взимам кислородна вода. Вече попаднах на една поизветряла от аптека.  >:(

Айде , и да почерпите батя си. :)

Задължително! Някой път като идвам до Варна.  :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #25 -: 01-11-2009, 09:37:52 »

Днес пробвах кислородната вода, но нещо ми раздразни гърлото, хем я бях разредила наполовина с вода/по съвет на аптекарката - тя си я ползвала отдавна/. Нормално ли е?
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #26 -: 01-11-2009, 18:26:33 »

Роси, как така ти е раздразнила гърлото? Ти пийна или се жабури? Аз скоро попаднах на една по-концентрирана вода и не жабуря директно от шишенцето, а разреждам малко. Пробвай и ти да разредиш с повечко вода.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #27 -: 01-11-2009, 23:02:13 »

Ама що се жабурим с тая вода,някой ще ми каже ли,че съм изтървала явно ??? Да знам,да се мятам и аз,няма да се цепя  ;)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #28 -: 01-11-2009, 23:46:59 »

Василена, ей тук бате Бино ни отвори на далаверата. :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #29 -: 02-11-2009, 08:47:08 »

Мерси,Христо ;)
И аз да споделя.Имах наскоро едно възпаление-където е мъдреца ми, имах джоб.Този джоб се пълни съответно с храна и ми създаде на 2-3 пъти големи неприятности.Така не ме е боляло от не знам кога,единия път даже пих антибиотици,болки,рев,ужасно беше.Последния път обаче му хванах цаката.Излекувах го с разтвор от лайка,смесен с кислородна вода(една лъжица),една аптекарка ми каза как да го направя.Жабурех се по няколко пъти на ден и аз 3-4 дни бях ОК.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #30 -: 02-11-2009, 09:03:32 »

Мъдреците са кофти работа. Моите ги извадиха оперативно и 4-те ;D Няма смисъл от пиене на антибиотици и от много болки. Пък и докато растат натискат съседните и дори цялата композиция в реда и само беля могат да създадат. Не че гледам да те плаша, Васе, но по-добре реши проблемите сега, отколкото да чакаш ;)
Правиш една панорамна рентгенова снимка. Намираш добър хирург-стоматолог и отиваш и оправяш нещата. Казвам ти го от личен опит. 4 пъти ходих през 2 месеца всеки път с проблемен мъдрец. Даже и да те оперират въобще не боли. Но важно е да си намериш специалист. Е, разбира се, интервенцията си я плащаш лично(не здравната каса) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #31 -: 02-11-2009, 09:16:08 »

А,ами ако така продължава,може и така да стане накрая и без това вече са ми извадени два ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #32 -: 02-11-2009, 09:17:48 »

Е, знаеш как е тогава :Content_14: ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #33 -: 02-11-2009, 09:18:48 »

Да....имам  бегла представа :D :D :D
 ;)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #34 -: 04-11-2009, 18:31:51 »

Xа здравейте и от мен! :peperudi:
Днес си купих кислородна вода,3% но на нея си пиши ,че е специално за гаргара,пише даже как да я разреждам.Та да споделя 1 ч.л./5мл/ в 3/4-1 чаша вода,та отденс почвам да я разучавам.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #35 -: 04-11-2009, 19:27:10 »

Петко, и по това май сме събратя- на мен 3 мъдреца ми извадиха, с разбиване на коста. Ама не през 3 месеца като теб..сигурно голям зор си видял :( . Васе, не боли толкова, колкото изглежда страшно, но наистина ако се налага да вадиш, разпитай за специалист. Ние във Велинград имаме само един хирург- стоматолог, но за мой късмет се справя отлично- нито веднъж не се надух или отекох.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #36 -: 04-11-2009, 19:30:19 »

Ей,Анджи,от Велинград ли си :laugh: Цялата рода е от там ;D Майка ми е от Дорково.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #37 -: 04-11-2009, 20:24:25 »

benato ,там съм била на дискотека. ;D ;D :laugh:
Една приятелка е от Костандово,та доста често ходихме по този край.т
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #38 -: 04-11-2009, 21:47:34 »

Анджи,силно се надявам да не ми се налага ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Неумивакин - Кислородната вода
« Отговор #39 -: 05-11-2009, 07:28:24 »

Петко, и по това май сме събратя- на мен 3 мъдреца ми извадиха, с разбиване на коста. Ама не през 3 месеца като теб..сигурно голям зор си видял :( . Васе, не боли толкова, колкото изглежда страшно, но наистина ако се налага да вадиш, разпитай за специалист. Ние във Велинград имаме само един хирург- стоматолог, но за мой късмет се справя отлично- нито веднъж не се надух или отекох.
На мен на долните мъдреци ми пилиха костта :surpris_22: Нямаше как да излезнат иначе и седя и слушам как се кърти костното вещество ;D ...упойката я биваше, пък и жената беше много добра в професията си. Въпреки малкия разрез със скалпел, пиленето и шиенето накрая, капваха само по 5-6 капки кръв :)
« Последна редакция: 05-11-2009, 07:30:51 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.