Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Препоръчайте релакс...  (Прочетена 35175 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #120 -: 15-10-2009, 15:58:09 »

и лелята ще дойда на парна баня  :bleh  да не ме пропуснете ей  :Content_4 - emotloader: от мъка ша са отпиша от форума   :Confus_3: 
Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #121 -: 15-10-2009, 17:46:54 »

Васе,желая ти го от сърце! И на всички във форума(семейно),Бог да даде дълъг живот и жизненост.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #122 -: 15-10-2009, 18:22:31 »

И аз на теб ,Бенато и на другите също :Content_22:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #123 -: 16-10-2009, 01:59:46 »

Започвам да се чудя вече с кого да си общувам на теми различни от ядене,готвене,сериали и улегнал семеен живот
вярно, скучно. А на теб, vasilena, на какви теми би ти харесало да разговаряш?
Човек разговаря с определени хора на определени теми. Може би трябва да излезеш от кръга си и да намeриш друг? Ние си търсим темите и хората, с които общуваме  ;)
Има си хора за всичко. Едни ги интересува само ядене и пиене, други само любоффф, други са философи и разнищват всякакви теории, други пък са поети. Ти от кои си?


« Последна редакция: 16-10-2009, 02:23:02 от canat »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #124 -: 16-10-2009, 05:23:45 »

    Ей, само тука го направиха така, след 30 да се чувстваш старчок , резултатът налице !
Няма такова нещо. Чувствам се на 18, че и по малко.  :D Скоро правя 32.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #125 -: 16-10-2009, 09:14:51 »

Канат, защо син аписала думата "любоффффф" по този начин. Интерсно ми стана  ;) 
За темите и компаниите си абсолютно права. Спрях да се виждам с някои хора именно, че вече сме на различни теми. А това са хора, с които съм имала много хубави изживявания преди време. Само дето сега ме мислят за надута. А то не е така. Аз в началото исках да им обясня, че промяната на мисленето ми не е насочено срещу тях. След много подигравки и подмятания спрях да се срещам с такива хора. :whistling2 - emotloader:   
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #126 -: 16-10-2009, 18:40:53 »

Canat,разбрах въпроса ти,но как да ти кажа........на различни места във форума съм писала от кои съм,от какво се интересувам и в общи линии май съм казала всичко за себе си,така че сега нямам намерение да пиша тези неща накуп отново.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #127 -: 16-10-2009, 23:47:47 »

Глеи го, къде го чукаш, къде се пука....
Дарби, написах любоффф, щот звучи по-голямо и надуто  ;D

Василена, моят беше риторичен въпрос. Щом като знаеш от кои си и какво искаш, защо не търсиш себеподобни? (т.е. и в реалния живот) Някои насилва ли те да общуваш с тъпи хора? Някои спира ли те да общуваш с нови и подходящи за теб хора? Ако отговорът е не - от ТЕБ зависи всичко.

Исках само да кажа, че НИЕ си създаваме обкръжението и НИЕ сме отговорни за него. От нас зависи да излезем от него, ако то не ни харесва. Естествено не е лесно, ама те хубавите работи лесно не стават. Който търси намира.  ;) Виж, Верчето знае. Ние като емигранти си създаваме наново всичките познанства и приятелства. От нулата. Не е невъзможно. Пробвай!

Хайде да не се оплакваме от другите, а да направим НИЕ нещо! Нека ние променим нещата, нека ние направим живота си по-хубав, щото ако чакаме другите.....ще побелеем в очакване.
Василена, това не е насочено само към теб, а към всички. (Аз не те познавам лично и не мога да те оценявам, а и нямам право.)
Говоря по принцип. Когато нещо не ни харесва - можем да го променим, вместо да се настройваме против другите.

Вместо да се настройвате против Другите (които не са вегетарианци или вегани или суровоядци), т.е. вместо да увеличавате неприятелите си, направете си повече приятели, т.е. спечелете повече хора за Правилната (според вас) кауза. Направете нещо! Нещо съществено. Нещо важно. Нещо, което да промени действителността.
Можете ли?

(Eто Мер и Вери го правят - посвещават времето и труда си на другите. Вие какво правите? Нека всеки се замисли какво може да направи. Ако всеки от нас даде своята част -  земята ще е по-хубаво място за живот, нали?)




« Последна редакция: 17-10-2009, 01:00:29 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #128 -: 17-10-2009, 07:28:44 »

Когато нещо не ни харесва - можем да го променим, вместо да се настройваме против другите.

Вместо да се настройвате против Другите (които не са вегетарианци или вегани или суровоядци), т.е. вместо да увеличавате неприятелите си, направете си повече приятели, т.е. спечелете повече хора за Правилната (според вас) кауза.
Права си. Не мисля, че изобщо човек трябва да се настройва против който и да било, или да увеличава неприятелите си. По-скоро това е част от веганската пропаганда..."ние сме против това или против онова"...грешно и неморално ми се струва това :(
Майка Тереза е била права, когато е казала:
„Няма да участвам в движение против Войната! Ако правите демонстрация за Мир, поканете ме!”
спечелете повече хора за Правилната (според вас) кауза. Направете нещо! Нещо съществено. Нещо важно. Нещо, което да промени действителността.
Можете ли?

(Eто Мер и Вери го правят - посвещават времето и труда си на другите. Вие какво правите? Нека всеки се замисли какво може да направи. Ако всеки от нас даде своята част -  земята ще е по-хубаво място за живот, нали?)
За мен едно от най-съществените неща към момента е даването на личен пример - хранене, мислене, държание, общуване.
Тези неща биха променили нашата заобикаляща ни действителност, но не и света. Нека не се залъгваме. Ако човечеството върви към самоунищожение, значи идва края на поредната цивилизация. Бог(не в смисъл на Христос, Буда или Мохамед, много ясно) си знае работата. Но нека ние работим над себе си, за да можем да даваме правилния пример и така да помагаме на хората ;) А не да организираме демонстрации, подписки, протести и т.н.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #129 -: 17-10-2009, 17:57:09 »

Canat,виж...не ме предизвиквай. Сега да ти кажа-МНОГО ДОБРЕ ТИ РАЗБРАХ ВЪПРОСА,просто не исках да задълбавам и бях кратка, и лакончна,за да не задълбаваме.Ще те ПОМОЛЯ  да спреш да ме занимаваш с излиянията си,няма смиъл да ми надуваш главата,дори не съм те питала (конкретно теб).И не ми изнасяй лекции на тема-нещата от живота,защото не съм чак толкова "боса".Намери си друг за чийто коментари да се хващаш и да привеждаш в действие ораторските си способности.Много ще съм ти благодарна,ако не ми отговаряш.
п.с.:тук може да не съм се съобразила съвсем с етичният кодекс или както там беше,но поне съм честна.
Модераторите,ако искат да ми махнат коментара.
« Последна редакция: 17-10-2009, 18:01:20 от vasilena »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #130 -: 17-10-2009, 18:22:15 »

Еха, а до бой в кал можете ли да стигнете?  ;D O0
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #131 -: 17-10-2009, 18:30:57 »

Хахахахаха,майтапиш ли се ,Христо-реторичен въпрос
 :Content_22:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #132 -: 17-10-2009, 19:10:07 »

Уффф, извинете! Никак нямах намерение да дразня или засягам някого.  :-[ ???
« Последна редакция: 17-10-2009, 19:14:29 от canat »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #133 -: 18-10-2009, 05:16:56 »

Василена, прочетох двата ти дневника. Трябва да си призная - възхищавам се на силата и упорството ти.
Извини ме пак, не бях насочена против теб, а исках само да предизвикам реакция, да предизвикам амбиция, желание за промяна, за решение за действие.
Пак повтарям - бях насочена към всички, не пряко към теб. Виждам, чe си постигнала много и си променила много в живота си. Де да бяха повече хората като теб! Имаш много да даваш за пример и дано хората се учат от това.

Friends? :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #134 -: 18-10-2009, 07:56:10 »

Браво :Content_14: :Content_14: :Content_14: :Content_14: никакво каране :pensif_29: повече усмивки :Content_22: :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #135 -: 18-10-2009, 08:51:44 »

  of course :-*  :-*
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #136 -: 18-10-2009, 14:29:26 »

 :Content_22: :kisss:
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #137 -: 28-10-2009, 23:20:18 »

 :love_028:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #138 -: 20-11-2009, 21:45:51 »

До миналата година имах проблем с врата - не можех да го завъртя на дясно - стигаше до някъде и изведнъж блокираше все едно имаше камъче между прешлените. Не знам да ли са били шипове - така и не се прегледах за това нещо, но не се сещам какво друго води до тези симптоми. Когато започнах по-често да използвам сушумна проблема изчезна.
За релакса - когато правиш пранаяма помоли някой да те наблюдава по-внимателно или ти се опитай да осъзнаеш няколко неща:
1) Правилно ли си заел асаната
2) Дали изражението ти е напрегнато
3) Дали започваш вдишването рязко и издишваш напрегнато
4) Дали понякога изпускаш по малко въздух по време на задържане (ако си стигнал до кумбхака)
 Ако някое от 2,3,4 е налице значи се опитваш да напредваш прекалено бързо с пранаямата - това води до отрицателни последици - напрегнатото изражение на лицето означава, че тялото ти губи удана-ваю (праната отговорна за израза на лицето).
В края на краищата в един съд не може да се налее повече отколкото му е вместимоста и всички опити в тази насока в началото имат раджастичен ефект а ако се продължи няма да свърши добре.
цитирам по памет:
"Както тигрите и слоновете се укротяват постепенно така и дишането се укротява на малки стъпки - в противен случай то убива практикуващия"

Казваш, че бягаш - това вдига адреналина - опитай да го замениш с разходка - това може да се съчетае с някои видове пранаяма като уджай или да правиш джапа наум като броиш крачките.

Ако и тук не съм уцелил проблема трябва да преразгледаш ценностната си система - тука има материал за отделна лекция и затова друг път ще пиша за това.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Препоръчайте релакс...
« Отговор #139 -: 21-12-2009, 17:33:43 »

До миналата година имах проблем с врата - не можех да го завъртя на дясно - стигаше до някъде и изведнъж блокираше все едно имаше камъче между прешлените. Не знам да ли са били шипове - така и не се прегледах за това нещо, но не се сещам какво друго води до тези симптоми. Когато започнах по-често да използвам сушумна проблема изчезна.
За релакса - когато правиш пранаяма помоли някой да те наблюдава по-внимателно или ти се опитай да осъзнаеш няколко неща:
1) Правилно ли си заел асаната
2) Дали изражението ти е напрегнато
3) Дали започваш вдишването рязко и издишваш напрегнато
4) Дали понякога изпускаш по малко въздух по време на задържане (ако си стигнал до кумбхака)
 Ако някое от 2,3,4 е налице значи се опитваш да напредваш прекалено бързо с пранаямата - това води до отрицателни последици - напрегнатото изражение на лицето означава, че тялото ти губи удана-ваю (праната отговорна за израза на лицето).
В края на краищата в един съд не може да се налее повече отколкото му е вместимоста и всички опити в тази насока в началото имат раджастичен ефект а ако се продължи няма да свърши добре.
цитирам по памет:
"Както тигрите и слоновете се укротяват постепенно така и дишането се укротява на малки стъпки - в противен случай то убива практикуващия"

Казваш, че бягаш - това вдига адреналина - опитай да го замениш с разходка - това може да се съчетае с някои видове пранаяма като уджай или да правиш джапа наум като броиш крачките.

Ако и тук не съм уцелил проблема трябва да преразгледаш ценностната си система - тука има материал за отделна лекция и затова друг път ще пиша за това.

Изглежда интересно и полезно.
какво е джапа, уджай...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.