Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ваксините !!!!  (Прочетена 236911 пъти)

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #620 -: 08-10-2013, 09:08:05 »

Искам да попитам проба манту, която се прави на 7г.  третира ли се като ваксина? Питам защото джипито казва детето да е добре нахранено и здраво и на  мен ми се струва , че си е един вид ваксина.  Аз досега отлагах вече цяла година, но сина ми вече става на 8г и личния лекар настоява да му я правят. Ако откажа категорично какво може да последва, вие как се справяте?
Активен

no_vaccines

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 118
    • Имунизационният календар и много филми на БГ (още идват)
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #621 -: 08-10-2013, 09:20:10 »

Проба МАНТУ

Както се вижда само тук признават за наличието на фенол - протоплазмена отрова за клетките!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #622 -: 08-10-2013, 12:45:54 »

отказвай и не се бой!
нищо няма да ти направят, аз на дъщеря ми категорично съм отказвала и не ми пукаше, даже и в затвора да искаха да ме вкарат!
има си начини за всичко!

освен това, кво ти пука за тъпото им образование, най - доброто, което един родител може да направи за детето си е да не го пуска на учлище изобщо!
защото там децата стават това, което всеки един може да види какво са - едни утрепки!

и за какво - да научат детето на еволюционната теория, дето сам Дарвин се е отказал от нея преди да умре...  хахах....   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #623 -: 08-10-2013, 13:01:15 »

то, по - лошото е, че сега с тия пръскания от небето, не знам дали вече не са почнали да ни ваксинират с разни нано - ваксини...
а над въздуха ние нямаме контрол...

аз не разбирам, тия пилоти толкова ли са продажни, та така да тровят народа си...
не знаят ли какво ги чака - тях и потомството им, ако не се покаят от това върло нечестие....

тия дни особено вече не правят даже мрежи, а направо във форма на снежинки, от всички посоки кръстосват отровите...
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #624 -: 08-10-2013, 13:21:44 »

И аз предполагам, че от училище няма как да го спрат, най- много детските да откажат, което не е кой-знае каква загуба. Говореше се по едно време,че ще има глоби, незнам вярно ли е.
Активен

Славенъ Пѫтъ

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #625 -: 08-10-2013, 13:28:04 »


 ТИНА, хвърли едно око на тази статия.

 http://www.otizvora.com/2013/06/5625/
Активен
"Има само едно добро - знанието и само едно зло - невежеството." Сократ

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #626 -: 08-10-2013, 14:02:57 »

Тина първо дано проумее, че не само детските не са загуба на фона, че детето може да бъде погубено / а и дори не на тоя фон, те са си подигравка по принцип /, но и неходенето на училище не е загуба, а напротив - придобивка!

поне отрочето няма да е с баш толкоз промит мозък  tooth

е, за целта и родителят не бива да е с промит мозък   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #627 -: 08-10-2013, 14:07:21 »

значи, това, което говори тоя човек, "от Извора", аз го практикувах за кучето миналата година - платихме си на дофтора и той с радост изхвърли ваксината против бяс на боклука!   tooth
е, не знам далис голяма радост, но го направи   tooth

но си има песът лепенка на паспорта, нищо че после го подарихме... важното е, че не е ваксиниран   ;D
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #628 -: 08-10-2013, 14:09:39 »

Благодаря, Паладин, тази статия ми разясни ситуацията. Ще се спасяваме кой как може...
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #629 -: 08-10-2013, 14:23:01 »

А за училището съм напълно съгласна, че само промиват мозъците и ги обременяват с нанужни знания, но и домашното образование не ми е вариант. Виж ако имаше училища от типа , който е описал Мегре във Звънтящите кедри на Русия, където децата чрез игри и въображение изучават живота...
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #630 -: 09-10-2013, 22:13:00 »

Тина, не се притеснявай. Училището е задължително по закон. Все още, за разлика от детските градини. За отказа: имай предвид, че ако личният ти лекар иска да му се подпишеш нейде, то по закон това трябва да е информирано съгласие (там, където пише за плюсовете и минусите на мантуто). Ама нали се сещате, че такова не е изработено. Малка дупчица в закона. Та можеш да му напомниш, че всички други хвърчащи или не листи, различни от информирано съгласие за поставяне на проба манту са противозаконни. Да ти даде такова, да се подпишеш. Ама ако няма, не може да изисква никакъв подпис. Не си длъжна да правиш нищо писмено. После може да го използват като доказателство черно на бяло срещу вас. Не че ще се стигне до там,де. Но не им давай и сламка в ръцете. Бъди сигурна и спокойна. Те вече започват да схващат. Пък вашият може и да е от малкото паднали от Марс и все още нечули, че има родители (образовани), които отказват ваксините и да започне да те убеждава. Не му се давай. Стига да си вярваш достатъчно.
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #631 -: 10-10-2013, 11:44:31 »

Благодаря ти , Виолета, за уточнението. Нашия личния май наистина е паднал от Марс, гледа ме сякаш аз не съм добре, че отказвам, не съм била руса, изрусена съм уж, а  пък как разсъждавам :pensif_29:
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #632 -: 10-10-2013, 12:45:38 »

Права си! И доколкото те познавам, въобще не си руса!  :)
Активен

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #633 -: 11-10-2013, 00:01:08 »

Ще опиша моят опит с ваксините (накратко). Когато трабваше да ваксинирам първото си дете (2010г.) много се колебаех, защото четох книги за теорията на конспирацията в здравеопазването, но преди това бях чела и "Махалото на Фуко" на Умберто Еко и зная за себе си, че съм човек, който лесно се подвежда (а и нямах интернет, за да прочета други мнения). В крайна сметка, ваксинирах детето си, защото реших, че чак такава конспирация е прекалено брутана, за да съществува токова дълго време и... се успокоих (не се получи реакция от всичките задължителни ваксини). родих още две деца (2008г. и 2010г.). Второто ми дете е болно от аутизъм. До скоро вярвах, че състоянието му е временно, че се дължи на това, че не иска да говори. Мислех си, че проблема е основно в мен - че не му отдеям достатъчно внимание, че реагира на моята собствена изнервеност. Но едва преди 2 седмици си направих истинска "равносметка" на това, което се случва и разбрах, че всъюност проблемите на моето дете започнаха с няправената му ваксина на 14 месеца месеца. Неговия организъм не е упял да изхвърли солите на живака от ваксината, което води с течение на времето до всякакво натрупване на токсини в организма му, заради нарушеното действие на ферментите и от там не само психични, но и смущения по усвояването на храната. Всичките методи на лечение на дета-аутист, свързани само с "психоогични игри" да преизивикам интерес у него за развиване на рационалното му мислене отидоха на вятъра (в общи линии детето ми ги прекъсваше още в зародиш). Сега сме на диета: без глутен и казеин (малко трудно, защото почни нищо освен тези продукти той не обича да консумира). Останаха малко ваксини за децата ми - но сега (с прекаено късно приложение, поради причини, които не ми правят чест) ги отказвам тотално. Седсвията на ваксините се лекуват трудно - които имат шанс да се лекуват (в интернет видях, че има и такива, които не се лекуват - и то най-простите - противогрипните ваксини). Не зная дали ще успея да излекувам детето си, но не правете моята грешка. Човек, от многото ежедневни ангажименти и колебание (прекаено различна и противоположна информация) не взема праилните решения.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #634 -: 11-10-2013, 06:27:31 »

Милена, съжалявам за детето ти ,  чувал съм , че болните от аутизъм НЕ трябва да ядат хляб, никави тестени. Знаеш ли го това ? Имаше и някаква програма за лечение с ММС или ЦДС ? Ще потърся и каквото намеря ще ти пратя като информация.
Активен

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #635 -: 11-10-2013, 21:15:21 »

Titan, благодаря, че искате да ми помогнете. Аз давам хляб на детето си, но специален - без глутен. Има и брашно без гутен, което ползвам. Мляко - оризово, баемово (соево - не, защото соята е предимно ГМО). Пробема ми в момента е как да определя хранитения режим на детето си, за да не му липсват необходимите витамин Д, калций, защото без млечни продукти в храната ще има недостиг (пък той не обича напр. броколи, дробчета, чушки, лук.. много други полезни неща). Всяко дете е специфично - всяко от 3-те ми деца яде различни неща - не е въпрос до възпитание. Радвам се, че има интернет - когато човек знае какво да търси ще го намери. Описах моят случай, за да кажа на останалите да бъдат внимателни с ваксините, защото не са безопасни за всички. До сега бях категорично против ваксините против грип и рак на шийката на матката (за 12 годишните момичета), сега и против всички, защото си изпатих. Но към майките, които ще ваксинират децата си със задължителните ваксини, моят съвет е: давайте на децата си колкото е възможно повече течености след поставянето на ваксината, доколкото е възможно - след ваксинация децата спят доста продължително и не е лесно да накараш мако дете да пие, ако не иска.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #636 -: 11-10-2013, 21:33:37 »

Миленка, според мен не е трудно за изпълнение - ако намериш начин да вкараш в менюто им :  1. сурови пъдпъдъчи яйца (пресни от домашен производител) 2. Сок от поници ( листата на покълнали зърнени) 3. калциев цитрат и други органични минерали ( от черупките на яйцата + сок от лимон, писали сме ) и никакъв недостиг на нищо няма да имаш!
Даже и децата на диетолозите няма да имат по-питателна храна от твоите.  :Content_22:
Няма да имаш недостиг на калций от спиране на млякото  ,прочети моята тема за млякото.
Вит. Д ти е достатъчен от слънцето. Това даже не е "витамин", а по-скоро хормон,  и не може да бъде доставен "отвън", той се произвежда в тялото, природата се е погрижила :)  

« Последна редакция: 11-10-2013, 21:43:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

милена

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #637 -: 11-10-2013, 23:36:48 »

Благодаря, бате Бино. С упоритост всичко става. Преди (диетата) детето ми отказваше да яде яйца. Сега, започна малко поне да опитва. Трудно ми е да го накарам да излезем на вън, което е най-нелогичното за мен - за едно дете е нормално да не можеш да го накараш да се прибере в къщи. Случаят ни е малко специален, но не невъзможен. Мъчно ми е за родителите, които имат по-големи трудности от моите. Аз се успокоих, като разбрах, е решението е и в хранителния режим. До преди 2 седмици си мислех, че детето ми просто не иска да говори и за това се затваря в себе си и, че както при Яворов, който е проговорил на 5 годишна възраст, всичко ще потръгне от само-себе си. Звучи най-малкото неотговорно такъв начин на мислене от една майка. Опитвах се да му отделям повече внимание и да подтиквам интереса му за развитие, чиито неуспешен край ме довеждаше до отчаяние и.. признавам си и до изнервеност, което затваря цикъла още повече. Добре, че с мъжът ми заговорихме за последствията от ваксините по принцип и се замислих и проверих в интернет за подобни случаи. Не очаквах от себе си, че мога да бъда толкова сляпа. Сега вече зная каква информация да търся. Благодаря на всички, които споделят, с което ми дават шанс.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #638 -: 11-10-2013, 23:41:50 »

Описах моят случай, за да кажа на останалите да бъдат внимателни с ваксините, защото не са безопасни за всички.

Милена, ваксините не са безопасни за НИКОГО, няма човек на този свят, на когото те да не са навредили по явен или скрит за даден период  начин.
рано или късно има последици, обаче.

лошото е, че хората не схващат принципа по даден въпрос и затова  се колебаят и триумят как да постъпят.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ваксините !!!!
« Отговор #639 -: 12-10-2013, 08:16:32 »

Тук, iskrena, колкото и да не ми се иска, съм на едно мнение с теб  tooth  tooth  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 21 запитвания.