Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ами сега :)  (Прочетена 6274 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
ами сега :)
« -: 26-02-2012, 22:25:28 »

Много ще ми бъдат интересни коментарите на Злоядия и на Петко, очаквам ги с нетърпение, както и на други "напреднали" в Йога :)

http://www.bolgari.net/petyr_dynov:_praktikuvaneto_na_ioga_e_vredno_za_bylgarite-h-465.html
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ами сега :)
« Отговор #1 -: 27-02-2012, 08:37:35 »

Аз не съм напреднал но да си кажа  tooth
Хич не ме интересува ммнението на Дънов по тоя въпрос  ;D...
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #2 -: 27-02-2012, 10:17:19 »

Хехехе... :Content_14: :Content_14: :Content_14: tooth tooth :Content_4 - emotloader:сега с интерес ще гледам коментарите в тази тема.Не за друго, де,ами защото съм  и аз съм заклет сиирджия... :Content_4 - emotloader: tooth :Confus_3: tooth :thankyou: :Content_4 - emotloader: tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ами сега :)
« Отговор #3 -: 27-02-2012, 10:47:34 »

 :kisss:Дааа, което си право, право си е...Йо-га е философия!!!!!Не е гимнастика!!!Където и да се опитваш да си сложиш краката можеш да го направиш най-добре ако си в хармония с външния свят.Това <гимнастиката>е бил и е начинът да покажеш, че си го постигнал!Постигнал си мъдростта да го приемеш <света> и развитието му, такъв, какъвто е и да намериш, поставиш, себе си в най-правилната позиция...и за себе си и за света!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ами сега :)
« Отговор #4 -: 27-02-2012, 11:32:47 »

Хехехе... :Content_14: :Content_14: :Content_14: tooth tooth :Content_4 - emotloader:сега с интерес ще гледам коментарите в тази тема.Не за друго, де,ами защото съм  и аз съм заклет сиирджия... :Content_4 - emotloader: tooth :Confus_3: tooth :thankyou: :Content_4 - emotloader: tooth tooth tooth

не се хили, кажи си мнението  tooth
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #5 -: 27-02-2012, 12:20:25 »

не се хили, кажи си мнението  tooth
Ами не са ме питали , Даниелче. :Cherries toothВиж какво е написано най отгоре-Злоядия, бай Петко и още някои "напреднали"...хехехехехех
А такива като мене са от онези йоги дето ядат трупове, викат им агхори.та не се вързват ни с бате Петьо Дънов, ни с  кой да е  дявол... :Content_4 - emotloader: tooth :Confus_3:.но все пак ако настояваш,ще ти обадя скандалното си мнение на лични,че не става за тука.... tooth toothще притесни хората .пък аз не ща-гледам да сме приятели всичките веганстващи и вегетараянстващи йоги и всичко останало там... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :peperudi: :peperudi:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ами сега :)
« Отговор #6 -: 28-02-2012, 00:17:37 »

След като bpa е пуснал цяла тема за да ми получи мнението ще трябва добре да се аргументирам.
Има нещо вярно в изказването на Учителя, но за съжаление той се е изказал съвсем лаконично, за учение, което не е било променяно поне две хиляди години, защото едно прераждане не стига да се изучи, а да не говорим за овладяване. Само асаните са повече от 70000. Гледам, че не е отхвърлил напълно всичките пранаями, защото все пак дава като дихателно упражнение класическата пранаяма:
Цитат
- Вдишване през лявата ноздра 4 бройки
задържане 16 бройки
издишване през дясната ноздра 8 бройки
Същото се прави през дясната ноздра вдишването, а издишването - през лявата.
Прави се сутрин ,на обяд и вечер по 10 пъти.
Източник - http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html
Другите пранаями в класическата индийска йога се правят за постигане на  специфични цели - т.е. човек може да е практикуващ йога и без да ги прави. Единствено кевали-кумбхака е напълно безопасна, защото това е естественото дишане по време на дълбока медитация.

Плавини е за тези, които искат да правят продължително задържане на въздуха (10-15 минути) без да си навредят, но може да има странични ефекти, като след ядене на боб  tooth

Не му е тук мястото да споменавам, че в тибетската йога (която е по-отворена към външните учения като дао и тантризъм) дишането е много сложна наука - има термини "дишане подобно на гърне" и "пускане на дъха като стрела". Затова пък резултатите са впечатляващи при правилно практикуване.
Даосите също стигат до извода, че с практикуването на кундалини йога може да се полудее от натрупването на енергията в главата.

Няма лоши упражнения - има неправилно подхождащи към практиката йоги. Почти навсякъде като се чете за пранаяма в старите книги се срещат предупреждения да се напредва бавно, но психиката на съвременния човек не е така устроена.
И аз съм правил грешката с бързо напредване в бастрика пранаяма и съм се уверил в неприятните последствия.
Нашият съфорумник roman_soldier  http://forum.zemianazaem.com/index.php?action=profile;u=487  след 20 годишно практикуване на йога е стигнал до проблеми, които са го отказали.(споменавам го за да е коректна статистиката).

Който го е страх от мечка да не ходи в гората... а който не го е страх да не вика "ела мецо изяж ме".
Трябва да се подхожда съзнателно и съвсем постепенно към тези неща.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:ами сега :)
« Отговор #7 -: 28-02-2012, 11:23:34 »

Благодаря на всички изказали се до момента  :pensif_29:

Може би трябваше да конкретизирам повече това, което искам да коментирате - ето го и този цитат

Цитат
Повечето от практикуващите йога въобще не могат да проумеят мисленето на индийците. Защото разглеждат упражненията и медитационните техники като някакъв вид оздравителни и релаксиращи упражнения. Не си дават сметка, че те са мощни оръжия за изграждане и проява на определен тип съзнание и поведение. И че това събудено съзнание от миналото ще ги върне хиляди години назад, много преди тяхното вече християнско определение.

Как мислите, Е ли е възможно това :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:ами сега :)
« Отговор #8 -: 28-02-2012, 16:39:04 »

Мисля, че тук става въпрос за едни други упражнения, които стимулират ... различно ниво на съзнанието и изместване на събирателната точка (казано на езика на Кастанеда) Не мисля, че биха могли да навредят, просто защото на неподготвен човек, биха му били скучни, безсмислени  и 100% не би ги изпълнявал правилно...  Т.е. "гимнастиката" няма как да навреди.  tooth  Другото просто е неприложимо при човек, който не знае за какво става на въпрос.
Активен
Psychonaut

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #9 -: 28-02-2012, 17:12:45 »

Благодаря на всички изказали се до момента  :pensif_29:

Може би трябваше да конкретизирам повече това, което искам да коментирате - ето го и този цитат

Цитат
Повечето от практикуващите йога въобще не могат да проумеят мисленето на индийците. Защото разглеждат упражненията и медитационните техники като някакъв вид оздравителни и релаксиращи упражнения. Не си дават сметка, че те са мощни оръжия за изграждане и проява на определен тип съзнание и поведение. И че това събудено съзнание от миналото ще ги върне хиляди години назад, много преди тяхното вече християнско определение.

Как мислите, Е ли е възможно това :)


християнското определение като гледам как се е затръкнало да води хората да еволюират, та чак ще се задавя от смях... tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ами сега :)
« Отговор #10 -: 28-02-2012, 19:20:27 »

 " И че това събудено съзнание от миналото ще ги върне хиляди години назад, много преди тяхното вече християнско определение." tooth да, голяма еволюция  ;D ако е вярно, нямам нищо против. Аз не се чувствам християнка, нито пък подкрепям някоя друга релгия.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ами сега :)
« Отговор #11 -: 29-02-2012, 15:20:23 »


християнското определение като гледам как се е затръкнало да води хората да еволюират, та чак ще се задавя от смях... tooth tooth tooth
[/quote]

 :kisss:Сакън-не се дави!Нема да има с кого да се задявам.А,ти като многознайко, я ми кажи какво знаеш за Христос и за религиите...или само повтаряш , това, което си чул, недочул...не доразбрал? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #12 -: 29-02-2012, 15:49:35 »


християнското определение като гледам как се е затръкнало да води хората да еволюират, та чак ще се задавя от смях... tooth tooth tooth

 :kisss:Сакън-не се дави!Нема да има с кого да се задявам.А,ти като многознайко, я ми кажи какво знаеш за Христос и за религиите...или само повтаряш , това, което си чул, недочул...не доразбрал? :surpris_23:
[/quote]
Марийке, като взема да се давя ще ти се обадя да ми изкараш езика,както е глътнат от смях... tooth.На въпроса ти ,отговора е много лесен,хехехехехе :Content_4 - emotloader:-Приеми, че  вместо глава на раменете си нося празна стъклена кофа пълна са ...вакуум. tooth tooth и налягането вътре е горе-долу колкото в най- долните слоеве на стратосферата. tooth tooth А щом това е така, тогава сега ти си отговори сама-колко може да е акълЯ tooth tooth на едно такова ламБено шише, в което я се намират,  я-не,  пет-шест атома, при това  от най- леките-,например хелиеви .... tooth tooth.И тогава, какво може да каже един такъв многознайко за чичко Христос и за бамбашка религиите, дето са барабар с него на каруцата му...хехехехе... :Content_4 - emotloader: :Confus_3: tooth
Ами многознайко ще гледа на тоз въпрос твоя, като преяло попско дете на Голяма Задушница, кога попадията го гълчи да  чете "следобЕд" псалом 121 за успокоение на "грЯшната му преяла душа".. tooth tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :essen:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ами сега :)
« Отговор #13 -: 29-02-2012, 17:35:52 »

 :kisss:Сине, бабин, знаеш ли ,че накъдето ти си се запътил Христос от там е минал...че това което се опитваш да о-съ-ЗНАЕШ е същото, което ТОЙ ни е оставил като светоглед.

         Мили мои, не отхвърляйте кацата с мед, заради лъжицата катран, която някое неразумно дете е изпуснало вътре.
      Всички религии са опит да ни бъде разяснен процеса живот.Това, че не ги проумяваме в тяхната дълбока същност, не ни дава право да ги отричаме и критикуваме.Не религиите не са на място, а нашето детско съзнание не  е дорасло до  дълбоката им символика, в която най-често се давим.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #14 -: 29-02-2012, 18:39:37 »

:kisss:Сине, бабин, знаеш ли ,че накъдето ти си се запътил Христос от там е минал...че това което се опитваш да о-съ-ЗНАЕШ е същото, което ТОЙ ни е оставил като светоглед.

         Мили мои, не отхвърляйте кацата с мед, заради лъжицата катран, която някое неразумно дете е изпуснало вътре.
      Всички религии са опит да ни бъде разяснен процеса живот.Това, че не ги проумяваме в тяхната дълбока същност, не ни дава право да ги отричаме и критикуваме.Не религиите не са на място, а нашето детско съзнание не  е дорасло до  дълбоката им символика, в която най-често се давим.
А ,  Марийке , как ти хрумна че съм се бил запътил нанякъде? Отде ти дойде на акъл?Аз ли ти казах това или ти го видя? И какво видя? Обади, че да ме вкараш в съзнание за мене си!...Че не помня да съм мърдал нейде скоро ,извън кръчмата на ъгъла тук до нас. :Content_4 - emotloader: tooth tooth tooth Викаш,че знаеш откъде точно бил минал Христос.И откога се познавате с него? tooth tooth Би ли споделила,на мен,любопиткото,а? :flowers2: tooth toothИ когато Го видя да минава"оттам" ти на какво разстояние беше ,на колко метра по-точно?Сподели,моля те.... :Content_4 - emotloader: tooth tooth :Content_14: :Content_14:Бабо Миме мила, аз не отричам религиите, просто не ги поддържам, има разлика в това, нали тъй?...хехехехе :Content_14: :flowers2: toothА те инак, нека са си дълбоки колко си щат, тез религиите, де... tooth toothНа дъното на религиите може да има символика, да, има наистина такава.
А има ли нещо общо между понятието:"дълбочина на символиката" на религия от една страна,и понятието:"дълбочина на манипулацията чрез символика" от друга страна.Туй е интересно да ни обадиш на нас, бледните души с детското съзнание... tooth tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :sorcerer - emotloader: :sorcerer - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ами сега :)
« Отговор #15 -: 01-03-2012, 13:29:26 »

 :kisss:Христос е в мене, той е част от моя мъничък и все още слабичък живот.

Дори ти да не ги поддържаш, те са оставили своя дълбок отпечатък и в твоето подсъзнание и са те водили въпреки тебе по пътечката на сливането!Точно със символиката.

Силата на символите е в това,че могат да бъдат разбрани от различни нива на съзнание и интелект.Така,както е в приказките на народите.Да сте забелязали, че религиозните книги на различните религии са най-вече като притчи...защо ли???

Манипулирането е част от ежедневието!!!Но едни са по податливи, други- не!Защо ли???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #16 -: 01-03-2012, 13:43:49 »

Дори ти да не ги поддържаш, те са оставили своя дълбок отпечатък и в твоето подсъзнание и са те водили въпреки тебе по пътечката на сливането!Точно със символиката.

Силата на символите е в това,че могат да бъдат разбрани от различни нива на съзнание и интелект.
браво Миме,добре, че ми каза ,за да ме "осветлиш"... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:Че отде една празна тиква като мойта инак би разбрала как са ме "водили въпреки тебе по пътечката на сливането"... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
А и отде да знае същата костна структура , дето ми е между ушите tooth tooth, че "могат да бъдат разбрани от различни нива на съзнание и интелект."Демек-хем твоето премъдро ниво ,хем от моето съзнание,тип"синром на Даун"....хахахахахаха.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth :Content_14:
Не си ли правиш почивки между мъдруването, не те ли уморява преко сили на тази почтена възраст? :Confus_3: tooth tooth
Питам защото аз съм не се уморявам.За мен важи поговорката"Луд умора нема"...хехехехе tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ами сега :)
« Отговор #17 -: 01-03-2012, 14:04:45 »

 :kisss:Получаваш го наследено чрез онова навитичкото , дет си иска развитие!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:ами сега :)
« Отговор #18 -: 01-03-2012, 14:08:37 »

:kisss:Получаваш го наследено чрез онова навитичкото , дет си иска развитие!!!
взехме да дрънкаме глупости...хахахахахаха.... tooth tooth :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ами сега :)
« Отговор #19 -: 01-03-2012, 16:44:20 »

 :kisss:Щом приемаш ДНК -то си за глупост и това, което си наследил от начале ,йощ от Големия взрив- твоя си работа  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.