Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проект за хранителен кооператив  (Прочетена 14650 пъти)

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата

Здравейте, представям ви един проект за хранителен кооператив за хората, които искат, но не могат да се снабдяват с чиста храна на поносими цени. Може да се включите дори и само с мнения :-)

http://organichno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=188%3Acsa-bulgarian-version&catid=47%3A-3-&Itemid=71
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #1 -: 13-03-2012, 11:28:26 »

Това е чудесна  идея.
Като отворих линка и погледнах централната снимка взех да се чудя дали да не стана заклето месоядно същество занапред tooth tooth :Confus_3:...ъхъ.....ми таз лелка с червеното направо ме хвърли в джаза :Confus_3: :Content_4 - emotloader:...викам си-това ще да е  3D версия на "Семейство Адамс"-по добре-бягайте краченца да бягаме от "биоземеделието" ако ще станем таквизи... tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader:
можем да озаглавим снимката:"Отмъщението на биоземеделците"
ако требе да се превърнем в такова ,по добре веднага да почвам с агнешкия бут... tooth tooth...пък, ако требе да съм натъмно в една стая с такива създания-напълнил съм гащите от страх... :Confus_3: tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #2 -: 13-03-2012, 11:55:18 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #3 -: 13-03-2012, 11:59:24 »

Здравейте, представям ви един проект за хранителен кооператив за хората, които искат, но не могат да се снабдяват с чиста храна на поносими цени. Може да се включите дори и само с мнения :-)

http://organichno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=188%3Acsa-bulgarian-version&catid=47%3A-3-&Itemid=71

Благодаря за информацията!
/Който търси - намира, който каквото търси - такова намира./

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #4 -: 13-03-2012, 12:09:54 »

 :essen:
« Последна редакция: 13-03-2012, 12:15:09 от seymour_sz »
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #5 -: 13-03-2012, 15:22:41 »

Това е чудесна  идея.
Като отворих линка и погледнах централната снимка взех да се чудя дали да не стана заклето месоядно същество занапред tooth tooth :Confus_3:...ъхъ.....ми таз лелка с червеното направо ме хвърли в джаза :Confus_3: :Content_4 - emotloader:...викам си-това ще да е  3D версия на "Семейство Адамс"-по добре-бягайте краченца да бягаме от "биоземеделието" ако ще станем таквизи... tooth tooth tooth :Content_4 - emotloader:
можем да озаглавим снимката:"Отмъщението на биоземеделците"
ако требе да се превърнем в такова ,по добре веднага да почвам с агнешкия бут... tooth tooth...пък, ако требе да съм натъмно в една стая с такива създания-напълнил съм гащите от страх... :Confus_3: tooth t



 :kisss:Хай сега...глезотии...намерил, че премерил!Пък ти не бягай...,че ще вземе някоя от тях да те настигне... tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #6 -: 13-03-2012, 18:10:59 »

Ако ме настигне ще и обърна хастара на джобовете да я одрусам ако има кинти ,после да си върви по живо -по здраво, зарар ще е да ме е настигала tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #7 -: 13-03-2012, 21:32:04 »

Ей, само гледаш някъде майтап да стане и да се закачиш, Мио .. :)
Много добре разбираш, че при тези женици няма връзка с храненето, те дори и като млади не са били красавици горките , (това е видно ), но е възможно да са с добри сърца , а и с други добродетели..
Ти благодари на Бог , че си хубав, силен  и здрав, (че и с умна и хубава жена) защото не са толкова много хората , родени с такъв пакет бонуси..  :love_028:
« Последна редакция: 13-03-2012, 21:35:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #8 -: 09-04-2012, 08:57:12 »

На мен идеята ми харесва също - тъкмо нагъвам една ябълка, която май не е направена от ябълка...  :-\ Но честно казано, не знам дали ще може да се създаде такава сложна организация в бг - тук всички само мрънкат, и никой не си мърда пръста да направи нещо, дори когато е за него самия... Много ми хареса частта, в която се говори за мястото по веригата на малките биомагазинчета, на които всеки един от нас е клиент в даден момент - съвсем спокойно ролята им може да бъде разширена и там да се приемат поръчки. Друг основен психологически момент за мен е недоверието на българина - ти тоя производител не го познаваш, пък и самата организация може да се окаже менте и само да те завлекат с пари... А ако един собственик на такъв магазин застане с авторитета си, който вече си е изградил пред клиентите,  зад такава доставка, мисля, че хората ще са по-спокойни да поръчват и проблемът с клиентите би се разрешил (да не говорим че там става дума за определен кръг от постоянна клиентела, за която даже ще е по-удобно да си вземе зеленчуците от едно и също място, заедно с другите неща). Сега остава и някой да се хване да го организира, дори и пробно - с една-две ферми и едно-две магазинчета... Аз лично бих купувала така, писна ми да ям марули с вкус на всичко друго, но не и на марули  :Confus_3:, а бих могла и да се включа в организацията с каквото мога да съм полезна...  :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #9 -: 21-04-2012, 08:19:19 »

 :kisss:Хеййййййй, работяги до къдя е докарахте с кооперацията... :weight_lift:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #10 -: 21-04-2012, 22:32:00 »

До никъде не могат да я докарат с кооперацията поради обясними причини характерни за Балканския полуостров  tooth  tooth  tooth
Активен

seymour_sz

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
    • блог на фермата
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #11 -: 26-05-2012, 13:26:20 »

Всъщност в Пловдив и Стара Загора кооперации съществуват, и си работят сравнително добре! За София обаче май е трудна организацията, знам само за една - "Хранкооп", на която миналата година пращах червено цвекло. А не се иска много - група от десетина приятели примерно си правят кооп, на ротационен принцип един от тях посреща поръчките и ги разпределя на останалите - само желание трябва  :fluretaa:
Активен
Спрете земята, искам да сляза!

purelove

  • Гост
Re:Проект за хранителен кооператив
« Отговор #12 -: 10-11-2012, 17:26:45 »

Традиционният месечен базар на производителите от Хранкооп Варна ще се проведе на 11 Ноември (неделя) от 13.00 ч. в био магазин Хатори (ул. Драгоман 9, зад кукления театър).
« Последна редакция: 10-11-2012, 17:33:37 от purelove »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 22 запитвания.