Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: И аз съм тук..........  (Прочетена 3666 пъти)

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
И аз съм тук..........
« -: 16-03-2012, 09:33:12 »

Здравейте,
Много се радвам,че открих този форум.От известно време имам здравословни проблеми...е не са болка за умиране, но ме накараха да се замисля за начина си на живот.Започнах да се занимавам с гладуване и честно казано сега се чувствам много по-добре(да не кажа с десетина годинки по-млада :laugh:)Преди бях заета с кариерата си, работех денем,през нощта и хапвах "на крак" каквото ми падне.И резултатите не закъсняха.Сега се интересувам живо от здравословния начин на живот и храните, още повече,че това ми е и работата (инженер-технолог съм в хранителната промишленост).Имам две деца,но те се хранят с кухнята "на баба" и честичко боледувт.Не знам как ще се избавим от порочния кръг-баби-внуци,но сме доста заети в работата си и нямаме време да си гледаме децата сами (което е много жалко). :surpris_25:А и в детските градини и училищата няма промени в храненето на децата.Много се надявам да се обръща голямо внимание поне на този проблем,но уви...И така....Благодаря Ви,че Ви има! :Content_22:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #1 -: 16-03-2012, 10:20:10 »

Привет  :Content_22:

Това с бабите наистина е много трудно, моята още ми се сърди като не и ям манджите... Единственият начин е децата сами да не искат готвено. Може да направиш на бабата една сурова торта и да и покажеш колко по-вкусно е когато всичко е "живо" Успех!
Активен
Psychonaut

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #2 -: 16-03-2012, 10:34:33 »

Ами бабата е:"едно си баба знае-едно си бае".Много ми се иска да гледам сама поне малкия защото той е по-крехък.А голямата кака вече е пообучена-няма дюнери,бял хляб и др.такива.Храни се с повече плодове и зеленчуци,ядки и пълнозърнест хляб.Спортува активно от известно време и се чувства по-добре :weight_lift:
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #3 -: 16-03-2012, 10:41:15 »

И при мен е същото с бабите, майките и роднините! Викат по празниците „...а нашия специалния с какво ще го гощаваме на празничната трапеза...”! И се сърдят и се цупят и все съм щял бил да се рaзболея! Не виждат, че от години даже настинка не съм хващал:)

Привет Kali1,2,3,4,5,6....n
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #4 -: 16-03-2012, 11:39:59 »

Ех,Спанак(любимия ми зеленчук) :flower:Такива са си бабите и майките,какво да се прави.Все  се притесняват за децата си. :pensif_29:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #5 -: 16-03-2012, 12:10:57 »

И при мен е същото с бабите, майките и роднините! Викат по празниците „...а нашия специалния с какво ще го гощаваме на празничната трапеза...”! И се сърдят и се цупят и все съм щял бил да се рaзболея! Не виждат, че от години даже настинка не съм хващал:)

Привет Kali1,2,3,4,5,6....n
Спанак,сега ще ти кажа една скандална работа...хехехехе.. tooth :Confus_3:На роднините работата им е да вкарат човека,дърпащ напред в еволюцията си в батака.

И знаеш ли защо?За да са доволни и те като виждат, че не само те самите са вътре.Няма баба,няма мама,всички едно искат-да им последваш ти точно състоянието ,което сега им е присъщо.А то е една несигурност,страх и невежество.

Нищо,че приказката минава под знака ,на синовно-майчината обич или роднинската приемственост.Това е  комуфлаж.Отдолу ,под всичко това-те искат традицията да се продължи.А всичко що е традиционно -води и до традиционните резултати.Сега погледни ги на какво ти приличат роднините на стари години...

И не само външно, но и отвътре.Погледни ги и запомни едно-под какъвто и предлог да им уйдисваш на акълите, целта е една-да те превърнат като тях самите след време.хехехехехех... tooth tooth

Ще използват личните ти привързаности и слабости, по отношение на традициите и правилата в обществото, за да те докарат до техните вътрешни и външни състояния.
И ако се опълчиш по- остро, ще  бъдеш пренебрегнат от целия род, защото няма да си като тях.

Психиката е такава,че човек става добре, когато види някой по зле от него.И става зле, когато види някой, който е по-добре, по щастлив.Остави какво ти разправят глупости ,че не било така и  "да си позитивен",хехехехе..тва са пак номера.А целта е една, ти като си позитивен , а те ще са негативни и силата ти ще потече към тях. След това ти ще приличаш на печена киселица.Знаеш ли как изглежда,тя.. tooth tooth.Доста е сгърчена , пък и адски кисела малка зелена дива ябълка... tooth toothТа тва ти викам ,зарежи ги отвътре ,а отвън бъди лукав и хитра маймуна.

Никой да не разбере ,истинското ти мнение.И знай едно-тези роднините, много дето са обичливи, са само инсрументи в ръцете на сили, за които и хабер нямат те  самите .А тези сили  са много , много интелигентни.Не можеш да ги излъжеш лесно.

Затова с роднините ако искаш да си добре, спазвай следното:лъжи ги в поведение, но не и в дума!Показвай не това , което си  ,а нещо каквото те биха искали.Но като стигне до там, че да искат конкретни неща-например да си хапваш или правиш това и онова ,,което е удобно за тях,просто се прави на луд и дрънкай глупости.
Така ще минеш за слабоумен или за нещо друго.А целта е да не ти обръщат внимание, трябва да си невидим за онези могъщи сили, които управляват мислите и делата на близките ти.Ако  те знаят , че си различен и още по лошо,че не искаш да се поправиш като тях-работата ти е спукана.Един ден ще те пречупят и ще станеш тяхно копие...

Ако си разбрал какво ти казах,хубаво,ако не ,забрави за тези мои думи.Други да не спорят с мен, нека приемат, че това си е просто едно глупаво откачено мнение,само за Спанака го казвам.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #6 -: 16-03-2012, 13:25:12 »

Няма никакви могъщи сили,Миоджералвомбо.Ние просто сме част от огромната световна машина наречена икономика.Тя така успешно ни манипулира,че  да сме в постоянна зависимост от нея. :surpris_22:Това важи и за лекарствените компании,хранителната индустрия,лекарите с тяхната търговия и пр. и пр.Хората стават все по-мързеливи и по-мързеливи,разчитайки все повече на индустриални храни,машини,лекарства,козметики и др.Но да не забравяме,че и ние сме част от тази система и я подпомагаме по един или друг начин. :peperudi:
Активен

fosul

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #7 -: 16-03-2012, 14:58:00 »

Здравейте, винаги съм се интересувала от темата за суровоядството, но имам зад гърба си само едно 10-дневно гладуване на плодове и чай. Два дена ми беше много трудно, после стана постепенно търпимо, а след петия ден се чувствах великолепно. Спрях, защото трябваше да пътувам. И направих грешка, която тук всички посочвате. След първия ден нормално захранване започнах да ям каквото имаше по гарите и летищата-сандвичи, картофки...Слава Богу, нямаше последици. Сега гладувам на чай и плодове–3 плода на ден-от 13 дена. Много добре се чувствам и мисля да вмъкна по 1-2 дена на вода само и също така сухо гладуване. Ще пиша, колко съм успяла...Аз нямам много натоварване през деня, но имам здравословен проблем, който смятам да преодолея. Другото ,което правя е, че когато ходя по улиците, се моля за всички хора, които срещам. Идва ми отвътре. Така в някаква степен изразходвам енергията, която почувствах в себе си след 4-5 дена гладуване...Пожелавам здраве и успехи на всички и доскоро! ;)
Активен

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #8 -: 16-03-2012, 16:03:30 »

Ех,че страшно стана tooth.Извинявай за вмешателството,но аз пуснах темата за запознанството ми със форума,а ти си се включил след това.Що не си пускаш съобщения до твоя приятел или си започни нова тема:"Аз съм единствен и неповторим!" :Content_14:
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #9 -: 17-03-2012, 01:47:46 »

Няма никакви могъщи сили,Миоджералвомбо.Ние просто сме част от огромната световна машина наречена икономика.Тя така успешно ни манипулира,че  да сме в постоянна зависимост от нея. :surpris_22:Това важи и за лекарствените компании,хранителната индустрия,лекарите с тяхната търговия и пр. и пр.Хората стават все по-мързеливи и по-мързеливи,разчитайки все повече на индустриални храни,машини,лекарства,козметики и др.Но да не забравяме,че и ние сме част от тази система и я подпомагаме по един или друг начин. :peperudi:
За човек, който живо се интересува от случващото се, всички сили са могъщи.
 А човек, който не прави нужното за децата си, определено не прави особено добро впечатление. За мен (както и за малко други, за жалост) такива хора са като трън в очите.
 Чат ли си?
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #10 -: 17-03-2012, 14:26:16 »

  Добре дошла Kali1234 :flowers2:

  Деца и баби– за мен е неприятна тема. За храненето сме ги респектирали бабите, но за останалото, трудно: „Не там,  ще паднеш,  ще се изцапаш, кучето хапе, не се лигави, стой мирно, така не....“  В развален грамофон се превърнах:Остави го, остави го, остави детето...
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #11 -: 17-03-2012, 18:50:40 »

ПРИВЕТ КАЛИ...... :pensif_29:
Активен

Kali1234

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз съм тук..........
« Отговор #12 -: 19-03-2012, 07:12:41 »

Привет.Благодаря за приятното посрещане! :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 21 запитвания.