Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99730 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Дневник на Вал
« -: 06-10-2009, 22:02:22 »

Няма да съм много редовна във воденето на дневничето, защото нямам кой знае какво време и желание да "готвя" :bleh Имам чувството, че няма да мога да се справя с правенето на крекери, например. Моите ястия са по-простички и няма да ви изненадат с нищо. Ще ви моля, обаче за съвети и критики, ако някъде греша.Вчера за пръв път от 21 август /моето начало на суровоядството/ми се случи да преям. Направо ме обзе лакомията. Та, затова ще ви разкажа първо за вчера.
1. Жабурене с шарлан 15-20 мин; измиване
2. Редуване на топли и студени душове
3. Пиене на 500 мл топла вода с 1-2 с.л. чист ябълков оцет
4. Изчаках 10 мин и пих 1 л. пчелен прашец разтворен в малко вода
5. Изчаках 20 - 30 мин и изпих 2 с.л. ленено масло
6. Направих 5-те тибетски ритуала
МНОГО МОЛЯ, ПЕТКО ДА МИ КАЖЕ КАКВО МУ Е МНЕНИЕТО ЗА ТЕЗИ УПРАЖНЕНИЯ И КОГА Е НАЙ-ДОБРЕ ДА СЕ ПРАВЯТ :Confus_34: Бях чела някъде, че е добре рано сутрин да се прави масаж на третото око и го правя, но незнам колко е правилно.
В 14 часа ядох малко бяло грозде
Обиколих града пеша / по-точно вървях пеша 4 км/
НООО...в 19 часа като се метнах - ужас една огромна купа кълнове от люцерна, малко рукола, малко листа от мента. После ядох друга салата от домати, краставици, люти чушки. Това остави ами като си погледнах покълналия небелен слънчоглед реших да изям и него.Даже и малко тиквени семена примесих :surpris_25:
ДНЕС: Всичко до 6-та точка е същото, отново вървях по същия маршрут-4 км и вървейки изядох 2 ябълки. Вечерта ядох отново покълнал слънчоглед /този път по-малко от вчера като количество, но и от двата вида белен и небелен/, заедно с два домата. Но мисля, че трябваше да гладувам заради вчерашното преяждане.... :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #1 -: 07-10-2009, 08:52:07 »

Такааа...За едно преяждане няма смисъл да гладуваш. По системата, която следвам - йога, гладуване се прави само при болест, а ако говориш за разтоварващ ден(само на плодове, фрешове и чайчета), то всяка седмица по един ден е добре да се прави. А кой ден - виж лунния календар...ако не си наясно с тези лунни фази прочети тук:
http://www.zemianazaem.com/?p=98
http://www.zemianazaem.com/?p=130
Кога ставам сутрин питаше...по-точно как. От 2 седмици вече успях да свикна да лягам около 22-23 часа и да ставам в 4,30. Часовника си правя на 5,00, но се събуждам сам между 4,10 и 4,30. Аз също като теб цял живот съм си лягал късно...към 2-3. Нещо повече - аз само през нощта съм си писал домашни за училище и съм учил за изпити в университета. Сега пък за капак последната една година работех на дневни и нощни :-X смени и биологичният ми часовник се превърташе на всеки 3 дни...Трудно е...на мен ставането рано ми беше по-трудно от преминаването на суровоядство ;D Но определено така е мнооого по-добре ;)
За крокодилските(тибетските)...прави ги сутрин рано...да, и масажът на третото око се прави сутрин...да ти кажа истината е, че сутрин се правят доста неща. Аз от 4,30 до към 9,00 се занимавам с разни ритуалчета ;D И от тях ползата е космическа бих казал :love_028:
« Последна редакция: 07-10-2009, 08:56:38 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #2 -: 07-10-2009, 09:20:20 »

Здрасти Вал и добре дошла  :Content_22: :flowers2: Петко нещо се обърка май  :Confus_3: Тибетските нямат нищо общо с крокодилските  :bleh Тях съм ги правила преди години и съм много ЗА. Най- добре си ги прави сутрин. Но ако имаш желание може да пробваш сутрин  суря намаскар,  и крокодилските също  :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #3 -: 07-10-2009, 09:28:33 »

Петко, мнооооого тенкс! :thankyou:И аз съм вече втори месец на 100 % сурово и ми е по-лесно отколкото да се науча да заспивам рано /а само това е начина и да стана после рано/Сега ще гледам да си поставя за цел да правя повечето от твоите ритуали сутрин /ама аз някои си ги правя, де ;) и то естествено ще ми трябва повече време и такаааа полека лека....Ти поначало гледам си за плавните преходи за всичко, докато аз май повече успявам от по-резките промени.Айде, чао засега
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #4 -: 07-10-2009, 09:34:49 »

Даниелче, благодаря! Аз незнам дали са тибетски или крокодилски честно казано.Преди години и аз ги правех. После ходих вечер на йога /макар, че във Варна казват йогата е по-скоро смесица от йога, пилатес и др./и забравих да ги правя.С бременността съвсем спрях.А сега наскоро четох някъде си, че на някои им ставало лошо от тях особено рано сутрин :o та затова реших да питам. Дали наистина е вярно това което е казал Питър Келдър, че тези ритуали подмладяват, облекчават болките, повдигат жизнения тонус и т.н. остава само да проверим....
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #5 -: 07-10-2009, 09:45:40 »

Вал, много помагат тибетските  :love_007: аз на 20 годишна възраст развих някаква алергия и ме натъпкаха с  кортикостероиди  ??? Лекарствата ми действаха зле- само ми се спеше и ядях, за две седмици качих 8 кг.  >:(
Реших да правя тези упражнения- точно тогава беше излезнала книжката и започнах. За два месеца от алергията и астмата не остана нищо- само с тибетците, зеленчуци, повече плодове и море  :Content_22:

Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #6 -: 07-10-2009, 10:39:53 »

Здрасти Вал и добре дошла  :Content_22: :flowers2: Петко нещо се обърка май  :Confus_3: Тибетските нямат нищо общо с крокодилските  :bleh Тях съм ги правила преди години и съм много ЗА. Най- добре си ги прави сутрин. Но ако имаш желание може да пробваш сутрин  суря намаскар,  и крокодилските също  :)
Да, така е. Признавам...обърках се ;D Това е, щото и двата типа упражнения идват от йога...изрязват ги и ги предписват за определен проблем, примерно. Но това е само част от цялостния комлекс от йога асани. Добре е без напрежение да се правят 108 такива асани всяка сутрин, но в определен порядък.
Сутрин първо изпразваме дебелото черво(по естествен път), жабурим, мием зъби и остъргваме езика. Спираме с тези неща и започваме леко раздвижване и разгряване на ставите. След това си правим няколко масажа - на корема, точков на лицето, тила, ушите, дланите и ходилата. Следват асаните, релаксацията(с йога нидра е супер), пранаяма(дихателни техники). Преди пранаямата можем да вмъкнем пожелание или някоя медитационна техника(нямам предвид медитация конкретно) или концентрация(тратака например) ;) Едва след тези практики можем да вкараме нещо в стомаха си. Почваме с маслата - зехтин, тиквено, конопено или ленено и продължаваме с ленена напитка с пчелен прашец; фреш от плодове...това имах предвид, че правя сутрин ;D
Държа да отбележа, че всичко научих от моя гуру - Рашко :pensif_29:
И това не са неща дето всички наведнъж, от раз се започват...лека полека, под наблюдението на гуру, всичко влиза в ежедневието ;) :)
« Последна редакция: 07-10-2009, 10:42:56 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Вал
« Отговор #7 -: 07-10-2009, 12:34:05 »

Здрасти Вал и добре дошла  :Content_22: :flowers2: Петко нещо се обърка май  :Confus_3: Тибетските нямат нищо общо с крокодилските  :bleh Тях съм ги правила преди години и съм много ЗА. Най- добре си ги прави сутрин. Но ако имаш желание може да пробваш сутрин  суря намаскар,  и крокодилските също  :)
Да, така е. Признавам...обърках се ;D Това е, щото и двата типа упражнения идват от йога...изрязват ги и ги предписват за определен проблем, примерно. Но това е само част от цялостния комлекс от йога асани. Добре е без напрежение да се правят 108 такива асани всяка сутрин, но в определен порядък.
Сутрин първо изпразваме дебелото черво(по естествен път), жабурим, мием зъби и остъргваме езика. Спираме с тези неща и започваме леко раздвижване и разгряване на ставите. След това си правим няколко масажа - на корема, точков на лицето, тила, ушите, дланите и ходилата. Следват асаните, релаксацията(с йога нидра е супер), пранаяма(дихателни техники). Преди пранаямата можем да вмъкнем пожелание или някоя медитационна техника(нямам предвид медитация конкретно) или концентрация(тратака например) ;) Едва след тези практики можем да вкараме нещо в стомаха си. Почваме с маслата - зехтин, тиквено, конопено или ленено и продължаваме с ленена напитка с пчелен прашец; фреш от плодове...това имах предвид, че правя сутрин ;D
Държа да отбележа, че всичко научих от моя гуру - Рашко :pensif_29:
И това не са неща дето всички наведнъж, от раз се започват...лека полека, под наблюдението на гуру, всичко влиза в ежедневието ;) :)
:kisss:.Леле мале, майко мила...тва не е за мързеливи баби...пък и в нашио град йоги няма...пък..на село ...сааамо мотики...Аз май, да бегам от тука- хай- на всички ви ..на слука!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #8 -: 07-10-2009, 14:16:26 »

Леле мале, майко мила...тва не е за мързеливи баби...пък и в нашио град йоги няма...пък..на село ...сааамо мотики...
То на село е най-полезно да се правят тея неща ;)
Аз май, да бегам от тука- хай- на всички ви ..на слука!!! :heart_2:
В какъв смисъл да бягаш оттук...от форума ли? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Вал
« Отговор #9 -: 07-10-2009, 14:25:53 »

 :kisss:Ааааа, от форума не бегам, кой ще ви додява, ако не баба заядлива???Ама започвам да се комплексирам, да се гипсирам, че от вас изоставам, иии не знам каква ще ставам... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #10 -: 07-10-2009, 16:07:49 »

И мойта баба все това повтаря  ;D :Content_4 - emotloader: ама явно не съм узряла още за мотиката, за сега само йогата  :Content_22:
Бабче, като оставиш мотиката, може да пробваш някоя асана все пак  :kisss:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #11 -: 07-10-2009, 16:16:13 »

По принцип не е важна силата, а гъвкавостта. Поне когато става дума да не боледуваме. А физическата работа сковава...ставите ни не се отпускат, а се "затягат" все повече и повече.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #12 -: 07-10-2009, 19:31:54 »

Петко, като гледам твойта последователност на сутрешните напитки : първо са маслата/ленено или конопено няма значение/, после е пчелния прашец, после фреша и т.н. А аз досега след жабуренето с шарлан и съответно миенето, почвам с пиенето на 0,5 мл топла вода и 1-2 с.л.оцет, след 10 мин пчелен прашец, след 20-30 ленено масло. САМО не ми казвай, че тази последователност не е правилна нещо си............ :surpris_25: Има ли значение изобщо?
ЕТО ОТЧЕТА за днес: 1. Жабурене 20 мин с шарлан; 2. Редуване топли и студени душове; 3. Изпълняване 5-те тибетски ритуала; 4.Изпиване на 0,5 мл топла вода с 2 с.л. ябълков оцет; 5. След 10 мин пчелен прашец с топла вода; 6. След 20 мин 2 с.л. ленено масло; 7. Ходене пеша 4 км /вървейки изпих един фреш от портокал/; 8. В 15 часа си направих от "мойта салата" -домати,краставици,тиквички,лук,чушки, магданоз, листа от лола, листа от мента, мащерка - всичко омесено и залято със сока на един лимон и сусам. 9. В 20 часа кълнове от белен и небелен слънчоглед и салата от домати, краставици, копър и пипер. А И ДА НЕ ЗАБРАВЯ за деня съм изпила над 3 литра вода /но никога непосредствдено след хранене, а след 2 часа/
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #13 -: 07-10-2009, 21:25:34 »

Аз не съм Петко, но ще отговоря, че според мен си си направо перфектна.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #14 -: 07-10-2009, 22:23:31 »

еее, Лейла благодаря :thankyou:  :thankyou:  :love_026: да получиш такава оценка от ветеран е голяяяяяям жест,но наистина имам много трески да дялам още. Не се шегувам. Но това ще стане с ваша помощ много по-лесно - друго е да имаш съмишленици. Щото около мен са само "всеядни", но това не ми пречи, де...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #15 -: 08-10-2009, 05:41:41 »

Петко, като гледам твойта последователност на сутрешните напитки : първо са маслата/ленено или конопено няма значение/, после е пчелния прашец, после фреша и т.н. А аз досега след жабуренето с шарлан и съответно миенето, почвам с пиенето на 0,5 мл топла вода и 1-2 с.л.оцет, след 10 мин пчелен прашец, след 20-30 ленено масло. САМО не ми казвай, че тази последователност не е правилна нещо си............ :surpris_25: Има ли значение изобщо?
ЕТО ОТЧЕТА за днес: 1. Жабурене 20 мин с шарлан; 2. Редуване топли и студени душове; 3. Изпълняване 5-те тибетски ритуала; 4.Изпиване на 0,5 мл топла вода с 2 с.л. ябълков оцет; 5. След 10 мин пчелен прашец с топла вода; 6. След 20 мин 2 с.л. ленено масло; 7. Ходене пеша 4 км /вървейки изпих един фреш от портокал/; 8. В 15 часа си направих от "мойта салата" -домати,краставици,тиквички,лук,чушки, магданоз, листа от лола, листа от мента, мащерка - всичко омесено и залято със сока на един лимон и сусам. 9. В 20 часа кълнове от белен и небелен слънчоглед и салата от домати, краставици, копър и пипер. А И ДА НЕ ЗАБРАВЯ за деня съм изпила над 3 литра вода /но никога непосредствдено след хранене, а след 2 часа/

Последователността ми я каза инструктора ми по йога...иначе и моята не беше точно така, но я коригирах...има си значение все пак...
Не разбирам защо пиеш толкова много вода??
А в колко започваш да пиеш маслата и там всичко? Питам, щото преди 9 не бива да слагаме нищо в стомаха си...организмът се чисти до 9 сутринта...тва си е постоянен механизъм, който не трябва да стопираме ние :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Вал
« Отговор #16 -: 08-10-2009, 07:41:18 »

По принцип не е важна силата, а гъвкавостта. Поне когато става дума да не боледуваме. А физическата работа сковава...ставите ни не се отпускат, а се "затягат" все повече и повече.
:kisss:Недей така сине, на мой така...ти съвсем ще  ги откажеш от моттикааатааааааааа :surpris_25:Измисли там нещщо за копане без много напрягане, е и ако си попеят като копаят - готовво: гимнастика + мантра + полза за Майката Природа и за нас...Много малко от нас имат възможностите на вас... :surpris_25: :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #17 -: 08-10-2009, 09:08:45 »

Петко, пиенето на разните му работи е винаги след жабуренето, студените душове, масажите,гимнастиката /даже ако някой път имам работа, среща и трябва по-рано да тръгна от нас някой неща съкращавам, но това се случва много рядко/. Та, в тоя смисъл винаги поемането на каквото и да е течности в стомаха е винаги след 9 часа. Но, то аз като заспя в 2-3 и без това ставам в 8 часа, че ако децата позволят и по-късничко  ;D А, много вода пия, защото явно вече организма ми е свикнал и си го иска. Честно!Значи като съм само на плодове, почти не ми се пие, но като ям и зеленчуци и семена, ядки, т.е. като съм на нормален суровоядски режим като сега пия по повече. Навремето се наливах с по 3-4 литра вода дневно, защото бях челе че е много полезно, отмива шлаките и т.н. и навика ми си остана.Наистина особено като вървя пеша много ожаднявам или като съм яла ядки изчаквам 2 часа или повече от 2 и пак се наливам.Незнам трябва ли не трябва ли вече?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #18 -: 08-10-2009, 09:25:08 »

Навремето се наливах с по 3-4 литра вода дневно, защото бях челе че е много полезно, отмива шлаките и т.н. и навика ми си остана.
Отмива шлаките от готвената храна.
Трябва или не трябва...слушай тялото си. :)
Аз значително намалих водата. От само себе си стана.

Поздравления имаш и от мен. Аз правя 1/3 от нещата, които правиш ти. Пък за Петко да не говорим.  :D
Т.е. ритуали никакви нямам.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #19 -: 08-10-2009, 09:39:44 »

Val аз не съм ветеран, просто се старая да вляза в правия път:), и в последно време успявам. Отначало доста наблягах на ядките и меда, яко кракери и то много даже и качих 5 кг, а нали уж като е сурово нямало проблеми, но аз съм предразположена много към напълняване. Та сега на ново, не така безобразно и през просото.
 И аз като Вери ритуали нямам, но при мен е стъпка по стъпка и затова ти с твоето постоянство мноооого ме радваш и вдъхновяваш. Абе 1 стъпка на зад, 2 напред, и така.:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.