Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Koia vredna hrana vi e lubima.  (Прочетена 21480 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #20 -: 16-10-2009, 16:31:02 »

Аз също трудно се отказвам от шоколада. Ям черен, био или Линд. Става ми лошо от него, затова за мен е вреден. А в същото време го търся.

Много странно - и аз по подобна причина не ям вече шоколад. "Популярните" шоколади не ги ям, защото имат мляко. А черните, особено тези на Линд, ми докарват главоболие. Та както преди 3-4 години бях шоколадовото чудовище, сега не съм хапвал шоколад от месеци. И не ми липсва  ;D.

Но иначе за готвени работи си умирам. Особено картофи, бобови, и т.н.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #21 -: 16-10-2009, 17:10:13 »

На мен от готвените храни най-любими ми бяха пълнозърнеста зеленчукова пица с кашкавал, пълнозърнести спагети с домати и пармезан и печени картофки с масло на фурна.
Сьомгата и скаридите според мен в малки количества не са вредни и затова скоро няма да ги откажа. :bleh
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #22 -: 16-10-2009, 19:04:03 »

Някои хора са свикнали с готвеното, някои са пристрастени. При мен може би по малко и от двете. Но аз вярвам, че ще го забравя един ден. Шоколада също. Него даже много намалих. Всичко с времето си. :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #23 -: 16-10-2009, 20:58:26 »

Но иначе за готвени работи си умирам. Особено картофи, бобови, и т.н.
Хапвай ги сурови ;) Картофите на фреш, а бобовите на кълнове :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #24 -: 16-10-2009, 21:32:33 »

Хапвай ги сурови ;) Картофите на фреш, а бобовите на кълнове :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:

Освен да пробвам. Преди покрай гастрита си правех "фреш" от картофи. Бая гаден си беше  :-\.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #25 -: 17-10-2009, 00:29:56 »

картофите могат ли да се ядат сурови???
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #26 -: 17-10-2009, 03:01:25 »

Аз знам, че белият картоф не може. Само сладкият.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #27 -: 17-10-2009, 05:24:57 »

картофите могат ли да се ядат сурови???
Да се ядат мисля, че не, но на фреш може ;) И да се внимава да нямат зелено по тях. И да си се изчистила преди това...в смисъл, че аз и плодове и зеленчуци не можех да ям в началото, та камо ли сурови картофи ;D ;D ;D Всеки си преценява от степента му на прогрес. Това, с което сега се храня, преди беше отрова за организма ми. Така че всеки си решава и си знае къде се намира в момента ;) :)
« Последна редакция: 17-10-2009, 05:26:30 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #28 -: 17-10-2009, 10:28:00 »

...изядох вчера два варени картофа  ;D и честно не беше нищо особено, скоро няма да повторя :Confus_3:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #29 -: 17-10-2009, 11:21:58 »

Искам само да кажа, че шоколада, който се продава по магазините- това не е шоколад. Дори и Линдт, който е по-скъп от другите, е блед спомен за истински шоколад. Ако някой ходи към Брюксел и има малко излишни пари, да ми каже- ще кажа къде се намира истинският шоколад. Ама дори не Нюхаус или Годива. За по-голям съспенс ще запазя името в тайна засега, но ще ви кажа само, че влизайки в магазина си все едно в магазин за изящна бижутерия.  :peperudi: А след това получаваш оргазъм  :Content_4 - emotloader:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #30 -: 17-10-2009, 11:30:03 »

То и тук вече има магазини за шоколад,подобно на тези в европа. Мога да отскоча до мола за един оргазъм :bleh :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Но ще се въздържа,че аз си падам по соленя,такъв ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #31 -: 17-10-2009, 14:32:11 »

Е те този го нема другаде, гарантирам ти. Но е мноо скъп тоя оргазъм...
това последното със "соленя" не го разбрах :(
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #32 -: 17-10-2009, 15:13:53 »

Ти получаваш оргазъм от сладко(шоколад френски)аз от солено ( пица):laugh: :laugh: Е и един сладкиш ме кефи- carrot cake+ капучино средно в costa coffee  :essen: Сантиментални спомени от Лондон(семейни) :laugh:Много рядко си го позволяваме :surpris_23: :whistling2 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #33 -: 17-10-2009, 16:39:48 »

Искам само да кажа, че шоколада, който се продава по магазините- това не е шоколад. Дори и Линдт, който е по-скъп от другите, е блед спомен за истински шоколад.
Ето такива приказки са способни да ме откажат от шоколада. Наистина. Мерси, Анджи. Повече няма да купувам. :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #34 -: 17-10-2009, 18:44:53 »

Е, не, Вери, споко. Линдт е супер, макар че отдавна не съм си купувала. С далеч по-обикновенни се задоволявам. Ама се сетих за този конкретен и... Ама то не е лошо да се откажаш от шоколада де, нали каза че ти става лошо :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #35 -: 17-10-2009, 18:55:05 »

ай ся, реклама на шоколади ли ше правим... :o аз не мога да се сетя по темата коя ми е любимата вредна храна... това, което най ми липсва от вредните работи, по-скоро е за пиене, не за ядене... :whistling2 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #36 -: 17-10-2009, 20:00:55 »

Круме, кви са тез маратонки от 300 лв. Амчи аз си купувам от outlet ADIDAS. За 70 лв.  купувам чудни маратонки за бягане. Хайде има и по 100, ама чак пък 300. Ся ше речеш, че и слушалки. Па колко струват тез слушалки, чоджум. няма да са повече от 50 лв. 
А то има маратонки и по повече пари, и слушалки по много повече....  :Confus_3:

Ami az sam maniak na tema muzika i ka4etvo na muzikata i slushalkite sa mi 100lv na Sennheiser te sa edna ot nai dobrata marka i sas ipod nano te prashtat v drugo izmerenie.A otnosno maratonkite te sa na naike i sa takiva 4e vav liavata obuvka ima senzor koito ti sledi treniovkata i go sinhronizirash S ipoda i si vkarvash postijeniata v edin sait i se polu4ava edin online maraton.
Активен
I love the sky

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #37 -: 17-10-2009, 20:05:38 »

Круме, ако няма да ги ядеш тия ябълки, я ги прати насам. Тъй де, да не идат зян  :bleh
Shtiah da ti gi pratia no Darbymac me potseti da si napravia ocet.Imat malko 4erni petna po tiah no vtre sa 4isti i so4ni.No po dobre na petna ot kolkoto s nitrati. ;)
Активен
I love the sky

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #38 -: 17-10-2009, 20:07:57 »

Може да си направиш ябълков оцет с тях.
Аз отарашвам едни запустели дворове около нас. Един орех обрах и две ябълки  :Content_4 - emotloader: 
Ама то у нас не остават тез благинки - всеки набива и то бързо свършва.
Shtiah da hodia da si tarsia niakakvi orehi no  4ernite bratia me biaha pretvarili. :bleh
Активен
I love the sky

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #39 -: 17-10-2009, 20:09:44 »

Но иначе за готвени работи си умирам. Особено картофи, бобови, и т.н.
Хапвай ги сурови ;) Картофите на фреш, а бобовите на кълнове :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Petko az biah 4uval 4e surovia karov bil vreden no iavno ako se iade i mesestat mu 4ast.Fresha za kakvo e polezen.
Активен
I love the sky
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.