Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Koia vredna hrana vi e lubima.  (Прочетена 21481 пъти)

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #40 -: 17-10-2009, 20:13:02 »

ай ся, реклама на шоколади ли ше правим... :o аз не мога да се сетя по темата коя ми е любимата вредна храна... това, което най ми липсва от вредните работи, по-скоро е за пиене, не за ядене... :whistling2 - emotloader:
Dane bi da stava vapros za Alcohol.I az sam se napival no 4etno da vi kaja nikoga ne mi e haresval vkusa mu po niakoga mi se pie 4erveno vino.
Активен
I love the sky

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #41 -: 17-10-2009, 20:18:22 »

Fresha za kakvo e polezen.

Препоръчват го за стомах - сутрин на гладно. Аз употребявах като ме мъчеше гастрита. Не усетих особена полза, но сигурно на някои хора помага.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #42 -: 18-10-2009, 08:04:14 »

Аз затова и казах на Катето,че мъжете си оставаме деца ;D само с възраста си купуваме по скъпи играчки ;) :laugh: И аз за техника мога да дам луди пари или за колата :Confus_3: :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #43 -: 18-10-2009, 11:24:14 »

Аз затова и казах на Катето,че мъжете си оставаме деца ;D само с възраста си купуваме по скъпи играчки ;) :laugh: И аз за техника мога да дам луди пари или за колата :Confus_3: :surpris_23:
:D :D :D :Content_14:
Активен
I love the sky

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #44 -: 18-10-2009, 13:32:25 »

Май по това мъжете много си приличате, колкото и да сте различни един от друг, все пак. Като си имате някаква страст и хич не жалите средства.  :)

 А иначе по темата за вредните храни, аз все още не мога да се откажа от шоколада - черен, млечен, домашен - всякакъв ям за съжаление  :(
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #45 -: 18-10-2009, 19:14:02 »


ей от тез ще ми е жал да се откажа, защото все още не съм сигурна, че са вредни.
Токущо ги изпекох - scones от пълнозърнесто брашно, овесени ядки, стафиди, ябълки и мед.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #46 -: 18-10-2009, 19:53:26 »

Мммм....че вкусно изглеждат.Защо ги печеш?Не може ли просто да ги сушиш?Така ще можеш да продължиш да си ги хапваш. :essen:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #47 -: 18-10-2009, 20:00:04 »

ами защото слагам пълнозърнесто брашно. Не мисля, че може сурово да го ям.
Пък и нещо не ми харесва много идеята за дехидратора - много ел. енергия хаби (часове наред работи). Това е разхищение на природни ресурси за мен. Освен ако не ида в Сахара, естествено, тогава сушенето ще е натурално  :bleh
« Последна редакция: 18-10-2009, 20:02:03 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #48 -: 18-10-2009, 21:56:13 »

Пък и нещо не ми харесва много идеята за дехидратора - много ел. енергия хаби (часове наред работи). Това е разхищение на природни ресурси за мен. Освен ако не ида в Сахара, естествено, тогава сушенето ще е натурално  :bleh
Ами то винаги идва момент, в който да избираш между това природни ресурси ли да пестиш или здравето си да пазиш ;D Може би е егоистично, но аз избирам собственото си здраве ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #49 -: 19-10-2009, 01:19:43 »

Аз мисля, че дехидраторът не харчи много ток, нищо че работи по-дълго от една фурна.
Активен

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #50 -: 19-10-2009, 08:49:33 »

Az mislia 4e kato cialo surovoiadstvoto i vegitarianstvoto kompensirat edin dehidratator.Zashtoto ako na den iadesh po 3-ri pati na den zgotvena hrana kato vreme za vsiako edno iastie se iziskva elektro energia.mesoto iska mnogo resursi za otglejdane koeto shte vklu4i tok,voda,vaksini,medikamenti.transport,sahranenie,Obrabotka na surovata produkcia i nakraia pe4ene.Za tova iashte iabalki :bleh
Активен
I love the sky

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #51 -: 19-10-2009, 11:37:11 »

Ти, Круме, сега какво? Като имаш 2 щайки ябълки ще ни дразниш ли  :bleh
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #52 -: 19-10-2009, 13:54:17 »

Моя дехидратор хаби ток колкото 2 стандартни крушки за ток, не е при мен кутията, за да видя колко му беше точно мощността, но ми се струва доста по икономично и екологично от стандартната печка на ток. С него кракерите стават за 5-7 4аса
Активен

Grett

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #53 -: 28-06-2010, 22:36:21 »

мм.. най-много ще ми липсват яйцата, мюслито, варивата в тенджерата и варените картофки...ноо няма смисъл да ги ям по този начин така, че предпочитам да ги зарежа и да не си пълня разширения стомах с излишни неща само заради единия вкус  ;D и така де.. чревоугодническите навици трябва да ги погребем някъде и да забравим за тях...друг е проблема че около мен се навъртат постоянно хора с грешни представи за здравословно хранене като родителите ми.. и се опитват да си налагат мнението... това е единствения проблем, иначе ако зависи от мен ще се храня както трябва до живот  ;D :Appetit_17:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #54 -: 28-06-2010, 23:19:05 »

Аз затова и казах на Катето,че мъжете си оставаме деца ;D само с възраста си купуваме по скъпи играчки ;) :laugh: И аз за техника мога да дам луди пари или за колата :Confus_3: :surpris_23:

За техниката ми се обади на мен  tooth  tooth  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #55 -: 29-06-2010, 10:35:25 »

Хмм, от уж вредните, които консумирам останаха само яйцата, млякото и варените боб, леща, елда и т.н. Шоколади, тестени и т.н. не ям от много години и не ми липсват. Никога не съм била голям чревоугодник.
От време-навреме изпивам по някое безалкохолно, изяждам някой карамелен бонбон, някоя консерва боб/грах ако няма нищо за ядене в нас и май това са ми главните прегрешения.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #56 -: 29-06-2010, 15:17:45 »

Аз страшно си падах по сладкото и най-вече тортите (стандартните). Другите ми любими ястия са били пържени картофи и филия/ палачинка с мед и сирене. За щастие не се сещам за тях единствено за палачинките понякога, но само се сещам... Иначе в момента няма нищо по-вкусно от кашуто, с килограми мога да го хапвам... Друг любим суров десерт ми е ядки (орехи)/ слънчоглед + мед + какао + жито = невероятен вкус  :Appetit_17:
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #57 -: 29-06-2010, 19:32:59 »

Само да си извадя розовите картофи и ще съгреша - ще си изпържа. Направо ми се вижда кощунство да приотввям розови картофи по друг начин.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #58 -: 30-06-2010, 07:59:29 »

Ееее при мен всичко вредно ми беше любимо , но най -любимо ми беше:
1. Препечени филийки с кашкавал на скарата и поръсени с Панагюрска чубрица и айрян , разбира се.
2. Топла питка с масло и сирене комбинирано с домашна лютеница
3. Яйца по всякакъв начин
4. Някои видове мърша ...по-добре да не ги споменавам
5. Баница ,майка ми какви баници прави , аз и сега похапвам чат-пат баница с картофи и праз и баница със спанак и гъби ..не е лошо , но не съм сигурен дали е полезно въобще :)
6 . Това трябва да е 2 ро или 3 то  , Пица Маргарита , с моцарела , добре изпечена , сега ядох някаква "пица" от пълнозърнесто брашно , само с доматен сос , зехтин и риган , нещо такова беше и е учудващо вкусна.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Koia vredna hrana vi e lubima.
« Отговор #59 -: 30-06-2010, 09:42:27 »

титане и аз обичам баници, и да замесвам и да точа корите а и да си хапмам  :essen: в компания...по хубави поводи или по поръчка на близките. Не мисля да са вредни, даже съм сигурна че не са. Няма начин да вредят като с толкова любов са правени  :)
пицата я има тук и с доматки и рукола, това ми е лятният вариант или зимата със леко задушени зеленчуци.
Иначе от вредните най съм яла сирена разни, тук в Италия може да намериш стотици видове, всяко село си има собствени традиции и видове. И нямат общо с това което е масово... аз и сега се предавам на някои сирена и кашкавали от сардинските  :essen:, там козите са на почит ...а ако са домашни или от малки производители освен качеството имат страхотен вкус
Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.