Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Безсъние  (Прочетена 9470 пъти)

purelove

  • Гост
Re:Безсъние
« Отговор #20 -: 26-03-2012, 16:07:47 »

Здравейте,
от доста време страдам от безсъние и не знам как да се преборя с проблема.Когато гладувам ми стигат и 4-5 часа сън, но през останалото време съм като пиян морков.Много съм емоционална и приемам всичко, което ми се случва през деня твърде навътре. Даже през нощта го сънувам, като честичко ми се случва да сънувам и кошмари.  :surpris_22:( Вие имате ли ваши начини за справяне с този проблем? :Dormir_13 - emotloader:

Kali, едва ли има човек, на който ежедневната градация от емоции, нерви, скандали, дуели, разни екшън истории и прочие ... - да му действат релаксиращо в края на деня.  :Confus_3: Като за начало бих те посъветвала да промениш начина, по който обикновено приемаш нещата - например спокойно, без излишни драми и с усмивка. Чай от маточина съм чувала, че помага при безсъние.  :flowers2:
« Последна редакция: 26-03-2012, 16:22:18 от purelove »
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #21 -: 27-03-2012, 07:08:50 »

Благодаря за отговорите.Това със спорта е логично,но с безсънието за една нощ-не знам.Аз като не спя една нощ и след това зациклям- втора,трета и т.н.А и като не си почина в събота,кога ще да стане?
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Безсъние
« Отговор #22 -: 27-03-2012, 10:54:34 »

Опитай да стоиш будна на всяка цена. При мен това води задължително до заспиване.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #23 -: 27-03-2012, 12:25:10 »

Няма нужда да опитвам и без това съм си будна :Content_22:Някой път цяла нощ гледам в една точка,а друг път като зацикля и забравям да спя по няколко дни :Confus_3:
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Безсъние
« Отговор #24 -: 27-03-2012, 12:29:18 »

Хъм, и как ти се отразява безсънието? Аз си спя 7-8 часа, което е нормално, смятам. Но пък има хора, които имат нужда от много по-малко сън. Може би си от тях :) А иначе и аз мисля, че спорт и подходящ, ненатоварващ хранителен режим ще помогнат...
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #25 -: 27-03-2012, 12:44:43 »

Ами как ми се отразява-ставам агресивна,стигам и до бой понякога :weight_lift:Иначе си е кофти ситуация :o
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Безсъние
« Отговор #26 -: 27-03-2012, 12:51:43 »

Търси някакъв начин за релакс. Пишеш, че приемаш много емоционално всичко, което ми е много познато :) Така, че намери начин да "изпускаш парата". Зная, че е лесно да се каже, но това е много индивидуално. Аз все още си търся моя начин. Повече движение, медитация...Безсънието ти със сигурност е симптом на нещо...Колкото и да отричам традиционната медицина и да предпочитам алтернативната такава, може би е добре да се консултираш с лекар. Поне ще имаш някаква насока. Все пак, за да решиш проблемът първо трябва да разбереш какъв е той...
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #27 -: 27-03-2012, 12:55:18 »

Лекарите за мен са "дървени глави". Естествено, че съм ходила, но ми изписват или успокоителни или някакви боклуци от психокомплекса.След като изляза от кабинета на лекаря, мяткам рецептата директно в най-близкото кошче за боклук :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Безсъние
« Отговор #28 -: 27-03-2012, 13:10:57 »

За лекарите съм съгласна tooth
Въпросът е да намериш твоето "хапче". Това, което те успокоява. И да се опиташ да елиминираш всичко, което те натоварва. А кои са тези неща знаеш единствено ти. Отговорът е в теб :)
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #29 -: 27-03-2012, 13:17:29 »

Благодаря за загрижеността. :flowers2:
Така е отговора е във всеки от нас, но общо взето на човек му трябва спокойствие и без храна (вместо израза силна храна) и всичко си идва по местата. :Content_22:
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Безсъние
« Отговор #30 -: 27-03-2012, 13:36:03 »

Загрижена съм, да :) Безсънието си е гадно нещо. Изненадана съм, че гладът не помага. Аз, без да гладувам така както си му е реда, си правя разтоварващи дни...плодове, чай, ядки, малко мляко :surpris_23: и спя като кърт tooth Някак си тялото ми се успокоява, приспива ми се рано и когато се събудя съм пълна с енергия.
Ти ще си намериш твоето хапче за сън, зная аз :) Успех :flowers2:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Безсъние
« Отговор #31 -: 27-03-2012, 21:11:27 »

Най-добре е да се следват биоритмите. Има периоди с продължителност около 30-50 минути в които на човек много му се спи, а като мине периода му се отспива. Ако си легнеш в такъв период заспиването трябва да е съвсем естествен процес - като забележиш вечер първите признаци: натежали клепачи, отпуснатост... лягай, незвисимо колко интересно занимание имаш в момента.
Аз като изпусна периода трудно се наспивам.
За ставането също има такива периоди - дали ще станеш бодър или махмурлия.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

purelove

  • Гост
Re:Безсъние
« Отговор #32 -: 27-03-2012, 21:20:29 »

Най-добре е да се следват биоритмите. Има периоди с продължителност около 30-50 минути в които на човек много му се спи, а като мине периода му се отспива. Ако си легнеш в такъв период заспиването трябва да е съвсем естествен процес - като забележиш вечер първите признаци: натежали клепачи, отпуснатост... лягай, незвисимо колко интересно занимание имаш в момента.
Аз като изпусна периода трудно се наспивам.
За ставането също има такива периоди - дали ще станеш бодър или махмурлия.

Споделям същото мнение   :pensif_29: :Content_14:
Активен

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:Безсъние
« Отговор #33 -: 27-03-2012, 23:08:43 »

Благодаря за загрижеността. :flowers2:
Така е отговора е във всеки от нас, но общо взето на човек му трябва спокойствие и без храна (вместо израза силна храна) и всичко си идва по местата. :Content_22:
Опитай се да си анализираш мислите,какви са ти притесненията,дори те да изглеждат ежедневни и банални.Можеш да си ги запишеш на лист за да ти станат по ясни в съзнанието.Направи всичко възможно да елиминираш един по един първо по малките проблеми :essen:изяш ги ако трябва :peperudi:.В почивните дни си смени средата,ако имаш къща на село или на хотел в краен случай.Отдалечи се от вероятния фокус на притесненията ти.Обикновенно в ежедневието изживяваме конфликти на работното ни място но явно и в личния ти дом не се чустваш конфортно.Такова тешко безсъние от 3,4 дни и агресивноста са показателни за шизофренична констелация,тоест изживяваш едновременно конфликт с родител или дете и схора от твоя ранг като колеги или съседи.Затова прекъсни връзката поне временно с една от двете среди и съм убеден, че моментално ще почустваш облекчение и съня магически ще се появи.Веднъж като идетифицираш произхода на конфликтите можеш да започнеш да работиш върху отстраняването им.Междувременно като патерица опитай с чай от мащерка,пробвал съм го много е :weight_lift:як така да се каже,а и намали плодовете богати с вит.с като цяло и ги премахни от вечерята,освен ако не ти харасват прекалено много,както и кафето,шоколада,превъзбуждащи напитки.Сподели за проблема с човек на, когото имаш доверие и в чието присъствие те чустваш конфортно,от страни гледната точка е различна.Понякога проблемите са ни под носът и не сме в състояние да ги забележим без чужда помощ :surpris_23:Приеми безсънието като знак и се опитай да научиш нещо от него,то не се е появило случайно :whistling2 - emotloader:.Винаги има причина конкретна и реална :love_028:УСПЕХ. :peperudi:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #34 -: 28-03-2012, 07:15:36 »

Е то да беше лесно да се отдалеча от семейните проблеми за момент,ама нейсе...Те децата си искат своето и то постоянно.Същото е и в работата. :Confus_34:
Май много се претоварвам да решавам проблемите на всички около мен.Иначе за шизофренната нотка в поведението-не мисля че има такова нещо.От недоспиване човек става "кисел" и сприхав. :Confus_3:
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Безсъние
« Отговор #35 -: 29-03-2012, 09:23:40 »

 Ей заразихте ме с това безсъние, :laugh:и аз тези дни като се събудя към два  :surpris_22: не заспивам до към 5,6ч , после не мога да стана. В момента съм на житен режим може и това да е причината за толкова много енергия, най-вероятно....
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #36 -: 29-03-2012, 09:26:05 »

Тина,моля те,напиши ми малко повече за житния режим. Би ми се искало и аз да опитам. Иначе като гладувам и на мен ми стигат 5-6 часа сън :Dormir_13 - emotloader:
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Безсъние
« Отговор #37 -: 29-03-2012, 09:35:40 »

Ами аз до сега все съм го правила за по няколко дена, но този път май ще устискам, много  леко го карам, чак се чудя на себе си това аз ли съм :Content_4 - emotloader: В темата за житния режим е описано доста подробно, в общи линии се яде по 100 гр накиснато жито на ден, орехи, мед и 3 ябълки.Не вярвах,че зарежда с толкова положителна енергия докато не го опитах.  :peperudi:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #38 -: 29-03-2012, 09:44:19 »

А по колко орехи и мед на ден ядеш?Житото покълнало ли е?По този начин пречиства ли се организма?
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Безсъние
« Отговор #39 -: 29-03-2012, 10:03:04 »

Да, организмът се пречиства и то мощно, така ми се струва на мен, вечерно време като си легна, усещам едни такива вибрации в организма сякаш става някакво горене... Дали на мен така ми се струва, незнам, но най важното е, че сякаш и духът се чисти от негативни чувства, чувстваш се зареден, леко ти е. :Content_22: Този пост има и духовно въздействие. А за орехите казват , че трябва да са 9 за деня, но аз ям по-малко и най са ми вкусни като ги смеля и ги смеся с мед и настъргана лимонова коричка с малко лимонов сок, :essen:това ми е како десерт, много е вкусно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.