Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Безсъние  (Прочетена 9451 пъти)

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Безсъние
« Отговор #40 -: 29-03-2012, 12:33:01 »

Привет :)
Я да си кажа и аз тежката дума  tooth tooth tooth хихихих. Има няколко техники, освен с овцете,които помагат при безсъние едната е тази http://www.srichinmoy.org/bulgarian/spirituality/meditation/meditation/breathing_exercises/breathing_ex_7/index.html
Знам, че има и една друга- разтваряш широко краката и се навеждаш надолу поставяйки главата на нещо меко легло, табуретка. За товзи метод знам от една доста интересна жена, ето видео
http://www.youtube.com/watch?v=YTKe3XCnuM4
Успех!
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

исихия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • истината ще ви направи свободни.
Re:Безсъние
« Отговор #41 -: 31-03-2012, 09:00:37 »

Е то да беше лесно да се отдалеча от семейните проблеми за момент,ама нейсе...Те децата си искат своето и то постоянно.Същото е и в работата. :Confus_34:
Май много се претоварвам да решавам проблемите на всички около мен.Иначе за шизофренната нотка в поведението-не мисля че има такова нещо.От недоспиване човек става "кисел" и сприхав. :Confus_3:
Като казвам шизофренична констелация имам в предвит тълкуването на този термин в ГНМ тоест два биологични конфликта в двете полукълба на мозъка протичащи едновременно в активната им фаза.Безсъние,липса на апетит,студени ръце и постоянни мисли свързани с проблема.Мозъкът ти е превключил на определена програма и се чуства застрашена,затова си НА ЩРЕК.Тази програма би била много ефективна ако живееше сред природата :peperudi:но в изкуствена среда след време безсънието ще те изтощи.Представиси тенджера под налягане сложена върху огъня,каквито и тревички да пиеш,хапчета,йога,гладуване,медитация единствено ще ти послужат за да испуснеш малко пара и да се облекчиш временно,докато не спреш огъня/съответните конфликти/проблемите ще се увеличават.Безсънието е само симтом,целта е тенджерата да не експлоадира :love_028:Човек може да наруши човешките закони, но не и законите на природата.Можеш да отидеш и на психолог да споделиш притесненията си :surpris_25: и така интензивноста на конфликтите ще намалее :peperudi:Това е моето мнение базиращо се на личния ми опит :Content_22:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #42 -: 02-04-2012, 06:14:32 »

Така е,Исихия.Тъй като аз започнах тази тема искам да се похваля, че вече спя много по-добре.Имам си схема, по която гладувам-всяка седмица-по 1 ден и през няколко седмици правя по едно по-дълго гладуване.Заспивам вечер в 22 часа като пън и се събуждам в 5 часа сутринта свежа като репичка :D
Дано да мога да намаля малко и работата,че и там си има доста главоболия. :Confus_3:
Благодаря на всички за отделеното внимание,загрижеността и съветите :thankyou:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.