Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Безсъние  (Прочетена 9450 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Безсъние
« -: 23-03-2012, 09:32:55 »

Здравейте,
от доста време страдам от безсъние и не знам как да се преборя с проблема.Когато гладувам ми стигат и 4-5 часа сън, но през останалото време съм като пиян морков.Много съм емоционална и приемам всичко, което ми се случва през деня твърде навътре. Даже през нощта го сънувам, като честичко ми се случва да сънувам и кошмари.  :surpris_22:( Вие имате ли ваши начини за справяне с този проблем? :Dormir_13 - emotloader:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Безсъние
« Отговор #1 -: 23-03-2012, 09:37:18 »

 :kisss:Ами позапри са...т.е. овладей са!!!Аз спя по 4-5 часа и са ми достатъчни.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #2 -: 23-03-2012, 09:59:14 »

Е, на мен са ми необходими 7-8 часа.Нали все пак трябва да сме отпочинали и красиви. :flower:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Безсъние
« Отговор #3 -: 23-03-2012, 15:23:52 »

Здравейте,
от доста време страдам от безсъние и не знам как да се преборя с проблема.Когато гладувам ми стигат и 4-5 часа сън, но през останалото време съм като пиян морков.Много съм емоционална и приемам всичко, което ми се случва през деня твърде навътре. Даже през нощта го сънувам, като честичко ми се случва да сънувам и кошмари.  :surpris_22:( Вие имате ли ваши начини за справяне с този проблем? :Dormir_13 - emotloader:

За всяко нещо си има причина, така че без да си наясно каква е причината, нямаш почти никакъв шанс да се справиш с проблемчето...
Ако причината е липса на движение - раздвижи се.
Ако е затлаченост на организма - пречисти се.
Ако е затлаченост на нервната система - разтовари се...
и т.н.
Възможно е причината да се окаже и прекалено късната вечеря с неподходяща (възбуждаща или тежка ) храна...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #4 -: 23-03-2012, 15:30:18 »

Ами наистина може би има от всичко по малко като причина,но нали съм си такава-от мухата слон правя.
А какво означава възбуждаща храна,защото вечер ям най-късно в 19 часа-салатки,картофи,хляб?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Безсъние
« Отговор #5 -: 23-03-2012, 15:34:01 »

Ами наистина може би има от всичко по малко като причина,но нали съм си такава-от мухата слон правя.
А какво означава възбуждаща храна,защото вечер ям най-късно в 19 часа-салатки,картофи,хляб?

какао, месо, чесън, лук и т.н
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #6 -: 23-03-2012, 15:36:07 »

Аха, какао и месо не хапвам, но с лука и чесъна може и да съм прекалила някой път(прибавям доста към салатката и към дресинга) :Confus_3:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Безсъние
« Отговор #7 -: 23-03-2012, 21:41:08 »

Има тема и за безсънието: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=641.0
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #8 -: 24-03-2012, 16:06:50 »

Е то теми много има и сума ти литература съм изчела по въпроса , но като си легна вечер- "ела че ми трябваш". И това е вече сигурно от 10-ина години.Вярно е, че няма универсален лек за безсънието
(то гладуването ми го нормализира донякъде), но тия овце направо ги скъсах от броене-стават вече милиони, а ефект-никакъв! >:(
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Безсъние
« Отговор #9 -: 24-03-2012, 17:14:56 »

Ами да дойда щом ти трябвам  tooth.
Или има психотронен генератор някъде в твоя район или това е резултат от прехода - повече инфо за този преход на сайта indigota.com.
От няколко дни пак усещам някакви странни работи, в главата ми се качват груби енергии и докато не ги отведа от там съм напрегнат, отнесен и малко апатичен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Безсъние
« Отговор #10 -: 24-03-2012, 20:25:00 »

Е то теми много има и сума ти литература съм изчела по въпроса , но като си легна вечер- "ела че ми трябваш". И това е вече сигурно от 10-ина години.Вярно е, че няма универсален лек за безсънието
(то гладуването ми го нормализира донякъде), но тия овце направо ги скъсах от броене-стават вече милиони, а ефект-никакъв! >:(

С мъже пробва ли да бориш безсънието ?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Безсъние
« Отговор #11 -: 24-03-2012, 21:58:41 »

След експериментите с полифазното спане, мога да кажа, че от безсъние страда само този, който спи много. Пробвайте да спите по 3 часа на денонощие да видите как ще се научите да заспивате дълбоко за минута.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Забележка - пробването е на своя отговорност, че има и рискове.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Безсъние
« Отговор #12 -: 24-03-2012, 22:41:07 »

Копирам отговорът си от една друга тема. Направи това само една единствена сутрин и пии за резултата.
От седмица практикувам "гледане на слънце". Това е метод открит от Хира Ратан Манек. Първият ден се гледа слънцето 10 секунди, вторият двадесет и така с по десет отгоре с всеки изминал ден. Гледането задължително се осъществява в безопасните за това часове, а именно час след изгрев или час преди залез слънце. Може да не ви се вярва, но съм смаен от ефекта. Изпълнен съм с енергия. Най-странното е че сутрин се будя съвсем сам минути преди изгрева и за пръв път от години се събуждам напълно отпочинал и бодър. Няма значение в колко, ще си легна. Лягал съм си и в 23 и в 2 и в 3, минути преди изгрева отварям очи...изумително е. През денят съм изпълнен с енергия и невероятно чувство за спокойствие и равновесие.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #13 -: 25-03-2012, 09:29:12 »

Абе,вие мъжете само за това ли ли си мислите? ;DДа,пробвах и с мъже-не става ???Иначе това с генератора е много интересно, но нещо не ми е много ясно.На мен "Зведите отдвана не ми го говорят" :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:Иначе сутрин ставам като изгрее слънцето.След като стане светло-и край на предаването.Не спя много, нямам тази възожност-работя на 100 места :Confus_34:
Това с гледането на слънцето не е ли вредно за очите?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Безсъние
« Отговор #14 -: 25-03-2012, 09:34:26 »

Абе,вие мъжете само за това ли ли си мислите? ;DДа,пробвах и с мъже-не става ???Иначе това с генератора е много интересно, но нещо не ми е много ясно.На мен "Зведите отдвана не ми го говорят" :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:Иначе сутрин ставам като изгрее слънцето.След като стане светло-и край на предаването.Не спя много, нямам тази възожност-работя на 100 места :Confus_34:
Това с гледането на слънцето не е ли вредно за очите?
Не е вредно, стига да го правиш в безопасните за целта часове и времетраене. Потърси информация за метода на Хира Манек. Можеш да си проверяваш и УВ-индекса в интернет.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #15 -: 25-03-2012, 11:20:44 »

Какъв е този УВ-индекс?И къде в интернет да го открия?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Безсъние
« Отговор #16 -: 25-03-2012, 12:25:58 »

Kalia , има доста банален вариант против безсъние. Ако не си го пробвала, време е :)
Не знам как се отнасяш към спорта, но това е "лекарството " в повечето случаи, освен ако не става дума за някакви вече функционални разстроиства ..
Един - два часа преди лягане направи един час бързо ходене, или лек джогинг. Но да не бъде фитнес , защото там ефектът е обратен- превъзбужда се организма. Трябва да е динамичен спорт - ходене, бягане, плуване, колоездене.. Ако и това не помогне, ще споделиш и ще го мислим после.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Безсъние
« Отговор #17 -: 26-03-2012, 06:41:46 »

Благодаря за отговора, бате Бино."Как се отнасям към спорта"-ами...бях професионална спортистка преди време.Не е лоша идея да се раздвижи човек преди лягане.Ще го пробвам, ако ми остане време :Confus_3:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Безсъние
« Отговор #18 -: 26-03-2012, 10:03:58 »

Въглехидратите (картофи, хляб, плодове и т.н.) са храна за мозъка, т.е. не бива да се ядат вечер, защото мозъка се "буди", а тялото иска почивка. Нищо чудно че не можеш да заспиш. Вечер се ядат салати.(протеини и мазнини)
Активен
Psychonaut

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Безсъние
« Отговор #19 -: 26-03-2012, 15:28:38 »

Пробвай да пропуснеш една нощ да спиш! Например следващата събота (ако неделя не си на работа разбира се). Това не означава да проспиш неделния ден! През споменатата нощ не гледай телевизии, монитори... (Айде малко книжка – може)! Просто  леко и тихо остани с разните си там мисли, но в никакъв случай не заспивай!

Ще видиш действа, поне за първоначална регулация! А към  вече казаните ти спорт(аеробен), секс, празен стомах преди сън и т.н. ще добавя и лека 20-30 минутна квартална разходка час преди лягане! Успех!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.