Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за момичета  (Прочетена 9498 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Въпрос за момичета
« -: 23-03-2012, 15:34:21 »

Здравейте,бих искала да ви попитам знаете ли какви са страничните ефекти при употребата на хапчета против забременяване? Какво се случва,ако се пият в продължение на години? Получава ли се някъкъв хормонален дисбаланс в организма? И какво са последствията във времето след като се спрат?
Благодаря предварително! :love_006 - emotloader:
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #1 -: 23-03-2012, 15:39:21 »

 Да- кисти, хормонален дисбаланс=>увреждане на щитовидната жлеза.
 
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #2 -: 23-03-2012, 15:45:46 »

Винаги съм се чудила на жените , които пият противозачатъчни :pensif_29:...един презерватив и това е :Content_22:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #3 -: 23-03-2012, 15:50:49 »

Е,ами ако другата страна не иска да ползва презерватив?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #4 -: 23-03-2012, 17:12:36 »

как така не иска...като не иска да си ходи  :Content_4 - emotloader:
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #5 -: 23-03-2012, 18:58:23 »

Винаги съм се чудила на жените , които пият противозачатъчни :pensif_29:...един презерватив и това е :Content_22:
Противозачатъчни предписват и на момичета (14-15 годишни) за нормализиране на месечния цикъл.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #6 -: 23-03-2012, 19:20:42 »

За нормализиране на месечния цикъл само суровоядство и спорт  :pensif_29:...аз цял живот бях с нередовен цикъл, но не съм пила нищо...сега от 2-3 години  всичко е наред, и обезболяващи не пия, имам съвсем малко болки и правя мудри и асани :Content_22:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #7 -: 23-03-2012, 19:41:44 »

ха,ха,ха-да си ходел човека.Той просто си иска третото дете :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #8 -: 23-03-2012, 20:39:09 »

Значи темата за противозачатъчните ми е много присърце, защото през мен е минало почти всичко и те са може би на 90% причинители за всичките ми проблеми - Диане 33, Линдинет, Дуфастон, Ясмин...и не помня вече ... Какво става като приемаш хормони отвън - организма ти спира да ги произвежда сам и когато ги спреш... не ставаш за нищо . Едва от 6 месеца цикъла ми е като по часовник, преди това беше спрял за половин година(горе-долу тогава започвах суровоядството), а преди това ми идваше 2 пъти в месеца...От както се помня, единствено когато бях на хапчетата, съм имала редовен цикъл (с изключение на сега). Ако всичко ти е наред и тръгнеш да се тровиш с тея лайна...би било меко казано жалко за теб :(
Активен
Psychonaut

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #9 -: 23-03-2012, 21:20:44 »

Ами в последните месеци си имам доста проблеми с цикъла и не знам какво ще правя.Нямам друга алтернатива за контрацепция.Явно страничноте ефекти в опковката само леко са загатнати.Иначе по принцип нямам здравословни проблеми.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #10 -: 23-03-2012, 22:37:41 »

Калия, направи гладуване на плодове. Първия път когато пих спешна контрацепция и толкова зле никога не ми е било, не бях сигурна че ще изкарам до утрото- на утрото почнах гладуване на плодове за 22 дена, дойде ми на 45тия ден и след това си продължи нормално. Ползвала съм хапчета в продължение на 10 години, освен козметични странични ефекти (петна по лицето, промяна формата на гърдите), имах и един спонтанен аборт. На теб какво ти се е случило последните месеци, че имаш проблеми с цикъла? Подразбирам, че си нямала преди... Такова нещо като "нямам друга алтернатива за контрацепция" не ми звучи никак убедително, ама никак  :Confus_3: Чувала съм, че има техники мъжа да не еякулира, като пак има оргазъм. Един от потенциалните странични ефекти на хаповете е жената да не може да си възстанови нормални функции и да не може да забременее в последствие- това никой лекар няма да го каже, и аз само съм чувала слухове, както и че колкото години си взимала хапове, още толкова ще ти се възстановява организма... Мисля, че никое твърдение няма как научно и с точност да бъде проверено и потвърдено. Но в този ред на мисли се чудя, ако ти би си жертваш здравето, дали и партьнора ти би си жертвал неговото, би ли взимал хапове, или би правил нещо, за да те пази? Този въпрос, естествено, е реторичен.
Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #11 -: 27-03-2012, 11:56:47 »

Никога не съм пила противозачатъчни, а по цикъла ми може да си сверявате часовника :bleh
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #12 -: 27-03-2012, 12:02:16 »

Това е много хубаво,но като се понатрупат годинки,а може и някоя друга болест,дали ще е така?
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #13 -: 27-03-2012, 12:11:10 »

Също съм МНОГО против хормоналните игрички с хапченцата!

Майка ми от години пие тези лайна, както си изрази Theodora и виждам по нея какво се случва и какво причиняват. Помисли си за бъбреците, за черния дроб, за стомаха ... просто не си заслужава за единия секс, който между другото има хиляди начини да се прави по удовлетворяващ начин и за двама ви. Аз ли да ви уча, бе, с децата, дето сте ги народили   ::)


Активен

witch111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #14 -: 27-03-2012, 12:16:31 »

Годинките щем нещем се трупат. А колкото до болестите, повечето сами май си ги трупаме :Confus_3:
Вчера гледах някакъв репортаж за една 80 годишна жена, която няма нито един кариес, никакви проблеми със зъбите :Content_14: и със сигурност не изглеждаше на 80. Сигурна съм, че въпросната дама никога не е пила противозачатъчни tooth и освен със зъбките предполагам е нямала  проблем и с цикъла.  Значи може. Въпросът е как?!
П. п. тези дни ми поставиха диагноза дископатия и съм изумена от факта, че на който и да спомена за това го приема за нещо напълно нормално. Не мисля, че е нормално. Не мога да се съглася и с това, което чета за въпросното чудо, че не се лекува. Всичко се лекува. Номера е да разбереш как!
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #15 -: 27-03-2012, 12:17:21 »

А Вие колко сте си народили, между впрочем, com_pot.Аз и трето мога да родя-проблем нямам никакъв.И хубава кариера си имам вече,та "защо не?".И защо не агитирате българката да ражда по 2-3, вместо да задавате неуместни въпросчета,а? :pensif_29:
« Последна редакция: 27-03-2012, 12:20:05 от Kalia »
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #16 -: 27-03-2012, 14:05:06 »

И защо не агитирате българката да ражда по 2-3, вместо да задавате неуместни въпросчета,а? :pensif_29:

Неуместната ми вметка бе по повод на опциите за безопасен хетеросексуален секс без противозачатъчни.

По темата за децата - в никакъв случай не бих агитирала хора, които не са сигурни, че са дорасли за деца и че имат материалната осигуреност, да го правят. Расла съм в бедност, без баща и не желая да виждам моята съдба мултиплицирана.

Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #17 -: 28-03-2012, 12:22:20 »

Калиа, я си роди 3-тото, стига с тия хапове. Явно и на теб ти се иска. tooth
Активен
Psychonaut

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #18 -: 28-03-2012, 12:48:48 »

Ами ще взема да го направя наистина и да ви ударя в земята аз вас. :bleh И с моите близо 40 години май вече съм порастнала достатъчно за деца.На мен никой нищо не ми е дал,всичко сама съм си го направила. Иначе децата си ги гледам и то мисля доста добре. :fluretaa:
« Последна редакция: 28-03-2012, 13:00:52 от Kalia »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Въпрос за момичета
« Отговор #19 -: 28-03-2012, 13:02:45 »

Ами ще взема да го направя наистина и да ви ударя в земята аз вас. :blehНа мен никой нищо не ми е дал,всичко сама съм си го направила.
Яяяяяяяяя, това ли била формулата - нареждам пъзела на живота си и ако всичко е окей ще стигна до подредена къща с градинка, куче и две липи отпред….......  :Content_14: Жалко, че "пъзела" на моя живот не е от 5000 части  tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: А и не е ли нужна слонска доза търпение, за да се отгледат 3 деца  ??? Поздрави, явно децата ти имат оправна майка  :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.