Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Катерина  (Прочетена 16506 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #60 -: 25-10-2009, 10:31:45 »

Петко от къде го купи този иригатор ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #61 -: 25-10-2009, 12:50:06 »

Петко от къде го купи този иригатор ;D
От санитарния магазин на улицата на х-л Лайпциг. Не бул. Руски, а уличката към НАП, където е. Там има табела "Санитарен магазин" ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #62 -: 06-11-2009, 02:20:41 »

Покрай растройството на Коци миналата седмица си изоставих дневника, както и пречистването на дебелото черво. Нещо не се получиха нещата с това пречистване, имах голямо желание, но може би не бях психически съвсем готова, това го оценявам като опит да надскоча себе си и моментното си състояние.
Отлично разбирам и осъзнавам всичко, което чета-за правилното хранене, за нуждата от пречистванията, но просто не става...  :-\ Прекалено много информация насъбрах по различни теми, а и  отдавна имам навика да започвам нещо и да го оставям недовършено, което пък от своя страна още повече ме депресира...Мисля, че при мен проблема си остава в главата  :surpris_23: С нетърпение очаквам да тръгна на йога 4ас по скоро и да се успокоя, въпреки, че знам 4е спокойствието е вътре в мен, само трябва някакси да успея да стигна до него  :love_028:

Времето в което не писах, използвах да размишлявам върху тези неща. Прочетох и някъде из форума нещо, написано от Петко - защо наказваме тялото си с глад, ако действително няма нужда. Олекна ми от тази мисъл. На мен все гладуване ми се въртеше в главата и все си мислех и планувах кога и как да го направя в бъдеще време и забравях да се храня с удоволствие и благодарност в настоящия момент.

Не ми се бърза повече за никъде...Омръзна ми да си мисля все за бъдещето, искам да съм в настоящето, да се радвам на живота днес.
За да чувствам, че правя поне нещо добро за себе си, започнах от понеделник пречистването с хрян. За сега е добре, само първата лъжица беше трудна за преглъщане, вече свикнах с особения вкус на хряна.


Отворих днес книгата на Пол Брег "Чудото на гладуването" и попаднах на тази мисъл:
"Природата не трябва да се насилва. Цветето цъфти в своето подходящо време"  Пол Братън.
Два пъти съм я чела тази книга и чак сега забелязвам някои неща...
« Последна редакция: 06-11-2009, 02:26:39 от Кате »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #63 -: 06-11-2009, 11:41:58 »

Кате, много сантиментално-философски си настроена. Само не се натъжавай много. Като гледам как разсъждаваш за настоящето, бъдещето, бързането и т.н. да не си в депресия?Щом ти е олекнало от думите на Петко, че наказваме тялото с глад, значи това си искала да чуеш. И на мен ми се е случвало. Наистина трябва да си готова психически за глада. Защото глада внася спокойствие в душата само когато сме готови да я приемем. Аз трети ден гладувам - след 3-ти ноември деня на сок, продължих по инерция и се чувствам прекрасно - спокойна, психически уравновесена, изпълнене с положителни емоции и мисли. Но не всеки път ми действа така глада, наистина. А иначе щом ти си почнала с някакъв вид пречистване - хряна и си успяла, имаш повод да се радваш на себе си. Изкачила си едно стъпало.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #64 -: 06-11-2009, 12:17:26 »

Вал, колко гладувания си правила последните 6-7 месеца?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #65 -: 06-11-2009, 12:38:34 »

Здравей Катя! Много добре си направила, че си послушала Петко. Аз чета този форум от няколко месеца вече и всеки път се изненадвам от някакво поведение на хората. Виждам, че доста хора намират себе си променени откакто са преминали на вегетариански или просто по-здравословен начин на хранене. Аз им се радвам, същевременно за мен е непонятна тяхната промяна, защото при мен тя как да се получи, като си е била там още от самото начало :) Та от моя личен опит искам да ти кажа, че трябва да оставиш организма ти да те води. Ето сама виждаш детето ти как е послушало организма си. Има много какво да научим от децата :) Гладуването ще дойде от самосебе си. Аз съм правила две планирани гладолечения на чай и плодове- едното мина страхотно, направо не ми се захранваше. Другото обаче не стана добре, защото аз го реших, но организма ми не беше. Но преди това съм правила гладувания, например от по няколко дена, абсолютно непланирани. Интересно, че ми се случвало да са по едни и също време на годината, например са съвпадали с Рамадана (не знам дали знаеш, че мюсюлманските пости са ориентирани по луната). Просто не ми се яде. Това е. Ние може да не знаем защо, но си има причина. Мисля, че в здравословното хранене е важно не само каква храна ще изключим от менюто си или какво ще променим в него, но едновременно с това да се научим да познаваме организма си, да следим реакциите му, да балансираме глада на мозъка с глада на стомаха ;) Желая ти успех!
П.С. Колкото до дебелото черво,  ако спреш месото и приемаш фибри, то ще се почуства по-добре, а прочистването с клизми може и по-нататъка да го направиш ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #66 -: 06-11-2009, 13:45:51 »

Кате, я успокой съвестта  :Content_22: Хич да не ти пука, че не се е получило гладуването и прочистването. Ще стане някой ден. Аз през зимата исках да направя гладуване. Обаче чувствах, че нямам психически сили за това и се отказах. А правя гладувания от 2006 год. насам. Така, че наистина трябва да слушаш тялото си. Няма смисъл да се насилваш. Успокой се. Изчакай да минат новогодишните празници. Тялото ти ще покаже какво трябва да направиш. Сега можеш да си организираш някакви часове за движение на чист въздух. Половин час на ден е достатъчно да се разхождаш някъде, където има дървета. А както казва Анджи, ако включиш фибри в храната си дебелото черво ще почне да се чисти. Първо стабилизирай нервите и после всичко ще си дойде на мястото. И запомни - НЯМА НИЩО ПО-ВАЖНО ОТ СПОКОЙНИЯ ТИ ДУХ. Ако си неспокойна, несигурна няма да си полезна и на детето си. Затова не се хвърляй всичко да почваш да правиш, а избери едно, довърши го до края. После се хващай със следващото. Разбирам, че ти липсва любовта и вниманието на човек до теб. Не забраваяй, че сме тук и винаги ще те изслушаме и подкрепим  :love_026:
Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #67 -: 06-11-2009, 13:53:17 »

Да,абсолютно подкрепям Дарби,спокойствието е най-важно за глада,заедно с нагласата и време,което да отделиш само за себе си!
Първия глад го направих 1988година :bleh
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #68 -: 06-11-2009, 20:39:12 »

Петко, не са много гладуванията. Сега малко ме затрудняваш да ти кажа честно. Малкия го кърмих много малко /но, не защото не съм искала!!!, така се случи/.Та след като мина на адаптирано мляко веднага направих 20  дни на чай и плод. После съм правила чести, но кратки гладувания. Някой път за 2 дни, някой път за 3 дни, за 4 дни или веднъж седмично според зависи. От 22 август минах на сто процента сурово и оттогава имам малко гладни дни. Е, сега понеже захапах от 3-ти от деня на сока и реших да продължа на плод и чай колкото предценя.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #69 -: 06-11-2009, 22:58:07 »

незнам какво да ви кажа, освен БЛАГОДАРЯ   :flower:
почувствах се наистина разбрана

На моменти наистина се депресирам, но знам, че е дошло времето да стигна до проблема и да го реша.
Все си повтарям, на себе си и на познати и роднини, 4е от март съм спряла месото и вътрешно някакси не се 4увствам добре. Това ми действа сякаш сама си слагам забрана. А в действителност не искам да ям месо, осъзнавам всичко, свързано с него - и от етична и от здравословна гледна точка. Затова ве4е предпочитам да казвам, че съм в период на спиране на месото. От началото на март до сега съм яла 7 пъти. Млечните също съм ги намалила - веднъж в месеца може да хапна малко домашно овче сирене.

С ума си искам да направя гладуване или почистването на дебелото черво, но тялото ми просто не ме слуша, или аз не слушам него  :surpris_23: Някакси се чувствам самата аз в конфликт със себе си 

утре ако е хубаво времето ще си направя една разходка сред природата
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #70 -: 09-11-2009, 19:44:12 »

Все си повтарям, на себе си и на познати и роднини, 4е от март съм спряла месото и вътрешно някакси не се 4увствам добре. Това ми действа сякаш сама си слагам забрана. А в действителност не искам да ям месо, осъзнавам всичко, свързано с него - и от етична и от здравословна гледна точка. Затова ве4е предпочитам да казвам, че съм в период на спиране на месото. От началото на март до сега съм яла 7 пъти. Млечните също съм ги намалила - веднъж в месеца може да хапна малко домашно овче сирене.

С ума си искам да направя гладуване или почистването на дебелото черво, но тялото ми просто не ме слуша, или аз не слушам него  :surpris_23: Някакси се чувствам самата аз в конфликт със себе си 
Опитай с някоя практика, която да ти стане навик - иначе е нормално да няма синхрон.
Тялото ти е под контрол на низшия ум и това е проблемът. Промяната идва с физическа активност, правилно хранене, воля и т.н. Но е добре да се почнат в един и същ момент ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #71 -: 09-11-2009, 21:44:56 »

Кате, ти беше казала,че си отглеждаш вкъщи разни неща. Дали ако засадя утре моркови в саксии дали ще ми се хванат и второ-кога ще са готови. :bleh
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #72 -: 24-11-2009, 11:10:24 »

 Честит имен ден Кате,
Желая ти любовта да е неизменен спътник за теб и мъжете до теб! Здраве и късмет! Бъди все така лъчезарна!

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #73 -: 24-11-2009, 11:25:04 »

Честит имен ден и от мен, Кате  :love_026: добре , че е Бенато, щях да пропусна иначе празника ти  :Confus_3: много щастие и здраве ти желая  :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #74 -: 24-11-2009, 11:34:49 »

Кате, честит имен ден и от мен!
Здраве, любов и хармония ти желая!

 :flower:  :flower:  :flower:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #75 -: 24-11-2009, 11:49:00 »

Кате,честито и от мен!  :fluretaa:
Пожелавам ти,да намираш красотата във всичко. :peperudi:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #76 -: 24-11-2009, 12:27:24 »

Честит имен ден, Кате!!! :flowers2: Весело празнуване! :sorcerer - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #77 -: 24-11-2009, 12:43:18 »

Рашко снощи ме подсети,каза ,че се прави питка от бабите,маже се с мед и се раздава,това било да гони шарката :laugh: Нашата баба направи една содена с пълнозърнесто и семки,поръсена със сусам :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #78 -: 24-11-2009, 13:14:10 »

Честит имен ден, Кате!  :flowers2:
Много здраве и късмет пожелавам на теб и любимите ти хора!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Катя
« Отговор #79 -: 24-11-2009, 13:23:59 »

Благодаря ви за пожеланията !!! Много ме зарадвахте  :-*

benato, а това с питката специално за имен ден ли се прави? Аз си бях решила питка да правя, но мислех овесена и да свия едни зелеви сърмички с ориз
Активен
 

Страницата е създадена за 0.198 секунди с 22 запитвания.