Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Защо бургерът на Макдоналдс на живо е различен от този на рекламата  (Прочетена 3606 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

http://adage.com/article/adages/video-burger-ad/235508/

Нищо революционно - предполагам повечето от нас вече са предполагали как се снимат тези реклами, но пък вече го имаме документирано.

Учудва ме, че това е пуснато от самите Макдоналдс. Уж за "храната", на рекламата, която се прави от професионалното студио, се използват същите съставки, като в тази, която се купува в заведенията, а пък то какво излезе... Специално осветление, специална изработка на сандвича от т.нар. food stylist, един куп дизайнери и накрая един чичко с Photoshop прави всичкото да изглежда добре.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Учудва ме, че това е пуснато от самите Макдоналдс.

По-скоро е трик на Макдоналдс. "Вижте ни какви сме честни!"  tooth Това ги продава още повече, на тези, които така или иначе са затънали в блатото на джънка.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ПО-скоро за да се прави шум. Правенето на шум е май по-силно от самата реклама .. Кафето е вредно- кафето е полезно, шоколадът е вреден, шоколадът е полезен...
Когато са само суперлативи не е интересно , стои като нагласено. Обаче когато се редуват комплименти с критики, тогава вече се вдига качествен шум и в съзнанието на Ганю остава  само "кафето" , "шоколадът", "макдоналдсът" ... като Ганю е забравил  за какво точно е била гюрултията - дали за ползата или за вредата от продукта  .. , но помни конкретния  продукт!!!    :Dormir_13 - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kara69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Макдоналдсът е нещо незабравимо,3 пъти съм влизал през целия си живот по покана да не стоя отвън и с българското гостоприемство \аз ще ям,ти ще ме гледаш\ ми копуват някакъв сандвич,става въпрос за България,Чехия и Франция чесно само в БГ пробвах тъй като ми бе за първи път и се изплаших как е възможно да се поднесе на жив човек такава гадост,питката тесто а вътре нещо горчиво,безвкусно и хрупкаво.Лично мен не ме бърка да ям котета и кучета ама,сандвича бе незабравима гадост в допълнение искам да кажа че родителите ми преди години се преместиха на село за да си отглеждат храната,зеленчуци и животни и съм се хранил години с натурална храна и тя е доста различна,ме ми пука да му отрежа главата на прасето и веднага слагам тигана\доста пъти аз го правех\ но макдоналдсът е ад.
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

За бургера от телешко месо съм чел някъде че макдоналдс използват специялна технология която позволява максимално да се извлече месото като се изсмуква и мозъка от костите което  повишава риска да се заразиш с ... ПРИОНИ И ОТ ТАМ С ЛУДА КРАВА   :(
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

ПО-скоро за да се прави шум. Правенето на шум е май по-силно от самата реклама .. Кафето е вредно- кафето е полезно, шоколадът е вреден, шоколадът е полезен...
Когато са само суперлативи не е интересно , стои като нагласено. Обаче когато се редуват комплименти с критики, тогава вече се вдига качествен шум и в съзнанието на Ганю остава  само "кафето" , "шоколадът", "макдоналдсът" ... като Ганю е забравил  за какво точно е била гюрултията - дали за ползата или за вредата от продукта  .. , но помни конкретния  продукт!!!    :Dormir_13 - emotloader:

За това не се бях сетила, мда... Дето се вика, няма лоша реклама. :D
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

"Мъж от щата Юта в САЩ показа забравен хамбургер купен от МакДоналдс преди цели 14 г., който дори не е мухлясал.

Дейвид Уимпъл купил хамбургера от МакДоналдс през юли 1999 г., като имал за цел да го държи един месец и да докаже на приятелите си, че тази храна е пълна с химикали.

След един месец обаче, той съвсем забравил за сандвича, който оставил в якето си в гардероба. Две години по-късно открива хамбургера все още така запазен и със свеж вкус. Виждайки вида на сандвича, Дейвид решава да продължи своя експеримент и така 14 години след покупката на безсмъртния сандвич мъжът го показа на бял свят все още толкова “пресен”, поне на пръв поглед.

В телевизионното предаване, в което показа своя 14-годишен хамбургер, Дейвид Уимпъл добави още, че сандвичът дори е бил в оригиналната си опаковка от МакДоналдс през всички тези години.Единствено киселата краставичка се е разпаднала и е оставила дупка в хляба."


http://nestandartnoto.com/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-14-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%80-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0/
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 22 запитвания.