Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какъв хляб ядете?  (Прочетена 14771 пъти)

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Какъв хляб ядете?
« -: 01-11-2009, 17:23:15 »

 Искам да попитам тези от вас, които ядат хляб,какъв точно хапват? Купувате ли го или си го правите
в къщи?
Какъв и в двата случая?На мене ми писна от имитациите на пазара,а живея в малък град и няма особенно голям избор за истински хляб, в къщи досега не съм си правила,по простата причина, че ме мързи ;D Ама напоследък сериозно се замислям, имаме машинка за месене!
При вас как е?
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #1 -: 01-11-2009, 17:49:14 »

Здравей!Защо трябва да се яде хляб,освен навика?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #2 -: 01-11-2009, 18:00:29 »

От по-разпространените най често "тонус", но съм си играла да прявя хляб с домашен квас, който си го отглеждам предварително, вместо мая. Голяма грижа ми е било винаги брашното, най добре ако има с какво да си го смелиш лично, поне ще знаеш от какво е!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #3 -: 01-11-2009, 18:30:52 »

Аз май нямам навика и нуждата от хляб. Жената е голяма "хлебарка" (така й викам :bleh), но и тя намери добър вариант - меси си го и си го пече сама от пълнозърнесто брашно. Става значително по-вкусен от купения.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #4 -: 02-11-2009, 10:58:35 »

 :kisss:Я си го хапвайте на житце и булгурец... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #5 -: 02-11-2009, 20:42:46 »

:kisss:Я си го хапвайте на житце и булгурец... :heart_2:
Именно. :)
Хлябът е навик.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #6 -: 08-11-2009, 00:56:21 »

 И според мен е навик, при това, доста популярен. :)   Спомням си  когато бях в Лондон , ходихме на някакво заведение с похапване и аз тогава си поръчах спагети , но и малко хлебец. Готвачът-италианец се учуди силно и  попита да не би да съм българин ,че поръчвам  и хлебец освен спагетите :)   

Смятам ,че дори и да е навик, лесно може да се атакува като се замени например с варен картоф . Че и с печен. Пак въглехидратна храна ,но картоф . По -добре си е от купешкия хляб. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #7 -: 08-11-2009, 14:08:26 »

Ами по добре, ама маи всичко или голяма част опира до навик, отказала съм страш но много неща,непосилни за повечето хора, ама това някак си  наи- вече не искам! ::)
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #8 -: 08-11-2009, 18:27:37 »

Аз все още хапвам - но си го пека сама, с брашно от близката мелница  :) много трудно се засищам само със салата, ако нямам филийка пълнозърнест хляб ... пробвах и разните крекери и изсушени хлябове, но не ми са съвсем по вкуса...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #9 -: 10-11-2009, 10:59:23 »

Лененото хлебче на Мер е превъзходно :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #10 -: 10-11-2009, 16:16:00 »

на мен ленените не ми харесаха, правих само веднъж лятото  ::) ...довечера ще изсушавам един сусамов чипс  :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #11 -: 10-11-2009, 17:35:04 »

Мен както ме мързи да "готвя"... накисвам си елда, овесени или пшенични ядки и нагъвам вместо хляб+ добавки разбира се :). Понеже съм новак в суровоядството сега събирам кураж да вкюча житните кълнове. Житото трябва да присъства в менюто, пък аз малко го намразих покрай един опит за житен режим.. :Confus_3: та да видим
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #12 -: 10-11-2009, 17:57:13 »

 аз замествам хляба с житенки като гледам да си купувам смесени 60 % жито, 20% ориз, и по 5% овес, сусам, понякога си вземам с кимион, може и оризововки и другият също много добър заместител са царевични филийки( 100 % царевица ), дори днес си правех с тях сандвич. Многоо вкусно става, намазвам две филийки с дресинг за салата(нахут,сусам,лимон) и отгоре слагам каквито зленчуци реша(днес сложих домати,репичка),кълнове(сложих от люцерна) и маслинки и слепих двете филийки :)) получи се суперрррррррррр , предлодиж на суквартирантката и тя си облиза пръстите :)) като съм някъде навън може само с краставичка,кълнове и маслинки
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #13 -: 11-11-2009, 08:20:15 »

И аз като Петко най-много обичам елдено-ленения хляб на Мер. Правя си и редовно ленени крекери със семена. А тази седмица си направих и царевични крекери. Иначе преди да започна да си правя суров хляб т.е преди 8месеца някъде си купувах от немските черни хлябове на Mastermacher. Добра алтернатива са - с шрот и много семена.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #14 -: 26-01-2010, 19:53:41 »

Откакто смених режима, хляб не ям. Замествам го с пшенични, ръжени и елдени кълнове. Допреди това ядяхме само един хляб без брашно, направен от накиснати зърна, ама нещо го развалиха напоследък, пък и едни Е-та видях скоро описани на етикета, преди ги нямаше... съвсем ме отказаха. Признавам, че понякога ме изкушава препечената коричка, но рядко. Още нямам дехидратор и не съм пробвала никакви сурови хлебчета, но скоро ще наваксам.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #15 -: 22-02-2010, 10:20:03 »

За мен единствената свястна марка хляб у нас е Нилана - най-вече "зърнената мозайка" или 100% ръжения. Пак на Нилана наскоро открих един био-хляб, който успя да ми угоди на всичките изисквания  :Content_4 - emotloader: http://www.nilana.bg/page.php?n=16305&SiteID=90. Щом е преминал моят критичен тест, значи става  :whistling2 - emotloader:. Е, ако беше и без мая, цена нямаше да има, ама не може всичко... и все си е по-добре от масовите!
По принцип хлябът не ми е дори навик, не го обичам особено... Този си го купувам за разнообразие, когато много ми се прияде и обикновено го ям една седмица  tooth. Иначе наистина преспокойно може да се замени с картофи, ориз или зърнени.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #16 -: 06-03-2010, 02:13:58 »

Линка не се отваря с директно цъкане!
Хляб обожавам, пристрастен съм към него. Купувам така наречения селски хляб от фурна Лагард.Сравнително скъп е 1.1лв /400 грама.
Прегрешавам един път месечно с един цял такъв хляб в комбинация с хайвер произвеждан ден за ден от частник. Комбинацията е токова токсична че не съм добре цели 24 часа след това. Обаче е толкова вкусно и ЗА надделява пред ПРОТИВ

Та така  изисква се силна воля да не се яде. Лятото също не мога да се удържа  на селска содена питка от токущо смляно фуражно жито във фуражомелка и токущо изваден пресен мед. Това се яде   до невъзможност за побиране на още
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #17 -: 10-03-2010, 14:32:14 »

Нилана, зърнена мозайка или си правя сама овесени и пшиничени трици. Обаче и двата вариянта май не са от най здравословните.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #18 -: 10-03-2010, 21:42:24 »

В Нилана маргарина е на почит :)) и в Била също
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Какъв хляб ядете?
« Отговор #19 -: 11-03-2010, 09:48:56 »

А и маята е на почит също,като гледам колко е мек в сравнение с другите хлябове без брашно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.