Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За децата и храната  (Прочетена 22786 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За децата и храната
« Отговор #40 -: 24-10-2009, 13:54:40 »

ох, знам ли сега какво да ти кажа  :) аз още не се бях съвсем осъзнала по всички въпроси, когато се роди детето, та затова се научих и все още се уча в движение
даже си спомням, че на 3 месеца като беше, се чудех до кога още ще продължава това кърмене и няма ли да се отбива по скоро  :Confus_3:  не 4е не ми е било приятно да го кърмя, просто бях на 21 г и тотално под влияние на другите и на разни "умни" книжки на тема как се гледат деца. Мислех 4е е грешно да ми е приятно кърменето - все пак нямах пример около мен за кърмене по дълго от няколко месеца и вси4ки разправяха каква мъка било да кърмиш, всеки дава съвети, а на моето мнение и майчински инстинкти никой не обръщаше внимание. свекърва ми даже биберон му беше купила и постоянно му го буташе в устата... >:( заради което се скарахме жестоко със синът й хубавеца- той пък беше още пове4е без мнение тогава - мислеше 4е щом майка му така го е гледала него, зна4и така ще се гледа и нашето дето.   >:(  Беше ужасно тежко... Още помня и как като разбраха 4е съм бременна свекърът и свекървата казаха 4е искали ТЕ ДА ГЛЕДАТ ДЕТЕТО. МОЕТО ДЕТЕ!!!  :o >:( :police: Понеже ние сме били малки още. От тогава се настройх негативно към тях. Промяната обаче започна от раз и първото нещо беше именно нагласата ми към кърменето. И най-ве4е всичко стана защото се преместих при родителите ми сама с детето и там намерих подкрепа...Хич не ми се мисли какво щеше да стане с нас, ако бяхме живяли първата година при родителите на мъжа ми. Даже и той признава сега 4е за добре е станало тогава така 4е се върнах при моите родители
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:За децата и храната
« Отговор #41 -: 24-10-2009, 14:06:50 »

Цитат
а в къщи баба му и баща му са го научили на гнусни салами и кренвирши от страна на баба идядо и бонбони и сие от страна на баба  и тати
Ако това се случи на моето дете,ще хвърчат искри .... >:( :Confus_3: Кремвирши и салами, :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:на малко дете,то бива,бива простотия,ама чак така да извира :surpris_23: :surpris_23: :surpris_23: :surpris_23:
На нашия син,още не  са му познати,сол,захар,преработена храна,и каквото такова се сетиш. ;) И месо,разбира се :D


 Е, чак простотия не е,все пак са ми родители ;D, по скоро невежество!  Майка ми , както и повечето хора с такова мислене, започва с думи от рода  на че не трябва да се лишава от нищо, че то само искало, че трябвало да се храни разнообразно и прочее подобно мислене! Истината е, че имали различн и интереси, мислене  при "възрастните" е много трудно да се наложи правилния стереотип!

 Кате, мерси! :Content_22:
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За децата и храната
« Отговор #42 -: 24-10-2009, 14:24:55 »

А тя каква е раликата? ;) :)
невежество

(същ.) неначетеност, непросветеност, простотия, дивотия, изостаналост, незнание, ограниченост, неграмотност
« Последна редакция: 24-10-2009, 14:26:47 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За децата и храната
« Отговор #43 -: 24-10-2009, 15:02:41 »

Камелия, разбирам те, най-боли да не си разбрана от своите близки, особено и щом се отнася за малки деца  :-\  защо не опиташ да наложиш някакви правила - ако толкова искат да зарадват детето с нещо купено за ядене, нека да бъде от био магазина. В Козлодуй вече от месец има такъв (забравила съм да се похваля  :Confus_3: ) иди до там с майка ти и заедно изберете разни неща за децата. Аз вече взех соев пастет- и той има някои съставки без които е по-добре да минеш, но като цяло ми се струва по-добре отколкото пбикновения пастет. Има и всякакви десертчета и био шоколади за децата, както и много други неща.
А с таткото не може ли да се договорите ако толкова му се яде нещо нездравословно да не е пред децата, защото и личния му пример е важен. Ние така като вечеряме тримата и на таткото му се яде салам например, изчаква детето да си легне и тогава го яде за десерт ;D . Но това разбира се не стана от веднъж. И аз бях лошата дето все си лишаваше детето от месо, но мисля 4е той осъзна 4е съм права. Тъй като ходи на градина детето и там яде с другите деца, за мен и за него е важно поне вечерята да му е здравословна, както и събота и неделя  :)
« Последна редакция: 24-10-2009, 15:11:07 от Кате »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За децата и храната
« Отговор #44 -: 24-10-2009, 15:11:49 »

Да си призная просто не вярвам на очите си като чета, че има възрастни хора, които да мислят, че шоколада е хубаво нещо.. просто не ми го побира главата..че той и зъболекаря не препоръчва да се яде много сладко..леле леле.. После, като влезем в супермаркета какво виждаме на касите? Шоколади и вафли за деца! На най-долните рафтове, за да могат децата сами да си ги взимат. И са естествено с такива опаковки, които да правят впечатление на децата. Еми много ясно, че те ще искат- нали е направено именно с тази цел- щото на никой не му се ще детето му да почне да писка и да се въргаля, щото не искаме да му купим шоколадчето.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За децата и храната
« Отговор #45 -: 24-10-2009, 17:52:06 »

Има Angie, всякакви хора, не всички приемат шоколада и другите подобни наистина за вредни. Веднъж една баба, съседка на село, ми се скара че не давам на детето вафла, а синът ми беше на година и малко. Аз я питах, може ли да ми каже какво толкова плезно има във вафлата, а тя гордо ми заяви: "Е как да няма, ами защо ги продават тогава в магазина?" Така разсъждават  :surpris_23:

а по повод подредбата в магазините, аз затова избягвам да пазарувам с детето, но то моето е що годе разбрано, правиме си уговорки какво може и какво не ( не винаги успявам, но се получават нещата ), някой път направо му предлагам да му взема играчка, вместо нещо от което ще го заболи стомаха и така. 
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:За децата и храната
« Отговор #46 -: 24-10-2009, 17:56:40 »

Моите свекъри имаха магазин за ХС. Аз не давах на Маги никакви вафли, киндер сюрпризчета, шоколадчета, кроасани, желирани бонбони и т.н. Баба и много се сърдеше. Мислеше, че го правя нарочно, за да държа внучка и настрана от нея. Това беше нейния начин на сближаване. Беше казала, че съм щяла да увредя психиката на детето. Хахахахах. :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За децата и храната
« Отговор #47 -: 24-10-2009, 19:33:56 »

Еей, Кате, е на такава баба  да и кажеш, че те и алкохол продават в магазина. Такива нагли бабички много ги обичам, ама съм възпитано дете та обикновенно си премълчавам...мозъците им вече са закостенели, няма за къде промяна :(
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:За децата и храната
« Отговор #48 -: 25-10-2009, 08:59:37 »

Камелия, разбирам те, най-боли да не си разбрана от своите близки, особено и щом се отнася за малки деца  :-\  защо не опиташ да наложиш някакви правила - ако толкова искат да зарадват детето с нещо купено за ядене, нека да бъде от био магазина. В Козлодуй вече от месец има такъв (забравила съм да се похваля  :Confus_3: ) иди до там с майка ти и заедно изберете разни неща за децата. Аз вече взех соев пастет- и той има някои съставки без които е по-добре да минеш, но като цяло ми се струва по-добре отколкото пбикновения пастет. Има и всякакви десертчета и био шоколади за децата, както и много други неща.
А с таткото не може ли да се договорите ако толкова му се яде нещо нездравословно да не е пред децата, защото и личния му пример е важен. Ние така като вечеряме тримата и на таткото му се яде салам например, изчаква детето да си легне и тогава го яде за десерт ;D . Но това разбира се не стана от веднъж. И аз бях лошата дето все си лишаваше детето от месо, но мисля 4е той осъзна 4е съм права. Тъй като ходи на градина детето и там яде с другите деца, за мен и за него е важно поне вечерята да му е здравословна, както и събота и неделя  :)

Кате, хаййде обади ми се най сетне да се видимна живо, или ми пиши на скайпа liq_kabede  е той,впрочем всеки които има желание можеда го направи, иначе за това което предлагаш е доста трудно, поне при нас, иначе за този магазин да ти кажа честно само веднъж съм пазарувала оттам!
 Обадими се! :)


Иначе за бабите и сие, закостенялото и твърдото убеждение,че нещо е супер полезно просто е почти невъзможно да ги изкорениш! То на хората на наште години е трудно, а какво остава за пенсионери >:(
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За децата и храната
« Отговор #49 -: 25-10-2009, 09:46:05 »

Като стана въпрос за баби,та се сетих за един репортаж,в който питат една бабка от опашката в магазина,какво мисли за повишаването на цената на бялата захар.А тя отговаря,дълбоко възмутена....как може такова нещо...аз,за болен човек я вземам  :pensif_29: :Confus_3: ???
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:За децата и храната
« Отговор #50 -: 25-10-2009, 09:55:22 »

Бенато, ще ми е интересно да споделиш с нас и по-точно с мен, как храните вашия син. Аз изпуснах края на моя и сега като види например,че баща му е купил Кока-Кола  или някоя вафла, веднага е готов. Даже се е научил да си отваря хладилника,вика ме ако не съм при него и ми посочва първо празната си чаша
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За децата и храната
« Отговор #51 -: 25-10-2009, 10:08:46 »

Svetlio, този репортаж е показателен че голяма 4аст от хората не ценят здравето си, просто не се и замислят даже какво е да си здрав

Atanassia, на колко години е твоят син?
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:За децата и храната
« Отговор #52 -: 25-10-2009, 10:10:38 »

Бенато, ще ми е интересно да споделиш с нас и по-точно с мен, как храните вашия син. Аз изпуснах края на моя и сега като види например,че баща му е купил Кока-Кола  или някоя вафла, веднага е готов. Даже се е научил да си отваря хладилника,вика ме ако не съм при него и ми посочва първо празната си чаша, казва ми ``няма`` и след това ми сочи Колата :surpris_23:. Ето например един пресен пример от вчера- отидохме при баба ми сутринта и тя веднага ми се похвали, че има прясно мляко за закуска на детето с бисквити. Премълчах си, но на 2-3-та лъжица и малкия повече не си отвори устата, не искаше просто, а тя моята баба като реши,че насила ще му пробута последните няколко лъжици просто не се сдържах и се скарахме. А той нашия, въпреки,че е само на 1,6г не дава да му ``бутаме`` в устата. Не съм суровоядка, датже и аз все още се храня нездравословно, но искам поне на детето ми да създам ``правилните`` навици за хранене. Сетих се и още нещо-Кате казваш,че ти не даваш месо на твоето дете, но ти спомена, че той ходи и на детска градина, а там им дават. Знам това,защото ние от февруари месец взимаме детска кухня и ``задължително`` лелките готвачки там слагат всеки божи ден месо. Споделете моля ви вашият опит,тъй като на нас ни предстои април месец догодина да тръгнем на градина.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За децата и храната
« Отговор #53 -: 25-10-2009, 10:48:23 »

По подробно жената трябва да обясни :D Но в общи линии,каквото и ние :laugh: Днес закуси,накисната елда,стафиди и тиквени семки,вчера накиснато жито стафиди и орехи. Настърган домат с авокадо,крекери. Единственото "нездравословно" е кисело мляко,домашно,нали до три години имали ензими за разграждане,но и него ще спрем. Плодове колкото иска. Понякога препечен немски хляб,с целите зърна.Зеленчуци на пара,просо,киноа,такива. :D Сок от всичко пие :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За децата и храната
« Отговор #54 -: 25-10-2009, 10:50:59 »

Atanassia, а ти от къде си? може някъде близо до теб да има вегетарианска градина? ако не- то поне говори с директорката на градината, искай да видиш седмичното меню. Моето дете на градина казват 4е си яде вси4ко и това не ме учудва, все пак аз не го захраних съвсем здравословно, не е да кажеш 4е не е ял месо и вкъщи.
Сега се опитваме с няколко майки да променим някои неща в храненето на градината, първо възстанахме против степ4етата и директорката ги смени с топла вода с мед и лимон, което за мен е супер! сега пак ще имаме среща, дано да ми харесат предложението за един вегетариянски ден и един вегански, както и да се увеличи малко таксата и така да има и повече плодове за децата. Но ще видим, тези неща не зависят само от мен, не зависят даже и от директорката, а трябва да го внесем в общината на заседание и ако го приемат-тогава ще се приложи. но за да стигнем до общината, трябва поне половината от родителите в цялата градина да са съгласни  :surpris_23:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:За децата и храната
« Отговор #55 -: 25-10-2009, 10:53:23 »

Няма Кате, питала съм. От Пловдив съм :bleh
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За децата и храната
« Отговор #56 -: 25-10-2009, 11:05:43 »

В Пловдив,ще си направим ние,събираме се 7,8 семейства и хващаме две жени и един апартамент под наем,това е решението :surpris_23: :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:За децата и храната
« Отговор #57 -: 25-10-2009, 11:13:24 »

benato, плейцентър ли ще си правите? идеята ти е много добра
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За децата и храната
« Отговор #58 -: 25-10-2009, 11:15:54 »

Иначе не виждам как може да стане,да яде в градината? :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За децата и храната
« Отговор #59 -: 25-10-2009, 12:07:38 »

Сега се опитваме с няколко майки да променим някои неща в храненето на градината, първо възстанахме против степ4етата и директорката ги смени с топла вода с мед и лимон, което за мен е супер!
А степчетата общинарите ли са приели да се дават? ???...питам да знам кой е за затвора
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 21 запитвания.