Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Форумът е супер!!  (Прочетена 11630 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Форумът е супер!!
« -: 23-04-2009, 13:36:08 »

В момента нямам предложения и препоръки, исках само да споделя радостта си, че форумът най-после се появи, сега ще е много по-лесно да търсиш нещо по определена тема!  8)

Зеленият цвят много подхожда на идеята, аз реших да съм в тон и се кръстих марулка, и без друго я рупам на салата кажи-речи всеки ден!  ;D

Сега остава само да дойдат тълпите фенове от сайта и да напълним с теми, че ми се чете!  ;D
« Последна редакция: 15-05-2009, 18:19:34 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #1 -: 24-04-2009, 19:00:13 »

Мер, какво ще кажеш да включиш и подраздел Разни при Рецепти. Защото искам да споделя една рецепта, която научих, и май е за Разни :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #2 -: 24-04-2009, 19:12:52 »

Да, това е добра идея, виждам, че има пуснати супички, и те май ше са за разни по-скоро... Леле, колко рецепти се появиха вече, супер е форумчето :-* и ги откривам на момента щото са си в темата  ;D аз не съм много "готвачка", а и от скоро се запалих по суровоядството, но ако открия нещо, веднага го пускам тук, засега мисля да дегустирам другите рецепти  ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 07:27:48 »

Моето предложение е да се направи и раздел за здравето, където ще можем да споделяме и обсъждаме здравните си проблеми, а също така и да си обменяме съвети.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #4 -: 26-04-2009, 07:43:14 »

Точно това мислех и аз, че липсва, даже имам една рецепта, която е точно за там.  :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #5 -: 26-04-2009, 08:20:51 »

Може и една тема "Наздоровье" за руснаците, които идват по нощите - да си се събират там да си общуват  ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #6 -: 27-04-2009, 14:09:05 »

Може и една тема "Наздоровье" за руснаците, които идват по нощите - да си се събират там да си общуват  ;)
                       Хахаха ;D ;D ;D ;D  Много добро попадение  ;D ;D ;D

П.С. Видях, че вече имаме раздел Здраве:) Благодаря,  Мер :-*
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #7 -: 27-04-2009, 21:14:11 »

Мер,приеми и мойте поздравления за форума !!! Какво ще кажеш да открием раздел за съвместимост на хранителните продукти .Аз също не съм наясно -въглехидрати,мазнини,белтъчини .....! Спомням си,че четох един коментар на Рашко за съвместимост и ми направи впечатление. Извини ме, ако има такъв материал и аз съм го пропуснала.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #8 -: 27-04-2009, 22:29:56 »

Валя, може да отвориш тема в Здравословно хранене. Когато станат много ще ги преместя в отделен раздел.
Благодаря ви за идеите.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #9 -: 02-05-2009, 23:47:42 »

Само едно предложение да отправя - ако Мери и всички имате желание, може да ес отвори подраздел Еко или Екология, защото има много пряка връзка между нашия начин на хранене и на живот, и здравето и благосъстоянието на общия ни Дом! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #10 -: 03-05-2009, 00:07:58 »

Благодаря,
добавих в Природосъобразен стил на живот :)
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #11 -: 04-05-2009, 01:29:21 »


Много ми харесва и сайта, и форума  :)
Мер, имаш страхотни идеи и се радвам, че ги реализираш по толкова добър начин, защото чрез нещата, които си публикувала успяваш да помогнеш и да окуражиш много хора . . . така че ти пожелавам все така напред и нагоре  ;D
Активен

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #12 -: 28-05-2009, 07:51:10 »

 Форума е прекрасен няма съмнение  ;D
Предлагам да открием раздел за всеки град от къде може да се купят суровоядските суровини :).
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #13 -: 28-05-2009, 15:35:42 »

аз имам предложение за раздел в който да вписваме полезна информация за продуктите, с които се храним - плодове, зелен4уци, ядки, семена, подправки и билки, масла...както за хряна се полу4и. намираме статии за определен продук и ги събираме на едно място-нещо като досиета  ;D

преди време си купувах "Коса и стил" и във всеки брой имаше поместен материал за определен плод или зелен4ук-какво съдържат, за какво са полезни, как и в какви комбинации да се ядат..спомням си 4е ги изрязвах и си ги събирах в папка.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #14 -: 28-05-2009, 16:12:04 »

кате, наистина практична идея! Подредената информация ще ни улесни!

Аз от няколко дни си мисля за нещо подобно, но свързано с рецептите за здраве, които си разменяме. Дори заглавие ми хрумна от изказване във форума на братушките - У нас, сыроедов, голова не болит (разни бележки за всякакви болежки)   :D 

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #15 -: 29-05-2009, 00:24:14 »

Кате, добавих категория - Досие на суровите храни :).
Влади, май не разбрах какво точно имаш предвид.
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #16 -: 29-05-2009, 07:35:13 »

Защото не обясних подробно, Мер.   ;)
Забелязах, че здравни проблеми не се обсъждат само в теми от подфорум Здраве, а също в дневниците и другаде, когато разговорът поеме в тази посока. Идеята ми е най-отпред на Здраве да се 'закачи' една тема, в която да публикуваме линкове към обсъждани здравни съвети по азбучен ред. Пример:
Б
Болки в ушите
Болки в ставите

В
Влагалищни възпаления, гъбички

Р
Разтежение и навяхване
Разширени вени и тук

Даже не тема, ами най-хубаво би било да е само едно мнение, което да се редактира и да се вмъкват препратките към нови съвети за здравето, давани из целия форум.

Предложението за заглавие 'Нас, суровоядците, глава не ни боли' беше шега. Стори ми се забавно класификатор със съвети за болежки да носи подобно наименование.

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #17 -: 30-05-2009, 13:20:12 »

Мер, имам още едно предложение-ако искаш да си направим подраздел, в който да систематизираме информация и за основните хранителни вещества, минерали и витамини. например "фибри" и изреждаме кои храни са богати на тях. или пък "калции" и пишем в кои храни по колко се съдържа, как се усвоява от организма и т.н. вярно е, 4е като тръгнеш да си търсиш информация в интернет ще намериш колкото искаш, но според мен систематизираната информация, особено на едно място, би имала по силно въздействие, особено на хора, които се 4удят "как си набавяш калция?" и други подобни въпроси. а и това ще е и за наше улеснение-цъкаш и проверяваш кое къде се съдържа, особено ако си на4инаещ суровоядец като мен  ;D
« Последна редакция: 30-05-2009, 13:37:59 от кате »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #18 -: 30-05-2009, 16:33:44 »

преди малко си ходих до бащината си къща и рових, рових  докато не намерих папката със събираните материали за храните. сега ще ги прегледам и дове4ера като заспи детето ще седна да препиша някои
« Последна редакция: 31-05-2009, 15:01:15 от кате »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Форумът е супер!!
« Отговор #19 -: 30-05-2009, 23:57:25 »

ако имаш скенер, по-добре снимай страниците и после разчети написаното с някоя програма и залепи, няма защо да се мъчиш да преписваш :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.