Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суровоядство и сухо гладуване.  (Прочетена 7719 пъти)

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Правя Дневник, за да споделя за своят опит и да потърся мнение от по опитните тук.
 Накратко предисторията.
Нямах никакви проблеми със здравето и теглото.Тогава спортувах активно+всяка седмица по едно екстремно и бързо покоряване на планински баири.
Спрях спорта неусетно увлечен от младежки ентусиазъм и многото работа(14-15 часа в денонощието), градене на кариера, правене на бизнес.Официални(и неофициялни) работни обяди,коктейли,трапези,клубове,дискотеки по света и у нас. Безспирно.
Мислех, че нямам проблеми със здравето и теглото...Регулирах си килограмите с безотказната ми формула ,,алкохол- чай и секс, ако не помага-спираш чая,,.Всъщност не си следях теглото, но резултата не беше лош, ако се съди по плажните ми закачки.Ръст 175.Тегло 68-70 кг.
Никога не си бях мерил кръвното, докато един преди обед в офисът на бизнес познат не се навих да ми го премери.Притеснен беше, че изглеждам зачервен. 185-140.
-Това проблем, ли е? - Аз.
-Ти си в пред инфарктно състояние.
-Глупости,Сигурно е от Ред Булите.-До сутринта пак бяхме обиколили(затворили) половината софийски заведения.
След срещата обаче от първата аптека си закупих апарат за кръвно.Няма грешка 180-130.И вечерта и на другият сутринта пак около това.
 Какво мислите, че предприех. .Като се има предвид,че баща ми и брат му(чичо ми) починаха от инфаркт ,,здрави,, и млади,,?
Първо спрях нощният живот(намалих го).Заедно с алкохола и Ред Бул-а.Месо никога не съм консумирал много.Обикновенно в заведение, но само опитвам и така си оставаше.,,Похабявах храната,, Практически станах вегетарианец.Постни ястия и постни или максимум пилешки и рибени супи по кръчмите, като не ядех месото.Отказах се самостоятелно от куп обществени ангажименти.Намалих оборотите и нервите в бизнесите си. Преди: през ден някъде на път в БГ и зад граница.После 1 път на 2-3 месеца.
Резултата:
За около година напълнях сериозно- 87-89 кг.Кръвното стабилно- 170(180)-130(140).
Така няма да се оправят нещата.След много канене, август - посред лято се озовах в Боровец.Една седмица при Емилова. Диагноза след пълни изследвания-диабет 2 тип. Аууууууууу.
Лечение според нея- плодово-чаени периоди и здравословно хранене.
Разбира се не повярвах.Хапвах си плодовете, но за една седмица свалих само 3-4-кг. Вода според мен, заради липсата на сол.
Още на Боровец поръчах и доставиха цялата налична литература за, която ,,чичко Гугъл,, каза, че поназнайва що е то  диабет, хипер и хипогликемия, гликемичен индекс, инсулин и как се отделя, гликоген ,въглехидрати, протеини връзка със складирането на мазнини.Омега-3 до 6 и т.н. биохимични реакции на клетъчни и физиологично ниво.
Така попаднах на сайта и Форума ,,Земя на заем,,...Това беше преди 3 години....После го забравих за известно време.

Защо и как се разви моят път към и по Суровоядството и практиката ми от неколкократните сухи гладолечения очаквайте по-късно.
 
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #1 -: 16-12-2012, 14:12:59 »

   След 10 дневна плодово-чаена диета  и съответно захранване по предписнията на Емилова кръвното първоначално ми се нормализира до 140-100...Снабдих се разбира се като всеки ,,диабетик,, с апарат за измерване на кръвната захар и ,,открих,, самостоятелно ...топлата вода.От храни съдържащи брашна, нишестета се покачва рязко, а от протеини -не.Значи грешката ми е дотогава е била, че практически не консумирах месо, мислех си.
   Така стигнах до ЗОНАТА на д-р Бари Сиърс. Два-три месеца с огромни пресмятания държах препоръчваният балансиран въглехидратно-белтъчно-мазнинен режим.Резултатът беше нормализиране на кръвната захар.Килограми горе долу същите- 86.Кръвното стабилно-140(150)- 100(110).Така до края на годината.
   Януари следващата година по традиция мигрирам към топлите тропически морета, но като се върнах и поработих малко, отново повторих 10 дни при Емилова с изследванията.Още на първият де от плодовият режим кръвното ми закова на 120-80.Така беше докато не се захраних и отново се вдигна.Стабилно 170-130(140).Тук вече нещо ми просветна и отново се върнах към този сайт.Разрових сериозно и руските и английски на тема гладуване.
 Така сериозно започнах да вниквам и в предимствата на суровата храна.
 
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #2 -: 16-12-2012, 14:37:02 »

Добре си дошъл Ник, и ще ми е интересно да чета продължението на историята ти  :)
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #3 -: 16-12-2012, 14:42:45 »

Направих 2 сухи гладувания(за тях по нататък,че си имам си дневник - записки за дългото 7 дневно сухо).Свалих теглото на 75 кг. Сега се опитвам  да премина постепенно на пълно суровояство.Изхвърлих от менюто си месото.Изключения няколко- предимно миниатюрни количества риба на пара-лаврак или ципура в ресторант когато не ми се обяснява защо не искам да ям.
Хляб и преди хапвах сигурно 200-300 гр. за една година.сега го избягвам.Ама пък как ми се ядеееее.И пица ми се яде, а години преди това не се бях сещал за нея.  
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #4 -: 16-12-2012, 14:43:33 »

Благодаря Даниела.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #5 -: 16-12-2012, 17:00:13 »

Чудесен напредък , Ник. Бизнессредите навсякъде са нездравословни - както за физическото тяло , така и за моралните устои  :)  Да не говорим, че успехите , които се постигат, често са измамни, а стресът,който ти остава като бонус,  ще счупи стресометъра :)  , ( "Колкото повече правиш, толкова повече неща се прецакват"  :pensif_29:  tooth )
 НО при теб има и наследственост, както правилно си направил връзката.
 Понадзърни някой ден в Аюрведа за да допрецизираш храненето, което е добро за ТЕБ.(Защото този Бари като че ли не е чувал за нея..)  Ако не се "връзва" много с препоръките на Бари Сиърс или Бари Уайт   :) , избери една от двете методики. Коя точно , ще схванеш сам след запознаване с Аюрведа :)
 За  "оптимизиране"  на кръвоносната си система можеш да направиш страшно много посредством една могъща методика  - трепентиновите вани на Залманов. (Подробностите - на руски. Аз съм в процес на изучаването й все още.)    
« Последна редакция: 16-12-2012, 17:04:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #6 -: 16-12-2012, 18:22:35 »

Добре си се справил дотук, Ник! Пожелавам ти успех по пътя, който си поел.  :)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

purelove

  • Гост
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #7 -: 16-12-2012, 18:27:35 »

Честито прераждане !  tooth
Дни на частично или пълно "сухо" гладуване си провеждал досега ?
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #8 -: 16-12-2012, 18:33:31 »

 
бате Бино, Благодаря

За ,,трепентиновите вани,,  от теб ,,чувам,, Ще се поровя. От Аюурведа съм сигурен, че има какво да науча за донастройка. Сега цел ми е :
1. Да стигна 100 % суровоядство.
2. Седмични дневни сухи гладувания по 36 часа и поне едно дълго 7-8 дневно годишно.(Установил съм, че свалям и задържам свалените наднормени кила най-ефективно със сухият глад.А и психофизическите усещания са  уникални.).
3. Постепенно преминаване на Моносуровоядство и придържане към системата 80-10-10.
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #9 -: 16-12-2012, 18:46:46 »

Благодаря eula,
Провеждал съм Purelove. Едно дълго 7 дневно(за него имам записки и мисля, като ми дойде музата да ги споделя тук).Правил съм и  едно 3 дневно + водно, като преди това карах 4 дни само на ябълки.А 36 часови са много за последната година.Не съм ги броил. Целта ми е да ги правя поне 1 път седмично. Затова и започвам Дневникът.Да ме дисциплинира и да се срамувам от себе си ако се отпусна.
Имам какво да споделя за 7 дневното сухо.При детоксикацията ми се деформира нокътят на палеца на лявата ръка. При това съпроводено с цяла нощ спазми и странни пробождания.Докато токсините си направиха каналче за чистене.Явно съм бил мегатксикиран.
Имам снимки ще ги пусна.Още не се е оправил напълно.
Интересно ми е дали на друг от форума му се е случвал подобен процес при сухо гладуване?
 
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #10 -: 16-12-2012, 19:17:19 »

Ето и обещаните снимки от деформацията на нокътя при сухото ми гладуване.
][url=http://prikachi.com/images.php?images/785/5616785m.jpg][/url]

][url=http://prikachi.com/images.php?images/836/5616836W.jpg][/url]
Активен

purelove

  • Гост
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #11 -: 16-12-2012, 19:20:09 »

По дефиниция абсолютно всичко е възможно.  tooth  Единствената по-необичайна "прибодивка" при мен (по време на гладуване)  бяха едни дребни капковидни червеникави образувания по скалпа и прасците. Предполагам, че бяха резултат от имунна реакция, провокирана от предишна инфекция ..  А може и да се асоциира с други фактори и агенти  :surpris_23: Изчезна спонтанно за два дни .
« Последна редакция: 16-12-2012, 19:23:24 от purelove »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #12 -: 16-12-2012, 19:34:18 »

Ник, в бързината съм изтървал буква. На български е "терпентин" , но ти ще търсиш по "скипидарные ванны Залманова"
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #13 -: 16-12-2012, 20:00:45 »

Purlove, На първите две снимки е на 12-13 ден от началото на сухо гладуване (С къпане го правя.И то по няколко пъти в денонощието).На долните две снимки е преди ден т.е.  ок 1.5 месеца оттогава.Видно е, че е нарастнало и се премества към края на нокътя, където се образува поднокътно каналче за изхвърляне на токсините.Така го тълкувам поне аз.
П.С.
Някъде по руските форуми преди време бях чел за подобни процеси, но сега не го намирам.

ОК бате Бино....Ще тръгна по линка.

Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #14 -: 17-12-2012, 14:31:34 »

Ник, поздравления  :)
Сигурно ще постигнеш желания от теб резултат, ако продължаваш със същия ентусиазъм  :)

Интересно ми е дали на друг от форума му се е случвал подобен процес при сухо гладуване? 

Аз имах подобен проблем с нокътя на палеца на крака си, но от силен натиск/ настъпване/ . Чудя  се как е възможно от сухия глад да имаш подобен страничен ефект, но всичко е възможно  :surpris_23:

При мен картинката бе същата, първо изглеждаше като пукнат нокътя, после се надебели отдолу.С израстване на нокътя надебеленото също се предвижваше напред и го отрязвах заедно с нокътя . Вече е съвсем малко - почти се оправи.
В началото имах много силни, пробождащи болки, но с компреси от риванолов разтвор , йодасепт 10% болките заглъхнаха.
« Последна редакция: 17-12-2012, 14:48:47 от Ros »
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #15 -: 18-12-2012, 08:08:26 »

  Благодаря за пожеланията Рос,
  И аз си помислих отначало, че съм го притиснал някъде.Но нямам спомен за такова нещо.А и ми се е случвало преди много време да си прищипя на врата нокътя и знам, какви са симптомите.Болка в пръста, посиняване, удебеляване, израстване и т.н.  Това сега е друго....
  Ето и менюто ми за вчера:
1-5 след ставане за закуска   2 добре узрели банана.
След още два часа сок(смути) от ябълка, краставица,магданоз.
Обяд - две салати(ресторантски).Едната зеле с моркови(овкусена беше с зехтин и оцет) и една рукола и зелена салата поръсена с малко пармезан.Признавам, че ангажиран в срещата в движение ометох и люспите пармезан.Съжалявам...Ама пък ми беше вкусно.
   След обед се овълчих и добавих още два банана.
   За вечеря хапнах домашно приготвена микс салата от зеле, чери домати, сусам и зехтин и лимон...После пак два банана.
   Към десет не се сдържах и се наградих с една гооляма плоча....вкусен шоколад.Гооооляма около 100-ина грама.Добре поне, че не вкусвам от изкуствените гадости на Милка,Нестле,Своге и т.н. шоколадобразни десерти.
   Тегло мерено вчера сутрин- 76 кг. Днес сутринта- 74 кг.
   
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #16 -: 18-12-2012, 08:19:02 »

 Бате Бино,
 Извинявай, но чак сега видях, че споменаваш ,,НО при теб има наследственост,,.Написано е сигурно като коментар, че в семейството ми и баща ми и брат му починаха от инфаркт видимо ,,здрави,, и млади.
 ОК наследственост има.
  Въпросът ми е:
 При тях няма ли наследственост?
  За сведение родителите им ги надживяха, а бабите им пък и двете бяха столетнички. ЕДНАТА ДОКАРА ДО 105 години.Жизнена и с акъла си.

 
Активен

Nikkkkkk

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #17 -: 18-12-2012, 08:36:38 »

PS
Забелязал съм, че кантара ми не е много точен, но отклонение с около 1 кг. не мисля да е фатално.Все пак процесът е важен, а и резултатът в преобразяването е видим за мен и с просто око.
 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #18 -: 18-12-2012, 13:46:23 »

 Няма проблем , Ник. Да , така след като си го пояснил, не съм сигурен дали е точно наследственост :)
Възможно е  да е някаква кармичност, или пък нещо енергийно..
Но дори да е наследственост, има добри новини - последните изследвания ( на които може да се вярва в случая, американски и шведски ) казват , че начинът на живот може да "озапти" лошата наследственост.
Има , естествено,  и лоши новини  ;D : начинът на живот може и да не  "разгърне"  добрата наследственост..
Тоест , оказва се , че "генът" е на второ място .. ( така е и по-честно сперед мен :)  )  
Имало съвсем малък процент хора, които не могат да избягат от гена си, под 5%.  Такива са сравнително здрави ,колкото и да си вредят. Или пък все не са достатъчно здрави, колкото и да се стараят.
 Тук се крие и ключето от бараката,  - защо дедо Къчо Карамасуров живял до 93 , след като заспивал с бутилка ракия в устата , а се събуждал с кутия цигари без филтър в нея  tooth , но аз лично не искам ( като някои себеподобни ) да залагам на тази малка вероятност  :)  
« Последна редакция: 18-12-2012, 14:10:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Суровоядство и сухо гладуване.
« Отговор #19 -: 18-12-2012, 23:58:22 »

При мен тази визия на нокътя на палеца беше обяснена с гъбички /от лекар/ и вероятно имаше основание, постепенно издутината се придвижи напред с израстването на нокътя, а накрая изчезна, предвид и предприетите процедури в тази насока. Днес нямам нищо и дано няма. Възможно е , обаче, при всеки организъм да е различно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.