Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Колон хидротерапия  (Прочетена 22694 пъти)

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Колон хидротерапия
« -: 27-01-2013, 22:31:13 »

 Здравейте , търся съвет относно прилагането на колон хидротерапията. От доста време се каня да си направя едно прочистване на червата, но начина с клизмите и гладуването за мен е малко неприложим. Два пъти съм правила клизми , с предварително пиене на англ.сол, но нали има два-три дни и малко режим в яденето , а това е проблем за мен тъй като съм с доста поднормено тегло , а и много бързо свалям кг. Един ден ако не ям нищо и мога да сваля 1/2 или 1 кг.

 Поради тази причина реших да пробвам с хидротерапията, но ми се иска ако някой вече е пробвал да си каже мнението или дори и да не е пробвал , ако има някаква полезна информация да сподели.

 :Content_22:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #1 -: 28-01-2013, 00:11:17 »

Не съм пробвал, мога да споделя само това, което съм чел.
Отзиви от опитвали има колкото искаш по форуми и сайтове - във всякакви нюанси, просто потърси и ще намериш.
За мен по-интересно е мнението на един професионалист - Хироми Шиния (хирург гастроентеролог, нутрициолог), който казва, че тази терапия крие рискове и затова на пациентите си препоръчва само клизми. При терапията, поради налягането на водата, в случай че по дебелото черво има дивертикули, може да се получи перфорация с тежки последствия. Пише го в книгата му "Ензимният фактор".
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #2 -: 28-01-2013, 02:41:42 »

Elea, потърсих специално темата , в която сме коментирали , но нещо не я намирам.
 С една дума : ще си дадеш само паричките.

С повече думи:
- При Хидроколоно ( Х )   не можеш да пъхаш различни субстанции във водата, които иначе в клизмата можеш. И които са извънредно ефективни- кислородна вода, кафе, изпарена урина.. А също да редуваш кисели и алкални (   и двете били важни) . Тук много хора се убедиха в казаното от Малахов- това ,което можеш да изкараш с помощта на изпарена урина , по никакъв друг начин не излиза!
 - Има някаква истина в твърденията на отричащите това прочистване - че се отмивала полезната флора от власинките на червата. (После тя пак се възстановява) Само че при клизмата влиза 2 л вода ( айде - 2 пъти х 2л.) , докато при Х.  са десетки литри! Тоест -  отмиването е доста по-сериозно.
 -  не е задължително да се гладува или да се правят каквито и да е промени по храненето.. - клизмите  пак ще са от полза. Английската сол и без нея може. Така че отслабването ще е минимално. Но без него типовете "вата" няма как да минат.. :)  Е, освен точно тогава да не ходиш на бал.. :sorcerer - emotloader:
- Лично мнение: при клизмата водата може да попадне по-нагоре в червото заради движенията , които се правят когато си легнал, докато при Х. това няма как да стане.
- Пак лично усещане - при Х. ми беше доста по-неприятно на корема след процедура. ( Правил съм цяла серия в центъра на Олга Елисеева в Москва през 2006. Но тя няма условия за клизми ,затова прилага Х. Докато по школите на Надежда Семьонова е на санаториален принцип и е обратно -там има условия за клизми , а не е рентабилно да има няколко апарата за Х. Там ми казаха ,че клизмата е по-добрия вариант.)  
- Малахов казва , че понякога са необходими доста дни на клизми за добро очистване. А това са немалко пари , ако се приложи Х.  Там ще те убеждават, че 3-4 процедури били достатъчни , но ти можеш и да не им вярваш  :)
 
    
« Последна редакция: 28-01-2013, 02:45:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #3 -: 28-01-2013, 19:02:08 »

 :love_026: Благодаря и на двамата за мненията ....
Активен

purelove

  • Гост
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #4 -: 28-01-2013, 21:12:55 »

Здравей, Elea. По отношение на клизмите - преди години бях понапреднал любител на това "упражнение". В момента имам по-различна визия по въпроса , която изключва абсолютно всяко външно вмешателсто. Не съм фен на подобни изпълнени, вече!
Аз също съм с поднормено тегло. Но това не ми е попречило през 2012г. да натрупам значителен (204) брой "водни" дни, които нямаше причина да не видят бял свят. Редно е все пак да кажа, че с написаното рискувам да заблудя някого. Затова бързам да кажа, че нямам такива стремления! ( Не агитирам абсолютно никого към практика граничеща със лудостта ! Коментара ми е по-скоро нещо като ревю на моите впечатления, понеже силно се "изкефих", как моя близка (с подноремно тегло, също) с първоначален 10 и по-късно 20-дневен курс на гладолечение както беше прецекала организма си до степен, в която беше се превърнала в абсолютно "безполезен" (както се самоопредели тя..) човек, така се избави от проблема със скоростта на експлозия  :weight_lift: Човек достига разбирателство с организма си, едва когато нацели правилната за него процедура, когато се задейства принципа "става ли ти от нещо по-добре, значи е на добре"..  :)
Лично аз запълних някой празнини в базовите си познания за хидроколонтерапията чрез книгата "Кислородната вода-страж на здравето" на Д-р Неумивайкин. Ще предложа на вниманието ти откъс от нея:
Очистване на червата
За очистване на червата съществуват много начини.
Работата не е в клизмите, работата е в очистването на възходящия дял на дебелото черво и особено на черния дроб. Само тогава вие ще почувствате началото на оздравяването. Днес в медицинската практика влиза дълбокото очистване на дебелото черво - хидроколонотерапията, с помощта на която за сравнително кратко време (5-7 процедури) може да се постигне резултат, който не може да бъде постигнат с клизми. При това на червата се подава течност под налягане, която като брандспойт, измива всички напластявания от червата, а с помощта на друга тръбичка ги изхвърля. Очистването се контролира според степента на намаляване на налягането в системата. След 2-3 дни от тези процедури минаваме към очистване на черния дроб.
Нашият опит в народното лечителство е показал, че прилагането на клизми, по какъвто и да е метод, не дава ефект на освобождаване от гнилостно-ферментационните ципи, които, фактически, са станали неотменима част от стените на червата и изключват мембранното храносмилане. Това налягане на течност, която при това се влива в червата и самостоятелно се излива, е недостатъчно за отстраняването на всичко полепнало, залежали маси от изпражнения и други екскременти. Само хидроколонотерапията чрез едновременното подаване и отпомпване на течността под мониторен и динамичен контрол за налягане и температура в областта на червата, се справя с тази задача. При пускане под налягане на не по-малко от 10 л отмиваща течност за 15-20 минути, се отделят не само всички екскременти от дебелото черво, но и ендоксините от кръвта, минаваща по кръвното русло на червата. В състава на отмиващата течност влизат екстракти от лечебни билки ( в това число пелин, папрат, пача трева, вратига и др.). Разработена е и се прилага оригинална методика за въвеждане на кислородна вода през червата, а това са около 300 м2 вътрешна повърхност.
За разлика от очистването на червата с помощта на клизми, този метод не е свързан с никакви неприятни усещания.
Процедурите по очистване на червата се провеждат от лекари-проктолози, количеството процедури (обикновено от 6 до 12) се определя от специалисти. В периода на провеждане на процедурите се препоръчва да се премине на вегетарианска храна без белтъчини, като се взимат предвид правилата за хранене (виж книгата „Ендоекология на здравето").
За поддържане на състоянието на СЧТ на нормално физиологично равнище, се препоръчва да се повтаря провеждането на хидроколонотерапията. Опитът от работата на нашия Лечебно-профилактичен център показа, че ако тя се повтаря веднъж на тримесечие, то е достатъчна и една процедура; при веднъж на половин година - 2-3 процедури, а при веднъж годишно - не по-малко от 6 процедури.
Обаче, ако процедурата по очистване на червата с помощта на обикновени клизми се прави самостоятелно, то тя трябва да се провежда 2 пъти годишно, пролет и есен, и, което е особено важно, в течение на 2-3 дни (по методика, разработена в нашия Център).
Ако няма възможност да се прави хидроколонотерапия, то използвайте за очистване на дебелото черво клизми:
• В 1,5-2 л преварена вода със стайна температура се добавят по 1 супена лъжица ябълков оцет или сок от клюква, или червена боровинка, или лимон. Ако няма нито едното, нито другото, използвайте собствената урина - 0,5-1 чаша.
• За добрата работа на мускулите са необходими магнезий и калий, а червеното цвекло, като един от най-евтините продукти, е шампион по съдържание на тези елементи. Особено полезна е клизмата със сок от цвекло: 600-800 г цвекло се нас-търгват на ренде, добавя се 1,5 л вряща вода, оставя се на тих огън 20 минути, като се бърка, снема се от огъня, завива се и се оставя 1 час така. Прецежда се и се използва в съотношение 1:10,5 във вид на клизма, което е особено важно при гладуване, при което на 1,5-2 л преварена вода се взимат 1-3 чаши сок от цвекло.
Заемете положение на колена и лакти, отпуснете се. Снемете накрайника от гумената тръбичка на крушата на Есмарх, намажете със сапун. Внимателно въведете края на тръбата в ануса, който също смажете със сапун. За по-добро проникване на водата в червата, трябва да се направи спокойно дълбоко вдишване с корем, да се задържи дъхът, да се издиша, и така - няколко пъти. При такова положение очистването на червата става само в низходящата и напречна част на дебелото черво. Възходящия отдел на дебелото черво, където именно се намира основната гниеща маса на отлагания от изпражнения, остава недокосната.
За да се очисти дебелото черво напълно, трябва да се извърши следната процедура: след вкарването на вода в червото, трябва да се легне на гръб, да се вдигнат краката и таза колкото се може по-високо (позата „свещ") и бавно да се легне на дясната страна, правейки движения с корема: вдишване-издишване, след това да се легне на гръб, а после - бавничко да се стане. 5-10 минути след първата клизма трябва задължително да се направи втора, а може и трета. Такава процедура обезпечава най-доброто премахване на белтъчно-гнилостните ципи, прилепнали към лигавицата на червата, и тяхното изхвърляне. След очистването на червата се препоръчва веднага да се направи очистване на черния дроб.


 
« Последна редакция: 28-01-2013, 21:21:40 от purelove »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #5 -: 28-01-2013, 21:19:59 »

Из отзивите

Аз, .Алмазов Н.., в продължение на 7 години страдам от мултипленна склероза. Макар да се лекувах навсякъде.. никакъв резултат нямаше, даже състоянието се влоши. Случвало се е в болницата да дойда със собствените си крака, а обратно ме откарваха с кола. След лечението при професор Неумивакин, където на фона на приемане на кислородна вода, както вътрешно, така и в носа, проведоха очистване на червата с помощта на колонохидротерапия, корекция на гръбнака, лимфодренаж, ултравиолетово облъчване на кръвта, което стана за 10-12 дни. След корекцията на гръбначния стълб, ако по-рано аз практически не можех да се придвижвам заради болки в краката и нарушение на равновесието, то сега движенията ми станаха свободни и краката не ме болят. Ако по-рано, за да погледна назад, трябваше да обръщам цялото си тяло, то сега свободно въртя главата. Ако по-рано имах запек по 3-5 дни и при ходенето по нужда очите ми изскачаха от орбитите, то сега всичко става нормално, без напрежение. Подобри се зрението: ако по-рано не можех да чета дълго и само едрия шрифт, то сега чета свободно даже дребния. Ако по-рано ставах по 2-3 пъти през нощта, то сега спя през цялата нощ. "...

"Благодарен съм на съдбата, че ни срещна с професор Неумивакин. Жена ми отдавна стра-даше от болестта на Паркинсон. Взимаше цели шепи лекарства, от които й ставаше все по-зле. Тя не можеше да ходи, падаше, ако не я поддържат, губеше ориентация в пространството, трепереха й ръцете, главата, поради което на практика не можеше да прави нищо сама. Страдаше от алергия към всички червени продукти.
Разбрахме за професор Неумивакин и по съвета му вече 7 месеца приемаме вътрешно кислородна вода по схемата и разтриваме цялото тяло, а също накапваме в носа. Направихме очистване на организма: на дебелото черво - с помощта на колонохидротерапията, на черния дроб - по специалната методика на Людмила Степановна, ултравиолетово облъчване на кръвта, корекция на гръбначния стълб - всичко, което правят в Центъра при Иван Павлович. Резултатите са налице: жената започна да ходи, обслужва се сама, възстанови се речта й, паметта, изчезна алергията от всичко червено. Значително се намалиха и дозите на приеманите лекарства, а понякога и забравяме да ги вземем - взимаме повече по навик."

"Болна съм от 1994 година, прекарах четири инфаркта, имам исхемия, стенокардия, нап-режения , аритмия. Почти всяко тримесечие лежа в болници. След това се появиха болки в гърба, вече не можех да се качвам на петия етаж, където живея, затова съм заставена да си стоя вкъщи. Задъхвах се, пиех с шепи лекарства, даже кардиоложката в поликлиниката каза, че повече с нищо не може да ми помогне. Чух за професор Неумивакин и се обърнах към него в Центъра. Преглеждайки ме, каза, че ще ме вдигнат на крака след 1-2 седмици. Помислих: глу-пост, 10 години страдания, при колко лекари бях, никой нищо не можа да направи, а тук - 2 седмици! Но нямаше какво друго да правя, освен мълчаливо да се съглася с доктора.
И от началото на процедурите с мене започнаха да се случват чудеса. След провеждането на удар-но-вълновия масаж на гръбначния стълб, разработен от доктора съвместно с Ю. Н. Грабар, изчезнаха болките в областта на сърцето; след четирите процедури хидроколонотерапия и лимфодренаж вече се отказах от лекарствата. Чистенето на червата - това е въобще някакво вълшебно действие, от мене излезе толкова мръсотия, а пък нали аз никога не се бях замисляла какво става вътре в нас. Иван Павлович с помощта на рамчицата си каза, че подутото дебело черво се е повдигнало на 10-12 мм и е притиснало сърцето, което при тези условия вече не може да работи, затова никакви лекарствени средства няма да помогнат. А в гръбначния стълб, в централния дял, прешлените, отговарящи за работата на сърцето, въобще са „ поръждавели ". Няколко корекции на гръбнака от ръцете на Иван Павлович направиха чудеса, изхвърляйки от мен 10 години старост. Сега съм на 72 години. Разбира се, болеше, но сега ходя свободно, не се задъхвам, няма аритмия, болки в сърцето — също. Кислородната вода започна да върши работата си. Аз сега не се разделям с нея..."

« Последна редакция: 28-01-2013, 21:33:53 от purelove »
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #6 -: 28-01-2013, 21:34:46 »

Благодаря за информацията Рurelove. Жалко само , че няма такъв център и при нас , или поне аз не знам да има...

Иначе , тази книга я четох преди няколко месеца и въпреки непостоянството ми от време на време слагам кислородна вода в тази за пиене.

Относно клизмите и хидроколонтерапията съм малко раздвоена, защото колкото книги на различни автори прочета , толкова и различни мнения и вече не знам на кое да вярвам. За това реших да се допитам до вас, да кажете от опит до какви изводи сте стигнали.

 :Content_22:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #7 -: 28-01-2013, 22:00:02 »

Това е автор, чийто холистични възгледи особено уважавам :pensif_29: Аз самата правих 6 месечен курс с прием на кислородна вода. Използвам я и за домакински и козметични цели.
По въпроса за или против хидроколонтерапията смятам, че би била по-подходяща за силно замърсен/затлачен организъм като мярка в увладяването на конкретен проявен здравен проблем. Лично аз съм една идея повече за прилагането на клизми. Особено препоръчвам (при сериозни проблеми) кафеените клизми,р-р с няколко капки Тодикамп, антисептик-стимулатора на Дорогов или АПИС.
« Последна редакция: 28-01-2013, 22:05:08 от purelove »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #9 -: 29-01-2013, 00:25:02 »

 Наистина, когато видни авторитети-натуропати  са на различни мнения, тогава  и за нас става сложно.. :surpris_25:
 В такива случаи трябва да се търсят косвени улики.. :laugh:
  Например - финансовия фактор.. Който никак не е за подценяване , след като си вложил парички в даден проект..
  Ако на Неумивакин центърът е малък, както е при Елисеева ( 5-6 стаи) Хидроколоното е единствено възможния вариант!  Той и да не му е почитател ,няма как да го организира с клизмите.. И затова е принуден да  рекламира него, щом иска да чисти дебело черво.( пък и е по-скъпо като услуга..:) )
   При Семенова  обаче ( и при други), където е на санаториален принцип , е съвсем обратното!  Там 200 човека в 150 стаи трябва 4 пъти дневно  да правят процедурата. Абсурд е дори да се помисли за  апарати и допълнителна цяла рота персонал ! И естествено се тачат клизмите , а не  хидрото.. ;D
В едно обаче всички са единни - прочистване на червото е наложително! кой как ще го извърши - това е вече второстепенен въпрос.  
« Последна редакция: 29-01-2013, 00:30:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Гост
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #10 -: 17-02-2013, 22:58:41 »

Хидроколонтерапията - едно забравено изкуство

История

Хидроколонтерпията (ХКТ) става популярна през 30-те и 40-те години на миналия век, като в наши дни е широко разпространена. Първите описани хидроколон процедури са още от 1500 г. пр. Хр. Хипократ в 4 и 5 век пр. Хр. използва такава процедура за лечение на треска. Гален през 2 век също често oпитва подобна манипулация. През 1600 г. Паре за първи път прави разграничаване между клизмата и прочистването с вода на дебелото черво. Д-р Уилтси казва "Изучаването на дебелото черво и неговите патологии не върви със същите темпове като това на другите органи в тялото. Докато все още мислим, че дебелото черво само се грижи за себе си и продължаваме с невежеството си, то ще представлява най-големият източник на болести в организма." Днес напредналите технологии, разработили сложни апаратури за ХКТ правят процедурата безопасна, ценна и лечебна.

Процедурата
ХКТ представлява удължена и по-завършена форма на клизма, която прочиства областа от ректума до цекума, т.е. дебелото черво по цялата му дължина. През ануса се пуска леко топла филтрирана вода, без да се използват лекарства или химикали, но може да се обогати с газ, оказващ бактерициден ефект (озон). Процедурата не е по никакъв начин свързана с болка или неприятни усещания. ХКТ премахва остатъците по стените на дебелото черво и намалява концентрацията на токсини в него. Освен това тя подпомага хармонията и баланса на чревната флора.

Обикновено се провеждат няколко процедури през интервали от 2-3 дни. При всяка следваща водата прониква по-дълбоко в червото и така се постига цялостното му очистване. Необходимо е да мине известен период от време (около година), преди да се направи нов курс ХКТ. По време на процедурата се отделят патологични отлагания в дебелото черво, камъни, слуз, т.е. отпадни материи, които нямат място в един здрав организъм. Терапевтичният ефект на ХКТ включва подобряване на мускулния тонус на чревната стена, което стимулира перисталтиката (движението на червата), нормализиране резорбцията на вещества от цекума и възходящия колон (началната част на дебелото черво) и свеждане до минимум образуването и постъпването на токсини в кръвта. Значително се подобрява работата на имунната система, тъй като според последните европейски проучвания 80% от имунните тъкани се намират в червата.

Според изследванията честата и обилна консумация на рафинирани въглехидрати и липсата на целулоза в диетата удължават времето, за което се изхвърлят отпадните вещества и се стимулират процесите на гниене в дебелото черво. Тези два фактора водят до запек и болести като полипи, дивертикулит, колит и рак на дебелото черво. Американската асоциация за борба с рака приема, че ракът на дебелото черво се причинява и от агенти на околната среда като пестициди и хербициди, хормони, антибиотици, с които се хранят животните и след това с месото и млякото постъпват в организма на човека. Периодичното прочистване на дебелото черво предпазва стените му от контакт с тези канцерогенни вещества. В този смисъл ХКТ се явява метод за надеждна профилактика срещу преканцерозите, рака да дебелото черво и други органи, тъй като води до значително снижаване на токсините в организма като цяло.

Индикации и противопоказания за ХКТ

Индикациите за ХКТ, определени от лекар включват: често главоболие и мигрена, запек, колит, диария, метеоризъм (газообразуване), флатуленция (газоотделяне), дивертикули, неусложнени хемороиди, алергични и автоимунни заболявания, остро фекално запушване, паразитни инфекции, атоничен колон, хипо- и хипертермия, затруднено изпразване на червата при парализи, чревна токсемия, детоксификация при алкохолици и наркомани. ХКТ е ефективен метод за предварителна подготовка за изследване на дебелото черво.

Контраиндикациите за ХКТ са: тежко сърдечно заболяване (екстремна хипертония или сърдечна недостатъчност), аортна аневризма, тежка анемия, кръвоизливи от стомашно-чревния тракт, менструация, усложнени хемороиди, цироза, рак на дебелото черво, фисури, фистули, напреднала бременност, коремна херния, скорошна операция на дебелото черво, бъбречна недостатъчност.

Слабителни или ХКТ?

Слабителните лекарства имат действието на химически дразнители, стимулиращи мускулните стени на дебелото черво. Човек лесно може да се пристрасти към тях. Приемането им през устата е най-неподходящия метод за изчистване на дебелото черво. По този начин се объркват много важни функции на храносмилателния тракт. Повечето слабителни лекарства водят до дехидратация, докато ХКТ посредством пълнене и изпразване на дебелото черво подобрява състоянието на хидратация на пациента. Билките със слабителен ефект са компромис, когато е нужно да се изчисти дебелото черво, а не може да бъде направена ХКТ. Те имат по-меко действие, но продължителната им употреба също често води до привикване.

Може ли да се стигне до електролитно изчерпване в дебелото черво?
Приема на здравословна храна, съдържаща фосфор и магнезий, възстановява електролитното ниво на дебелото черво.

Чревната флора ще се наруши ли?

Дебелото черво всекидневно произвежда микроорганизми, но те се различават по свойства и характер. Преобладаването на гнилостните бактерии е неблагоприятно, защото води до образуване на токсични вещества, предизвикващи рак и други тежки заболявания. Липсата на пробиотична профилактика при ХКТ крие риск от тежка чревна дисбиоза! Затова в Медицински център д-р Емилова за пръв път в света ХКТ се комбинира по уникален начин с пробиотична терапия. След първите процедури ХКТ на пациента се дава пробиотик със съдържание на над 1 млрд. активни и латентни живи клетки Lactobacillus Bulgaricus на 100 г сух продукт. В края на финалната ХКТ в дебелото черво апаратно се въвежда пробиотичен разтвор. Така лактобацилите, избягвайки киселата стомашна среда се заселват трайно в дебелочревната лигавица, "отблъсквайки" гнилостната флора. Придържането към здравословен начин на хранене с редовен прием на пробиотици помага на дебелото черво да запази баланса на микроорганизмите дълго време след ХКТ. Този оптимален баланс е път към здраве и дълголетие.
 

След всяка процедура апаратът автоматично се почиства изцяло и се дезинфекцира. Накрайниците не могат да се обеззаразяват надеждно и затова се използват еднократно. Ако това не се прави, манипулацията е високо рискова! Желателно е ХКТ да се провежда от лекар.

Възможна ли е перфорация на дебелото черво?

Модерните апарати създават начално минимално водно налягане от 1/8 до 1/4 psi, за разлика от клизмите, които започват с налягане от 2 psi, което се увеличава. Затова ХКТ не крие никакъв риск за механично увреждане на здравото дебело черво.

Кой има нужда от ХКТ?

Всеки един, живял в малко, или повече замърсена среда и консумирал нездравословна храна се нуждае от прочистване на основния си отделителен орган – дебелото черво. Все пак най-необходима е процедурата при хора със запек, хроничен колит, обилно газообразуване, мигрена, полипи на дебелото черво, отслабен имунитет, алергии и автоимунни заболявания. Комбинацията на разтоварваща хранителна програма с ХКТ дава оптимален лечебен и профилактичен ефект.

http://bg.emilova.eu/index.php?option=com_content&view=category&id=12&Itemid=44
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #11 -: 01-03-2013, 17:27:20 »


Аз си правих 10 процедури хидроколонотерапия преди година и нещо прочистват се червата от това онова но ако ако имаш запек както е в моя случай едва ли ще ти помогне иначе не е вредно ,  нито страшно  ;D
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #12 -: 09-04-2014, 21:30:02 »

Здравейте, интересува ме къде човек може да си направи колон хидротерапия в София. Благодаря.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #13 -: 10-04-2014, 05:58:26 »

Не се занимавай с глупости. Прочети повече за клизма с урина.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #14 -: 10-04-2014, 09:54:32 »

Ее, Тихий, така без аргументи  кой ще се вслуша в съвета ти? ..  :-[
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #15 -: 10-04-2014, 16:04:07 »

Водата с която се прави съдържа много химия. Не давам съвети. Споделям мнение.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

miracle

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #16 -: 10-05-2014, 09:55:26 »

Здравейте и аз ще споделя моят опит. 2009 за първи път си направих колон хидротепия в един център в щатите те казаха, че е от отворен тип, което на мен тогава нищо не ми говореше. 2010 се върнах в България и потърсих тук къде да си направя процедура, но тук машините изглеждаха по много по различен начин и нещо не събрах смелост. 2012 година една приятелка ми каза за център в София - спа ибис, който имат такава машина от отворен тип. Освен това хората там наистина си разбират от работата и са професионалисти. От тогава до ден днешен  си правя по 3 процедури пролет и 3 процедури есен, нямам проблем с червата правя го съвсем профилактично и то най-вече защото след това се чувствам супер. Някой беше писал, че има много химикали във водата, там където ходих аз нямаше никакви химикали във водата, само чиста вода. Не давам съвети просто споделям опит, особено добре се чувствам, когато правя процедурите след чистене на черен дроб.
Активен

Silval

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #17 -: 10-05-2014, 13:24:52 »

Здравейте и аз ще споделя моят опит. 2009 за първи път си направих колон хидротепия в един център в щатите те казаха, че е от отворен тип, което на мен тогава нищо не ми говореше. 2010 се върнах в България и потърсих тук къде да си направя процедура, но тук машините изглеждаха по много по различен начин и нещо не събрах смелост. 2012 година една приятелка ми каза за център в София - спа ибис, който имат такава машина от отворен тип. Освен това хората там наистина си разбират от работата и са професионалисти. От тогава до ден днешен  си правя по 3 процедури пролет и 3 процедури есен, нямам проблем с червата правя го съвсем профилактично и то най-вече защото след това се чувствам супер. Някой беше писал, че има много химикали във водата, там където ходих аз нямаше никакви химикали във водата, само чиста вода. Не давам съвети просто споделям опит, особено добре се чувствам, когато правя процедурите след чистене на черен дроб.

Какво значи "отворен тип" и каква е цаната на процедурите там? Благодаря!
Активен

miracle

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #18 -: 15-05-2014, 09:47:09 »

Целта е една и съща и процедурата е една. Единствената разлика е в типа на апаратура, която се използва. Аз предпочитам отворената, защото съм сама по време на терапията и водата влиза в мен без да се използва налягане. Освен това накрайника е много по малък.
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Колон хидротерапия
« Отговор #19 -: 15-05-2014, 10:28:50 »

Силвал, ето тук е обяснено

http://spaibis.com/procedures/colon-hydrotherapy/
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 23 запитвания.