Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Християнство и химически следи - спор  (Прочетена 4902 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

(Тази тема е отделена от оригиналната за химическите следи, за да не я цапаме с религиозни спорове.)

През последните дни ми прави впечатление многото пожълтели,побелели и изсъхнали листа на различни растения,плодове и зеленчуци...на малини,череши,ябълки,фасул,касис и много други.Дали това е резултат от упоритата няколкогодишна дейност в нашето небе на безбройните "приятелски" самолети ?  :surpris_23:

със сигурност има връзка.
не си поплюват напоследък...
чудя се на тъпотията на хора, дето си мечтая да живеят в Америка или в страна от западна Европа, та там от много по -отдавна ръсят    :surpris_23:
« Последна редакция: 11-07-2013, 19:50:37 от hdeshev »
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #1 -: 08-07-2013, 01:45:57 »

 iskrena, пишеш  за Бог, Господ, библията,а сега обиждаш. ;D

Пожелавам ти сладки сънища. :flowers2:
« Последна редакция: 08-07-2013, 01:55:53 от dess »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #2 -: 08-07-2013, 08:31:03 »

Интуицията е функция на фипофизата. Тя е директната ни връзка с най-висшето ни ниво - свръхдушата ни.

това за свръхдуши и тем подобни са разни източни бози.

човекът е дух, душа и тяло / според Словото на Бога, а Той, като Създател,  най - добре знае какво точно е човек /, а интуицията е част от духовната област на човека и доколкото духът на неповярвалите в Йешуа, Божия Син и Помазаник, се намира в някакво латентно състояние, полузаспало / ако мога да се изразя така /, то дотолкова и интуицията им е недобре развита / има и изключния, предполагам /.

духът на човек е връзката му с Бога, Който също е Дух / но разбира се е Личност, а не само някаква си сила, макар и да се нарича Господ на Силите /.
оттам  и знанието, което човек може да получи на интуитивно ниво е много по- сигурно   и достоверно, ако и понякога  всичко в естествената област да говори за обратното.

а оттам и хора, следващи интуицията си, а не чистата човешка логика / която сама по себе си не е нещо лошо /, когато двете са в противоречие, са по- успешни от неследващите я.

Много интересни теми ми даваш,  по които имам какво да кажа.
1.Източните бози, както Ти ги наричаш съществуват 15 000 години преди да бъде изваден твоят комикс на бял свят. А във Ведите , човек може да открие всичко , което му е нужно за най-добър и щастлив живот, без религиозно потисничество :)
2. Въобще не вярвам в някакви еврейски глупости за Йешуа, Йешу , Иисус , моята инуиция е БЕЗПОГРЕШНА и подобни религиозни измислици въобще не могат да ме впечатлят, освен да породят у мен съжалителна насмешка спрямо промитите мозъци попаднали в капана на религиозните доктрини (разбирай и всички останали). Интуитивните познания се развиват чрез един от осемте принципа на йога, описани също около 8000 години преди комикса и систематизирани доста по-късно, но ти едва ли си се ровила толкова в историята, за да знаеш подобни неща.  Само да спомена ,че същата религиозна доктрина , която тъй фанатично изповядваш е била същата още 2-3000 години назад, без никаква разлика, само дето главното действащо лице не е било Иисус , а Мирта.  Просто Господарите ви са решили да сменят дизайна на играта, в която сте участници  tooth. И ако си направиш труда да разучиш старата религиозна доктрина, единствената разлика от базата са само имената :) Ако имаш желания за знания мога да ти разкажа и други истории с по-интересно съдържание ..:)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #3 -: 09-07-2013, 22:46:30 »

Интуицията е функция на фипофизата. Тя е директната ни връзка с най-висшето ни ниво - свръхдушата ни.

това за свръхдуши и тем подобни са разни източни бози.

човекът е дух, душа и тяло / според Словото на Бога, а Той, като Създател,  най - добре знае какво точно е човек /, а интуицията е част от духовната област на човека и доколкото духът на неповярвалите в Йешуа, Божия Син и Помазаник, се намира в някакво латентно състояние, полузаспало / ако мога да се изразя така /, то дотолкова и интуицията им е недобре развита / има и изключния, предполагам /.

духът на човек е връзката му с Бога, Който също е Дух / но разбира се е Личност, а не само някаква си сила, макар и да се нарича Господ на Силите /.
оттам  и знанието, което човек може да получи на интуитивно ниво е много по- сигурно   и достоверно, ако и понякога  всичко в естествената област да говори за обратното.

а оттам и хора, следващи интуицията си, а не чистата човешка логика / която сама по себе си не е нещо лошо /, когато двете са в противоречие, са по- успешни от неследващите я.

Много интересни теми ми даваш,  по които имам какво да кажа.
1.Източните бози, както Ти ги наричаш съществуват 15 000 години преди да бъде изваден твоят комикс на бял свят. А във Ведите , човек може да открие всичко , което му е нужно за най-добър и щастлив живот, без религиозно потисничество :)
2. Въобще не вярвам в някакви еврейски глупости за Йешуа, Йешу , Иисус , моята инуиция е БЕЗПОГРЕШНА и подобни религиозни измислици въобще не могат да ме впечатлят, освен да породят у мен съжалителна насмешка спрямо промитите мозъци попаднали в капана на религиозните доктрини (разбирай и всички останали). Интуитивните познания се развиват чрез един от осемте принципа на йога, описани също около 8000 години преди комикса и систематизирани доста по-късно, но ти едва ли си се ровила толкова в историята, за да знаеш подобни неща.  Само да спомена ,че същата религиозна доктрина , която тъй фанатично изповядваш е била същата още 2-3000 години назад, без никаква разлика, само дето главното действащо лице не е било Иисус , а Мирта.  Просто Господарите ви са решили да сменят дизайна на играта, в която сте участници  tooth. И ако си направиш труда да разучиш старата религиозна доктрина, единствената разлика от базата са само имената :) Ако имаш желания за знания мога да ти разкажа и други истории с по-интересно съдържание ..:)


определено нямам желание за такива "знания", защото достатъчно съм се нагледала и наслушала по форумите на тях, все от интересни по- интересни, в кавички, разбира се.
това за годините, където говориш, са абсолютни глупости, напълно недоказани, а историите, дето повтарят библейските, са просто имитация на оригинала и то  - жалка...

както и да е, не ми се спори, но искам да се замислиш само за едно нещо - ако все пак интуицията ти греши и ти си на погрешната страна, то тогава нищо добро не те чака във вечността, докато, ако аз греша и ти си прав, за мен няма да има никакви последици!

та,  дори и само от тази гледна точка не си струва човек да вярва на източните .... бози!
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #4 -: 10-07-2013, 01:35:11 »

Iskrena радвам се че си във форума. Това означава че си готова да учиш да приемеш нови знания. Като начало е време да научиш че всички знания са ценни както на исзтока така и на запада севера и юга. Хората са едни и същи по цялата земя. ЗНАНИЕТО  е едно. Ако отхвърляме изтока, запада, севера или юга ние губим ценни познания. Например ако бяхме отхвърлили запада то сега щяхме да си пишем писма, нямаше да същестува интернета. Трябва да имаме отворено съзнание за знанията без да се ограничаваме.
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #5 -: 11-07-2013, 08:30:08 »

Анализатор , в горния пост, Искрена ясно и точно казва " определено нямам желание за такива "знания"". От тук нататък трябва да ти е ясно, че тя ще пропагандира юдео-християнство в най-гнусния му вид, докато не получи бан  tooth и ли въобще всички спрат да я четат.

Иначе за нея писмени доказателства за "недоказани" истории , които , забележете, са имитирали нещо преди то да се създаде  tooth  tooth  tooth . Браво Искрена, развесели ме този пост, сега спокойно с усмивка мога да направя няколко Норбекови упражнения.
И как реши, Искрена ,че ако аз греша нищо добро не ме чака, а ти ако грешиш няма последствия ? Какво ще ми се случи ако не вярвам в някого , но живея според природните закони, обясни ни да знаем ? Не ти ли минава през ума, че може да съм постигнал нещо повече в духовното си развитие, да съм видял или преживял нещо, което повечето хора не подозират че би могло да се случи ? За да съм толкова сигурен в това, което пиша, може би имам нещо зад гърба си :) А ти освен комикса какво имаш ? Знания нямаш, това е видно от постовете ти, може би имаш преживявания с Иисус, дошъл е на Земята да ти каже кога ще е страшния съд и кога ще възкреси всички мъртви и ще ги съди според делата им ?? А ти ще застанеш от дясната му страна и ще наблюдаваш ?? После всички праведни ще се отправите към рая , където ще ви посрещне петър и ще ви настани на най-прохладните места... мога ако искаш точно да ти цитирам комикса :) Но съм сигурен,че вече си се наточила за такова местенце  tooth  tooth  tooth
И друго искам да спомена преди още евеите да се окажат полу-успешен генетичен експеримент, индо-арийската цивилизация е била вече развита, източните бози са работили с пълна сила. А напоследък откриваме сведения,че и тук , в България е имало развита древна цивилизация много преди еврейските копия на шумеро-акадската култура. И ние сме преки потомци на тази цивилизация, нямайки нищо общо с това, което се опитват да ни вменят,че българите са дошли някъде от изток. Ние винаги с ме били тук , от самото ни създаване.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #6 -: 11-07-2013, 09:45:45 »

Понеже се зачекна любимата ми тема за религиите да си почеша пръстите и аз.Будизма съществува от близо 5000 години,християнството-от 2000,а мюсулманството-от близо 1600.Всичките религии според мен са еднакви и проповядат едно и също нещо - усавършенстване на човешката душа до  достигането на нирвана или рая.А месиите може да се каже,че са тези,които проповядват и направляват хората в тези действия.Специално Исус е проповядвал принципите на будизма,само че е бил грешно разбиран,дори и от своите ученици в началото.Всичките му мисли и проповеди са същите като тези в будизма,но хората са ги тълкували по техния си материалистичен подход.Аз лично всички религии ги поставям в една рамка-за мен всички са еднакви.Е,имат различия,но всички проповядват едно и също като крайна цел.Може да се каже,че и Бога е един,само че се нарича с различни имена в различните религии.Будизма е по-умерен,докато християнството е малко или повече догматично и то благодарение на хора,които са го подчинили на личните си нужди с течение на времето.Чела съм автори,които казват,че в християнството се обръща голямо значение на дявола,както и това,че трябва да се придържаме строго към хр.ценности.В резултат на този стремеж само към добро злото се натрупва като "сянка"(тъй като света е двуполюсен и доброто не може да съществува без злото),вследствие на което тази сянка става много голяма и затова и се наблюдават историческите моменти като инквизиция,лов на вещици и т.н.За мюсулманите - знаем вече за техните "закони" :-\.Мисълта ми е,че не трябва да се стремим толкова много да вярваме и да сме принципни,а трябва да изживеем всичко,което ни предлага живота.По този случай има една притча:"Отишъл един младеж да става ученик на Буда.Буда го попитал:"Ти някога крал ли си?".Ученика отговорил:"Не."."Тогава се върни,научи се да крадеш и тогава пак ела при мен"-отговорил му Буда. :Content_22:
П.С.Извинявам се,ако имам грешка в годините.
« Последна редакция: 11-07-2013, 09:56:32 от Kalia »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #7 -: 11-07-2013, 12:02:20 »

За годините искам да уточня, че Сидхарта Гаутама, който по-късно хората наричат Буда, е живял преди 2500 години, така че няма как будизма да съществува от 5000.

Уф, изписах някакви неща (по-долу), защото не съм привърженик на идеята, че религиите са еднакви и конкретно, че будизма и християнството обясняват света по един и същи начин, но после се сетих, че това е темата за химическите следи. Пускам си писанията все пак, но с уговорката, че в дискусия няма да участвам.



Вече за това как Христос е проповядвал принципите на будизма не съм съвсем съгласен. Сигурно, ако се напънем много, ще намерим в библията аналози на идеи като тези за четирите истини или осемкратния път например, но то така можем и много други неща да открием. Не мога да кажа, че съм експерт в християнството (или будизма), но също така не съм виждал при него доста от "по-странните" чисто будистки идеи. За пример ще цитирам отричането на присъщо съществуване [1], включително и съществуването на такова нещо като "аз" или душа [2].

Дотук съм виждал твърдения, че Христос е проповядвал будистки принципи предимно от западни ню ейдж "учители", които си търсят клиенти сред християнска публика, а към такива хора съм силно подозрителен.

Аз съм за това хората да познават повече религии и да могат интелигентно и самостоятелно да си избират в какво да вярват, а не да оставят на други да им го насаждат. Бих сложил и за цвят малко познаване на човешката история и това как се манипулират народите и хората чрез религията и ще получим вече съвсем нови просветени хора.


За любознателните малко линкове:
[1] Śūnyatā - празнотата или отсъствието на собствена природа на нещата и явленията.
[2] Anatta - не-аз или илюзията за "аз"
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #8 -: 11-07-2013, 13:14:44 »

Анализатор , в горния пост, Искрена ясно и точно казва " определено нямам желание за такива "знания"". От тук нататък трябва да ти е ясно, че тя ще пропагандира юдео-християнство в най-гнусния му вид, докато не получи бан  tooth и ли въобще всички спрат да я четат.


жалко, че анализаторът не ти помага аналитично да погледнеш на нещата преди да пишеш!
не виждаш ли , че съм писала ТАКИВА  знания, един вид - конкретно знания, касаещи спасението и духовната реалност, защото тук не виждам да има истинно знание по въпроса.

НО, от друга страна, аз имам търсене и съм намерила тук инфо, което определено  ми е и може  да ми бъде от полза, защото има доста истинни и верни неща, писани в този форум.

исках и аз да съм от полза за хората тук, но след като няма желание за знание в тази насока, макар и това да е по - важно от другото знание, защото определя и вечната участ, освен СЪДбата / думата "съдба" е тясно свързана със съд, което се е запазило като смисъл в нашия език (а защо да има съд, ако няма Творец, Който да съди и Който е дал правила, закони и постановления, за да са добре Неговите творения, а има само прераждания и тем подобни източни гадости, залегнали в многобройните ню - ейдж учения също) / ни тук, на земята, то спокойно - няма да размътвам безгрижното ви ходене в греха и в тъмнината / визирам теб и други, направили подобен избор, не всички тук, най - малкото, защото не познавам добре или никак повечето други участници....

та така...
« Последна редакция: 11-07-2013, 13:21:49 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #9 -: 11-07-2013, 14:04:19 »

Понеже се зачекна любимата ми тема за религиите да си почеша пръстите и аз.Будизма съществува от близо 5000 години,християнството-от 2000,а мюсулманството-от близо 1600.Всичките религии според мен са еднакви и проповядат едно и също нещо - усавършенстване на човешката душа до  достигането на нирвана или рая.А месиите може да се каже,че са тези,които проповядват и направляват хората в тези действия.Специално Исус е проповядвал принципите на будизма,само че е бил грешно разбиран,дори и от своите ученици в началото.Всичките му мисли и проповеди са същите като тези в будизма,но хората са ги тълкували по техния си материалистичен подход.Аз лично всички религии ги поставям в една рамка-за мен всички са еднакви.Е,имат различия,но всички проповядват едно и също като крайна цел.Може да се каже,че и Бога е един,само че се нарича с различни имена в различните религии.Будизма е по-умерен,докато християнството е малко или повече догматично и то благодарение на хора,които са го подчинили на личните си нужди с течение на времето.Чела съм автори,които казват,че в християнството се обръща голямо значение на дявола,както и това,че трябва да се придържаме строго към хр.ценности.В резултат на този стремеж само към добро злото се натрупва като "сянка"(тъй като света е двуполюсен и доброто не може да съществува без злото),вследствие на което тази сянка става много голяма и затова и се наблюдават историческите моменти като инквизиция,лов на вещици и т.н.За мюсулманите - знаем вече за техните "закони" :-\.Мисълта ми е,че не трябва да се стремим толкова много да вярваме и да сме принципни,а трябва да изживеем всичко,което ни предлага живота.По този случай има една притча:"Отишъл един младеж да става ученик на Буда.Буда го попитал:"Ти някога крал ли си?".Ученика отговорил:"Не."."Тогава се върни,научи се да крадеш и тогава пак ела при мен"-отговорил му Буда. :Content_22:
П.С.Извинявам се,ако имам грешка в годините.

ти може да желаеш да си "чешеш" пръстите, но аз нямам желание да участвам в твоето чесане, защото нещата са от такова естество, че е унизително да се причисляват към достойните за чесане на пръсти...
но, спокойно, явно тук има доста хора, които с радост ще се присъединят да се почешете заедно!

само ще обърна внимание на някои неща, които си споменала, заради четящи, които евентуално не са в категорията на почесващите се.
"
Будизма съществува от близо 5000 години,християнството-от 2000,а мюсулманството-от близо 1600.Всичките религии според мен са еднакви и проповядат едно и също нещо - усавършенстване на човешката душа до  достигането на нирвана или рая.
"

определено си права - всички религии наистина са еднакви... ако се вземе предвид промяната на смисъла на думата "религия" и се визира днешното  й негативно значение - на нещо мъртво, изпълнено с рутуали и безсмислие до степен на богохулство дори.

и в този смисъл, да, наистина се проповядва и набляга на усъвършенстването на човека със собствени усилия, а не с благодат от Бога Творец и се акцентира на спасението на човека, един вид - всичко е насочено КЪМ  човека, ЧРЕЗ човека и ЗА човека.
просто човекът е в центъра на нещата, което е философия на сатана / дяволът е голям хуманист! / - прави всичко, което искаш, както искаш и когато искаш, а Бог е изместен от трона на сърцата и смотан в някой ъгъл, макар всичко видимо и невидимо да е от Него, чрез Него и за Него.
хората не търсят Божието Царство, правда и слава, но живеят за себе си, та ако щеш и в случаите, когато се опитват  да са добри и да правят добро - това пак прославя самите тях и им доставя удовлетворение от собствената им праведност.

ако човек не живее за Бога и за Негова слава и ако няма жива връзка с Един Жив Баща и Създател, то всичко друго е религия в негативния общоприет смисъл на думата - ритуали, ритуалченца, правилца, закони - това прави, онова не прави, това хващай, онова не пипвай...

относно християнството, че било от 2 000 г. - това не е вярно, защото когато Божият Син дойде на земята в плът, Той не дойде за да даде една нова религия, не Той дойде да изпълни закона и пророците, за да може чрез вяра в Него да живеят и езичниците, които бяха приобщени към Божието семейство по този начин.
вярата е една - всички, даже юдеите по плът, вече се спасяват чрез вяра в Божия Помазан Син и Цар.

разделението на юдеи и християни е неправилно от библейска гледна точка - всички трябва да са ученици на Йешуа, Божия Син, Който Е и Единственият Път към Бога, а не както смяташ, че всички пътища водят към Бога.

"В резултат на този стремеж само към добро злото се натрупва като "сянка"(тъй като света е двуполюсен и доброто не може да съществува без злото),вследствие на което тази сянка става много голяма и затова и се наблюдават историческите моменти като инквизиция,лов на вещици и т.н"


че светът трябва да е двуполюсен е една опашата лъжа, която не може да бъде проумяна от промит от източните бълвочи мозък.
светът е място, където един ден наистина ще има само правда, мир и радост.
и не доброто и злото са важни, те и двете са плод на едно и също дърво - това за познаване на добро и зло, а вършенето на Божията воля, което винаги те води и държи в Пътя на ПРАВДАТА!
« Последна редакция: 11-07-2013, 14:20:01 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #10 -: 11-07-2013, 14:46:26 »


И как реши, Искрена ,че ако аз греша нищо добро не ме чака, а ти ако грешиш няма последствия ? Какво ще ми се случи ако не вярвам в някого , но живея според природните закони, обясни ни да знаем ? Не ти ли минава през ума, че може да съм постигнал нещо повече в духовното си развитие, да съм видял или преживял нещо, което повечето хора не подозират че би могло да се случи ? За да съм толкова сигурен в това, което пиша, може би имам нещо зад гърба си :)


природните закони са дадени именно от Този, дето ти отказваш да Го повярваш и приемеш... твоя воля, дадена ти е свобода дали да живееш или да погинеш....
няма закони без Законодател, няма творение без Творец, така че каква полза от живота ти съгласно дадените закони, освен за привременния ти живот в плът, ако откажеш да вярваш в Бога / защото и вярата ни се дава от Него и зависи от избора ни дали да я приемем или не /?!

освен това, природните закони са само част от законите, управляващи всемира!

така че, добре, живей си поне според тях, щото има такива, дето и според тях не щат да вдяват и на тях още сега не им е добре, но имай предвид, че има ситуации, когато колкото и да се пънеш, няма да можеш да се избавиш, освен ако Бог не се смили над теб и не те извади от блатото...

защо на мен няма да ми се случи нищо лошо ли, ако не вярвам като теб?
хе, нима не си прозрял отговора сам!
ясно е - защото ти не вярваш в Личност, Която е праведна и ще съди всички неправедни и нечестиви за суетния им, насочен към самите тях живот, та - ако ти си прав, аз какво губя???!
нищо!

за разлика от теб - ти губиш връзка с Бога окончателно след преминаването ти от този свят чрез смъртта на физическото ти тяло и това е смърт - отделянето от Бога!
забележи, смърт не е преставане да съществуваш - ти ще съществуваш, но в една реалност, където няма никаква благодат от Бога, просто - пълно отделяне от Него и Неговата реалност.

относно духовното ти развитие - аз не го поставям под съмнение, напротив - убедена съм, че си постигнал много!
НО, за голямо съжаление, ти дори за момент, най - вероятно, не се замисляш, че и сатана и демоните и всички сили на злото в поднебесната са също ДУХОВНИ същества!!!

та, те помагат доста целенасочено / и с усмивка! / на люде като теб, дето са избрали да ходят в пътя на тъмнината и на собствената си правда, вършейки с радост природните закони и правейки с усмивка упражненията на Норбеков / с или без корсет /!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #11 -: 11-07-2013, 15:06:06 »


Уф, изписах някакви неща (по-долу), защото не съм привърженик на идеята, че религиите са еднакви и конкретно, че будизма и християнството обясняват света по един и същи начин, но после се сетих, че това е темата за химическите следи.


химическите следи имат връзка с вярата!  :)
ако хората вярваха в Бога и имаха страх от Името Му, те нямаше да разпръсват гадости и да тровят Неговото творение!
но Бог няма вечно да търпи, ще се намеси на Неговото време и ще накаже губителите на земята, а земята ще възстанови и на нея няма вече да се вършат такива гнусни аерозолни престъпления, нито какви да било други!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #12 -: 11-07-2013, 15:38:05 »

Аз съм за това хората да познават повече религии и да могат интелигентно и самостоятелно да си избират в какво да вярват, а не да оставят на други да им го насаждат. Бих сложил и за цвят малко познаване на човешката история и това как се манипулират народите и хората чрез религията и ще получим вече съвсем нови просветени хора.


да, добре е хората да търсят, иначе не  биха и намерили!
но не съм съгласна с написаното от теб, че интелигентността помага успешно в самостоятелния избор!
защо ли?
просто защото интелигентността е качество, намиращо се в душевната област, а Бог е Дух и Той не може да бъде познат и намерен чрез душата!
душата може само да направи избора да Го търси, виждайки творението, което винаги говори за Своя Създател, но духът на човека е който може да се докосне до Бога поне малко, след като първо Бог е подал ръка.

интелигентността може да помогне за това човекът да почне да търси Бог, но истината е че Бог ни намира, като види стремеж у човека.

аз, като се замислих изобщо за целта на съществуването ми и пожелах да узная истината, почнах да търся в нещата, дето бяха в обсега на полезрението ми - дето викаш, впрегнах интелекта в изучаване на разни вери!
казах на Бога, че нямам против и мюсюлманка да стана, ако това е пътят към Него.
минах през доста неща, но Бог е, Който ме изведе от някои места и ми помогна да почна да прозирам през завесата по малко!
« Последна редакция: 11-07-2013, 15:39:42 от iskrena »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Християнство и химически следи - спор
« Отговор #13 -: 11-07-2013, 17:09:48 »

Сериозен спам се заформи и тук и в другите две теми, където реториката изви в друга посока.
Ице, аз викам съответните постове да ги преместим където им е мястото - темата за християнството. (Макар че се  споменаха и други религии.)
Ако има техническа възможност, реализирай я. Ако няма , мога и аз да копирам съответните постове , но те ще бъдат от мое име и в самия пост ще копирам различните "отзиви", тоест ще стане нещо като "постове в пост".    Но поне от там насетне  дискусията да си продължава там.. Макар  че, както за пореден път  се убеждаваме , едва ли някой  от участниците  ще си промени гледището ..:)  поне не забелязвам  да има канещи се ..  :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Християнство и химически следи - спор
« Отговор #14 -: 11-07-2013, 19:53:59 »

Не мога да лепя постове от една тема в друга, затова отделих нова тема за спора. Така поставена новата тема изглежда безполезна (защото сигурно е точно такава). Ако разгорещим страстите в нея, ще я заключим.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Християнство и химически следи - спор
« Отговор #15 -: 11-07-2013, 21:03:13 »


ако хората вярваха в Бога и имаха страх от Името Му, те нямаше да разпръсват гадости и да тровят Неговото творение!
но Бог няма вечно да търпи, ще се намеси на Неговото време и ще накаже губителите на земята, а земята ще възстанови и на нея няма вече да се вършат такива гнусни аерозолни престъпления, нито какви да било други!

Истинската вяра не е основана на страх, а Бог със сигурност не отговаря на страховития и жесток образ, който християнството налага, Той не наказва и ако наистина вярваш в Бог, би трябвало да си разбрала до сега, че любовта му е неизмерна, съвършена и чиста към всички.
 iskrena, Знам че не си съгласна с мен и няма проблем, това е моята гледна точка. Хубаво е че всеки споделя мнението си, само се надявам да не се превърне в разгорещен спор, защото не е нужно  ;)   :D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Християнство и химически следи - спор
« Отговор #16 -: 12-07-2013, 00:46:15 »

Не мога да лепя постове от една тема в друга, затова отделих нова тема за спора. Така поставена новата тема изглежда безполезна (защото сигурно е точно такава). Ако разгорещим страстите в нея, ще я заключим.

поне заглавието на темата е супер оригинално, едва ли някъде по света има такова!   tooth
бравос на теб!

за спор не знам дали ще се получи, щото на мен не ми се спори!

наистина, когато човек е убеден, че не е възможно да греши, то няма как да израстне в познаване на истината.
аз, лично, много пъти съм се оставяла от убежденията си, когато съм виждала, че те са в стълкновение с истината, но май повечето хора тук мислят, че вече са я намерили, а много  може би не са и търсили нещо повече от това да се чувстват и да изглеждат добре...
така че, какъв спор може да се води и най - вече - какъв би бил плодът от него....
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Християнство и химически следи - спор
« Отговор #17 -: 12-07-2013, 00:57:30 »


Истинската вяра не е основана на страх, а Бог със сигурност не отговаря на страховития и жесток образ, който християнството налага, Той не наказва и ако наистина вярваш в Бог, би трябвало да си разбрала до сега, че любовта му е неизмерна, съвършена и чиста към всички.
 iskrena, Знам че не си съгласна с мен и няма проблем, това е моята гледна точка. Хубаво е че всеки споделя мнението си, само се надявам да не се превърне в разгорещен спор, защото не е нужно  ;)   :D

Той не наказва и ако наистина вярваш в Бог, би трябвало да си разбрала до сега, че любовта му е неизмерна, съвършена и чиста към всички.

много добре, Радост, чудесно!
хайде да те  видим, ако някой зъл човек е наранил теб или някой от твоите близки и ти основателно отнесеш въпроса до съдията, а той мило отсече, че неговата любов е твърде неизмерима, чиста и съвършена, за да накаже мръсника и че му прощава и го оставя на свобода, как би се чувствала тогава?
дали случайно няма да запееш съвсем друга песен?

за твое сведение, именно Божията любов е тази, която в синхрон с Неговата СПРАВЕДЛИВОСТ, изисква наказанието на нечестивите!
ти, като станеш майка, няма ли да наказваш детето си?
ако не - горко му на това дете...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Християнство и химически следи - спор
« Отговор #18 -: 12-07-2013, 11:00:31 »

Iskrena, ама много се смея с теб :) такъв юдейски фанатизъм рядко се среща, човек ако те слуша, ще рече ,че Иисус ти е близък приятел и те съветва :)
Ти въобще не е нужно да си наясно в какво вярвам аз и как го наричам, но си права, че няма творение без творец и закони без законодател. Може би аз вярвам в истинският творец - Висшият разум, който НЕ Е бащата на Иисус и не си обременявам съзнанието с някакви шумеро-акадски-иудейско-християнски глупости и скрап.
Така че не ми излизай с тия юдейски простотии , някаква личност щяла да ме съди, то ако става на въпрос и мен и теб тук много личности могат да ни осъдят и унищожат и тогава какво ?  Теб някой ще те хване и ще те измъкне от блатото, каквото и да е то, а мен ще ме оставят там , защото въпреки че съм живял праведно , не съм вярвал в герой от комикс :))
Абе ей Фифи :)) не зная какво шмъркаш сутрин ама не е читаво , вземи смени дилъра , че халюцинациите ти ще се засилят повече :)
« Последна редакция: 12-07-2013, 11:11:52 от hdeshev »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.